Ергономічне розташування побутової техніки, посуду та іншого приладдя – головна умова комфортного перебування на кухні. Для зручного зберігання всіх баночок, приладів і гаджетів одного меблевого гарнітура буває недостатньо. У випадках, коли приміщення потрібно доповнити корисною площею, кухонний стелаж стає оригінальним і практичним рішенням.
Стелаж – знахідка для дизайнерів і домогосподарок, оскільки може бути виготовлений з будь-яких матеріалів. Оригінальний предмет інтер'єру може мати різну конфігурацію і форму, крім естетичної складової, він несе в собі практичну сторону.
На полицях стелажа можна розмістити потрібні і корисні дрібниці: елементи декору, Кулінарні книги, композиції з живих рослин і багато іншого. Стелажі часто використовують для зонування кухонного приміщення, розділяючи його на функціональні ділянки.
Різновиди
Мати все під рукою і знаходити потрібні предмети, не відриваючись від процесу готування – це те, про що мріє кожна господиня. Забуті тенденції повертаються і все частіше можна побачити стелаж в оригінальному інтер'єрі кухні.
Раціональне і практичне рішення у вигляді поличок, етажерок і ящиків дозволяє грамотно використовувати кожен сантиметр вільного простору. Вид стелажа підбирається в залежності від мети призначення і загальної стилістики кухні.
Підкреслити стилістику кухні можна за допомогою стелажів, виготовлених з різних матеріалів. Лаконічні і прості форми полиць ідеально підійдуть для оформлення кухні в стилі хай тек . Прованс вимагає більш вигадливих форм, а різьблення по дереву підходить для класичного і вікторіанського стилю. В інтер'єр кухні в стилі модерн або техно вдало впишеться металевий стелаж. Конструкції з нержавіючої сталі встановлюють в сучасних приміщеннях.
Найбільш популярні варіанти стелажів:
Вбудовані. вбудовані стелажі дозволяють економити площу кухонного приміщення, вони гармонійно вписуються в інтер'єр. Меблі даного типу вміщує велику кількість техніки і предметів. Це відмінний варіант для створення єдиного стильового простору і ергономічного зберігання кухонного начиння, посуду та інших, не менш корисних речей.
В основному такі меблі роблять за індивідуальним замовленням, ретельно прораховуючи кожен сантиметр поверхні.
Існує кілька різновидів вбудованих стелажів:
- Вбудовані в нішу. дозволяють використовувати незадіяний простір кухні. Закриті вбудовані стелажі виконують функції Комори, конструкції з відкритими полицями в основному служать для розміщення декору і несуть зорове естетичне задоволення.
- Стелажі над дверними прорізами. найбільш кращий цей варіант для малогабаритних кухонь , в яких на рахунку кожен сантиметр корисного простору. Єдиним мінусом можна назвати висоту полиць над дверним прорізом – знадобиться драбина, щоб дістати потрібну річ.
- Конструкції, вбудовані в кухонний острів. дуже зручний варіант для розміщення посуду та інших кухонних приналежностей. Господині дуже зручно і комфортно перебувати на кухні, це якраз той випадок, коли все під рукою і нічого не заважає. У стелажі можна помістити кошики з дрібними кухонними предметами, посуд, побутову техніку, при цьому заощадити чимало місця.
Розділяють простір на кухні. такі стелажі використовують в якості перегородок для зонування приміщення. Квартира студія-ідеальний варіант для розміщення навісних і підлогових стелажів, вони поділяють кухню на обідню і вітальню зони.
Пересувні. Головна ключова особливість пересувного предмета меблів – це його мобільність. У будь-який момент шафа з полицями можна пересунути і звільнити потрібний простір, наприклад, перед приходом гостей. Стелажі оснащені пересувними коліщатками, такі моделі вбудовують в меблі і використовують в якості міні-бару для пляшок з вином.
Кутові. крім економії квадратних метрів приміщення, кутовий стелаж здатний привнести в нього затишок і комфорт. Кутові моделі майже завжди замовляють одночасно з іншими меблями, все це робиться для створення єдиного стилістичного напрямку.
Оригінальні ідеї. Креатив майстрів по достоїнству оцінять любителі нестандартних рішень. Стелажі, виготовлені з підручних засобів, можуть стати справжньою дизайнерською знахідкою.
Для створення предмета меблів використовують старі непотрібні речі, попередньо надавши їм потрібний вид і форму:
- Драбина. Старі сходи, перефарбовані у відповідний колір, можуть виконувати функції стелажів. Єдина умова-ступені драбини не повинні бути занадто вузькими.
- Дерев'яні ящики. ідеально замінять ніші старі овочеві ящики. Для посилення ефекту ящики можна перефарбувати, прикрасити їх оригінальною квітковою композицією, поставити порцелянові страви та інший гарний посуд.
- Книжкова шафа. старий непотрібний шафа можна переробити під стелаж. Тут не буде зайвим застосувати свою фантазію і створити оригінальну конструкцію, що дозволяє заощадити площа кухні і внести в приміщення колорит.
Вибір цікавих рішень величезний, замислюючись про облаштування кухні завжди можна погортати сторінки модних каталогів, подивитися фото стелажів і вибрати найкращий варіант.
На що звернути увагу при виборі стелажа
Сьогодні особливо став популярний стиль мінімалізму і споживачі вибирають легкі повітряні конструкції, що дозволяють заощадити простір в приміщенні, вирішивши при цьому питання розміщення окремих елементів. Такий дизайнерський хід підходить далеко не всім, оскільки втрачається Практична складова меблевої конструкції.
На відкритий стелаж не поставити громіздку техніку, в ньому не сховаєш різнорідні речі. Все, що можна розмістити на стелажі даного типу - це модний декор або квіткові композиції .
Вибираючи стелаж, дуже важливо орієнтуватися на стилістику приміщення. велику роль тут відіграють такі деталі, як: матеріал, з якого виготовлений даний предмет меблів, його форма, висота, колір, дизайн і багато інших, не менш важливі критерії.
За якими характеристиками вибирати стелаж – вирішується в індивідуальному порядку, оскільки смаки і переваги у всіх різні. Єдина умова правильного вибору-стелаж повинен гармонійно поєднуватися з інтер'єром приміщення. Друге місце за ступенем важливості можна віддати функціональності і практичності предмета.
Матеріал
Стелажі виготовляють з різних матеріалів. Щоб не розгубитися у всьому різноманітті, досить з'ясувати, який матеріал найкраще підходить для певного стилю. Наприклад, сільський стиль має на увазі використання дерев'яних меблів, металеві стелажі в основному встановлюють на кухнях в стилі хай тек і техно.
Дерево . Якщо вибір припав на дерев'яну конструкцію, необхідно переконатися у відсутності дисонансу зі стилем, кольором і типом меблів. Для класичної кухні підійдуть масивні полки з натурального дерева, для стилю прованс кращі більш легкі і повітряні конструкції.
Метал. Кухонні стелажі з нержавіючої сталі потрібні для розміщення посуду, вони забезпечують швидкий доступ до потрібних предметів. Такі конструкції оригінально виглядають на кухні і вміщають всі необхідні аксесуари. Металеві конструкції не дуже підходять для стилю мінімалізм, але невеликий стелаж зі сталі може вдало вписатися навіть в хай тек і прованс. Найбільш кращі варіанти для цього виду-це лофт і кухні в скнадинавском стилі.
Пластик. Популярність пластикових стелажів обумовлена їх практичністю і легкістю в догляді. Вони не вбирають вологу, не схильні до корозії, та й ціна таких конструкцій істотно нижче металевих і дерев'яних аналогів.
Стелажі з міцного і якісного пластика підійдуть для зберігання напоїв, овочів і фруктів. Вони стануть ідеальним сховищем для побутової хімії та інших супутніх предметів. Пластик вдало поєднується з такими стилями, як: хай тек, мінімалізм і еклетика. Небажано використовувати пластик на кухні в сільському, класичному та екологічному стилі.
Комбінування. вигідно виглядають в інтер'єрі комбінації з різних матеріалів. Для цих цілей підходять лаконічні стилі, такі як: прованс, лофт, еко-стиль. Оригінальна фурнітура додасть оригінальності конструкції.
Колір і дизайн
При виборі стелажа необхідно брати до уваги колір меблів, стільниці та стін. Виріб вибирають в залежності від його майбутнього призначення і дизайнерських рішень. Для класичної кухні підійде стелаж у вигляді буфета.
Груба, штучно зістарена меблі – ідеальний варіант для стилю прованс і кантрі. Сучасний мінімалізм має на увазі легкі металеві конструкції, скляні полиці і поверхні. Для скандинавського стилю характерний білий колір і всі відтінки синього, в Провансі переважають бежеві тони. У стилі лофт часто використовують темне дерево в поєднанні з металом.
Висота
Вибрати стелаж по висоті допоможуть кілька порад. При виборі оптимальної висоти необхідно орієнтуватися на висоту стель і рівень столу кухонного гарнітура. Конструкція до стелі дозволить задіяти якомога більше корисного простору.
Цілісну картину може скласти мобільна етажерка, поставлена врівень з кухонним гарнітуром. Невелика шафа посеред кухні не повинен викликати дисбаланс, переважно він повинен досягати рівня, порівнянному меблевої стільниці.
Форма
Різноманітна конфігурація форм і конструкцій дозволяє вибрати стелаж на свій смак і переваги. Сьогодні ринок пропонує найрізноманітніші варіанти стелажів, здатних привнести в приміщення затишок і комфорт .
Ось лише деякі види функціональних конструкцій:
- Мобільні висувні стелажі на коліщатках;
- Моделі у вигляді сходів;
- Тумби з ящиками;
- Лінійні та кутові елементи, складені в єдиний ансамбль;
- Острівні стелажі та маленькі тумби;
- Розділові перегородки.
У магазинах можна зустріти як компактні, так і масивні моделі стелажів. Зараз дуже популярні комбіновані форми і малогабаритні моделі в класичному стилі.
Вдале розташування стелажа
Часто споживачі задаються питанням, куди поставити стелаж для посуду. Розташування настільки функціонального предмета меблів повинно максимально відповідати потребам господині на кухні.
Кухонний стелаж найкраще розташувати в робочій зоні. В даному випадку можна буде діставати з нього потрібні речі, не відволікаючись від процесу приготування їжі. Конструкція не повинна перекривати вхід в приміщення, небажано ставити стелаж занадто близько до плити і мікрохвильовці.
Стелаж як перегородка на кухні
Якщо необхідно зонування кухні – стелаж вдало впорається із завданням. Особливо це актуально щодо популярних на сьогоднішній день студійних квартир. В даному випадку стелаж не тільки ефективно справляється з поділом простору, але і служить в якості додаткового місця для зберігання потрібних предметів.
Форма даного предмета меблів досить проста, найчастіше такі стелажі виконані у вигляді легких навісних або підлогових конструкцій. Вони не обтяжують візуально простір і не захаращують загальну картину.
Стелаж у вигляді перегородки дозволяє створити реалістичну ілюзію поділу кімнати на окремі групи. Закрити можна частину кімнати, або тільки один її куточок, для цієї мети ідеально підійде ступінчаста форма.
Стелаж-перегородку можна зробити частково закритим, наприклад, закривши від сторонніх очей його нижню частину. Легка перегородка стане чудовою альтернативою громіздкому шафі, а також функціональним і практичним рішенням для ефективного поділу простору.
Стелаж на маленькій кухні
Малогабаритні приміщення можна облаштувати з комфортом. Головне дотримуватися деяких рекомендацій щодо облаштування невеликих кімнат. На міні-кухні виграють легкі повітряні етажерки, кутові конструкції і стелажі з вузькими поличками. Ідеальним варіантом стане вбудований в стіну стелаж. По суті, можна задіяти будь-яку нішу приміщення, вигідно стилізувавши її під функціональне сховище.
Вбудовані меблі виготовляється за індивідуальним замовленням, в цьому випадку фахівці завжди знайдуть найбільш вдале і вигідне рішення для максимального збереження простору на кожній окремо взятій кухні, з урахуванням її особливостей. Вузький стелаж на кухню можна придбати в меблевому магазині, в даному випадку його залишиться тільки зібрати і встановити в найбільш підходящому місці.
Етажерки ідеально економлять місце в приміщенні і виступають корисним доповненням до дизайну кухонної кімнати. Окремо стоїть або підвісна етажерка прикрасить інтер'єр кухні. В якості додаткового місця для зберігання можна використовувати простір над кухонними шафами, над плитою і під підвіконням. Викатні стелажі стануть оптимальним рішенням для невеликої кухні, і дозволяти розширити межі.
Як зробити стелаж своїми руками
Зробити стелаж своїми рукам і можна з однакових за формою ящиків для зберігання овочів і фруктів. Робиться це наступним чином: з ящиків збирається єдина конструкція, скріпити яку найкраще цвяхами.
Виріб можна пофарбувати, а можна зачистити і залишити як є. Такий варіант стелажа найбільше підійде для дачі або для кухні в стилі кантрі і прованс. З ящиків можна також зібрати етажерку, розрахувавши при цьому її висоту і підібравши потрібний розмір.
В якості матеріалу для стелажа в стилі модерн можуть виступати металеві перфоровані листи. На виході може вийти сучасна конструкція, яка також підійде для стилю хай тек і техно.
Полки в цій конструкції відсутні, листи кріпляться на стіну. На листи кріпляться спеціальні гаки для кошиків і квіткових вазонів. Найпростішим рішенням для самостійного виготовлення стелажа можна вважати сходи. Предмет досить підпиляти по довжині і пофарбувати у відповідний стилю колір. В якості полиць виступатимуть ступені драбини.
На закінчення
Варіантів стелажів, здатних перетворити навіть найменшу кухню величезна кількість. Щоб вибрати найкращий з них, необхідно відштовхуватися від призначення предмета меблів, а також дотримуватися єдиних правил стилістичного оформлення приміщень. Іноді досить застосувати трохи фантазії і в підсумку вийти оригінальний і затишний куточок для приємного проведення часу.