Назад
Світла кухня: як оформити дизайн кухні в світлих тонах ( 180 реальних фото)

Навигация по разделу

Кухні, дизайн яких виконаний в світлих тонах – це класика. Світлий колір, незважаючи на свою простоту, може бути холодним і теплим, по-домашньому затишним і в той же час стильним і помітним. Колірна гамма таких дизайнів дуже велика, і кожен зможе вибрати для себе те рішення, яке здасться йому найбільш оптимальним і красивим.

Колірна гамма

Світлий колір кухні – це не тільки холодний білий. Насправді вибір відтінків дуже великий: ніжний рожевий, стриманий бежевий , колір слонової кістки , теплий ванільний, освіжаючі пастельно-блакитний і зелений , строгий сірий, жіночний фіалковий, ексцентричний металік та інші.

Навіть білий колір має величезну палітру відтінків, просто люди, далекі від дизайну, не завжди замислюються про це. Але ж, правильно комбінуючи їх, можна надати кухні Додаткові грані, текстури, що зробить її унікальною і цікавою.

Світлі відтінки мають масу достоїнств:

  • Позитивно впливають на психоемоційний стан людини;
  • В потрібний момент налаштовуючи на робочий лад;
  • Візуально зроблять приміщення просторим, наповнять його світлом;
  • Легко комбінуються з іншими відтінками;
  • Підходять для приміщень, виконаних в різному стилі.

У світлих кухонь є і недоліки, але основних всього три:

  • Маркість;
  • Нудність і буденність;
  • При неправильному поєднанні відтінків – холодність.

Порада! повністю білі кухні важливо обіграти яскравими акцентами, інакше вони будуть нагадувати операційний зал. Додайте крапельку чорного, червоного, оранжевого або іншого яскравого кольору в інтер'єр, і тоді біле приміщення перетвориться до невпізнання. Акцентами можуть стати навіть приємні дрібниці на столах, серветки, фартух, техніка.

Класичні кухні в світлих тонах

Кухня, виконана в класичному стилі, ніколи не втратить актуальність. Про свого власника вона відразу скаже одне – він вміє відчувати стиль і бачити красу.

Такий інтер'єр не перевантажений великою кількістю деталей, простий і лаконічний, але в той же час він прикрашений цікавими і простими акцентами, виглядає завжди затишно і, при необхідності, навіть святково.

Колір стін в кухні в стилі «класика» &8212; це білий, бежевий, оливковий, ванільний, кремовий. А ось меблі можуть бути як світлих, так і темних кольорів.

Зупиніть свій вибір на наступних кольорах гарнітура:

  • Перлина;
  • Оливкова;
  • Персиковий;
  • Шоколад;
  • Молочний.

А надмірно насичених, кричущих кольорів кухонних меблів в класичних дизайнах бути не повинно.

Виграшніше всього в кухні класичного стилю виглядає гарнітур з дерев'яного масиву або матеріалу, пофарбованого «під дерево».

Незважаючи на гадану "нудність" і буденність, колірна гамма натуральних деревних відтінків дуже велика:

  • Червоне дерево;
  • Горіх;
  • Груша;
  • Дуб;
  • Сосна;
  • Вибілений дуб.

Один з недоліків світлих кухонь в класичному стилі – це дорожнеча, так як натуральні матеріали коштують часом недешево.

Але зате безсумнівний плюс класики – це те, що вона є показником почуття стилю і статусності господаря. Найчастіше такий стиль використовується в просторих квартирах або заміських будинках.

Сучасні світлі кухні

Сучасні Стилі кухонних дизайнів – це функціональний модерн, високотехнологічний хай-тек, неординарний лофт, аскетичний мінімалізм. Кожен з них може бути виконаний в світлих тонах, але тут простору для фантазії набагато більше, ніж щодо класичного дизайну кухні.

Гарнітур і інші меблі тут можуть бути виконані в будь-яких відтінках світлого кольору, але найчастіше використовуються білі, блакитні, сірі, сталеві, фіалкові, бордові. Фасад може бути як глянцевим, так і матовим, на ньому нерідко присутні всілякі малюнки.

Виграшно виглядає світла меблі з вкрапленнями помітних акцентів, найкраще, якщо це – чорний і сріблястий кольори. Іноді дуже симпатичними можуть виявитися поєднання натуральних природних матеріалів з бетоном, металом.

У кухнях сучасного стилю виграшно виглядають гарнітури «світлий верх – темний низ». Якщо верхні шафи виконані в білих, сіруватих кольорах, то низ може бути чорним, темно-шоколадним, кольору венге.

Гарнітури в сучасному стилі максимально прості і відносно недорого коштують у порівнянні з кухнями в класичному стилі, відмінно підійдуть як для маленької квартирки, так і для великого заміського будинку.

Підлоги

Підлоги в такій кухні можуть бути як світлих, так і темних відтінків. Контрастні кольори часто комбінуються між собою-тут багато що залежить від того, в якому стилі оформляється саме приміщення.

Матеріали для підлоги світлої кухні різноманітні і нічим, крім кольору, не відрізняються від покриттів в кухнях інших відтінків. Керамічна і гранітна плитки, лінолеум, ламінат, паркет, вінілова плитка, наливні підлоги по-різному виглядають в різних приміщеннях.

Наприклад, для стилю хай-тек ідеальним стане використання білої керамічної плитки. Для класичної кухні найкращий спосіб оформлення підлоги – це паркет, ламінат або лінолеум під колір дерева.

Виграшно виглядають підлоги з плитки двох кольорів: наприклад, сформувати «шахматку» з чорної і білої (для сучасних кухонь) або бежевій і коричневої (для класичних) плитки. Звичайно, щодо класичної кухні тут знову діє правило: чим «натуральніше» будуть підлоги, тим краще вона буде виглядати.

Основні кольори, які підходять для оформлення підлоги в світлій кухні:

  • Сірий;
  • Білий;
  • Бежевий;
  • Коричневий;
  • Темне і світле дерево;
  • Камінь;
  • Чорний-виключно для сучасних кухонь.
порада: якщо ви зупинили свій вибір на дуже світлому або білому кольорі підлоги, то вибирайте глянцеві матеріали без фактурності – підтримувати чистоту такого покриття буде легше.

Стільниця та фартух

Стільниці для класичних світлих кухонь – це переважно покриття сірого, бежевого тонів. Іноді дуже виграшно виглядають робочі поверхні чорного кольору або кольору венге – особливо актуально це для повністю бежевих або білих кухонних гарнітурів.

оптимальним варіантом залишається використання природних відтінків і натуральних матеріалів: світле дерево, камінь.

для сучасних кухонь кращий варіант кольору для стільниці – це Сріблястий металік або глянсова поверхня будь-якого приємного для ока і поєднується з основним кольором кухні відтінку: як правило, це чорний, сірий, білий, кремовий, червоний.

Фартухи за кольором в ідеальному варіанті повинні поєднуватися зі стільницею, як би доповнюючи її. Хоча іноді можна зіграти і на контрасті: наприклад, чорна стільниця і білий або червоний фартух. У сучасній кухні ця деталь може бути оформлена малюнками, орнаментом.

Добре, якщо фартух контрастує або, навпаки, поєднується з кольором підлоги в приміщенні або має такий же відтінок, як і верхня частина гарнітура (в разі використання меблів з темним низом і світлим верхом).

Іноді фартух може стати тим самим яскравим акцентом, який оживляє приміщення. Це прийом використовується в кухнях в сучасному стилі. В цьому випадку фартух може бути будь-якого яскравого відтінку: зелений, чорний, червоний, помаранчевий, жовтий і так далі.

Оптимальні поєднання кольорів фартуха і стільниці для світлої кухні:

  • Чорно-білий;
  • Бежевий і деревний;
  • Деревний і білий;
  • Чорний або білий камінь і білий блиск;
  • Білий і червоний.

Штори для світлої кухні

Штори у світлій кухні часто стають тим самим «оживляючим» акцентом, який додасть приміщенню затишний вигляд. Зазвичай текстиль в таких приміщеннях використовується більш темного відтінку, ніж меблі.

У класичних кухнях добре виглядають як строкаті штори з візерунками, так і однотонні. Крім темних кольорів, в світлу кухню можна підібрати фіранки і світлих відтінків, але з яскравим і контрастним орнаментом.

Якщо меблі в кухні глянсова, то затишку і тепла приміщенню додадуть штори з фактурної тканини.

Вибираючи фіранки для кухонних вікон, орієнтуйтеся не тільки на їх зовнішній вигляд, але і на практичність: вони не повинні заважати процесу приготування їжі і просто зобов'язані легко стиратися, а тканина не повинна вбирати запахи.

Види кухонних штор різноманітні:

  • Тюлеві штори;
  • Римські;
  • Рулонні;
  • Бамбукові;
  • Австрійські;
  • Серпанок;
  • Портьєрні.

Кожен з них має свої плюси і мінуси. Наприклад, рулонні і римські штори прості на вигляд, але дуже функціональні, так як їх можна піднімати і опускати на потрібну висоту.

А ось портьєрні виглядають дуже вишукано і багато. Легкі тюлеві фіранки зроблять приміщення ніжним, але вони не затінюють кухню при необхідності.

Останнім часом популярність набирають нитяні штори-серпанки, які можна залишити вільно спадають або підв'язати красивим бантом. У порівнянні з тюлевими фіранками вони зручні тим, що полегшують доступ до вікна.

Для класичної кухні найкраще підходять портьєрні штори з ламбрекенами, тюлеві фіранки або австрійські штори. Для сучасної кухні вибирайте рулонні або римські штори.

Шпалери

У світлій кухні повинні бути і світлі шпалери. Головне правило при їх виборі – відтінок покриття стін повинен відрізнятися від кольору гарнітура.

Зазвичай в світлих кухнях меблі підбирається на кілька тонів темніше, ніж самі шпалери. Хоча іноді (найчастіше в повністю білих кухнях) гарнітур і покриття стін можуть бути одного кольору. У цьому випадку особливо важливо додавати в інтер'єр яскраві акценти.

Нерідко стіни в світлих кухнях відбуваються декоративною штукатуркою, фарбуються або обклеюються водостійкими вініловими шпалерами.

На кухні можна використовувати також рідкі, бамбукові, акрилові або склошпалери. Головними критеріями при виборі настінного покриття для кухонного приміщення повинні бути його вологостійкість, низька здатність вбирати запахи, легка чистка.

В залежності від обраного стилю шпалери можуть бути як гладкими, так і фактурними, з тисненням. В окремих випадках різні види стінового покриття можна комбінувати між собою.

колірна палітра широка: шпалери в світлій кухні можуть бути ніжно-рожевого кольору, світло-оливкового, блакитного, бежевого, молочного та інших кольорів.

Кухня світлих відтінків – безпрограшний варіант як для просторих приміщень, так і для скромних за габаритами «клітинок».

А якщо утримувати її в бездоганній чистоті, то вона завжди виглядає відмінно – часом ідеальний порядок в світлій кухні підтримати набагато складніше, ніж самостійно розробити для неї дизайн.

Зараз читають
Кухні зебрано: реальні фото, відтінки, поєднання кольорів
Кухні зебрано: реальні фото, відтінки, поєднання кольорів
Кухні зебрано - оригінальне рішення для оригінальних людей. Дізнайтеся о ...
Ідеї дизайну кухні в хрущовці: 160+ реальних фото прикладів
Ідеї дизайну кухні в хрущовці: 160+ реальних фото прикладів
У статті ми розглянемо, які заходи потрібно вжити для того щоб збільшити ...
Меблі для кухні в хрущовці: 110+ фото прикладів розміщення
Меблі для кухні в хрущовці: 110+ фото прикладів розміщення
Меблі для кухні в хрущовці: підбір столу і стільців, оптимальне плануван ...
Новое youtube видео