Назад
Червона кухня: 100+ реальних фото прикладів і поради з оформлення

Навигация по разделу

Красива і затишна кухня — гордість кожної господині, яка проводить там чимало часу. Тому важливо, щоб інтер'єр цього приміщення не тільки був стильним і красивим, але ще і заповнював запас бадьорості та енергії. Червоний дизайн кухні-непросте, але цікаве рішення, яке відмінно справляється з цим завданням, якщо тільки знати, як правильно використовувати його відтінки в дизайні інтер'єру.

Загальні рекомендації по оформленню кухні в червоному кольорі

Багато людей чомусь не наважуються використовувати червоний колір при обробці кухні, вони віддають перевагу більш спокійним і м'яким: коричневому, бежевому або білосніжному. І марно: червонуваті тони в інтер'єрі виглядають оригінально, незвично і навіть святково.

Вони створюють теплу атмосферу в приміщенні, покращують настрій і додають бадьорості.

Але потрібно враховувати, що підходять вони не кожному і що у червоного кольору в інтер'єрі є свої мінуси:

  1. Червоні відтінки на кухні потрібно використовувати помірно або зовсім від них відмовитися, якщо в сім'ї є гіпертоніки або гіперактивні діти.
  2. Не підійде такий дизайн інтровертам і людям, які вважають за краще тиху, спокійну обстановку. На червоній кухні їм буде незатишно і захочеться скоріше звідти піти.
  3. Червоний колір сильно збуджує психіку, він не дає можливості розслабитися і зняти стрес.
  4. Червоне колірне рішення інтер'єру кухні вважається невідповідним для людей, що займаються напруженою роботою.
  5. Темні відтінки, такі, як вишневий, не підходять для оформлення маленьких кухонь, оскільки візуально «крадуть» простір і роблять приміщення менш світлим.

І все ж у червоних кухонь більше плюсів ніж мінусів:

  1. Вони притягують увагу і роблять незабутнім навіть найпростіший дизайн приміщення.
  2. Червоний підвищує артеріальний тиск і тому відмінно підходить гіпотонікам.
  3. Цей колір покращує діяльність мозку і спонукає людину до активної діяльності.
  4. Відтінки червоного надають впевненості в собі.
  5. Червонуваті тони чудово поєднуються з багатьма іншими кольорами.
  6. Червоний привносить в приміщення відтінок розкоші: адже за старих часів він вважався кольором аристократії і правлячих будинків.
  7. Дозволяє створювати інтер'єри в самих різних стилях: від романського до хай-тека і лофт.

Щоб червона кухня виглядала цікаво і привабливо, необхідно ретельно продумувати її дизайн аж до дрібниць.

Важливо! не рекомендується робити монохромні інтер'єри, так як у великих кількостях цей колір підвищує агресію, викликає почуття тривожності і відчуття дискомфорту.

Використовувати його слід локально, наприклад, зробивши червоними фасади меблів або стелю, або стіни, або підлогу. Але тільки окремо, а не все і не відразу.

Якщо мова йде про маленьку кухні, то червоний потрібно використовувати в якості візерунків одного з відтінків мозаїки або ж різнобарвною плитки.

Вибираємо червоний гарнітур

У кухонному червоному гарнітурі червоний колір повинен поєднуватися з іншими відтінками. Виграшно буде виглядати комбінування різних матеріалів. Наприклад, пластмаси або дерева зі скляними вставками.

Нерідко червоні гарнітури виконуються в стилі модерн або мінімалізм. Їх яскравий, насичений колір відмінно поєднується з лаконізмом форм і відсутністю надлишкового декору або помітною фурнітури.

Спектральний червоний використовується нечасто, більш популярні такі тони, як теракота, вишневий, кораловий або винний.

Дерев'яні меблі приглушених червонуватих відтінків підійде і для стилю кантрі. Гарні вони будуть і при оформленні інтер'єру в класичному стилі, але їх необхідно буде поєднувати з більш м'якими і спокійними відтінками, такими, як білий, екрю, беж, коричневий.

Важливо! Червоний гарнітур для кухні може бути як матовим, відповідним для класичних напрямків, так і глянсовим, ідеально вписується навіть в ультрасучасні стилі.

Вибираємо штори для червоної кухні

Щоб уникнути швидкого вигорання відтінків Текстилю, віддайте перевагу шторам з якісних щільних натуральних тканин світлих тонів. Якщо ж кухня розташована на тіньовій стороні, то краще використовувати напівпрозорі тонкі тканини червоної гами.

Портьєри насичених темнуватих відтінків сильно обтяжують приміщення і візуально роблять його похмурим.

Не обов'язково використовувати одноколірні штори: візерункові гардини нерідко виглядають більш оригінально і ефектніше.

Важливо! якщо стіни в кухні обклеєні шпалерами з великим насиченим малюнком, вибирайте однотонні фіранки нейтральних тонів, що поєднуються з основною колірною гамою.

Для кухонь в стилі кантрі хорошим рішенням стануть штори в дрібну біло-червону клітку або вертикальну смужку, які додадуть інтер'єру відтінок рустикальності. У класичному ж інтер'єрі добре виглядатимуть червоні штори з золотистими візерунками в римському або ампірному стилях.

Вибираємо шпалери

Велика кількість червоного та інших яскравих кольорів негативно діють на психіку. При виборі шпалер для червоної кухні краще віддати перевагу нейтральним тонам, таким як світло-сірий, білий, екрю, бежевий. Підійдуть і світло-кавові шпалери або відтінку натурального дерева.


у великих за площею кухнях можна зробити акцентну стіну і виділити її шпалерами контрастного кольору.

Важливо! непоганим рішенням будуть фотошпалери, які можна розмістити в обідній зоні або в суміщеної з кухнею вітальні.

Якщо гарнітур в кухні світлий, стіни оформляються в червоних тонах так:

  1. Одноколірна акцентна стіна на основному візерунковому тлі. На ній можна розмістити навісні відкриті полиці, фото або картини в рамках.
  2. Візерункові шпалери, малюнок на яких повторює тон гарнітура.
  3. Шпалери з великим візерунком, на яких повторюється той же малюнок, що і на фартусі.

Шпалери і меблі повинні бути витримані в єдиному стилі. Погано буде виглядати як різьблений антикварний гарнітур на тлі сучасних шпалер з яскравим абстрактним малюнком, так і меблі в стилі модерн або хай-тек, якщо її розмістити в кухні, оформленої «бароковими» шпалерами з вензелями.

Незалежно від свого дизайну, шпалери на кухні повинні бути водостійкими, легко очищатися, не вигоряти на сонці і добре переносити вплив високих температур. Економити на їх придбанні не слід, так як дешеві шпалери виявляються неміцними і вже незабаром починають відходити від стін або здуваються бульбашками.

Купувати шпалери для кухні потрібно тільки у перевірених виробників, а не ті, які легше знайти або дешевше купити. Така сумнівна економія часто буває причиною необхідності проведення нового ремонту значно швидше, ніж хотілося б.

Вибираємо фартух

Кухонний фартух захищає стіни від попадання на них крапель води, жиру і випарів і тільки потім виконує декоративну функцію. Він повинен бути не тільки красивим, але ще і міцним, тепло - і вологостійким. Важливо, щоб з кухонного фартуха без праці віддалялися вода, краплі жиру або інші забруднення. Ось чому перевагу краще віддати матеріалами з гладкими, а не рельєфними фактурами.

Кухонний фартух можна оформити в червоних тонах. Ідеальним матеріалом для нього стануть керамічна плитка або мозаїка. Ці настінні покриття красиві і довговічні, вони багато років і десятиліть будуть радувати своїм майже новим виглядом господарів і їх гостей.

 

Такий фартух може бути виконаний в одних відтінках з гарнітуром або ж бути контрастним йому за колірним рішенням.

Можна вибрати і кухонний фартух з ударостійкого скла. Він може бути прозорим або ж прикрашеним фотодруком, спеціальними інтер'єрними наклейками або ручним розписом.

Найвдаліше в кухонні інтер'єри вписуються скляні фартухи із зображенням фруктів, квітів або абстрактних візерунків, а також лісового, гірського пейзажу або ж міської панорами.

Якщо кухонний фартух в червоних тонах вам не подобається, то зробіть його чорним, білим, бежевим, сіруватим, сріблястим або світло-коричневим.

Важливо! з матеріалів, крім керамічної плитки і мозаїки, для такого фартуха можна вибрати натуральний або штучний камінь, метал або цегла.

Фотогалерея

Червоно-чорна кухня

Поєднання цих кольорів вважається класичним, але червоно-чорний інтер'єр кухні не завжди виходить вдалим. Надлишок чорних елементів зробить приміщення темним і похмурим. Якщо ж буде переважати червоний, то кухня буде виглядати занадто яскраво і зухвало.

Найскладніше при розробці дизайну домогтися правильного співвідношення чорного і червоного кольорів. Але якщо вдалося це зробити, то приміщення буквально перетворюється: стає цікавіше і більш привабливим.

Найчастіше в таких дизайнах переважає чорний низ і червоний верх. Але якщо у вас є бажання поекспериментувати з цим сміливим і красивим поєднанням, то спробуйте розмістити секції гарнітура і ящики в шаховому або в рандомному порядку.

Це дизайнерське рішення дозволить вам уникнути монотонності на кухні і зробить її інтер'єр більш динамічним і оригінальним.

Червоно-біла кухня

За рахунок поєднання червоних меблів і білих стін виходить гармонійний і яскравий дизайн інтер'єру, візуально збільшує стелю. В цьому випадку вважається допустимим використання і яскравих спектральних відтінків.

Важливо! якщо стіни робляться червоними, краще віддати перевагу приглушеним тонам, таким, як вишневий або винний.





Червоно-сіра кухня

Для червоно-сірих інтер'єрів краще використовувати холоднуваті сіро-фіолетові і яскраві червонувато-помаранчеві тони. Щоб згладити занадто різкий контраст, їх можна доповнити коричневим або бежевим відтінками з холодним подтоном.

Вдало буде виглядати і поєднання цих відтінків зі сталевими елементами, особливо якщо приміщення оформляється в сучасному стилі.

Чорно-біла червона кухня

При такому поєднанні тональний і колірний контраст червоного і чорного кілька згладжується і інтер'єр виглядає гармонійним і оригінальним. Розташовувати ці кольори досвідчені дизайнери рекомендують так:

  1. Гарнітур знизу-чорний або чорний з невеликими вставками червоних елементів.
  2. Верхня частина меблів Червона.
  3. Фартух і шпалери — білі, можна з дрібним непомітним малюнком.

Важливо! це колірне оформлення відмінно вписується в сучасні стилі, але і в класичному виконанні воно теж виглядає непогано.

Червоно-Бежева кухня

Червоно-бежевий інтер'єр виглядає стильно і елегантно. Він не утворює занадто різких контрастів, як поєднання червоного з чорним або білим, але зате створює на кухні атмосферу комфорту, домашнього тепла і сімейного затишку.

На такій кухні будуть доречні меблі або паркет з натурального дерева. Важливо враховувати і те, що найкраще бежевий поєднується з яскравими і теплими червонувато-помаранчевими тонами.

Червоно-зелена кухня

Поєднання червоного і зеленого в інтер'єрі кухні робить його оригінальним і при цьому немов наближає до природи. Але необхідно пам'ятати, що далеко не всі тони червоного і зеленуватого вдало поєднуються один з одним.

Важливо! оптимальним рішенням буде поєднання тільки теплих або виключно холодних відтінків.

Наприклад, червоно-оранжевого з лаймовим або холоднуватого малиново-червоного зі смарагдовим.

Темно-червона кухня або бордова

Темні червонуваті тони виглядають благородно і елегантно. Вони добре вписуються в більшість стилів. Такі кольори, як винний або бордо не діють дратівливо на психіку людей і не стомлюють очі.

Бордові і темно-червоні відтінки добре виглядають в класичних інтер'єрах, наприклад, в стилі ампір або вікторіанському.

Але при цьому потрібно пам'ятати, що ці тони візуально зменшують приміщення і не підходять для маленьких кухонь.

Жовто-червона кухня

Таке приміщення здається наповненим теплом і затишком. Але щоб зробити його менш "жарким", червоні і жовті елементи оформлення рекомендується чергувати з більш нейтральними кольорами. Для цього підійдуть білий, чорний, сіруватий, коричневий і бежевий або молочний відтінки.

При цьому важливо врахувати, що це колірне рішення краще підходить для приміщень, що виходять на тіньову сторону.

Важливо! якщо в зимовий час хочеться «впустити» в приміщення якомога більше світла і тепла, то влітку в червоно-жовтій кухні буде не дуже комфортно перебувати через підвищену теплоту цих квітів.

Також зверніть увагу на те, що вам потрібно буде вибирати основний і додатковий відтінки: в рівних пропорціях червоний і жовтий будуть «перебивати» один одного яскравістю і насиченістю, такий інтер'єр буде виглядати негармонійним і навіть кричущим.

Висновок

Червоні кухні можуть бути стильними і елегантним, а можуть лише дратувати своєю недоречною яскравістю або, навпаки, тьмяністю. Все залежить від обраного поєднання кольорів і того, наскільки вдало його можна вписати в обраний стиль.

Не рекомендується для сучасних напрямків вибирати приглушені і темні тони червоного. Для класичних же інтер'єрів «кричущі» поєднання теж будуть неправильним колірним рішенням. Червоний колір при оформленні кухні потрібно використовувати локально, розбавляючи його більш нейтральними, менш «дзвінкими» і насиченими відтінками.

Зараз читають
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)
Маленькі кухні потребують новаторських підходах до організації простору. ...
Дизайн спальні площею 6 кв.метрів: 70+ фото прикладів
Дизайн спальні площею 6 кв.метрів: 70+ фото прикладів
Як правильно оформити меленькую спальню площею 6 кв. метрів. 70 + фото п ...
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Корисні рекомендації з облаштування маленької ванної кімнати. 150 + реал ...
Новое youtube видео