Назад
Дизайн кухні в блакитному кольорі: 70+ фото прикладів

Навигация по разделу

Блакитний колір – один з найбільш спокійних і заспокійливих. Для оформлення кухні він не дуже популярний, що пов'язано з його здатністю чинити негативний вплив на апетит. У той же час для багатьох це може виявитися перевагою. Оформлена в блакитних тонах кухня при правильному оформленні інтер'єру може виглядати дуже стильно і гармонійно.

Переваги оформлення кухонь в даному кольорі

Блакитний колір ідеальний для людей, що стежать за вагою і бажаючих схуднути. Вважається, що під його впливом апетит стає гірше, і ми з'їдаємо менше. Але і ті, хто не дотримується дієт, нерідко вибирають його для облаштування кухні, що пов'язано з рядом причин:

  1. Кухня, оформлена в блакитних відтінках, візуально виглядає вище і ширше. якщо поєднувати його з білим, можна зробити її більш світлою. У комбінації ці кольори роблять приміщення просторим, додають легкості і повітря. У той час як синій колір може обтяжувати предмети і додавати їм масивності, його більш світлий побратим дає протилежний ефект. Тому він здатний зробити більше і затишніше навіть саму маленьку кухню.
  2. Блакитний колір благотворно впливає на психіку людини. він сприяє розслабленню, дарує відчуття спокою і умиротворення. Досить згадати емоції, які викликає у нас блакитне небо або гладь моря. Оформлена в такому кольорі кухня може викликати приблизно ті ж відчуття.
  3. Блакитні тони добре поєднуються з іншими відтінками від нейтральних і світлих до яскравих і насичених.

Що стосується мінусів такого колірного рішення, потрібно врахувати, що надлишок блакитного кольору може спровокувати відчуття втоми і навіть депресію. Тому його рекомендується розбавляти іншими.

Важливо! подібне колірне оформлення не варто використовувати для кухні, яка розташована не на сонячній стороні – вона може вийти дуже холодною. Навпаки, блакитний колір ідеально підійде, якщо вікна виходять на південну або південно-східну сторону – він додасть приємної прохолоди.

В якому стилі виконати кухню в блакитному кольорі

Вибрати відповідний стиль для кухні в блакитному кольорі не так-то складно. Дана колірна гамма поєднується з багатьма з них. найбільш підходящими вважаються наступні варіанти:

Сільський стиль: кантрі або прованс . це хороший вибір для просторих кухонь, а також для заміських будинків. Нерідко в такому стилі використовується Блакитний кухонний гарнітур, стилізований під старовину завдяки різним потертостей і подряпин. Рідше в Лазурному оформляється частина стіни і стеля. В даному випадку потрібна помірність, щоб інтер'єр не виглядав занадто насиченим.

Середземноморський стиль . Використання блакитного кольору в цьому стилістичному напрямку виглядає легко і свіжо. Як і в попередньому варіанті, тут рекомендується використовувати блакитну меблі. Для доповнення декору використовуються скатертини і фіранки у відповідній гамі.

Сучасні Стилі: модерн , хай-тек , мінімалізм . небесні тони в них виглядають дуже органічно. Будучи холодним і трохи віддаленим, він добре вписується в мінімалістичні простори. Крім того сучасні Стилі дають можливості для експериментів з квітами. Наприклад, використання комбінації оранжевого і блакитного в кухні в стилі модерн буде завжди заряджати вас бадьорістю і хорошим настроєм.

Класичний стиль і шеббі-шик. такі стилі не передбачають контрастів і яскравості. Зазвичай блакитний колір використовується в них в світлих варіантах, ближчих до білого.

Довідка. говорячи про оформлення кухні в блакитному кольорі, зазвичай мають на увазі меблі в даному відтінку на тлі світлих стін. Оформляти в ньому стіни, стелю або підлогу вирішуються не всі, оскільки перенаситити простір дуже легко.

Поєднання кольору і контрастних відтінків

Для колірного оформлення кухні можна використовувати наступні тони блакитного:

  • Лазурний;
  • Небесно-блакитний;
  • Бірюзовий;
  • Волошковий;
  • Ультрамариновий і так далі.

Використовувати цей колір можна як в якості основного, так і в якості додаткового. Якщо він обраний як базовий, вибирайте більш світлі, ніжні і пастельні відтінки. В якості додаткового можна додати і яскраві варіації блакитного.

Колір добре поєднується з різними відтінками. Але оскільки він є холодним, краще доповнювати його теплими тонами, такими як бежеві, кремові, жовті і так далі. Красиво виглядають поєднання з білим, сірим, коричневим відтінком.

Поєднання білого і блакитного - це класичний варіант, який виглядає стильно і сучасно. Вибирати його рекомендується в тому випадку, якщо хочеться візуально додати простору.

Досить часто використовується поєднання коричневого і блакитного. Воно робить приміщення затишним і комфортним. Що стосується сіро-блакитного інтер'єру кухні , це варіант для тих, хто хоче поєднати яскраві нотки з класичними мотивами в оформленні приміщення. Цей варіант також може зробити приміщення просторіше.

Більш яскраві та незвичайні варіанти – поєднання блакитного з жовтим або зеленим. в даному випадку важливо не зробити приміщення занадто яскравим, тому краще вибирати пастельні варіації кольорів.

Крім того, що Блакитний поєднується з такими тонами, як білий, кремовий бежевий, можна досить цікаво оформити інтер'єр, якщо використовувати його разом з контрастними або яскравими відтінками.

Освіжити прохолоду блакитного допомагають відтінки зеленого, такі як м'ятний, фісташковий, лаймовий.

Найбільш сміливий і контрастний варіант – поєднання блакитного і червоного. Тони червоного і оранжевого допоможуть врівноважити прохолоду блакитного і зроблять інтер'єр стильним і яскравим.

Ключові елементи декору

У Блакитний кухні буде вдало виглядати металева і глянсова побутова техніка, зроблені з металу декоративні елементи.

Щоб забезпечити достатню кількість світла в приміщенні, можна використовувати укорочені тюлеві штори білого кольору.

Також блакитний відтінок ідеально підходить для додавання акцентів. Можна використовувати ажурні серветки, Блакитний посуд, різні картини і сувеніри. Доречним доповненням інтер'єру буде букет волошок або інших польових квіточок.

При облаштуванні потрібно враховувати розміри приміщення:

Маленька кухня. використання в інтер'єрі ніжних відтінків блакитного допомагає візуально розширити приміщення, додати йому обсягу і повітря. Найкращим вважається комбінація небесного кольору з білим. Останній буде ніби підсвічувати приміщення зсередини. Також можна використовувати світлі теплі відтінки, які додадуть приміщенню додаткову м'якість і допоможуть створити максимально затишну обстановку.

Простора кухня. якщо розміри приміщення досить великі, це дає багато можливостей для втілення самих різних дизайнерських рішень. Як акцент можна оформити в блакитному кольорі частина стін, фартух або меблі. А ось оформляти в ньому підлогу і стелю не варто, щоб уникнути зміщення акцентів. Також в приміщення можна додати синій і бірюзовий тон, які добре відтіняють один одного.

Для оформлення Блакитний кухні важливо приділити увагу освітленню. Використання люстри в центральній частині стелі буде доречно, якщо ви вибрали класичний стиль для оформлення інтер'єру. В інших випадках хорошим варіантом стануть точкові вбудовані світильники або світлодіодні стрічки.

Щоб зробити акцент на певних декоративних елементах, можна використовувати кольорове підсвічування. Це буде особливо актуально для таких стилів, як хай-тек і мінімалізм.

Є ще ряд правил, яким потрібно приділити увагу при оформленні Блакитний кухні:

  1. Якщо ви вибрали кухонний гарнітур в блакитному кольорі, то стіл і стільці краще вибирати в Білій, коричневій або бежевій гамі.
  2. Буде доречно використовувати в такій кухні кольорові меблі: рожеву, зелену, жовту. Зазвичай це вироби з пластику, який доречно доповнюють сучасні Стилі інтер'єру.
  3. У стилі хай-тек можна використовувати блакитні глянцеві фасади, поєднуючи їх з білим островом.
  4. Вибір відтінку стін визначається рядом факторів. Це площа приміщення, розмір вікон в ньому, обраний стиль, рівень освітлення. Потрібно також вибрати матеріал, який буде використовуватися для їх обробки. Це можуть бути шпалери , плитка , фарба , венеціанська штукатурка. Вдалий варіант-зробити Блакитний тільки одну стіну, яка буде акцентної, а інші залишити в нейтральному відтінку.
  5. Якщо планується використовувати шпалери з малюнком, вибирати візерунок потрібно з урахуванням площі приміщення. Так, вертикальні смужки підійдуть для інтер'єрів з низькими стелями. Але потрібно врахувати, що шпалери – матеріал, який вимагає особливого догляду, особливо якщо мова йде про кухню, тому потрібно вибирати максимально стійкий вид.
  6. Щодо малюнка і фактури існує два варіанти. Перший-використання непомітних і нейтральних шпалер, які допоможуть зробити акцент на інших елементах в інтер'єрі. Досить стильний варіант-шпалери блакитного кольору з витонченим сірим малюнком. Якщо ви вибрали білу обробку, вона може мати рельєфну фактуру. Другий варіант-це використання яскравої обробки стін. Якщо планується використовувати шпалери з візерунком, враховуйте загальну стилістику приміщення.
  7. Важливий елемент в оформленні кухні-це фартух . Доречним рішенням стане Блакитний фартух, виконаний з акрилового скла . Якщо був обраний білий кухонний гарнітур, можна використовувати для фартуха найрізноманітніші матеріали і відтінки. Наприклад, підійде кераміка в стилі майоліки, в якій можна поєднувати різні відтінки блакитного, синього і зеленого. Якщо для кухні була обрана біло-блакитна гамма, можна поєднувати Блакитний фасад з білою керамікою, стилізованої під камінь або глиняні черепки. Цей варіант буде доречний для середземноморського стилю або стилю кантрі. У стилях хай-тек і лофт можна застосовувати кахель незвичайних квітів. Наприклад, вдалим може стати поєднання блакитного з кольором фуксії або помаранчевим. З синім кольором важливо проявляти обережність, так як він може візуально обтяжувати приміщення.
  8. Можна оформляти в блакитному кольорі штори і текстиль. Таке рішення буде доречно для стилю прованс.
  9. Для блакитної кухні відмінно підходить побутова техніка з металевими і хромованими поверхнями. Це може бути, наприклад, плита і холодильник.

Блакитний колір досить ніжний і спокійний, за що його люблять багато. Оформлення дизайну кухні в цій гамі може виглядати дуже гармонійно, якщо знати, з яким відтінками поєднувати відтінок блакиті, і які елементи використовувати.

Блакитна кухня реальні фото приклади

 

Зараз читають
Кухня з дерева - фотогалерея (138 фото)
Кухня з дерева - фотогалерея (138 фото)
На ваш огляд представлена фотогалерея з 138 інтер'єрів кухні виконаних з ...
Фартух для кухні з каменю: як вибрати і встановити, фото приклади
Фартух для кухні з каменю: як вибрати і встановити, фото приклади
Фартух для кухні з декоративного каменю. Різниця між штучним і натуральн ...
Новое youtube видео