Скляні столи приваблюють своєю легкістю, такі меблі виглядає «повітряно» і відмінно підходить для кухні. Це хороша альтернатива масивним предметів обстановки, виконаним з дерева. З її допомогою легко створити вишуканий інтер'єр, домогтися візуального розсування просторових кордонів.
Як правильно вибрати скляний стіл для кухні?
При виборі скляного столу для кухні керуватися слід площею приміщення і стилем , в якому витриманий інтер'єр. Виходячи з цього підбирають колір і розмір меблів. Особливу увагу потрібно приділити якості збірки.
Вибираючи стіл зі скла на кухню, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
- Віддавайте перевагу меблям перевірених виробників. прагнення до економії може привести до швидкої поломки столу, в результаті доведеться витрачатися на покупку нового. Попросіть у продавця сертифікат, що підтверджує якість меблів.
- Переконайтеся, що стіл не "ходить ходуном", має стійку конструкцію . Меблі повинні оснащуватися спеціальними ущільнювачами.
- Уважно огляньте стіл у всіх сторін, упевніться у відсутності відколів і потертостей . Якщо всередині видно застиглі повітряні бульбашки, варто пошукати іншу модель.
- Підбираючи розмір, враховуйте кількість людей, які будуть регулярно користуватися столом, і габарити кімнати . Це відноситься і до стільців: за кольором і стилем вони повинні гармоніювати зі столом.
Плюси і мінуси
Скляні столи виглядають невагомо, у таких меблів є як позитивні, так і негативні характеристики.
До достоїнств можна віднести:
- Красивий і незвичайний зовнішній вигляд , що вписується в усі сучасні стильові напрямки, освітлюючий простір, візуально розширює кімнату. Це відмінний варіант для малогабаритних кухонь.
- Довгий термін служби - для виготовлення меблів застосовується міцне скло, якому не страшні температурні перепади і вплив вологи.
- Стійкість до забруднень - плями з поверхні легко відмиваються, бруд не в'їдається всередину.
Пожежна безпека – скляні меблі не горить і не плавиться, ніж виграшно відрізняється від дерев'яних виробів. - Екологічність - у складі скла немає токсичних домішок, здатних завдати шкоди здоров'ю.
- Скляні конструкції мають здатність відбивати і заломлювати промені світла , тому вдень в такій кімнаті перебувати особливо комфортно. Якщо обладнати кухню світильниками, милуватися красивими відблисками можна і вечорами.
Мінуси у таких меблів також є.
Незважаючи на те що забруднення зі скляних поверхонь легко видаляються, стежити за чистотою столу доведеться постійно. На ньому будуть помітні всі крихти і плями, краплі води і сліди від рук.
Столи, виготовлені зі скла, досить галасливі. При їх сервіровці нерідко з'являється характерний звук. Але цю проблему можна вирішити, оформивши стіл серветками і підставками.
Скляні меблі холодна, що особливо відчувається взимку, коли хочеться затишку і тепла. Їжа в тарілках остигає набагато швидше, ніж на дерев'яних поверхнях.
Скло стійке до деформацій від ударів і температур, але це не відноситься до тріщин. Вони можуть з'явитися, якщо неакуратно поводитися зі стільницею.
Різновиди
Виробники меблів пропонують кілька різновидів скляних столів. Варто докладніше вивчити їх, щоб зрозуміти, під який стиль і розміри приміщення вони підходять.
Монолітний
Стільниці такого типу вибирають більше в декоративних цілях, ніж для розміщення численних гостей. Меблі можуть налічувати один або кілька ярусів. Другий ярус нерідко виконує функцію полки, там розміщують кухонне начиння, інші предмети невеликого розміру. Деякі моделі столів мають коліщатка, що забезпечують їх комфортне переміщення по кімнаті.
Монолітна меблі зазвичай оснащується однією ніжкою, виготовленої з деревини. Це надає виробу вишуканий вигляд. У продажу зустрічаються столики і на хромованою ніжці. Йдеться про так званої барної версії, яка виграшно виглядає в квартирах зі студійної плануванням і в сучасних напрямках на зразок хай-тека.
Розсувний
Розсувні моделі – відмінне рішення для людей, які часто приймають гостей. Меблі-трансформер оснащується механізмами, що дозволяють перетворювати мініатюрний предмет обстановки в великий стіл.
Важливо! в розкладеному вигляді меблі може змінювати форму – наприклад, спочатку вона була круглої, а після розкладки стала овальної.
Розкладний
Розкладні столи також прийнято відносити до категорії трансформерів. Різниця в тому, що вони оснащуються петельним механізмом, що дає можливість швидко і легко змінювати вигляд меблів. Виробники пропонують стільниці» книжки «і»метелики".
Форма та розміри
Скляні Кухонні столи відрізняються не тільки за типом конструкції, але і за конфігурацією.
Прямокутний
Стіл прямокутної форми можна використовувати з метою зонування кімнати. З його допомогою кухню легко відокремити від вітальні. Візуальна легкість скла забезпечить ненав'язливий ефект зонування. Якщо стіл кожен день не накривають на велику кількість людей, на один з його кінців можна поставити вазу з квітами.
У вузьких кухнях прямокутні меблі розміщують поруч з вікном або стіною, щоб не захаращувати кімнату.
Квадратний
Стіл квадратної форми може бути великим і маленьким. Якщо меблі Габаритна, віддайте перевагу моделі на чотирьох ніжках. Маленькі столи набувають в основному в декоративних цілях. Розкладні і розсувні квадратні моделі після розбирання можуть ставати прямокутними.
Круглий
Круглий стіл-хороший вибір для людей, у сім'ї яких є маленькі діти. У таких меблів немає гострих кутів, про неї практично неможливо поранитися. Проблема в тому, що круглі моделі не завжди органічно вписуються в малогабаритні приміщення. Через форми їх не можна поставити поруч зі стіною, доведеться відступати місце.
Овальний
Овальні моделі зазвичай набувають для просторих кухонь, розміщувати їх рекомендується в центральній частині приміщення. Їх характеристики наближені до круглих варіантів, вони безпечні в експлуатації.
Трикутний
Трикутні столи зустрічаються нечасто. Їх відрізняє незвичайний зовнішній вигляд. Розміщують такі меблі в центрі кімнати.
Розмір столу визначають виходячи з мети його придбання. Стандартним вважається формат 50 × 30 см.між низом стільниці і стільцем має залишатися відстань не менше 20 см. але тут потрібно брати до уваги той факт, що столи можуть розкладатися. Ширина і довжина скляної поверхні різняться у різних моделей. Квадратні столи зазвичай мають 0,8 м в довжину і аналогічну ширину. Діаметр круглої меблів перевищує метр.
Колір і малюнок
На етапі виготовлення скляних столів в життя втілюються різноманітні дизайнерські ідеї. У меблевих магазинах представлені моделі білого, чорного та інших кольорів. Для прикраси столів використовують вітражний розпис, різні види напилення, абстрактні малюнки. Оригінально виглядає піскоструминний візерунок.
Білий скляний стіл
Скляний стіл білого кольору впишеться в будь-який інтер'єрний напрямок, починаючи від класичного і закінчуючи сучасним . Такі меблі виглядає аристократично, ідеально підходить для скандинавського дизайну.
Білий кухонний стіл зі скла можна доповнити екошкірою, ротангом або темною деревиною.
Бежевий
У бежевого кольору налічується безліч відтінків – від практично білого до карамелі. Цьому відтінку віддають перевагу люди, які бажають створити на кухні спокійну, налаштовує на розслаблення атмосферу.
Бежевий колір Ідеально підходить столів з оригінальною формою стільниці. Меблі такого відтінку стане хорошим вибором для кухні, оформленої в стилі прованс .
Чорний
Чорні столи чудово вписуються в сучасні напрямки. Їх відмітна особливість-дзеркальний глянець. Подібна фактура ідеально підходить розкішним кухонним інтер'єрів, витриманим в дусі ар-деко або чорно-білій гамі . Меблі можуть бути однотонними і прикрашеними малюнками.
Червоний
Червоний скляний стіл варто купити в тому випадку, якщо ставиться мета створити яскравий інтер'єр . Буйство фарб "схвалює" стиль фьюжен.
Психологи вважають, що червоному кольору віддають перевагу темпераментні натури. Яскравий стіл можна доповнити білою обробкою стін і аксесуарами. Червоний колір в цьому випадку буде домінувати. Або вибрати менш помітний варіант – стіл зі світлою стільницею і яскравими ніжками.
Скляний стіл з фотодруком
Відмінна ідея – поставити на кухні стіл зі скла, прикрашений фотодруком. Така поверхня практична в догляді. Орнамент потрібно підбирати відповідно до стилю, в якому витриманий інтер'єр.
Цифровий фотодрук є прогресивним способом створення візерунків на скляних стільницях. Малюнок може бути будь-яким: для кухні часто вибирають зображення фруктів і ягід. Популярністю користується квіткова і морська тематика, геометричні орнаменти. Якщо кухня оформлена в екостилі, вибирайте рослинні принти.
Прозорий
Прозорі столи зі скла – це сама «невидима» різновид кухонних меблів. Їх часто доповнюють такими ж стільцями, але важливо розуміти, що поверхня буде виглядати презентабельно тільки за умови постійного догляду і акуратного поводження. Прозорі столи зливаються з навколишнім оточенням.
Вибір ніжок для скляного столу
З особливою ретельністю потрібно підійти до вибору ніжок скляного столу, адже саме вони надають стійкість конструкції. Завдяки їм меблі набуває оригінальний вигляд.
Ніжки можуть бути дерев'яними, хромованими або кованими, відрізнятися формою. Їх кількість варіюється від 1 до 4. Цей момент залежить від конструктивних особливостей меблів, її розмірів і конфігурації стільниці.
Наприклад, маленькі круглі столики часто оснащують однієї масивної ніжкою. Опорою їй служить підлогу, а вгорі вона з'єднується зі стільницею. Єдина ніжка може бути круглої або квадратної, володіти ідентичним або різним перетином по довжині. Відрізняються і способи кріплення опори до стільниці.
Переважна частина кухонних столів має дві ніжки, розташовані на відстані один від одного. У нижній частині таких конструкцій передбачені розширення, які забезпечують більш щільне взаємодія з підлоговою поверхнею. Опори для більшої стійкості пов'язують між собою.
Масивну стільницю круглої або квадратної форми оснащують трьома або чотирма ніжками. Опори обов'язково повинні бути міцними.
Незвично виглядають ковані ніжки, столи з хромованими опорами прекрасно впишеться в хай-тек і інші сучасні напрямки. Меблі з дерев'яними опорами варто купити, якщо в інтер'єрі є інші предмети з дерева. Ніжки можуть бути прикрашені різьбленням.
Скляні столи роблять Кухонні інтер'єри незабутніми. Їх незначні мінуси перекриваються численними плюсами. Такі меблі стає прикрасою кухні.