Назад
Кухня з шпону: 100+ реальних фото прикладів, різновиди, плюси і мінуси, колірна палітра

Навигация по разделу

Красиві і елегантні дерев'яні кухні підходять до різних типів інтер'єру і виглядають дуже дорого. Але і стоять відповідно. Сучасна альтернатива масиву з масиву дерева &8212; використання шпону.

шпоновані кухні на перший погляд не можна відрізнити від гарнітурів з натурального дерева

У цій статті ми пропонуємо подивитися добірку фото різноманітних кухонь з використанням шпону і розібратися в особливостях цього матеріалу.

Шпон може бути дуже різноманітним.

Що таке шпон?

Шпон, або шпонований МДФ & 8212; дрібнодисперсні плити, покриті тонким шаром натуральної деревини товщиною до одного міліметра. За рахунок того, що стружка МДФ просочується парафіном або лінгвіном, а потім спресовується під впливом температури, панелі виходять міцними і добре переносять важкі умови експлуатації на кухні.

Тонкий зріз натуральної деревини забезпечує гарний вигляд і зовні схожий з натуральним масивом. Його клеять на МДФ , а потім покривають лаком або особливим фарбувальним покриттям.

завдяки захисному шару такий гарнітур дуже міцний

При цьому шпон може бути дуже різноманітним: різні відтінки і малюнки деревини прикрашають як традиційні, так і сучасні кухні.

Спосіб виготовлення

Важливо розуміти, що фасади з шпону теж бувають різними. Дуже багато залежить від способу виготовлення. Всього виділяють три методики виробництва шпонованих панелей.

залежно від способу виготовлення отримують різні типи шпонованих кухонь

Найпоширеніший метод &8212; лущене шпонування. Для нього застосовують спеціальний лущильний верстат, який нарізає колоди особливою методикою, по спіралі. При цьому виробники прагнуть підібрати максимально красиву деревину з незвичайними візерунками.

Товщину шпонованого листа регулює безпосередньо Майстер і вона може коливатися від 0,3 до півтора міліметрів. Масове виготовлення зробило такий шпон доступним за ціною. Привабливості додає і незвичайний зовнішній вигляд & 8212; верстат дозволяє зберегти структуру деревини і її характерні розлучення.

цей метод дозволяє зберегти фактуру деревини навіть на найтоншому шарі шпону

Для струганого шпону використовують спеціальні види пил і дерева. Примітно, що саме ця методика дозволяє обробляти найцінніші породи деревного масиву &8212; червоне дерево, вільха, дуб. Різний напрямок ріжучої кромки дозволяє підкреслити красу візерунка і надати йому фактурності. Таким чином виходять витончені і елегантні шпоновані фасади, однак і коштують вони досить дорого.

темні дубові шпоновані панелі виготовляють саме таким способом

Пиляний спосіб виготовлення шпону вважається одним з найбільш незручних. Деревні дошки обробляються спеціальним фанеропільним верстатом. Однак при такій методиці дуже багато деревини йде на тирсу, тому вартість виготовлення їх значно вище, ніж в двох попередніх випадках. Використовують метод тому, що він допомагає зберегти красу і характерний візерунок деревини хвойних порід.

Світлу соснову деревини найкраще обробляти саме так

Тип фасаду

Як і більшість немонолітних кухонь, фасади з шпону бувають різними. Цілісний фасад обійдеться дешевше &8212; по суті, це проста панель, закрита шпоном з усіх боків. Виглядає вона красиво і зовні такі поверхні нагадують цілісний дерев'яний масив.

Однак на кухні використовувати їх варто обережно: шпон, це нехай тонка, але все ж деревина. А значить, вона володіє всіма мінусами і від контакту з водою і постійних перепадів температур може здуватися, деформуватися. Якщо фасад обклеєний шпоном неакуратно, він навряд чи прослужить вам довше пари років.

цілісний фасад з шпону виглядає красиво, але він не особливо міцний

Трохи дорожче вам обійдеться рамковий або фільончатий фасад зі шпону. В цьому випадку панель обклеюється шпоном, а кромки обробляють металом, пластиком або обробленим деревом. Звичайно, коштують вони не дуже дешево. Однак така рамка надійно оберігає поверхню від попадання під шпон крапель води і жиру, а значить, гарнітур прослужить Вам значно довше.

гарнітур з рамкою обійдеться дорожче, але і прослужить довше.

Плюси і мінуси

Як і будь-які інші Фасади, шпоновані мають як переваги, так і недоліки. Пропонуємо детально вивчити цей аспект, щоб знати, з якими проблемами вам ймовірно доведеться зіткнутися.

шпоновані кухні виглядають стильно і мають масу достоїнств

  • Яким би якісним не був пластик або ПВХ-плівка, вони можуть тільки імітувати дерево . А значить, при найближчому розгляді підробка буде помітна. Шпон ж &8212; повністю натуральна деревина, нехай і дуже тонка. Навіть при прискіпливому вивченні якісні фасади з шпону не відрізняються від кухонь з цільного деревного масиву.
  • Якщо шпон оброблений лаком або спеціальним фарбувальним покриттям, він буде стійкий до будь-яких, найнеприємніших впливів, які зустрічаються на кухні &8212; високі температури, механічні пошкодження, волога і пара, краплі жиру і різноманітні кислоти.
  • Як і будь-яку деревину, шпон можна відреставрувати. звичайно, мова не йде про серйозні пошкодження &8212; в цьому випадку знадобитися ставити латочку. Однак невеликі подряпини і потертості легко приховати і повернути кухні первозданний вигляд.
  • Не можна заперечувати, що фасади з шпону виглядають дійсно розкішно. гарнітур з цільної деревини виглядає точно також, а коштує в рази дорожче.
  • Матеріал екологічно чистий, не містить шкідливих домішок і не токсичний для людини навіть при нагріванні. це означає, що шпоновані фасади можна встановлювати навіть в безпосередній близькості від плити &8212; токсичних випарів, якими часто грішать пластик або ПВХ-плівка не виникне.
  • Доглядати за шпон-кухнями дуже просто : досить регулярно протирати їх вологою губкою, а потім насухо витирати. Деякі використовують спеціальні поліролі, що надають блиск поверхонь. Однак на кухні ми рекомендуємо відмовитися від таких засобів: вони притягують пил та інше сміття, а значить, догляд стає складніше.

Втім, якщо вам здалося, що шпонована кухня &8212; це ідеальне рішення, ми вас розчаруємо.

 

  • Візуально визначити якість шпонованих меблів практично неможливо . Це означає, що якщо вам продали не дуже якісний гарнітур, дізнаєтеся про це, ви швидше за все, вже в процесі експлуатації. Уникнути проблеми можна, якщо звертатися тільки в перевірені Меблеві магазини і до майстрів, які дорожать своєю репутацією.
  • Вихідна з попереднього недоліку проблема &8212; низька якість деяких шпонованих кухонь. Шпон може деформуватися, відклеюватися... відбувається це через вплив вологи, жиру, пари і постійних перепадів температур. Тому ще раз підкреслюємо &8212; економити на покупці кухонного гарнітура не варто.
  • Вартість його буде в будь-якому випадку вище, ніж у плівкових або пластикових фасадів. однак платите ви за ефектний зовнішній вигляд, якість і екологічності.
  • Як і будь-яка деревина, шпон не дуже добре переносить потрапляння прямих сонячних променів. під їх впливом деревина може темніти, змінювати відтінок. Уникнути цього можна, якщо покрити шпон лаком. Залишати його без захисного покриття ми категорично не рекомендуємо.

Як бачите, більшість недоліків шпонованих кухонь можна уникнути, якщо купувати якісні гарнітури в перевірених місцях. Що ж стосується витрат, в разі гарної кухні вони окупляться дуже швидко.

Загалом ми сміливо рекомендуємо шпоновані кухні: вони того варті!

Кольорова палітра шпону

Якщо ви вважаєте деревину нудним і одноманітним матеріалом, то ви категорично не праві. На шпон йдуть найрізноманітніші сорти дерева, що дозволяє надати покупцям широкий асортимент покриття самого незвичайного зовнішнього вигляду.

кухні з шпону можуть бути дуже різноманітними

Розкішні фасади з дуба підійдуть як класичним , так і сучасним інтер'єрам. Деревина дуба може мати різні відтінки, проте характерна її особливість &8212; незвичайні округлі візерунки, які навіть найпростішої меблів надають лиск і благородство.

шпонована кухня з чорного дуба &8212; для любителів дорогої елегантності

Шпон з вільхи відрізняється ніжним, світлим кольором і бархатистою на вигляд фактурою. Він відмінно підійде для кухонь в стилі кантрі, прованс. Ще одна перевага вільхи & 8212; висока стійкість до механічних впливів. Дуже часто таке покриття навіть не покривають лаком, так як воно і без того відмінно переносить вплив вологи і перепадів температур.

вільха Ідеально підійде для більшості інтер'єрів.

Досить дорого обійдеться вам гарнітур з фасадом з палісандра. Однак незвичайні візерунки і фактура деревини однозначно коштують витрат &8212; кухня буде виглядати дійсно розкішно і вишукано.

Особливість вишневого шпону в його червонуватому відтінку. Він відмінно підійде для кухні в стилі бароко. Тим більше, що вишневі панелі з часом не вицвітають, а, навпаки, відтінок стає значно глибше і благородніше.

особливість кухні з вишні в її глибокому кольорі

Прохолодний світлий відтінок ясена ідеально підходить для невеликих кухонь або приміщень, що виходять на південну сторону. Ясен обов'язково необхідно обробляти лаком або спеціальному захисним покриттям, інакше колір дуже швидко стає тьмяним, втрачаючи свого шарму.

Горіховий шпон відрізняється багатою структурою. Залежно від породи і віку дерева, відтінок може варіюватися, проте завжди залишається незмінно теплим. Такі фасади прикрасять собою кухні, що виходять на північ і трохи розбавлять недолік світла.

горіхові кухні завжди відрізняються теплими тонами

Модний спосіб обробки шпону &8212; зебрано. Незвичайна смугаста забарвлення виглядає дуже дорого і неординарно, а тому підійде як класичним, так і сучасним інтер'єрам.

Зебрано & 8212; сучасний і дуже модний вигляд шпону

Як бачите, підібрати підходящий варіант шпонованої кухні нескладно &8212; головне, знайти той вид, який припаде Вам до душі.

шпоновані кухні легко знайти на будь-який смак

Крім того, кардинально змінити навіть зовнішній вигляд звичної багатьом вільхи можна, завдавши спеціальне лакове або захисне покриття на фасад. Залежно від вашого вибору, шпон може придбати матову або глянсову фактуру. Перший варіант ідеальний для класичних кухонь &8212; він виглядає елегантно, стримано і багато. Блискучі глянцеві варіанти ж добре впишуться в сучасні інтер'єри і візуально збільшать маленьку кухню .

глянцева структура підійде для сучасних інтер'єрів.
матовий шпон виглядає дуже благородно

Декор

Незважаючи на те, що шпон сам по собі матеріал з гладкою структурою, дуже часто шпоновані кухні прикрашають різними декоративними елементами. Наприклад, різьбленими елементами з натурального дерева. Вони значно підвищують вартість вашої кухні, проте зовнішній вигляд від цього тільки виграє.

фасади з шпону коштують дорого, але зовнішній вигляд приголомшливий

Нерідко в якості прикраси для шпонованої кухні використовують різні орнаменти: етнічні, рослинні, геометричні мотиви. Вибирати рекомендуємо в залежності від стилю оформлення вашої кухні.

а іноді прикрасою стає сама фактура дерева

Якщо ж у вас маленька кухня , об'ємні декоративні елементи можуть виявитися не дуже доречними: вони візуально зроблять приміщення ще менше. Однак в цьому випадку ви можете поекспериментувати з різноманітними фактурами.  Наприклад, спеціальна грунтовка допомагає візуально зістарити гарнітур & 8212; відмінне рішення для класичних кухонь або приміщень в стилі бароко.

зістарений шпон &8212; ще один модний прийом

Як варіант &8212; спробуйте підібрати відповідний відтінок і нанести патину . З нею навіть найпростіший гарнітур виглядає вишукано і дорого.

з патиною шпон виглядає благородніше

Як доглядати

У питаннях догляду шпон не надто вимогливий, проте у нього є свої особливості. Необхідно враховувати, що це &8212; в першу чергу натуральна деревина, тому і підхід потрібен відповідний.

щоб кухня не втратила свій вигляд, про неї потрібно піклуватися

Для щоденного догляду вам достатньо буде м'якої губки або неворсистої тканини. Змочіть їх у воді, а потім протріть поверхню. Після цього насухо витріть м'яким рушником. Якщо на кухні залишилися плями або розлучення, можна використовувати мильний розчин або спеціальний засіб з очищення дерева.

відмити шпон не складно, якщо не запускати прибирання

Якщо ви вирішили використовувати поліроль, потрібно попередньо знежирити поверхню. Для цього можна використовувати слабкий розчин спирту або, при бажанні, звичайний засіб для миття вікон. Акуратно протріть гарнітур, витріть його насухо, а потім нанесіть поліроль і дайте йому просохнути.

Важливо! ні в якому разі не використовуйте абразивні миючі засоби або жорсткі губки. Вони подряпають поверхню і потрібно витрачати сили і гроші на реставрацію гарнітура.

Відгуки про шпоновану кухню

Спеціально для Вас ми зібрали кілька відгуків Користувачів гарнітурів зі шпону. Впевнені, ознайомившись з ними, ви легко визначитеся з рішенням і зрозумієте, чи хочете ви купувати таку кухню.

 

Перевага шпону в тому, що потертості не псують його, а, навпаки, додають шарму.

Шпон & 8212; простий і зручний У ДОГЛЯДІ матеріал, який не вимагає особливих турбот.

Головне, хоча б зрідка протирати шпон від пилу і бруду.

Вибирайте якісну кухню і проблем не виникне.

Облізлий лак легко оновити, а ось міцність &8212; однозначний плюс.   

Кухня з шпону реальні фото приклади

Зараз читають
Арка на кухні: гідна заміна дверей (50 реальних фото)
Арка на кухні: гідна заміна дверей (50 реальних фото)
Вибираємо форму арки і матеріал. Порівняння дверей і арки: що краще? Пок ...
Новое youtube видео