Назад
Дизайн дуже маленької кухні (80+ реальних фото)

Навигация по разделу

Ні для кого не секрет, що саме часто відвідуване господинею місце &8212; це кухня. Однак не всі жінки є володарками великої кухні. А так хочеться, щоб дане приміщення було функціональним, зручним, а головне, затишним.

На допомогу у вирішенні цього завдання прийдуть поради дизайнерів, якими можна скористатися і втілити запропоновані ідеї в реальність.

Яке планування вибрати

Квадратна кухня

Для квадратних кухонь підійдуть кутові гарнітури . У них можна зручно розмежувати робочу і обідню зону. При такому рішенні холодильник, мийка і плита можуть розташовуватися таким чином, що будуть утворювати робочий трикутник . Все потрібне буде в крокової доступності.

Навпроти гарнітура можна помістити обідній стіл овальної форми . За таким столом можна розмістити велику кількість людей.

Якщо дизайн кухні маленький зовсім, наприклад, 2*2 м, то підійде відкидний стіл.

Широке вікно можна використовувати як обідню зону.

Прямокутна кухня

Для прямокутних кухонь меблі краще розташовувати уздовж стін. Замість, обіднього столу краще віддати перевагу барній стійці .

Для зорового розширення кімнати на стінах можна повісити велике дзеркало або встановити дзеркальний кухонний фартух.

Штори для даного варіанту краще вибирати з великим малюнком.

Необхідно подумати про додаткове світло, оскільки робоча зона повинна бути добре освітлена. Якщо вікно маленьке або розташоване на одній стіні, без підсвічування не обійтися.

Двері в маленькій кухні можуть бути розсувними &8212; для економії місця.

Кухня неправильної форми

У таких приміщеннях зазвичай є ніші, простору або виступи. У поглиблення стін прекрасно впишеться вбудована шафа-купе. У ньому можна помістити кухонне начиння, побутову техніку.

А також місце в ніші може зайняти холодильник або незвичайна вбудована барна стійка. Кухонний гарнітур для такої кухні краще зробити на замовлення або вибрати такий варіант, при якому дверцята верхніх шаф будуть підніматися вертикально.

Правила вибору меблів для кухні маленьких розмірів

  1. Керуватися слід, в першу чергу питанням комфорту і лише потім — власними смаковими уподобаннями. Наприклад, не слід купувати вподобаний громіздкий буфет з масиву дерева , який несе мінімальну функціональне навантаження, і при цьому захаращує, і без того маленьке приміщення.
  2. Для початку необхідно розглянути всі існуючі типи планування . У цьому дуже допоможе план кухні, намальований на папері. Один з варіантів обов'язково підійде для облаштування невеликої кухні.
  3. В маленьких приміщеннях набагато краще виглядають підвісні шафи , полиці та інші елементи меблів. А також слід вибирати максимально високі стелажі, буквально впираються в стелю — вони допоможуть заощадити місце в приміщенні.
  4. Рекомендується раціонально використовувати всі вільні кути, встановивши в них частини гарнітура, побутову техніку та інші важливі елементи.

Вибір меблі для маленької кухні , слід враховувати такі її параметри, як об'ємність і ергономічність. Гарнітур повинен бути максимально компактним зовні, але при цьому містким. Не варто вибирати меблі, що нагадує конструкцію з величезних ящиків. Вона повинна бути досить легкою і симпатичною, і займати всі кути, ніші та інші непотрібні простору.

Величезну роль відіграє також візуальне сприйняття кухонного гарнітура. Це означає, що вкрай важливий колір меблів, яка буде встановлюватися в невеликому приміщенні. Візуально збільшити простір допоможуть світлі глянцеві поверхні.

Однак не рекомендується купувати гарнітур, колір якого в точності збігається з кольором оздоблення стін. А також дуже важливо правильно розставити яскраві акценти, які пожвавлять приміщення і додадуть йому родзинку.

Зробити кухню візуально більше допоможуть деякі дизайнерські хитрощі. Дзеркальні поверхні додадуть глибини приміщенню, точно таку ж функцію виконують дверцята і полиці зі скла, хромовані металеві ручки і так далі. При цьому важливо дотримуватися гармонію, щоб кухня виглядала стильно і привабливо.

Не менш важливо правильно розставити меблі на кухні. Для маленьких приміщень рекомендується вибирати лінійну або Г-подібну планування, відмовившись від острівний , П-образної і дволінійного планування . А також для дуже маленької кухні ідеально підійде вбудовані меблі, що допомагає максимально економити простір.

Вибір побутової техніки

Кожній господині хочеться користуватися побутовими приладами, значно полегшують процес приготування їжі, до них відносяться кухонний комбайн, блендер, мікрохвильова піч, пароварка, хлібопічка, мультиварка. А ще є кавоварка, електрочайник , виробник морозива, тостер. Як все це розмістити в приміщенні, яке має дуже скромні розміри?

Дизайнери радять використовувати максимально високі шафи з глибокими нішами, в яких легко можна заховати деякі із зазначених предметів, дістаючи їх за потребою. Розмістити на робочій поверхні можна електрочайник і кавоварку, як найбільш часто використовувані пристрої.

Для зберігання побутової техніки також прекрасно підходять вузькі шафи з ролетними дверцятами, що розташувалися між нижнім і верхнім ярусом гарнітура.

Заощадити місце в нижньому ряду допоможуть вузькі Посудомийні машини і духовки. Самі шафи повинні бути обладнані відповідними механізмами, що забезпечують швидкий і вільний доступ до потрібних пристроїв.

Вибір таких механізмів великий — запашні, відкидні, з обертається каруселлю, складні і так далі. Грамотно організувати простір маленької кухні не так складно, як здається на перший погляд.

Колір і декор

Тут можна дати кілька базових рекомендацій:

  • Для невеликого приміщення підійдуть світлі, теплі відтінки.
  • Важливо врахувати потрапляння в робочу зону достатньої кількості природного і штучного світла.
  • Колір стін також повинен бути світлих відтінків.
  • Більше двох кольорів в маленькій кухні краще не використовувати, інакше перебування там може стати психологічно не комфортним.
  • «розписні» стіни в невеликому приміщенні теж не доречні.
  • Колір меблів повинен гармоніювати зі стінами.
  • Відмінним рішенням буде скляна або прозора меблі, яка здається невагомою і збільшує простір.
  • Стіл–трансформер світлих тонів доповнить інтер'єр маленької кухні.
  • Хорошим елементом декору невеликої кухні будуть римські штори або жалюзі .

Як забезпечити економію місця на маленькій кухні

Економити місце на кухні скромних розмірів можна багатьма способами:

  • Максимально використовувати такі пристосування, як присоски, гачки і спеціальні магніти, за допомогою яких можна зберігати різну кухонну дрібниця.
  • Встановити в шафах додаткові полиці, і тоді їх місткість значно зросте.
  • Грамотно використовувати кожен вільний кут для установки побутової техніки або кутових шафок.
  • На самому верху гарнітура можна встановити місткі коробки для зберігання рідко використовуваних пристроїв і предметів.
  • Якщо шафа недостатньо високий, над ним рекомендується розташувати додаткову полку, вона стане відмінним місцем для зберігання кухонного начиння.
  • Всі сковорідки слід розмістити на спеціальному рейлінговом механізмі , склавши їх один з одним.
  • У спеціальній бічній підставці, прикріпленій до дверцят гарнітура, можна зберігати пекарську папір, фольгу, харчову плівку, пакети для сміття та інші кухонні дрібниці.
  • Прямо під раковиною слід розташувати натяжну штангу, розташувавши на ній використовувану в прибиранні побутову хімію.
  • Книги та журнали з улюбленими рецептами рекомендується зберігати на окремій полиці, прикріпленій на вільному місці однієї зі стін. Таку полку також можна встановити прямо на холодильник .
  • Для економії місця на робочих поверхнях і в шафах слід використовувати настінну сушарку для посуду.
  • Обробні дошки зручно ховати в бічних «кишенях», прикріплених до внутрішньої сторони нижніх шафок.
  • До бічної панелі гарнітура можна прикріпити металевий карниз для зберігання кухонного начиння.
  • Для зберігання ножів та інших невеликих металевих предметів слід використовувати спеціальну магнітну стрічку, прикріплену до стіни в зоні «фартуха». Таку ж магнітну стрічку можна використовувати для зберігання невеликих баночок зі спеціями.
  • Всі предмети, що мають довгі ручки, слід зібрати і розмістити в одному місці.
  • Звичайні канцелярські Тримачі для паперів, які використовуються в офісах, можна пристосувати для зберігання термосів і пляшок.
  • Розвантажити шафи допоможуть настінні полки.
  • Додаткові полки на високих ніжках можна встановити на робочій поверхні.
  • Стіл на маленькій кухні можна встановити складаний, прикріпивши стільницю до широкого підвіконня.
  • Над робочою зоною можна розмістити висить конструкцію, використовуючи її для зберігання ковшиків, ополоників, сковорідок та іншої подібної начиння.
  • Працювати з обробною дошкою можна просто на поверхні, вимкнувши всі конфорки.
  • Сушити посуд можна не в громіздкій сушарці, а на м'якому килимку з мікрофібри, який швидко вбирає вологу і абсолютно не займає місця на кухні.

Помилки, які часто допускаються при облаштуванні маленької кухні

Господарі невеликих і тісних кухонь нерідко допускають помилки в плануванні, що заважають їм використовувати приміщення максимально функціонально, при цьому не захаращуючи його зайвими предметами інтер'єру. Як правильно облаштувати маленьку кухню? Розібратися в цьому питанні можна на прикладі найбільш поширених помилок.

На кухні не вистачає місця для зберігання необхідного начиння. Щоб цього уникнути, слід навчитися ефективно використовувати вільний вертикальний простір. Невеликі полиці і шафки можна встановити над плитою, холодильником або навіть прямо під стелею.

Робоча поверхня має занадто маленькі розміри. Робиться це з метою економії простору, але на ділі таке рішення сприяє тільки більшого захаращення кухні. Продовжити робочу поверхню можна за допомогою відкидний стільниці, або барної стійки .

Відмова від витяжки з метою економії місця. На жаль, в'ївся неприємний запах повністю зіпсує враження навіть від самої елегантної кухні. Без витяжки в маленькому приміщенні ніяк не обійтися. Дизайнери радять вибирати компактні моделі. При необхідності, витяжку можна заховати за фасадом гарнітура.

Як бачите, маленька кухня &8212; це ще не привід засмучуватися. При грамотному і раціональному підході до дизайну даного приміщення можна в результаті отримати комфортну і функціональну кухню.

Кухні маленьких розмірів (реальні фото)

Якщо ви володар маленької кухні, то вам буде цікаво подивитися нашу фотогалерею де представлено 320 + фото прикладів маленької кухні від професійних дизайнерів .

Зараз читають
Овальний стіл на кухню: як вибрати, різновиди, 70+ реальних фото
Овальний стіл на кухню: як вибрати, різновиди, 70+ реальних фото
Як вибрати овальний стіл на кухню. На що варто звернути увагу при виборі ...
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Варіанти планування на маленькій кухні. Як правильно вибрати і розставит ...
Дизайн ванної кімнати 3 кв.метра: 7 порад по оформленню і 100+ реальних фото
Дизайн ванної кімнати 3 кв.метра: 7 порад по оформленню і 100+ реальних фото
Корисні поради по оформленню ванної кімнати 3 кв. метра. 100 + реальних ...
Новое youtube видео