Назад
Як позбутися від харчової молі на кухні: народні засоби і профілактика появи.

Навигация по разделу

Багато хто воліє робити продуктові запаси про запас: крупи та інша Бакалія не псуються тривалий термін і можуть спокійно зберігатися на полиці. Однак, якщо не дотримуватися правил зберігання продуктів, ви можете зіткнутися з низкою проблем.

Найпоширеніша неприємність, яка нерідко трапляється з продуктовими запасами &8212; поява харчової молі.

головний ворог бакалії & 8212; харчова моль

Давайте подивимося, як з нею боротися і чи можна запобігти її появі.

Як з'являється харчова моль і що вона собою являє

Візуально кухонна моль схожа на знайому багатьом одежну &8212; невелика сіра метелик, розміром часом досягає одного сантиметра. Комаха харчується крупами, хлібом, борошном, злаками, тому прагне перебувати ближче до продуктів харчування.

Доросла моль заводиться на кухні рідко. Найчастіше спочатку з'являються личинки. Не варто дивуватися такому порушенню циклу: найчастіше ви самі приносите їх з магазину.

найчастіше харчову моль приносите ви самі

Є думка, що моль може з'явиться тільки на тій кухні, де нехтують прибиранням. Це далеко не так. Основне джерело &8212; магазинні крупи і Бакалія, які неправильно зберігалися. У них можуть бути личинки, які з часом розвиваються у дорослих особин і починають активно плодитися.

Доросла моль може проникнути на кухню через вентиляційний отвір від сусідів. Потрібно відзначити, що в стадії метелика Комаха майже не завдає шкоди &8212; воно живе не більше тижня, нічого не їсть, а тільки п'є воду. Однак одна метелик за свій життєвий цикл може відкласти до чотирьохсот яєць, з яких вилуплюються личинки.

Саме вони знищують запаси продуктів, залишаючи в них відходи життєдіяльності. Останні можуть бути небезпечні для здоров'я людей, особливо алергіків. Саме тому дуже важливо не допустити появи харчової молі на вашій кухні, а якщо вона все-таки з'явилася, максимально швидко вивести паразитів.

Ознаки зараження кухні харчовою моллю

Розібравшись, як з'являється на кухні моль, переходимо до наступного етапу &8212; позбавлення від неї. Важливо розуміти, що чим раніше ви почнете процес &171;лікування&187; кухні від харчової молі, тим менше зусиль вам доведеться докласти.

уважно вивчайте всі принесені крупи &8212; в них може бути непроханий гість

За цими ознаками ви зможете визначити, що приміщення вже заражене паразитами:

  • Самий явний знак &8212; дорослі особини. Якщо ви побачили хоча б одну метелика, рекомендуємо відразу ж потурбуватися питанням ліквідації паразитів.
  • Затхлий запах на полицях з продуктами. Мертві личинки, продукти відходів розкладаються і видають неприємний, ледь вловимий аромат.
  • Наявність в крупах і злаках павутини, темнуватих або сірих коконів. Це означає, що продукт вже став гніздом для личинок.
  • Найнеприємніший ознака зараження &8212; наявність жовтих черв'ячків, личинок молі. Вони можуть копошитися в продуктах або розповзатися по стінках шафи.

Якщо ви не впевнені, чи є у вас на кухні моль, скористайтеся нашим лайфхаком. Увімкніть вночі маленький ліхтарик на кухні і почекайте п'ять-десять хвилин. Дорослі метелики завжди злітаються на світло.

Якщо ви зіткнулися з такими явищами, необхідно терміново братися за ліквідацію паразитів!

Як позбутися в домашніх умовах

Багато фірм зараз пропонують послуги по швидкому видаленню &171;небажаних гостей&187; на вашій кухні. Однак ми вважаємо, що звертатися туди не варто, якщо справа стосується харчової молі.

По-перше, часто вони використовують агресивні хімікати, яким небажано контактувати з продуктами і робочою поверхнею. По-друге, їхні послуги досить дорогі. І найголовніше &8212; позбутися від молі нескладно самостійно, досить проявити старанність і ретельно слідувати нашим покроковим рекомендаціям.

вам потрібно перевірити всі запаси

Перш за все, необхідно провести ретельну ревізію приміщення. Для початку огляньте кухонні шафи і їх вміст. Перевірте всі ємності з крупами, борошном, спеціями та іншою бакалією. Особливо уважним варто бути, якщо ви зберігаєте продукти в поліетиленових пакетах.

До речі, голодні личинки без праці прогризають пакети і навіть пластикові ємності, тому якщо упаковка закрита, це зовсім не означає, що вона не заражена.

Перевірте верх шаф, плінтуса, карнизи, люстри. Там можуть ховатися дорослі особини, яких також необхідно знищити.

не варто забувати про вентиляцію: моль може ховатися там

Далі слід приступати безпосередньо до очищення кухні від паразитів. На жаль, великої кількості варіантів того, як позбутися від личинок харчової молі ми запропонувати не можемо &8212; найефективніший метод це викинути всі продукти. Якщо ви не хочете діяти так радикально, керуйтеся наступною інструкцією.

Перш за все викиньте ті продукти, які явно заражені. Якщо ви в чомусь не впевнені, пам'ятайте, що краще перебдеть, ніж потім заново боротися з розплодилася міллю. Тому не шкодуйте крупи, які здаються вам підозрілими. Викидайте все, що викликає хоч найменші підозри в зараженні.

Помийте всі банки, протріть їх оцтом. Полиці рекомендуємо пропилососити пилососом без насадки. Процес досить клопітно, проте ви практично гарантовано втягнете всіх паразитів.

Потім помийте полки і стінки шаф. Ви можете використовувати оцет, розчин господарського мила або спеціальні протипаразитарні засоби &8212; рейд або раптор, наприклад. Однак щодо останніх повинні вас застерегти: їм не можна контактувати з харчовими продуктами, тому краще все ж пошукати інший варіант.

Не нехтуйте професійними засобами: вони дуже ефективні

Таким чином обробіть всі поверхні, де можуть знаходиться личинки.

Залишилося перемогти дорослих особин молі. Ловити їх вручну неефективно &8212; метод тапка в боротьбі з паразитами давно застарів. Краще скористатися спеціальною пасткою.

Це може бути звична всім клейова стрічка, яку використовують в літню пору в якості пастки для мух. Більш сучасний варіант &8212; феромонна пастка. Вона випускає приємний для метеликів молі аромат, який приманює їх. Потім досить просто викинути таку пастку. Пастка знешкодить самців, а самки не зможуть розмножуватися і скоро вимруть &8212; нагадаємо, цикл життя молі всього один тиждень.

Пастка & 8212; надійний спосіб зловити дорослих особин

Про всяк випадок пропилососьте стелю і карнизи &8212; більшість самок дуже повільні і таким чином можна помітно скоротити їх кількість.

Рятуємо продукти: заходи по боротьбі з личинками

Як ми вже говорили, найефективніший спосіб вбити личинок &8212; викинути всі продукти. Однак якщо ви не згодні на такі жертви, то необхідно убезпечити залишки запасів.

Зробити це можна кількома способами:

  • Вручну переберіть крупу, а борошно і сіль просійте через сито.
  • Покладіть продукти в морозилку, витримавши там не менше трьох-чотирьох днів.
  • Альтернативний спосіб &8212; прожарити продукти в духовці на 60 градусах протягом 40 хвилин. Правда, такий метод підходить не для всіх типів бакалії. Наприклад, борошно потемніє або зіпсується. Манка теж втратить свої якості, тому спосіб рекомендується тільки для цільнозернових круп.
  • Якщо у вас є мікрохвильовка, висипайте крупи в миску і поставте в СВЧ на 2-3 хвилини на максимальну потужність. Як і минулий спосіб, цей підходить тільки для цільнозернових круп.

Ці методи дуже ефективні, проте вимагають ретельної попередньої механічної обробки круп та інших продуктів. Вам необхідно вибрати всі личинки і яйця, інакше вони залишаться в продуктах, нехай навіть і в замороженому або запеченому вигляді.

всі запаси потрібно перевірити вручну

На наш погляд, не сама апетитна приправа. Тому ми радимо все ж викинути бакалію & 8212; крупи, макарони і борошно коштують не так дорого, а личинки, нехай і термічно оброблені, можуть викликати алергічний напад.

Профілактичні заходи

Після того, як ви завершили заходи з очищення кухні від харчової молі, необхідно потурбуватися тим, щоб вона більше не проникла в ваш будинок.

Для цього скористайтеся нашими порадами:

  • Купуйте бакалію тільки високої якості в хороших магазинах. На ринках і в маленьких торгових точках часто порушуються умови зберігання продуктів, а значить, там можуть бути сприятливі умови для колоній молі.
  • Всі продукти відразу ж пересипайте в герметичні залізні, керамічні, скляні, бляшані банки і щільно закривайте.
  • Навіть найчистішу на вигляд крупу краще промити і прожарити або проморозити перед тим, як відправляти в шафку. Борошно варто просіяти &8212; так ви уникнете ймовірності зараження практично зі 100% ймовірністю.
  • Скористайтеся одним з народних рецептів від молі, наведених в наступному розділі.
  • Не намагайтеся купувати продуктів &171;про запас&187;. Краще купувати крупи, борошно і макарони в міру необхідності. В ідеалі упаковка не повинна знаходиться у вашій шафі довше пари місяців.
  • Ретельно стежте за терміном придатності бакалії. Якщо щось вийшло з придатності до вживання, не шкодуйте, а відразу викидайте.
  • Корми для кішок і собак, зерно для птахів краще зберігати не на кухні або, принаймні, в окремому від бакалії шафі.
  • Регулярно протирайте полиці слабким мильним або оцтовим розчином.
  • Раз на місяць проводите інспекцію, щоб своєчасно виявити потенційні джерела зараження.
  • Покажіть сусідам цю статтю, щоб уникнути вторгнення молі з їхнього боку.

Якщо ви не будете лінуватися дотримуватися цих рекомендацій, ваша кухня буде практично на сто відсотків захищена від ймовірності зараження міллю.

Кращі народні засоби від харчової молі

Перш за все необхідно відзначити, що натуральні засоби захисту від харчової молі працюють тільки в якості профілактики &8212; тому їх необхідно застосовувати вже після очищення.

народні засоби можуть стати відмінними помічниками в позбавленні від молі

Однак багато рецептів добре зарекомендували як попереджувальні методи боротьби з паразитами, тому скористатися одним із способів буде не зайвим &8212; так ви гарантовано уникнете появи молі на вашій кухні.

Отже, що покласти в шафу від харчової молі:

  • Оцет. Як ми вже писали, оцет ефективний у видаленні дрібних яєць і личинок. Однак він може бути і відмінним профілактичним засобом. Слабкий оцтовий розчин залишає запах, який практично не відчувається людиною, зате відлякує метеликів молі.
  • Цедра цитрусових. Розкладіть сушені кірки лимонів або апельсинів у кухонних шафках. Вони ефективно відлякають літаючих паразитів, а крім того наповнять кухню приємним, ледь помітним ароматом.
  • Не менш ефективно справляється і нашатирний спирт. Спершу перевірте, чи немає у ваших домочадців на нього алергії.
  • Лаванда. Не менш ефективна, ніж цитрусові, проте володіє одним побічним ефектом. Запах квітів лаванди відрізняється підвищеною стійкістю, тому її не рекомендується використовувати в шафах з харчовими продуктами, які не герметично закриті &8212; вони пропахнуть її ароматом. Але якщо ви зберігаєте бакалію в банках, скляних або залізних, такої проблеми не виникне.
  • Безпосередньо в крупи ви можете покласти по зубчику неочищеного часнику. Смак і запах продуктів він не змінить, а ось для личинок молі спрацює, як найсильніший подразник.
  • Приблизно таку ж роль відіграє лавровий лист. Важливо переконається, що лавр свіжий і не втратив запах &8212; інакше прийом не спрацює. Розкладіть лаврові листочки в шафі і додайте по одній штуці в банки. Моль не ризикне сунутися в настільки ароматне місце.
  • Моль відлякують запахи гвоздики, герані, багна, пижма, ялиці, розмарину, базиліка. Ви можете покласти в шафу сушені квіти або гілочки, скористатися аромамаслами. До речі, живі квіти герані одночасно з міллю відлякують безліч комах, включаючи комарів &8212; рекомендуємо посадити пару горщиків на підвіконні.
  • Ви можете покласти в шафи свіжі листи молодого волоського горіха. Неприємний для молі запах відлякає її. Правда, з самими горіхами це не спрацює &8212; ядра, навпаки, можуть залучити цих паразитів.
  • Якщо вас не дратує запах камфори, змастіть стінки шафки камфорним маслом.
  • Моль не переносить запах тютюну. Це не означає, що ми закликаємо вас курити на кухні &8212; хоча, по ідеї, метод не позбавлений ефективності. Розкришіть пару сигарет по полицях або просто залиште в шафі відкриту пачку. Відгуки в Інтернеті кажуть, що цього достатньо щоб навіть відлякати вже оселилася у вас моль.
  • Іноді зустрічаються поради побризкати всередині шафок духами або освіжувачем повітря &8212; моль негативно переносить різкі запахи. Однак ми не рекомендуємо так робити: намагайтеся мінімізувати застосування хімічних засобів на вашій кухні. Вони можуть шкодити здоров'ю.

Виберіть комфортний для вас метод захисту від молі і паразити більше не потурбують вас!

Зараз читають
Сіро-біла кухня: 140+ фото прикладів та ідей дизайну
Сіро-біла кухня: 140+ фото прикладів та ідей дизайну
Як правильно оформити кухня в сіро-білій колірній гамі. Реальні фото при ...
Синя кухня: переваги і недоліки, поєднання кольорів, реальні фото
Синя кухня: переваги і недоліки, поєднання кольорів, реальні фото
Всі плюси і мінуси використання синього кольору при оформленні інтер'єру ...
Плитка для кухні на підлогу: реальні фото, що варто знати при виборі, укладання
Плитка для кухні на підлогу: реальні фото, що варто знати при виборі, укладання
Дізнайтеся основні моменти вибору кухонної плитки для підлоги. Подивітьс ...
Новое youtube видео