Назад
Кухня з патиною: фото приклади, який колір і стиль вибрати

Навигация по разделу

Іноді вплив часу здатне надавати на предмети не руйнує, а благотворний вплив. Речі перетворюються в Антикваріат, стають ще більш цінними і дорогими. З подібним завданням може впоратися патина-модне і стильне декоративне покриття, що займає почесне місце в світі дизайну.

Завдяки патині можна отримати незвичайний ефект старовини, що створює чарівну атмосферу в будь-якому приміщенні, в тому числі і в кухні. Натуральною патиною предмети меблів можуть покритися тільки після довгих років життя, подібний наліт найчастіше з'являється виробах з міді.

Однак сучасні декоратори навчилися створювати це дивовижне покриття штучним шляхом, використовуючи особливі лаки, фарби і кислоти. За допомогою таких засобів зістарюються не тільки металеві предмети, а й дерев'яні меблі, а також інші матеріали.

Сама патина являє собою наліт зеленуватого відтінку, який виступає на міді з плином часу, під впливом вологи і повітря. Патина поступово наростає шарами, роблячи предмети більш загадковими і схожими на музейні експонати.

Застосування патини в оформленні інтер'єру кухні

Кожній господині хочеться мати особливу кухню, з інтер'єром, який з першого погляду вразить гостей. Патинування-один з найбільш простих і доступних способів домогтися подібного ефекту. Ця техніка, що дозволяє штучно "зістарити" предмети, найчастіше використовується при оформленні меблів.

Вона стане прекрасним рішенням, якщо хочеться створити вишуканий і респектабельний інтер'єр з нотками справжньої розкоші. Існує безліч технологій патонування, і при кожному з них досягаються різні ефекти. Наприклад, дизайн класичної кухні після подібної обробки буде виглядати вишукано і урочисто.

зробити патину на меблях своїми руками можна застосовуючи спеціальні лаки, ґрунтовку, оздоблювальну фарбу, Абразивні матеріали для шліфування, кисті, пульверизатор.

При облаштуванні кухні в стилі кантрі або прованс необхідно домогтися абсолютно протилежного ефекту — меблі повинна виглядати не новою, злегка потертої, з нальотом історії. Таке приміщення відразу стане більш затишним і теплим, в ньому буде приємно перебувати і домочадцям, і гостям.

Як здійснюється процес патонування фасадів на кухні

Переваги такого процесу, як патонирование, полягають в тому, що його можна нанести практично на будь-яку поверхню, навіть на такий простий матеріал, як МДФ. Перш ніж приступити до роботи, необхідно підготувати всі інструменти і матеріали. До них відносяться: пульверизатор, кисті, поліуретановий Безбарвний грунт, лак.

Для початку на оброблювану поверхню, тобто на фасад, наноситься ізолятор. Грунт повинен лягати рівномірно, дуже тонким шаром — домогтися такого ефекту дозволяє пульверизатор. Після цього на поверхню фасаду таким же тонким шаром наноситься поліуретановий Безбарвний грунт. Після підсихання, його необхідно ретельно відшліфувати, потім нанести саму патину. Після цього Фасади протираються жорсткою або м'якою губкою (в залежності від того, який ефект повинен бути досягнутий).

Чим інтенсивнішою буде така шліфування, тим більше зістареним і фактурним буде виглядати фасад. Як тільки даний етап роботи буде завершено, на оброблювану поверхню слід нанести глянсовий або матовий лак в кілька шарів.

Порада: щоб захистити меблі на кухні від впливу вологи і пара, варто скористатися поліуретановим лаком.

Переваги та недоліки патини на кухні

Патонування фасадів кухні має масу переваг, до основних слід віднести такі:

  1. Висока зносостійкість - спеціальний склад, який наноситься на всю поверхню, а також кілька шарів лаку, допомагають забезпечити надійний додатковий захист фасадам. Вони стають набагато менш сприйнятливими до впливу пара і вологи.
  2. Довговічність - так як патина володіє високою стійкістю, вона не втрачає своїх зовнішніх характеристик навіть після багатьох років. Таким чином, фасади меблів надовго зберігаються в первозданному вигляді.
  3. Практичність - незважаючи на те, що покрита патиною поверхня має дуже антикварний вигляд, вона не вимагає особливого догляду із застосуванням спеціальних засобів. Крім того, за допомогою потертостей і інших ознак старовини, характерних для патини, можна надійно замаскувати дрібні тріщини, нерівності і забруднення.
  4. Унікальність - виконаний таким чином дизайн кухні має оригінальний вигляд. Щоб зробити інтер'єр якомога цікавішим, варто використовувати срібну, золоту, білу, зелену, чорну або жовту патину.
  5. Доступна ціна - справжні антикварні меблі можуть собі дозволити небагато людей. Недорога патина допоможе штучно зістарити будь-які меблі, і перетворити її на справжній витвір мистецтва.

Що стосується недоліків патинування, то він лише один — дане покриття має властивість легко запалюватися, тому меблі доведеться тримати на достатній відстані від джерел вогню. Також необхідно ретельно ізолювати всю проводку на кухні.

Які бувають різновиди патини

Патина відрізняється відтінками та тим, який декоративний ефект вона здатна створити. Вибирати матеріал слід в залежності від того, який стиль інтер'єру буде створюватися на кухні, і який спочатку відтінок має гарнітур. Різновидів патини існує багато. Варто розглянути найбільш популярні з них.

Срібляста або золотиста патина &8212; це універсальний варіант, але застосовувати його рекомендується на кухні білого або чорного кольору, а також на гарнітурах, виконаних під світле дерево. На темних фасадах більш ефектно виглядатиме біла обробка, а на світлих — сіра, чорна, жовта і коричнева. Для патини золотистих і сріблястих тонів варто підібрати матовий, а не глянсовий, лак.

для патини золотистих і сріблястих тонів варто вибирати матовий лак.

Контрастна патина - вона допоможе вигідно підкреслити і виділити на фасадах меблів різьблені візерунки. Варто вибирати відтінки під срібло, золото, бронзу, мідь. Спочатку такі склади втираються на стиках фільонки і рамки, по кутах, або на інші елементи фрезерування. Потім зверху наноситься основний тонкий шар.

у світло коричневої кухні золотиста патина.

Патина з ефектом кракелюр або кракле - ідеально підходить для обробки гарнітура на кухні в стилі кантрі, Шеббі-шик, прованс. Фасади покриваються особливим кракелюрним лаком, який після висихання тут же покривається мережею тріщин, що нагадують стару фарбу. Після цього в тріщини дуже акуратно втирається контрастна патина, завершальним етапом стає нанесення шару лаку.

Кухня з ефектом кракелюр або кракле.

Який стиль інтер'єру варто вибрати для кухні з патиною

Нанесення патини здійснюється для того, щоб зістарити меблі штучно, надати їй більш антикварний вигляд, створити ілюзію того, що їй багато років. Це означає, що використовувати патину в облаштуванні будь-яких сучасних інтер'єрів не слід.

Ідеальні дизайнерські рішення, відмінно поєднуються з нальотом старовини на меблях — інтер'єри кухонь в стилі кантрі, прованс, Шеббі-шик. Цілком доречно буде виглядати патина і в класичному інтер'єрі, проте в даному випадку необхідно застосовувати більш дорогі відтінки Покриття — золото, бронзу, мідь.

фасади з патиною виглядають шикарно, створюють стиль класики.

Завдяки патині можна створити неповторну атмосферу в приміщенні, додати інтер'єру оригінальності і неповторності.

Який колір вибрати для облаштування інтер'єру кухні з патиною

Біла кухня з патиною - відмінне рішення для облаштування елегантної і затишної кухні. Білий колір прекрасно гармонує з патиною, подібний гарнітур виглядає дуже ніжно і нагадує справжню антикварні меблі.

Ідеальні відтінки для декорування білих фасадів — блакитний, Зелений, ліловий. Обов'язково слід використовувати деталі кремового, бежевого і коричневого тонів з золотом. Зробити Фасади більш елегантними допоможуть фільонки.

легкі відтінки зеленого на білому тлі виглядають дуже красиво.

Зелена кухня з патиною - найчастіше такий варіант вибирають при облаштуванні інтер'єру в легкому і повітряному стилі Шеббі-шик. Дане поєднання підходить і для створення кухні в стилі кантрі. Щоб кухня виглядала дійсно незвично і привабливо, рекомендується застосовувати найбільш світлі тони зеленого. Вони будуть прекрасно гармоніювати з білою, блакитною, сірою, коричневою і бежевою патиною.

кухонний гарнітур в стилі прованс.

Чорна кухня з патиною - дуже оригінальне рішення, застосувати яке можна далеко не в кожному інтер'єрі. Бажано, щоб кухня з такими меблями була досить просторою і світлою. Чорний матовий кухонний гарнітур буде чудово виглядати з золотистою, сріблястою або білою патиною. Гідною прикрасою стане фурнітура під срібло або золото.

чорна кухня з сріблястим патинуванням.

Сіра кухня з патиною - не варто ставитися до цього благородного відтінку, як до чогось непоказного і нудного. Сірий колір може виглядати розкішно і дорого, особливо в поєднанні з патиною чорного, блакитного, білого і зеленого відтінків. Подібний гарнітур буде виглядати дуже гармонійно, вишукано і елегантно. Сірі тони ніколи не стомлюють, при цьому вони прекрасно поєднуються з будь-якими іншими квітами. Крім того, дане рішення облаштування інтер'єру підійде як для просторої, так і для маленької кухні.

на текстурних поверхнях гірше помітні дрібні подряпини і забруднення.

Коричнева кухня з патиною - мабуть, це найкраще рішення для створення сільського інтер'єру, або інтер'єру в стилі кантрі на кухні. Патина в даному випадку може мати жовтий, сірий, блакитний, зелений, бежевий і ліловий тони. Коричневий колір також прекрасно підійде для класичного інтер'єру, проте патину слід підібрати золотистих або бронзових тонів.

з роками ефект патинування не зникає.

Бежева кухня з патиною - ідеальне рішення для класичного інтер'єру, а також облаштування кухні в стилі прованс і шеббі-шик. З бежевими відтінками відмінно гармонує патина будь-яких тонів, однак щоб кухня виглядала більш ніжною і елегантною, зупинити свій вибір слід на світлих тонах. Прекрасним рішенням стане патина сірого, блідо-блакитного, світло-зеленого, ніжно-лілового і світло-золотистого відтінків.

Дерев'яний масив з патиною виглядає неймовірно ефектно.

Червона кухня з патиною - дуже сміливий варіант для інтер'єру кухні, проте цілком доречний, якщо мова йде про стиль кантрі. Головне, щоб червоний колір був досить приглушеним, перевагу слід віддавати бордовим його тонам. Що стосується патини, то вона може бути чорною, коричневою, сірою, білою, бежевою, теракотової.

ефект патинування не тільки виглядає ефектно але і багато.

Як правильно вибирати кухню з патиною-корисні поради

  • Як правило, патиновані кухні виконуються на замовлення. Якщо є необхідність заощадити, можна вибирати гарнітури з таких матеріалів, як МДФ або ДСП. Варто придивитися з текстурам з легким тисненням, максимально нагадує натуральну деревину.
  • Найбільш недорогими є гарнітури, фасади яких глухі і прямі. Зробити інтер'єр більш "дорогим" допоможуть решітки, скляні вставки, радіусні дверцята і відповідна гарнітура.
  • Середнім ціновим варіантом можна назвати кухню, виконану з шпонованого МДФ. Це матеріал зовні практично не відрізняється від масиву дерева.
  • Найдорожчий варіант патинованої кухні — гарнітури, виготовлені з масиву ясена, дуба, бука та інших твердих сортів дерева. Поверхня таких фасадів тонується матовою емаллю пастельних або нейтральних відтінків.
  • Щоб покриті патиною дверцята мали більш фактурний вигляд, їх можна брашіровать, використовуючи для цього спеціальну щітку, що залишає характерні нерівності на фасаді. Вони відмінно заповнюються патинуючим покриттям.

Застосування патини в оформленні інтер'єру кухні (реальні фото)

Зараз читають
Барна стійка для кухні: практичні поради щодо вибору, 100+ реальних фото прикладів
Барна стійка для кухні: практичні поради щодо вибору, 100+ реальних фото прикладів
На що звернути увагу при виборі барної стійки для кухні. А також розбере ...
Рейтинг електричних чайників 2018 року: ТОП-15 кращих
Рейтинг електричних чайників 2018 року: ТОП-15 кращих
Рейтинг електричних чайників 2018: вибір експертів. 15 найкращих електри ...
Новое youtube видео