Якщо ви вважаєте, що цеглу можна використовувати лише для зовнішньої обробки, ви помиляєтесь. Дизайнери нерідко застосовують цей матеріал при оформленні різних типів приміщень. Однак найчастіше цегляні стіни оформляють на кухні – надійний, міцний і красивий матеріал відрізняється відмінними експлуатаційними властивостями і додає кімнаті затишку.
Про те, як правильно оформити кухню з використанням цегли, в чому його особливості і як краще обіграти цегляні елементи в інтер'єрі – читайте в нашій статті.
Переваги і недоліки цегли на кухні
Як і будь-який оздоблювальний матеріал, цегла має як свої плюси, так і мінуси. Причому і ті, і ті можна вважати досить вагомим.
Слід зазначити, що цегляна кладка в цілому досить своєрідний матеріал – з одного боку, вона виглядає дуже стильно, з іншого – в інтер'єрі її потрібно використовувати обережно, щоб не отримати ефект недоремонтованого приміщення.
Отже, давайте подивимося на список переваг цегли в інтер'єрі :
- Перш за все, це його експлуатаційні властивості. Цегла – надійний і міцний матеріал, який добре переносить складні умови на кухні. постійна волога, перепади температур, жирні краплі – все це не насеет істотної шкоди вашій стіні. Тому цегла нерідко використовують, в тому числі, і для обробки фартуха.
- Цегляна стіна виглядає дуже незвично і привертає увагу. така обробка виглядає стильно і красиво, якщо, звичайно, ви зуміли правильно обіграти її в інтер'єрі.
- Це – один з найбільш економічних способів оформити стіну. вам не потрібна додаткова чистова обробка, та й сам цегла коштує не дуже дорого.
- Матеріал відрізняється відмінними тепло - і звукоізоляційними властивостями, тому не потрібно укладати окремий ізоляційний шар.
- По суті, цегла-універсальний матеріал . Його використовують не тільки для оздоблення стін, але і для підлоги, стелі, декорування кухонного острова або барної стійки , фартуха. все це дозволяє створити оригінальний і цілісний інтер'єр.
- При бажанні ви можете обійтися без допомоги будівельників – укласти цегляну кладку в один ряд нескладно своїми руками , навіть якщо раніше ви ніколи не займалися ремонтом.
- Цегляна кладка-відмінний спосіб зонування простору . Оформивши таким чином стіну або її частину можна відокремити кухонну зону від їдальні, виділити певне місце на кухні.
- Цегла відмінно поєднується з усіма іншими матеріалами. шпалери, плитка, декоративна штукатурка – ви практично не обмежені в комбінаціях обробки.
Як бачите, цегла – недорогий матеріал, який можна широко використовувати в інтер'єрі кухні. До того ж, він відрізняється відмінними експлуатаційними властивостями.
А як щодо недоліків? Давайте подивимося, в чому потрібно проявити обережність, працюючи з цеглою:
- Якщо після списку плюсів у вас з'явилося бажання оформити цегляною кладкою всі стіни, від нього доведеться відмовитися. цеглу потрібно використовувати в інтер'єрі дозовано, навіть якщо ви шанувальник урбаністичного лофт . в іншому випадку ви ризикуєте замість красивої і затишної кухні отримати дивне приміщення, що викликає асоціації з покинутою будівництвом.
- Незважаючи на свою міцність, цегла вимагає дуже ретельного догляду. він відрізняється пористою, неоднорідною структурою. За рахунок цього в швах накопичується жир і бруд. Це означає, що протирати таку стінку доведеться регулярно – в іншому випадку ви ризикуєте швидко зіпсувати зовнішній вигляд стіни.
- Якщо для оформлення кімнати ви вибрали червона цегла, заощадити на освітленні не вдасться - вам буде потрібно багато штучного світла . Теракотова Цегла практично не відбиває світлові потоки, тому вам буде потрібно в рази більше світильників, ніж при використанні інших матеріалів.
- Як вже було сказано, звертати з цеглою варто обережно. Особливо якщо ви вирішили вибрати темні тони оздоблювального матеріалу – варто трохи переборщити, і приміщення буде здаватися похмурим, недоглянутим.
Як бачите, мінуси можна вважати досить умовними – якщо ви проявите здоровий глузд, правильно спроектуєте систему освітлення і не будете забувати про догляд за цегляною кладкою, така стіна прослужить вам довго, не втрачаючи свого зовнішнього вигляду і експлуатаційних властивостей.
Як правильно обіграти цеглу в інтер'єрі? Сподіваємося, поради наших дизайнерів допоможуть вам у цьому!
Порада 1. Вивчіть чорнову обробку кухні
Можливо, вам пощастило і ви живете в будинку з цегляними стінами. В такому випадку рекомендуємо не придумувати собі зайвих проблем – цілком можливо, вам не знадобитися додатково класти декоративний цегла.
Ймовірно, буде досить просто акуратно почистити стіну – відшліфувати шви, видалити весь бруд.
Таким чином ви отримаєте чудову цегляну стіну без зайвих витрат. Втім, це не завжди можливо. Якщо вам не пощастило з цегляною стіною – наступний пункт для вас.
Порада 2. Визначтеся з матеріалами
На перший погляд ця порада звучить дивно – цегла він і є цегла. У чому тут визначатися? Однак насправді питання глибше, ніж може здатися на перший погляд.
Найчастіше для кухні використовують особливий декоративний цегла або його імітації. Тут можливо варіації. Рекомендуємо ознайомитися зі списком матеріалів, щоб зробити правильний вибір.
Перш за все, ми не рекомендуємо використовувати шпалери з принтом «під цеглу». Так, таке покриття може відрізнятися високою якістю друку і бути на перший погляд дуже достовірним. Однак відсутність характерної структури геть вб'є той особливий шарм, який притаманний цегляним стінам.
Один з найпопулярніших варіантів – керамічна плитка, що імітує цеглу. По-перше, її дуже просто укладати. По-друге, зовнішній вигляд завдяки об'ємній фактурі повністю відповідає цегляній кладці. Крім того, за рахунок особливої глазурі така плитка ідеально підходить для обробки фартуха – прибирати подібне покриття значно простіше, ніж натуральний пористий цегла.
Добре підходять для кухні і силікатні цеглини. Властивості матеріалу забезпечують їм підвищену стійкість до вологи, пару і перепадів температур. До того ж, вони виглядають дуже красиво і автентично. Випускають їх в різних кольорах. Крім того, покриття можна фарбувати – відмінний спосіб швидко оновити інтер'єр кухні.
Дуже часто для обробки кухні використовують гіпсові плитки. Вони можуть бути різної форми і розміру, тому з їх допомогою нескладно відтворити цегляну кладку будь-якого типу.
Приємний бонус – товщина гіпсових блоків. Вона становить всього п'ять міліметрів, тому гіпс ідеально підходить для маленьких кухонь . Колірна гамма теж радує-від звичного білого і теракотового до складних, часом найнесподіваніших забарвлень.
Цікаве рішення – використання панелей з МДФ, що імітують цегляну кладку. Мабуть, це найшвидший спосіб оформити кухню «під цеглу». За рахунок того, що панелі відрізняються досить великими розмірами, покласти всю стіну можна за лічені години. До того ж, візуально відрізнити підробку від справжньої цегляної кладки практично неможливо. Однак пам'ятайте, що в плані експлуатаційних властивостей цегла значно перевищує характеристики панелей МДФ.
Порада 3. Визначтеся з фактурою
Не обов'язково цегла повинен бути пористим, як той, який ми звикли бачити в зовнішній обробці. Зараз блоки обробляють спеціальною глазур'ю, яка дозволяє надати найрізноманітніший вид матеріалу.
Наприклад, ви можете використовувати класичну матову цеглу – вони чудово підходять для створення традиційних інтер'єрів.
Втім, глянцеві глазуровані цеглинки теж виглядають дуже цікаво. До того ж, за рахунок відображають властивостей вони візуально роблять маленьку кухню більше. Вагомий бонус, особливо якщо врахувати, що сам по собі цегла краде простір, робить його менше і тісніше.
Модне рішення для інтер'єрів в стилі індастріал-лофт – колотий цегла. Блоки здаються трохи розбитими, краї у них рвані, а текстура нерівна. За рахунок цього покриття здається дуже об'ємним і оригінальним. Правда, працювати з таким матеріалом потрібно дуже обережно, інакше кухня придбає неохайний, занедбаний зовнішній вигляд.
Порада 4. Знайдіть відповідну колірну гамму
Існує думка, що цегляні стіни можуть бути тільки червоними, теракотовими або білими. Це в корені не вірно. Сучасні можливості дозволяють надати цегляній кладці будь забарвлення-і це ми ще не говоримо про фарбування, яка дає шанс міняти інтер'єр кухні хоч кожен місяць.
Крім класичних рішень ви можете вибрати практично будь-яке забарвлення. Дуже цікаво виглядає цегляна кладка несподіваних тонів-синій, фісташковий, зелений, солом'яний.
Рекомендуємо вибирати фактурні відтінки – з вкрапленнями мінералів, різними декоративними добавками. Так ваша стіна буде здаватися оригінальніше і об'ємніше.
Крім того, ви можете поекспериментувати з колірними поєднаннями і навіть викласти своєрідну цегляну мозаїку. Правда, врахуйте, що таке рішення вимагає досить фінансових витрат і зусиль – все ж оформити звичайну цегляну стіну набагато простіше. Зате і результат вийде в рази оригінальніше.
Порада 5. Подбайте про додаткову обробку
Якщо ви хочете покласти цеглу безпосередньо поруч з духовкою або використовувати його для оформлення фартуха, рекомендуємо вам додатково покрити його тонким шаром циклювального лаку. Це значно спростить прибирання-бруд і жир не будуть проникати в пори матеріалу, а значить, покриття прослужить вам довше.
Якщо ви боїтеся, що подібна обробка зіпсує фактуру цегли, хвилюватися не варто. Сучасні матеріали можна наносити в один шар, так, щоб вони утворили тонку захисну плівку, на перший погляд, не дуже помітну.
До того ж, ніхто не змушує вибирати вас помітне глянсове покриття – ви цілком можете використовувати матовий лак.
Порада 6. Спробуйте пофарбувати цеглу в тон стін
У вас не надто велика кухня, яку ви хочете зробити затишніше? Однотонне покриття для всіх стін і цегла в їдальні або робочій зоні – дуже відповідне рішення. Щоб зробити приміщення ще симпатичніше, рекомендуємо дотримуватися однієї колірної гами.
Так цегляна кладка буде виділятися тільки об'ємною фактурою. Такий хід додасть приміщенню затишку, але цегла не буде відтягувати на себе уваги – для маленької кухні занадто помітні прийоми краще не використовувати.
Порада 7. Правильно організуйте освітлення
Цегла відрізняється не дуже хорошими світловідбиваючими властивостями. Тому ми рекомендуємо розташовувати цегляну стіну навпроти вікна-так природне освітлення згладить цей ефект.
Крім того, дуже важливо правильно підсвітити виділяється стіну. Використовуйте відразу кілька світильників &8212; це допоможе підкреслити красу цегли.
Порада 8. Догляд за необробленим цеглою-важливе завдання
Якщо ви вирішили не покривати цегляну кладку глазур'ю або фарбою, на кухні за нею доведеться стежити дуже ретельно. Особливо це стосується цегли, покладених в районі плити або фартуха.
Будь – яке жирна пляма становить небезпеку-воно може вбратися в пористу структуру і помітно змінити забарвлення матеріалу.
Тому буде оптимальним рішенням тримати будь-якої жиророзчинник на кухні – як тільки пляма потрапить на поверхню, акуратно видаліть його.
Важливо також вчасно видаляти потрапила на цеглу воду. Він добре переносить вологість повітря і пар, проте від тривалого контакту з рідиною на матеріалі можуть виникнути білясті розводи.
Порада 9. Визначтеся зі стилем
Чому ми винесли його в самий кінець статті? Ми вже згадували, що при правильному підході цегляну кладку можна вписати практично в будь-який інтер'єр.
Однак все ж є стилі, де використання цегли набагато краще, ніж в інших.
Перш за все, це звичайно лофт . нарівні з бетоном цегляна кладка рекомендується для використання в таких інтер'єрах.
Непогано зарекомендували себе цегляні кладки в таких стилях як кантрі, прованс . Тут краще вибирати не дуже великі блоки і світлі відтінки.
Біла цегла – практично мастхев для скандинавського стилю. Така стіна відмінно вписується в концепцію і робить інтер'єр світлим і просторим.
Для інших типів інтер'єру цегла можна використовувати, проте робити це варто обережно. Підбирайте кольори, які підходять дизайнерської концепції стилю, переконайтеся, що цей матеріал не конфліктує з іншими. Складно уявити фактурну "биту" цегляну стіну в вікторіанському стилі. А ось елегантна кладка під бронзу там цілком доречна.
Керуйтеся здоровим глуздом і стилістичними правилами – і все вийде.
Цегла в інтер'єрі кухні: 30 реальних фото прикладів
Щоб наочно показати, наскільки виграшним матеріалом може бути цегла, ми склали добірку фотографій. Цегляна кладка на кухнях в різних стилю-впевнені, вам сподобається!