Назад
Дизайн ванної кімнати: 100+ фото прикладів від професійних дизайнерів

Навигация по разделу

У сучасній квартирі ванна кімната заслуговує на особливу увагу. Підвищена вологість, випаровування, перепади температур викликають підвищені вимоги. У той же час обмежені розміри приміщення зазвичай створюють складності в облаштуванні. Дизайн ванної кімнати має свої особливості, що необхідно враховувати при його розробці.

 

Основні рекомендації з облаштування ванної кімнати

При облаштуванні ванної кімнати особливий підхід необхідний у виборі обладнання, меблів, оздоблювальних матеріалів, освітлення. Перш за все, дизайн приміщення розробляється з урахуванням розмірів. Виходячи з них, вирішується ряд принципових питань: про суміщення ванної та туалету, установці душа або душової кабіни, виборі стилю оформлення. Можна виділити кілька конкретних важливих рекомендацій з облаштування, покликаних допомогти розібратися з цією проблемою.

Чим більше плитка, тим краще

В даний час не доводиться переконувати в необхідності обробки стін і підлоги у ванній кімнаті керамічної або керамогранітної плиткою. Вона стала природним явищем, тому що довела свою надійність і практичність. Разом з розширенням її асортименту з'явилася і нова, сучасна тенденція: чим більше плитка за розміром, тим краще. Слід зазначити, що це правило підходить і для просторих, і для маленьких приміщень. На фото показаний приклад облицювання.

Особливо ефектно велика плитка виглядає в просторій ванній. Тут створюється можливість створити розкішний інтер'єр. У невеликих приміщеннях така плитка красиво виглядає при правильній затірці, коли забезпечується єдність поверхні. Ця облицювання підходить, як для підлоги, так і стін.

Великий асортимент дозволяє вибрати оптимальний варіант. Пропонуються такі стандартні розміри: 40 × 40, 30 × 60, 60 × 60, 30 × 90, 120 × 60 і 100 × 300 см.при використанні великої плитки важливо враховувати, що для її укладання необхідна ідеально рівна поверхня.

Використовуйте підвісний унітаз з інсталяцією

Поєднання ванної та туалету стало модним і зручним напрямком облаштування житлових приміщень. Природно, виникає питання, як гармонійно вписати унітаз, особливо при невеликих габаритах кімнати. Оптимальний варіант-підвісний унітаз з інсталяцією. Приклад його реалізації показаний на фото.

Конструкція таких унітазів дозволяє закріпити його на стіні в підвішеному стані. Система змиву ховається за стіною. Назовні виходить тільки сам унітаз і кнопки для пуску води. Це дозволяє значно зменшити площу, необхідну для туалету. При цьому забезпечується сучасний дизайн і акуратність. Унітаз розрахований на значні навантаження, а великий асортимент дозволяє вибрати прилад, який гармонійно впишеться в інтер'єр ванної кімнати.

Не використовуйте відкриті полиці для зберігання

Полиці у ванній кімнаті відіграють важливу роль. На них зберігається безліч різних засобів і ванного приладдя. Полиці можуть бути різного типу: відкриті і закриті, підлогові і навісні, пристінні і кутові. Малоймовірно, що різноманітні пляшечки і флакони, а тим більше, предмети для догляду за ванною і унітазом будуть добре виглядати на тлі розкішного інтер'єру. При цьому вони обов'язково будуть залучати погляд. З урахуванням цього для зберігання різних потрібних предметів у ванній кімнаті рекомендується використовувати полки закритого типу.

Популярний варіант — навісні шафки. Вони можуть виготовлятися з пластику, металу, дерева, скла. Для маленьких ванних добре підходять кутові конструкції. Приклад показаний на фото. Крім зовнішньої привабливості, закриті шафки дозволяють заховати небезпечні речовини від маленьких дітей.

Ховайте сантехніку

У ванній кімнаті обов'язково проходять Водопровідні та каналізаційні труби, розміщуються елементи підключення сантехніки. Все це здатне перекреслити всі старання по створенню привабливого інтер'єру.

Таку сантехніку необхідно заховати і задекорувати. Найбільш поширені способи-короба з гіпсокартону, обробка плиткою, застосування пластикових панелей, установка жалюзі і фальш-панелей. Для маскування підведення каналізації до ванної красиво виглядає подіум. На фото показаний приклад використання панелей. Важливо пам'ятати, що при маскуванні сантехніки необхідно забезпечити вільний доступ до з'єднувальних елементів і приладів контролю.

Душ краще, ніж ванна кімната

При облаштуванні ванної кімнати часто виникає питання про те, що вибрати: ванну або душ, якщо невеликі розміри приміщення не дозволяють встановити обидва варіанти. Багато людей справедливо вважають, що душ краще, ніж ванна.

Він допомагає заощадити простір, забезпечує економну витрату води, спрощує дотримання чистоти, прискорює процедуру миття. Сучасні конструкції мають додаткові функції, що підвищують комфорт, а зовнішній вигляд створює привабливий сучасний дизайн. На фото показана сучасна ванна кімната з душовою кабіною.

Фото приклади дизайну ванної кімнати в різних кольорах

Загальне враження від інтер'єру ванної кімнати багато в чому забезпечує колірна палітра. Можна навести приклади найбільш популярних колірних рішень.

Біла ванна кімната

Білий колір має низку переваг: зорове розширення простору, чистота, гармонійне поєднання з меблями і сантехнікою. Світле приміщення діє заспокійливо, створює затишну обстановку, забезпечує відчуття легкості і свободи.

Чорна

Такий дизайн визнається модним, але подобається не всім своєю похмурістю. При використанні такого кольору треба враховувати, що візуально зменшується простір і потрібно хороше освітлення. Крім того, на чорному тлі добре помітні пил і брудні розлучення.

Сіра

Таке оформлення вважається аристократичним. Сірий колір характеризується строгістю і стриманістю. Він добре поєднується з деревом. Можна підібрати різні відтінки-темно-сірий, сталевий, пильно-сірий, сріблястий, свинцевий, мишачий, сизий, синювато-сірий, мокрий асфальт. Привабливо виглядає сірий графітовий тон.

Бежева

Це теплий колір, який створює спокійну безтурботну обстановку. Він позитивно впливає на настрій людини, пригнічує агресію. Бежевий колір добре поєднується зі світлими тонами. Сприяє візуальному розширенню простору.

Коричнева

Таке приміщення виглядає сучасно і модно. Коричневий фон забезпечує затишок і тепло. Цей колір має безліч відтінків, що дає можливість проявити фантазію. Добре поєднується з білим, бежевим, зеленим, пісочним, сірим і іншими нейтральними кольорами.

Блакитна ванна кімната

Небесний колір і колір морської хвилі надихають уяву. Блакитні відтінки ідеально вписуються в інтер'єр ванної кімнати і дуже популярні, тому що найбільш близькі до кольору води. Блакить надає приміщенню глибину простору, спокій, гармонію і легкість.

Зелена

Зелені відтінки завжди радують око, нагадуючи про весну. Вони наближають до природи і віддають свіжістю, піднімають настрій і діють заспокійливо на людину. Можна підібрати різні відтінки, що перетворить інтер'єр.

Червона

Цей колір не підходить для маленьких приміщень, але в просторих ванних створює особливу атмосферу. Він викликає радість і веселощі, додає енергії. Важливо дотримати почуття міри, щоб Червоний інтер'єр не підірвав психіку і не викликав надмірну агресію. Добре виглядає поєднання з білим кольором.

Дизайн ванної кімнати під дерево

Дерев'яна обробка прекрасно виглядає в інтер'єрі будь-якого приміщення, проте в умовах підвищеної вологості деревина піддається гниттю. В елітних ванних можна використовувати натуральну деревину з особливих, водостійких порід, але обійдеться обробка дуже дорого. Найбільш популярні панелі під дерево. Це ламіновані плити з водонепроникним покриттям. Застосовується і керамічна плитка з імітацією дерева.

Перед початком облаштування ванної кімнати треба визначитися з основним колірним фоном, колірними вставками і декором. Від нього залежить вибір стилю оформлення. При вирішенні даної проблеми слід враховувати не тільки розміри приміщення, але і особливості людського організму, психічний стан і сприйнятливість.

Стилі оформлення

Ванна кімната може бути облаштована в різному стилі. Бажано враховувати загальний напрямок оформлення всієї квартири. При бажанні можна використовувати сучасні або класичні ідеї.

Сучасні Стилі

У наш час особливо виділяються сучасні, оригінальні стилі оформлення ванних кімнат.

Хай-тек

Ванна кімната в цьому стилі характеризується мінімальною кількістю предметів, чіткою геометрією. Переважають холодні кольори, а з матеріалів — скло, метал, пластик, бетон. Широко використовуються дзеркальні поверхні. Нерідко перевага віддається різким колірним контрастам (білий-чорний, червоний-білий і т.п.). Меблі та обладнання незвичайних форм.

Модерн

В даному стилі намагаються уникати чітких ліній і прямих кутів, порушується симетрія. У декорі перевага віддається рослинним орнаментам і композиціям, флористичним малюнкам. Використовуються досить грубі матеріали: метал, дерево, скло.

 

Лофт

В інтер'єрі цього стилю використовуються грубі, але натуральні поверхні (бетон, цегла і т.п.). У сучасних приміщеннях перевага віддається імітації натуральних матеріалів. Використовуються плитки і панелі, наприклад, під бетон. Особлива увага приділяється специфічному освітленню.

При виборі сучасних стилів дизайну важливо правильно підібрати меблі та сантехніку. Вони повинні повністю відповідати часу.

Класичний стиль

Класичний стиль оформлення приміщень ніколи не виходить з моди. Він підходить для просторих ванних кімнат і характеризується розкішшю і пихатістю. У той же час в таких ванних людина відчуває себе затишно і комфортно. До класики відноситься кілька напрямків: бароко, класицизм, ампір, неокласика, вікторіанство.

В обробці широко застосовуються мармур, позолота, розписи на стінах, ліпнина. Однак дотримується певна строгість і стриманість. У колірній гамі виділяються світлі тони: бежевий, світло-блакитний, пісочний, оливковий. Керамічна плитка застосовується тільки в місцях безпосереднього контакту з водою.

Кантрі

Ванна кімната в стилі кантрі дозволяє відчути себе сільським жителем, забути про негаразди і розслабитися. У такому приміщенні використовуються тільки спокійні, теплі тони. Бажано, щоб колір наближав до природи — зелений, пшеничний, блакитний, персиковий, бежевий, жовтуватий. При обробці застосовуються тільки натуральні матеріали, в т.ч. дерево. Абсолютно не підходять пластикові панелі і натяжні стелі. Утриматися треба від скла. Кахель цілком підходить, але вибирати треба однотонну плитку або плитку з ненав'язливим, дрібним малюнком.

Дизайн ванної кімнати вимагає особливого підходу. Тут можна застосовувати звичайні стилі, але вони мають свою специфіку, особливо в колірній гамі. При розробці інтер'єру перш за все враховуються розміри приміщення. Просторі ванні розширюють можливості дизайнерів, але навіть маленька ванна кімната в хрущовці може невпізнанно перетворитися при правильному підході. Важливо, щоб людина могла насолоджуватися ванною процедурою, позбавляючись від накопиченого негативу.

Зараз читають
Чорно біла спальня: 60+ фото прикладів та ідей оформлення
Чорно біла спальня: 60+ фото прикладів та ідей оформлення
Корисні поради з оформлення спальні в чорно білому кольорі. 60 + фото пр ...
Новое youtube видео