Спальня – це не просто місце для сну, в цій кімнаті можна відпочивати, працювати, приємно проводити час. Її оздоблення має налаштовувати на розслаблення. Основний момент на етапі створення спального інтер'єру пов'язаний з вибором матеріалу для оформлення стінових поверхонь.
Чим можна обробити стіни в спальні?
Варіантів оздоблення стін в спальні може бути кілька. Рішення приймається виходячи з декількох факторів. У таких випадках значення мають індивідуальні переваги, стиль, в якому витриманий інтер'єр приміщення, фінансові можливості. Хтось віддає перевагу лаконічну обробку, а хтось, навпаки, яскраву.
Декор стін в кімнаті відпочинку можна виконати в ніжній палітрі, щоб він налаштовував на розслаблення або, навпаки, в яскравій, акцентувати увагу на еклектичному малюнку.
Головне завдання полягає в тому, щоб виконати обробку на основі екологічних матеріалів. найпопулярнішими варіантами вважаються:
- Шпалери;
- Фарба;
- Декоративна штукатурка;
- Панелі.
Шпалери
Більшість власників будинків і квартир вважають за краще клеїти в спальні шпалери. Виробники пропонують різні види цього матеріалу.
Паперова різновид сама бюджетна, але недовговічна. Шпалери такого типу гігроскопічні і нешкідливі. Для спальні такий варіант цілком допустимо, адже в цій кімнаті відсутня підвищена вологість, немає різких перепадів температур. Але якщо вікна кімнати виходять на південну сторону, клеїти паперові шпалери небажано, вони швидко вигорять на сонці.
Надзвичайно затребувані шпалери на вініловій і флізеліновій основі. Їх просто клеїти, вони дають можливість замаскувати наявні на стінових поверхнях нерівності. Такі шпалери більш надійні в порівнянні з паперовими і прекрасно підходять для сонячної кімнати.
Максимальною стійкістю відрізняються склошпалери, які можна багато разів перефарбовувати.
Тканинні шпалери володіють нейтральною забарвленням, їх виготовляють на основі льону, щілинка, фетру, бамбука.
Рідкі отримують за рахунок целюлозних ниток і кварцового піску – це надає поверхням стін ошатний і благородний вигляд.
Шпалери представлені у великому асортименті, тому з вибором відповідного варіанту зазвичай не виникає проблем. Оздоблювальний матеріал відрізняється щільністю. Можна поклеїти в спальні монохромні шпалери або вибрати щось більш цікаве. Оригінально виглядають покриття, що імітують дерев'яну або кам'яну фактуру.
Підбираючи шпалери, враховуйте стиль спального інтер'єру. Якщо новий ремонт не планується робити довгий час, віддавайте перевагу більш якісним і дорогим варіантам.
Фотошпалери
Хорошим вибором для спальні стануть фотошпалери. З їх допомогою можна візуально збільшити невелику за розміром кімнату. Зазвичай такі шпалери клеять на стіні за узголів'ям ліжка. Можливо наклеювання цільного полотна і окремих частин. Тканинну різновид клеять цілої, а паперову – фрагментами.
Для маленької спальні відмінно підходять фотошпалери з перспективою. Це може бути зображення вікна, міської панорами або пейзажу.
Фарбування
Одним з найпростіших способів обробки стін вважається фарбування. Мінус такої обробки полягає в тому, що вона вимагає ідеальної підготовки поверхні. Велика колірна палітра дає можливість підбирати оптимальний для конкретного інтер'єру колір. Легко надати презентабельний вигляд за допомогою фарби нішах і арках.
Пофарбовані стіни часто декорують картинами і фотографіями в рамочках. Колір можна міняти, підлаштовуючись під дизайн кімнати, великих фінансових витрат це не вимагає.
Стіни в спальні оформляють за допомогою акрилової, латексної, силіконової і силікатних різновидів фарби. У кожного типу свої особливості, плюси і мінуси.
На основі фарби на стінах малюють горизонтальні і вертикальні смуги, роблять вставки в основний колір. Вона дозволяє створювати ефект "перетікання" одного кольору в інший. Для нанесення складних візерунків потрібні художні навички. Силуети і геометричні форми зручно створювати за рахунок трафаретів.
Цегляна стіна в спальні
Незвично виглядає цегляна стіна в спальні. Це прекрасне рішення для кімнати з інтер'єром в стилі лофт. Цегляна кладка символізує брутальність. Такий дизайн подобається і творчим особистостями. Потрібного ефекту вдається досягти за рахунок текстур і відтінку цегли. Інтер'єр спальні з такою стіною здатний виглядати досить романтично.
Колір цегляної кладки може бути ідентичний кольору меблів.
Таке оформлення стіни вимагає підбору відповідних меблів, цегла червоного кольору, наприклад, добре гармонує з пастельними відтінками предметів обстановки. Білосніжну облицювання вдало доповнить коричнева і чорна меблювання.
Дерев'яна стіна
Для спальні, оформленої в екостилі, відмінно підійде дерев'яна обробка стін. Це можуть бути дошки або панелі. Панельні листи легко кріпляться, не потребують вирівнювання, з їх допомогою можна замаскувати комунікації, вони невибагливі у догляді.
За допомогою дерев'яної обробки стінових поверхонь в спальні легко створити затишну атмосферу. Інтер'єр буде виглядати красиво і викликати виключно позитивні емоції. Деревом оформляють одну стіну, роблячи її акцентної, або все наявне простір. Для цієї мети підійде вагонка або необрізана дошка. Їх просочують спеціальними складами, щоб захистити від комах.
Ламінат
Ще один можливий варіант обробки стіни в спальні – ламінат. До його переваг відносять простоту монтажу, довгий термін служби, велику лінійку текстур.
Така обробка відрізняється міцністю, практичністю, забезпечує хорошу звукоізоляцію. Укладання ламінату можна виконати різними способами:
- Горизонтально;
- Вертикально;
- Діагонально.
Монтаж по вертикалі дозволить візуально підняти стелі. Горизонтальне кріплення добре виглядає в поєднанні з монохромного фарбуванням. Можливий також комбінований варіант, коли ламінат укладають геометричними фігурами.
Панелі
Деякі власники будинків і квартир приймають рішення обробити стіни легкими 3D-панелями. Вони мають здатність маскувати нерівності, перед їх монтажем немає необхідності вирівнювати стіни.
3D-панелі володіють об'ємним візерунком, який можна підкреслити за допомогою локальних світильників. Це зробить інтер'єр більш оригінальним. Монтаж 3D-панелей не займає багато часу.
В якому кольорі виконати стіни в спальні?
Колірну палітру інтер'єру створюють саме стіни, важливо, щоб вони гармоніювали і перегукувалися між собою.
Вибираючи той чи інший колір, стежте за тим, щоб меблювання була на тон темніше стінових поверхонь і світліше підлогового покриття. В одному приміщенні допустимо комбінувати до 5 кольорів.
Білі стіни
Білі стіни служать хорошим фоном і для темної, і для світлої меблів. Цей колір універсальний. Таке оформлення стінових поверхонь можна доповнити яскравими акцентами. Воно підходить для будь-якого стильового напрямку, візуально розширює простір.
Сірі
Сіру обробку стін можна комбінувати з сірими малюнками на килимі, білосніжною меблями. Це нейтральний колір, який рекомендується обіграти яскравими деталями, інакше інтер'єр буде виглядати нудно.
Сірий колір гармонує з різними відтінками. Його можна вдало доповнити предметами обстановки нейтрального, пастельного і контрастного кольору.
Зелені
Зелена обробка стін допоможе вирішити проблему зі сном. Віддавайте перевагу м'яким відтінкам: фісташковому, оливковому, м'ятному. Яскравий смарагдовий допустимо використовувати тільки в якості акценту. Зелені стіни добре поєднуються з коричневою, білосніжною, бежевою меблями.
Оформлення акцентної стіни
Важливо ретельно продумати оформлення акцентної стіни в спальні.
Для цієї мети задіють різні прийоми, найпопулярнішими з них вважаються:
- Декорування плиткою;
- Обшивка деревом або текстилем;
- Створення фальшокна.
Ефектно виглядають фотопанелі, за допомогою 3D-шпалер можна створити запам'ятовується дизайн, виграшно перетворює інтер'єр спальної кімнати.
Акцентна стіна відрізняється від інших і одночасно гармонійно їх доповнює. Вона привносить індивідуальність в інтер'єр. Точку, що фокусує на собі увагу, можна доповнити за допомогою бра, кованих світильників, квітів.
Стіну за узголів'ям ліжка можна обробити за допомогою шкірозамінника або тканини (замші, велюру, шовку).
З наповнювачів перевагу віддають поролону, синтепону, іншим матеріалам, що сприяє поліпшенню шумоізоляції. Стіни в спальнях модно декорувати м'якими панелями будь-якої конфігурації з візерунком і без. Колір такої обробки може гармоніювати з відтінком меблів або бути контрастним.
Нерідко для оформлення акцентної стіни в спальні використовують розпис. Художники створюють унікальні малюнки за допомогою аерографа або акрилової фарби. Спальні інтер'єри прикрашають графіті, фотопортретами, градієнтними візерунками.
Модним трендом вважаються 3D-шпалери. Це хороша альтернатива звичайним фотошпалерам. Об'ємні Малюнки можуть бути поодинокими, являти собою картину в рамці, нанесену на всю стіну.
Ефектно виглядають 3D-зображення з неоновим підсвічуванням. Світлодіодна різновид об'ємних фотошпалер здатна змінювати малюнок.
Для спальні рекомендується вибирати нейтральні зображення. Подібний прийом дозволить позбутися від психологічного дискомфорту, що виникає через погляди зі стіни. Стіну, оформлену 3D-шпалерами, не можна змушувати меблями.
Для оформлення акцентної стіни можна використовувати і гнучкий камінь, «розбавляючи» з його допомогою гладкі поверхні в приміщенні. Він відмінно підходить для декору нерівних площин, славиться своєю довговічністю. Точкове підсвічування підкреслить його рельєф і структуру.
Запам'ятовується виходить дизайн стіни за ліжком, створений за допомогою дзеркальних панелей. А ось вішати дзеркало навпроти спального місця небажано – це суперечить правилам фен-шуй.
Дизайн стін в спальні служить основою інтер'єрної концепції, він повинен бути продуманим. Подбайте про те, що оформлення стінових поверхонь органічно доповнювалося предметами обстановки.