Назад
Кухня в сталінці: особливості ремонту, вибір меблів і кольору, реальні фото

Навигация по разделу

Будинки, побудовані в 30-х – кінці 50-х років минулого століття, в просторіччі звані сталінками, завжди цікавили покупців вторинки завдяки своїм безсумнівним перевагам: високим стелям, великим вікнам, хорошою площі. Однак ремонт в сталінці вимагає великих вкладень, і причина тому &8212; зношені інженерні комунікації, необхідність заміни проводки і серйозні роботи з вирівнювання підлог і стін.

інвестиції в Капітальний ремонт повністю окупляться насолодою зручною новою кухнею.

З чого почати ремонт

Незважаючи на те, що кухня в сталінці зазвичай невеликого розміру і іноді може за площею не перевищувати 5 квадратів, збираючись її ремонтувати, необхідно налаштовуватися на великі витрати. І справа не тільки в необхідності заміни вікон, дверей, труб і електропроводки.

товсті стіни в старих будинках дають можливість зробити додаткові шафи і навіть холодильник.

Доведеться перестилати підлоги, вирівнювати стіни і стелю, а при можливості навіть проводити перепланування приміщення, так як вся сім'я прекрасно розмістилася на розкішних сталінських метрах, в маленьку кухню просто-напросто вміщатися не буде.

Перед початком ремонту необхідно зробити проект нової кухні, що відображає її майбутній інтер'єр. Розмітити місця, де буде стояти мийка, посудомийка, меблевий гарнітур &8212; від цього будуть залежати висновки комунікацій і електропроводки.

щоб кухня була зручною, потрібно заздалегідь продумати розташування меблів, техніки і розеток

Заміна комунікацій

Заміна комунікацій &8212; необхідний етап початку ремонту в кухні. Розглядати заміну комунікацій потрібно з урахуванням місць, де будуть розташовані основні споживачі води згідно початкового проекту.

Якщо передбачається установка Посудомийки, зміна розташування мийки і перенесення газової плити, слід враховувати правила:

  • Водопровідні та каналізаційні труби і шланги не повинні перевищувати в довжину півтора метрів і повинні залишатися доступними для огляду;
  • Гнучкі газові шланги можна протягувати лише до чотирьох метрів у довжину.

Хороше рішення для кухні &8212; заховати труби за шафами без задніх стінок: вони не будуть псувати вигляд кухні і до них збережеться доступ.

Труби в сталінці, особливо якщо не виконувався капремонт, треба міняти обов'язково. У старих трубах мало того, що утворюються свищі і тріщини, зсередини вони практично на 70% забиваються солями і відкладеннями, що знижує їх пропускну здатність.

користуючись нагодою, можна зробити глобальні зміни і перенести раковину в більш зручне місце

Цілком можливо, що при заміні патрубка каналізаційної труби з кухні постане питання про заміну всієї каналізаційної труби. Навіть якщо колись капремонт проводився, слід оглянути місце розташування труб &8212; чомусь саме в сталінках ЖЕКи любили нові труби пропускати посередині стіни.

нові водопровідні труби забезпечують профілактику засмічень.

Нову систему водопроводу і каналізації виконують металопластиковими або поліпропіленовими трубами, що відрізняються простотою монтажу, міцністю, хорошими експлуатаційними характеристиками.

Після заміни водопровідно-каналізаційних комунікацій потрібно викликати газовиків для оцінки стану газових труб. Після їх укладення під контролем фахівців здійснюється заміна труб для газу. Втім, часто особливої необхідності в цьому немає, крім як для перенесення місця для газової плити.

нові труби комунікацій & 8212; основне правило для безпеки будинку.

Заміна електропроводки

Електропроводку в кухні в сталінці, як і у всій квартирі, доведеться міняти обов'язково. Справа в тому, що з тих років в сталінці збереглася алюмінієва проводка, розрахована від сили на люстру і холодильник.

Зараз споживання електроенергії в сталінці має розраховуватися виходячи з наявності того ж холодильника, Посудомийки, мікрохвильовки, електрочайника, витяжки, потужного освітлення та іншої побутової техніки. Кабель потрібно міняти на мідний перетином не менше, ніж 8 кВт. Також доведеться встановити реле напруги, замінити пакетники, поставити Стабілізатор напруги.

бажано заздалегідь вирішити, яка техніка буде на кухні, і усунути всі слабкі місця в проводці.

Складніше проводити заміну, якщо стіни дранка: доведеться прокладати електрокабель на горючій основі, а підрозетники і распредкоробкі встановлювати в дерево. Електропроводку доведеться вбудовувати в гофровану ізолюючу трубу. Якщо стіни шлакобетон, пінобетон або гіпс, роботи будуть простіше. В цьому випадку робляться звичайні штроби в стінах.

на кухні має бути достатньо розеток для всієї техніки і приладів.

Ремонт стін

Стіни в сталінці можуть бути просто нерівними, а можуть і зовсім піти глибокими тріщинами. У будь-якому випадку їх доведеться зміцнювати і вирівнювати. Деякі і зовсім знімають шар старої штукатурки, який може досягати до 10 см товщини, набивають на дранку сітку і штукатурять зверху будь гіпсовою штукатуркою, або зашивають ГКЛ. Потрібно розуміти, що зменшення товщини перекриття між квартирами веде до шумоізоляційних проблем.

Гіпсокартон робить стіни ідеально рівними і покращує звукоізоляцію.

Вирівнювання стін сьогодні зазвичай виробляють за допомогою гіпсокартону. Така конструкція дозволяє заховати між стіною і ГКЛ додатковий шар звукоізоляції. На гіпсокартон можна наклеїти плитку, закріпити пластикові панелі або наклеїти шпалери. Втім, при наявності навички, можна вирівняти стіни за допомогою штукатурних сумішей, яких сьогодні продається в достатній кількості.

Якщо є бажання поєднати кухню з сусідньою кімнатою або розширити приміщення за рахунок коридору, можна прибрати перегородку, особливо якщо вона з дерева з дранкою. Перед демонтажем стіни потрібно уважно досліджувати стелю: прогнилі стельові дошки можуть триматися тільки завдяки перегородці.

переносити можна тільки перегородки, капітельні стіни не можна чіпати.

Демонтаж проводиться зверху &8212; спочатку звільняється перегородка від шару штукатурки, а потім починають відпилюватися дошки. Роботу цю легкої не назвеш & 8212; так як навіть соснові дошки за десятиліття експлуатації могли стати міцними як камінь.

перенесення перегородки маленької кухні дозволяє розмістити додаткові меблі.

Підлога та стеля

Якщо стеля в сталінці зазвичай не викликає проблем &8212; його можна заштукатурити, вирівняти, наклеїти на нього стельову монолітну плитку, навісити натяжна стеля, то з підлогою список робіт буде більше.

всі похибки старого стелі легко ховаються під навісний конструкцією.

Стару підлогу демонтують, так як багато дошки зазвичай вже згнили до цього моменту. Під дошками зазвичай виявляються гори сміття, а якщо до ремонту були проблеми з каналізаційними трубами, то ще й просочені смердючим запахом. Сміття це необхідно зібрати і викинути, а проміжки між лагами засипати керамзитом для створення тепло - і звукоізоляційного шару.

заміна підлоги дає можливість зробити його теплим і поліпшити звукоізоляцію.

Пиріг пола кожен робить на свій розсуд.

Існує більше десятка варіантів пирога:

  1. Керамзит до 20 см, сітка для армування, стяжка до 4 см, ламінат або паркет.
  2. 2 шари фанери на лаги товщиною 15мм за рівнем зі збереженням горизонталі, підкладка, лінолеум або ламінат.

Якщо перекриття залізобетонне, його можна вирівняти легкої мокрою стяжкою або купити звичайну суху стяжку, наприклад, від Кнауф.

ламінат відмінно підходить для сучасного ремонту кухні.

Зробити перепланування

У деяких випадках без перепланування на кухні в сталінці не обійтися. Є цікаві будинки, які фактично були побудовані в досталінський період, але які також називаються сталінками.

При проектуванні мікрорайонів з таких будинків передбачалося, що жителі будуть харчуватися в їдальнях у дворі, а кухня призначена тільки, щоб попити чайку на ніч. Звичайно, при розмірах квартири 60-80 квадратів кухня в 4 квадрата не зможе виконувати свої функції.

іноді кухонний стіл підходить тільки для чашки ранкової кави.

Такі кухні можна об'єднати із суміжною кімнатою, зробивши там їдальню, а функціональну зону залишивши на колишньому місці. Є варіант просто перенести перегородку на півтора метра в сусідню кімнату і зашити її гіпсокартоном.

Це, до речі, більш законний варіант, так як згідно з нормами газифіковані кухні повинні бути відокремлені дверима від житлових приміщень. Для вирішення цієї проблеми, можна скористатися популярними розсувними конструкціями, в тому числі і скляними.

часто перепланування це єдиний спосіб зробити маленьку кухню зручною

Вибір відповідного стилю

Кухня в сталінці &8212; це можливість реалізувати всі свої дизайнерські мрії. Якщо сталінка номенклатурна і в ній під стелею збереглася ліпнина, можна обіграти цей елемент, збудувавши на кухні класичний або радянський інтер'єр. Класичні інтер'єри люблять просторі приміщення, тому не варто їх реалізовувати, якщо площа кухні менше 8 квадратів.

У більш маленькій кухні буде чудово виглядати сучасний стиль &8212; мінімалізм або лофт. Високі стелі, дуже великі вікна & 8212; все це сприяє гарному природному освітленню.

на кухні в сталінці можна реалізувати найсміливіші дизайнерські задуми

Вибір колірної гами

Особливість сталінки &8212; у високому рівні освітленості кухні. Навіть зовсім маленька кухня буде виглядати просторо, а якщо оформити стіни, стелю та меблі в світлих тонах, в ній буде легко дихатися і радісно працювати. Навіть в маленькій, але добре освітленій завдяки великому вікну кухні, відмінно виглядатимуть насичені меблеві фасади і контрастні яскраві акценти.

гармонійне поєднання світлого фону і соковитих акцентів оживляє навіть найменший простір кухні.

Компактні меблі

Невелика площа кухні диктує умова підібрати компактний, але дуже функціональний інтер'єр. Можливо навіть розташування високих шафок за аналогією з радянськими пеналами до двох-двох з половиною метрів.

вбудовані шафи дуже місткі і дозволяють розмістити всі кухонні приналежності.

Збільшити місця зберігання також можна за рахунок меблевого цоколя з висувними шухлядками. Якщо замінити широкий і глибокий сталінський підвіконня на мармуровий або гранітний, можна його використовувати в якості робочої зони.

місце під шафами можна використовувати функціонально за допомогою ящиків.

Для невеликої кухні вибирається лінійне планування розташування меблевого гарнітура, для більш просторою &8212; Г-подібна або П-подібна, але за умови можливості проходу між елементами меблів шириною не менше 1 метра. На жаль, розмістити на маленькій кухні Кухонні кутові диванчики не завжди представляється можливим. Стіл і стільці & 8212; прекрасний варіант.

меблі-трансформер вирішує проблему нестачі місця на маленькій кухні.

Як приховати газову колонку

Газову колонку з відкритою камерою згоряння зазвичай ховають в фальш-шафа без дна і верху, але з 15-см відступом згідно нормативів газових служб від бічних стінок. Втім, на кухні, оформленої в сучасному стилі хайтек або лофт, колонку і труби можна не ховати, а навіть використовувати як елемент декору.

при дотриманні вимог можна заховати газову колонку в шафу разом з трубами.

Вбудована техніка

Техніку для кухні в сталінку доведеться купувати мінімального розміру і вбудовувати її по можливості. Посудомийку краще розмістити в просторі під мийкою, холодильник вибрати високий і вузький, плиту краще теж звужену. Хорошим виходом в маленькій кухні при вирішенні функціональних проблем стане газова варильна панель.

меблі зменшених габаритів можна вбудувати в гарнітур і заощадити необхідне місце.
варильна панель замість повноцінної плити вивільняє місце для додаткових ящиків.

Освітлення

Завдяки високим стелям в сталінці можна використовувати будь-які типи освітлення, в тому числі і люстри в поєднанні з точковими світильниками по периметру. На жаль, саме через ту ж триметрової висоти стель освітлення однієї люстрою може виявитися недостатньо. Тому потрібно передбачити наявність додаткового світла над робочою зоною, над фартухом, на рейлінгу, а також додаткове бра біля обіднього столу.

велика кількість світло створює затишну атмосферу на кухні.

Кухню в сталінці можна відремонтувати і перебудувати в більш зручне приміщення. Величезний плюс &8212; високі стелі та великі вікна. Самостійно подужати ремонт швидше за все не вийде &8212; занадто багато робіт: заміна проводки, заміна труб.

Ремонт кухні в сталінці відео

Роблячи Капітальний ремонт на кухні, можна створити дуже сучасну, стильну і затишну кухню.

Зараз читають
Кухня на дачі: практичні поради з облаштування, фото приклади
Кухня на дачі: практичні поради з облаштування, фото приклади
Практичні поради з облаштування кухні на дачі. Важливі моменти на які ва ...
Стіл для маленької кухні: як правильно вибрати (100 реальних фото)
Стіл для маленької кухні: як правильно вибрати (100 реальних фото)
Вибір столу для маленької кухні: основні моменти, на які потрібно зверну ...
Новое youtube видео