Назад
Дизайн спальні без вікна: нюанси оформлення і 50+ фото прикладів

Навигация по разделу

Зробити інтер'єр спальні красивим і затишним не так вже важко. Завдання ускладнюється, якщо в кімнаті немає вікна. Але і в такому приміщенні реально створити комфортабельну обстановку.

Плюси і мінуси

Інтер'єр спальні, в якій немає вікна, відрізняється від типових приміщень і володіє як перевагами, так і недоліками.

До достоїнств такого рішення відносять:

  • Наявність додаткової кімнати. Окрему спальню без вікна при бажанні можна створити навіть в однокімнатній квартирі.
  • Фінансову економію – не доведеться витрачатися на покупку фіранок.
  • Тривалий термін служби предметів обстановки і декору. Речі не вигоряють на сонці.

Мінуси у таких приміщень також є і полягають вони в:

  • Відсутності природної вентиляції, її доводиться обладнати.
  • Необхідності використання додаткового освітлення. Найчастіше такі інтер'єри передбачають наявність декількох джерел світла, в зв'язку з тим, що в приміщенні без вікон темно навіть вдень.

Основні моменти оформлення спальні без вікна

Підійдіть до оформлення спальні, в якій відсутнє вікно, з усією відповідальністю. Перетворіть її з похмурої в затишну. Зробіть так, щоб вона перестала бути схожою на комору.

Відмітна особливість таких спалень полягає в тому, що в них складно розмістити Кімнатні квіти. Рослинам потрібне сонячне світло і багато кисню.

Вдумливо підійдіть до вибору освітлювальних приладів, обробки. Не змушуйте спальню великою кількістю меблів, обмежтеся ліжком і парою місць для зберігання одягу і постільних речей. У такий простір органічно впишуться компактні полки і об'ємні декоративні елементи.

Небажано використовувати великогабаритні предмети обстановки. Громіздка меблі через нестачу природного світла буде дратувати, а не радувати око. Замініть її компактним комодом або вбудованим гардеробом.

По можливості відмовтеся від темних меблів. Вона буде візуально зменшувати і без того малогабаритне приміщення, позбавляючи його затишку.

У глухій спальні, оформленої в світлій або пастельній гамі, бажано застосовувати різноманітні строкаті акценти з аксесуарами. Такі деталі допоможуть "оживити" оздоблення кімнати, додадуть інтер'єру завершений вигляд.

Підберіть відповідне покривало або плед. Для маленької кімнати ідеально підійдуть Постільні приналежності кавового кольору, доповнені білосніжними візерунками. Кімнату з теплими карамельними стінами можна декорувати білою білизною з червоно-коричневими малюнками і монохромними подушками.

Користуйтеся прийомом акцентних стін. Додайте на тлі такої стіни ліжко. Роль яскравих акцентів можуть грати картини, оригінальні кольорові рамки для фотографій, горщики з квітами, статуетки.

Важливо! Слідкуйте за тим, щоб не перевантажити маленьку спальню декором.

Малогабаритну спальню можна зробити більш світлою, обладнавши нішу в стіні, що розділяє кімнати. Саморобний вікно не виходитиме на вулицю, зате дозволить світловим потокам з сусіднього приміщення проникати в глуху спальну зону.

Ніша в стіні не повинна бути маленькою. Вона стане родзинкою інтер'єру незалежно від розміру.

Грамотне освітлення

Надати спальні затишний вигляд допоможе додаткове освітлення. Як джерела світла рекомендується використовувати:

  • Стельову люстру;
  • Точкове підсвічування;
  • Бра та настільні лампи;
  • Світлодіодну стрічку (в якості додаткового підсвічування).

Чим менше кімната, тим мініатюрніше повинна бути люстра. Але розмір не повинен чинити ніякого впливу на її яскравість. Прекрасне рішення-діодна модель, в якій можна регулювати теплоту і потужність світлових променів.

Точкове підсвічування можна використовувати як альтернативу люстрі і одночасно з нею. Доступна настройка активації по зонах, підсвічування тільки необхідного простору, наприклад, в кутку.

В якості приліжкових світильників використовують бра або дві настільні лампи. Радимо вибрати лампочки з диммером-яскраве світло створить комфортні умови для читання, а тьмяне – для підготовки до сну.

Функцію декоративного підсвічування буде виконувати світлодіодна стрічка. Вона прекрасно підходить для створення ефекту ширяє ліжка або освітлення текстурної стіни.

Ефектно виглядають картини з підсвічуванням і гірлянди в вазах зі скла. Лайтбокси можна розмістити на стінах і на стельової поверхні.

Найчастіше в таких інтер'єрах зустрічаються світильники, інтегровані в дзеркала, і туалетні столики. Вони роблять більш зручною експлуатацію функціональних зон.

Температуру освітлення підбирайте за аналогією з природним вуличним світлом – 4000-5000 К.набагато тепліше висвітлюються спальні, оформлені в холодній колірній гамі.

У кімнатах з прозорими перегородками світильники використовують в меншій кількості. Головне-не закривати їх фіранками і не застосовувати матове скло, в іншому випадку конструкція буде марною.

Хороша вентиляція

Найскладніший момент і основна проблема, пов'язана з облаштуванням, полягає в узаконенні перепланування. В кімнату обов'язково повинен проникати свіже повітря. Дана умова актуально для будь-якого приміщення, відсутність можливості провітрювання загрожує появою грибка і бактерій, що представляють загрозу для здоров'я.

Вентиляція в спальні без вікна буває двох типів:

  1. Штучної.
  2. Припливної.

Перша являє собою інженерну систему, що налічує велику кількість труб і виходів по всьому будинку. Вона грає роль провітрювача, кондиціонера і обігрівача.

До переваг такої системи відносять її ефективність, а до недоліків – складність установки і обслуговування. Штучна вентиляція-це хороший вибір для приватних домоволодінь, де існує можливість і потреба створення централізованої повітряної системи.

Припливну вентиляцію ще називають бризером. Вона зроблена у вигляді компактного моноблока, що втягує повітря з вулиці, очищає його і впускає в кімнату. Для успішного функціонування бризера досить зробити наскрізний отвір в стінці і розетки. Такий провітрювач нагадує Кондиціонер. Відмінність полягає в тому, що він не має здатності нагрівання або охолодження повітря.

Важливо! кліматичну систему можна застосовувати як доповнення до брізера, але тільки нею обмежитися не вдасться. Пристрій не здатний забезпечити приплив свіжого очищеного повітря.

Вибір меблів

Визначаючись з кількістю і кольором меблів, враховуйте площу спальні. У невеликій кімнаті можна обмежитися ліжком з тумбами або без них. Для просторої-придбати шафу.

Якщо ширина ніші не дає можливості розмістити там ліжко, зупиніться на моделі з поличками в головах або повісьте їх вище головах. Такий прийом дозволить обійтися без тумбочок.

Коли в спальні немає місця для шафи або комода, в якості системи зберігання можна використовувати ліжко. Радимо замовити модель з містким коробом під матрацом.

Оформлення шафи в тон стіні дасть можливість розчинити його в малогабаритній спальні і зробити майже непомітним. Встановіть конструкцію з купейними дверима або розмістіть секції праворуч і ліворуч від ліжка.

Вибираючи дизайн меблів, керуйтеся наступними правилами:

  1. Віддавайте перевагу глянцевим, скляним і дзеркальним поверхням, їм властива світловідбиваюча здатність.
  2. Домінувати повинен світлий колір, в цьому випадку кімната не буде здаватися захаращеною.
  3. Використовуйте меблі на ніжках, завдяки їм вона буде виглядати легше.

Особливого підходу вимагає вибір ліжка. Для невеликої спальні без вікна ідеально підійде модель з кованим узголів'ям, вона виглядає більш невагомо в порівнянні з аналогами з дерева.

Колірна гамма та стилі

Крім того, що в спальнях без вікон і так панує напівтемрява, вони ще й маленькі. Це створює додаткові труднощі в оформленні інтер'єрів, підборі кольору.

Дизайн рекомендується робити максимально світлим. За основу можна взяти білий колір. Він посприяє візуальному розширенню простору, хорошому відображенню штучного світла.

Ще одне вдале рішення – використовувати в якості базового бежевий колір. Цей теплий відтінок сприяє створенню затишної обстановки в приміщенні.

При використанні сірого кольору його необхідно пом'якшувати лампами теплого спектру.

Оригінальний дизайнерський прийом – спальні без вікон зі скляною перегородкою.

Якщо в кімнату проникає природне світло, допустимо використовувати більш темну і насичену палітру.

Стіни в спальні без вікон можна пофарбувати білою глянсовою фарбою. Подібне покриття добре відбиває світлові промені.

На замітку! візуальному збільшенню простору посприяють фотошпалери з панорамними зображеннями, що збільшують приміщення, що імітують віконний отвір або балкон.

Шпалери краще вибирати з дрібним малюнком, великі візерунки виглядають безглуздо.

Оригінальним дизайнерським прийомом є оформлення однієї стіни, виділення певної зони контрастним відтінком. Це може бути пастельний або яскравий колір, але строкатий колір слід застосовувати дозовано.

Обробку стелі і підлогового покриття підбирають виходячи з особливостей стилю, в якому буде витримана спальня. Він може бути будь – яким-від класики до сучасності. Але ще раз підкреслимо, що для малогабаритної спальні слід вибирати світлу обробку.

Грамотний підхід до облаштування інтер'єру спальні без вікон дозволить створити комфортабельну обстановку.

Зараз читають
Кутова кухня - фотогалерея (200+ фото прикладів)
Кутова кухня - фотогалерея (200+ фото прикладів)
У нашій фото галереї ви знайдете 200+ фото прикладів кухні кутовий плану ...
Штори для кухні-фотогалерея (90+ реальних фото)
Штори для кухні-фотогалерея (90+ реальних фото)
На ваш огляд представлені реальні фото інтер'єри з видами різноманітних ...
Новое youtube видео