Вибираючи колірну гамму інтер'єру кухні, багато господинь шукають не тільки стильне дизайнерське рішення, але і універсальний ненав'язливий фон, приємний для очей і не дратівливий після довгого трудового дня. Ще зовсім недавно слово сірий було практично синонімом слова нудний, але в сучасному світі високих технологій поєднання сірого і білого в інтер'єрі довело свою актуальність, заслужено знайшовши місце в серцях дизайнерів і їх клієнтів.
Плюси і мінуси такої кольорової палітри
Кухня, виконана в сіро-білих відтінках — неоднозначне інтер'єрне рішення. Щоб визначитися, чи підходить вибране поєднання конкретної кухні, слід розглянути плюси і мінуси сіро-білої кольорової палітри в інтер'єрі.
Гідності
До достоїнств сіро-білої кухні відносяться:
- Нейтральність: на сіро-білому тлі будь-які інтер'єрні акценти, будь то яскрава скатертина, люстра, картина або яскрава побутова техніка, будуть виглядати доречно.
- Універсальність: поєднання сірого низу і білого верху або, навпаки — універсальна база для будь-яких дизайнерських експериментів. Біло-сірі інтер'єри можуть бути основою для дизайнів в стилі хай-тек , ретро, ар-деко, мінімалізм або вінтажна класика .
- Практичність: на світло-сірих поверхнях плями гару, кіптяви та інші характерні для кухні забруднення не кидаються в очі. Особливо це стосується поверхонь з будь-якої неоднорідною текстурою, що імітує природний матеріал: дерево, камінь.
- У невеликих приміщеннях світла гамма допомагає візуально розширити простір, зробити його світліше, додати затишку.
- Темно-сірі акценти роблять приміщення кухні більш графічним, додають строгості і лаконічності.
Довідка: якщо кухня виходить на південь, ефект від поєднання світлих стін з сірими акцентами буде максимальним.
Недоліки
При всіх видимих плюсах у інтер'єру кухні в сіро-білих тонах є істотні недоліки:
- При відсутності доречного декору або розведення третім кольором біло-сірий дизайн кухні може виглядати надмірно офіційним, що нагадує установи, громадські місця, далекі від атмосфери домашнього затишку;
- Біло-сіра колірна гамма візуально створює відчуття прохолоди і не підходить для приміщень з вікнами, що виходять на північну сторону;
- Темно-сірі поверхні на кухні можуть виявитися непрактичними: на них легко залишаються відбитки і плями після приготування їжі.
Довідка: якщо навіть при північному розташуванні вікон хочеться оформити кухню в стриманих сіро-білих тонах, можна або внести в дизайн додаткові теплі акценти: кораловий, бежевий, сонячно-жовтий, або вирішити це питання за допомогою штучного освітлення.
- Сірий колір у багатьох викликає асоціації з нудьгою і зневірою, провокує негативні емоції. Ця проблема вирішується за допомогою додавання в інтер'єр теплих кольорів і затишного декору.
Комбінація квітами
Багато проблем сучасної кухні: недолік освітлення, занадто низькі або, навпаки, високі стелі, порушення пропорцій вирішуються за допомогою різних варіантів комбінування базових кольорів. Комбінуючи два базових кольори, можна розставити акценти, обіграти простір, додати в атмосферу кухні певний настрій. Це можуть наступні комбінації.
Біла кухня з сірим фартухом
Світлий відтінок кухні, обраний в якості фону — універсальна база для будь-якого дизайнерського рішення. У поєднанні з білими стінами сірий фартух створює враження цілісної кухонної зони з яскравою акцентної смугою.
В якості матеріалу для стін і фартуха можуть бути використані керамічна плитка, штучний камінь або керамограніт. Фартух може бути однотонним матовим або глянсовим, передає текстуру природного матеріалу або цегляної стіни, з непомітним орнаментом або стриманими геометричними візерунками.
Біла кухня з сірою стільницею
Сіра стільниця — це не тільки стильне, але і практичне дизайнерське рішення. На сірій поверхні практично непомітні плями масла, гару, жирні сліди від продуктів і відбитки пальців. Контраст між світлим фартухом і темно-сірою стільницею внесе родзинку в інтер'єр робочої зони, додасть оригінальності, змістить акцент.
Стільниця може повторювати фактуру природного каменю або бути однотонною. Білий колір кухонних стін, меблів і побутової техніки візуально додасть обсягу і світла простору, що відмінно підійде для невеликих кухонь.
Білий верх сірий низ
Поєднання білого верху і сірого низу в кухонному гарнітурі підійде тим, хто шукає нестандартне поєднання в інтер'єрі кухні або ж просто не може визначитися з кольором меблів. Нижні блоки, як правило, роблять темними, верхні — світлими. Таке поєднання візуально не обтяжує меблі, не створює відчуття громіздкості. Можна експериментувати з фактурами і відтінками, поєднуючи між собою дерево і камінь, пластик і метал.
Біла кухня сірі стіни
Контраст білого гарнітура, побутової техніки, кухонних меблів з монохромними сірими стінами — сучасне дизайнерське рішення для шанувальників стилю мінімалізм або Hi Tech. Сірий колір підкреслює графічність простору, переносить акцент на стіни, виступає універсальним фоном для декору: постерів, фотографій, картин.
У контрастному поєднанні з білими стелями сірі стіни додадуть в інтер'єр кухні більше повітря. Створити відчуття легкості, уникнути гнітючої і похмурої офіційності можна, вибравши більш світлі і теплі відтінки сірого для стін.
Увага: чим темніший колір фону, тим краще помітні плями та відбитки пальців. Тому для квартири з маленькими дітьми, наприклад, краще вибирати менш мазкі варіанти.
Біла кухня сірий підлогу
Пол, виконаний в темно-сірих відтінках, найчастіше характерний для стилів Hi Tech, мінімалізм, функціоналізм. Це може бути натуральна плитка, мармур, керамограніт, імітація натуральної фактури на штучному матеріалі. Велика кількість білого візуально розширює простір, наповнюючи світлом.
Додаємо третій колір
Щоб розбавити біло-сірий інтер'єр, зробити більш свіжим, Додати в атмосферу кухні світла, тепла і затишку, можна використовувати третій колір в якості акцентного. Це може бути будь-який яскравий відтінок, але найбільш гармонійно в якості третього кольору будуть виглядати елементи чорного, бежевого, блакитного або коричневого кольорів.
Чорний
Чорний колір підступний і вимагає певної міри обережності при використанні в інтер'єрі. За допомогою чорного можна додати графичности в інтер'єр. Побутова техніка, меблі і навіть плитка на підлозі в темних тонах виглядають стильно і сучасно. Але надлишок чорного при нестачі світла може зробити інтер'єр досить похмурим, крім того, чорні поверхні досить мазкі: на них, як і на білих, чітко видно будь-які забруднення.
Бежевий
За допомогою складних бежевих відтінків можна відтінити холодні поєднання кольорів, зробити кухню тепліше і світліше. Бежевий може використовуватися в декорі, текстилі, елементах меблів. Правильно підібраним відтінком бежевого можна декорувати одну зі стін, використовувати колір в елементах меблів, текстилю, декору.
Важливо! багато дизайнерів не радять використовувати на кухні щільні фіранки бежевого кольору.
Блакитний
За допомогою блакитного можна додати дизайну кухні легкості та індивідуальності, розбавити строгість холодного сірого. Блакитними можна зробити стіни, фартух, стільницю або плитку для підлоги. Важливо пам'ятати, що завдання блакитного в цьому випадку — стати акцентним доповненням до основної біло-сірої базі. З яскравими відтінками блакитного варто проявити обережність.
Коричневий
Коричневий-колір дерева, універсального природного матеріалу, здатного доповнити практично будь-який сучасний інтер'єр. Різноманітність фактур і відтінків від теплого ніжно-медового до холодного, практично чорного, дозволяє підібрати індивідуальне рішення для конкретного інтер'єру.
Дерев'яної може бути стільниця, меблі, підлоги, елементи декору. Крім того, за допомогою коричневого можна змістити акценти і зробити інтер'єр трохи тепліше, використавши в декоруванні стін, меблів, елементах кухонного гарнітура. Не рекомендується на кухні вішати штори коричневих відтінків. Коричневий колір прекрасно доповнить сіро-білі інтер'єри в стилі контемпорарі, прованс і класика.
Який стиль підходить для сіро-білої кухні?
Класичний стиль
Відмінно підійде для кухні в сіро-білих тонах, так як:
- Ці колірні відтінки органічно поєднуються з природними матеріалами: деревом, каменем, які часто використовуються в класичних інтер'єрах.
- На світлому тлі гарнітур насичених сірих кольорів з фурнітурою зі світлого металу або кераміки, буде виглядати стримано, стильно і при цьому дорого.
Hi Tech
В стилі Hi Tech сіро-біла гамма — Базова. Філософія стилю має на увазі лаконічне виконання дизайну, просту геометрію, велика кількість світла і простору. Крім того, в стилі Hi Tech колірна гамма відходить на другий план на користь акценту на архітектурні форми і високотехнологічні матеріали: скло, пластик, метал.
Відтінки сірого кольору можуть виступати в якості фону, а розбавляється біло-сіра база нейтральними відтінками: бежевий, кремовий, світло-кавовий.
Мінімалізм
Мінімалізм в інтер'єрі передбачає чіткі стримані лінії, строгість, лаконічність, розподіл простору на зони, функціональність кожного предмета, відсутність зайвих деталей. Використовувані матеріали, як правило, сірого або темно-сірого кольору: камінь, пластик, хромований метал, кераміка.
Одна з особливостей мінімалістичний інтер'єрів — використання двох базових кольорів і відсутність химерного декору. Найпопулярніше поєднання: легкий ненав'язливий білий з фактурним графічним сірим.
Таким чином, сіро-білий інтер'єр кухні є як самодостатнім стилістичним рішенням, так і універсальною базою для створення кухні в найрізноманітніших стилях від класики до мінімалізму і hi tech.
Дизайн сіро-білої кухні фото приклади