Назад
Дизайн маленької кухні: як зробити кухню затишною і просторою (70+ реальних фото)

Навигация по разделу

Навіть на самій скромній кухні не більше шести метрів можна зробити справжній рай для всієї родини і створити прекрасну атмосферу затишку і домашнього тепла.

Особливості дизайну маленької кухні

Основна проблема маленьких кухонь в квартирах полягає в тому, що необхідно вмістити в невеликий простір і шафи, і побутову техніку, і обідній стіл . Причому все повинно бути підібрано ідеально за розмірами, щоб залишилося достатньо місця для проходів і пересувань.

Важливим моментом є ще й той факт, що в приватному будинку можна винести частину великої техніки в коридор: холодильник, мікрохвильова піч і т. д.

У квартирах же часто такої можливості просто немає. І господарям доводиться вираховувати розміри техніки буквально по міліметрах.

Також важливу роль відіграє робоча зона на кухні: вона не повинна бути захаращена, інакше буде просто неможливо готувати.

У таких крихітних кухнях обов'язково потрібно застосовувати зонування. воно допоможе відокремити робочу зону від зони зберігання, харчування або відпочинку. Зробити це можна різними способами.

Світлові акценти - це саме те, що допомагає відокремити одну зону від іншої, тим більше світло може бути різних відтінків, що допоможе додатково виділити межі зон.

Найпоширеніший стиль оформлення маленьких кухонь – це мінімалізм. він дозволяє досить коректно оформити простір, не займаючи зайве місце, яке доводиться економити господарям.

І не забувайте, що місце для роботи з продуктами має бути достатньо освітлене , плюсом буде і оформлення цієї зони в більш світлих тонах, ніж решта приміщення. Це не тільки відокремить зону готування, але і виділить її із загального стилю приміщення.

Таким чином, можна виділити кілька особливостей оформлення міні кухні в квартирі, а саме:

  • Зонування світлом або кольором.
  • Підбір компактної техніки.
  • Оформлення багатофункціональної робочої зони.
  • Використання рівнів стелі та точкових світильників для розділення простору.

Макет: лінійний чи кутовий?

Коли кухня невелика – кожен сантиметр повинен бути максимально функціональний. кутова кухня для цього – ідеальний варіант. якщо планування приміщення дозволяє встановити кутова кухня - краще не відмовлятися від цієї ідеї.

Такі кухні неймовірно місткі, вони дозволять розширити робочу зону і зону зберігання продуктів. У кутовий шафа можна буде прибрати значно більше посуду або продуктів.

Якщо ж такої можливості у вас немає, не турбуйтеся, лінійні кухні теж можна зробити дещо місткіше.

Наприклад, можна дещо збільшити висоту шаф. за рахунок збільшення глибини шафи ви можете втратити вільний простір, а ось висота – ідеальне рішення для того, щоб підвищити місткість кухні.

Не обов'язково робити шафи під стелю, але іноді за рахунок цього можна отримати додатково кілька вільних полиць для такого посуду, якої ви не користуєтеся постійно.

У будь-якому випадку, будь то кутова або лінійна кухня, за рахунок зміни висоти можна отримати додаткові площі для зберігання посуду або продуктів.

Кухня малютка з класичною барною стійкою

Багато хто помилково вважає, що барна стійка – це атрибут великих і вільних кухонь, але це далеко не так. Заміна звичайного столу на барну стійку дозволить заощадити достатньо місця і додасть ще одну зону зберігання речей і посуду.

Якщо в квартирі живе молода сім'я, яка більшу частину часу проводить на роботі, то такий варіант буде просто ідеальним. Та й виглядає така кухня досить неординарно і дуже стильно.

Приймати їжу за барною стійкою так само зручно, як і за звичайним столом , а цікавий дизайн може зробити цей елемент основним акцентом всього приміщення.

Стільці або табурети для барної стійки вільно поміщаються під неї і не займають багато місця, що робить кухню значно просторіше, звільняючи місце в ті моменти, коли ви готуєте або прибираєте.

Сама по собі барна стійка може бути досить вузькою: тільки щоб на неї містилася тарілка. Це дозволить заощадити вільне місце. А додаткові верхні кріплення можна використовувати для зберігання чашок, келихів та іншого посуду.

Також на барній стійці зручно розташувати кошики зі свіжими овочами або фруктами, печиво до чаю та інші продукти, доступ до яких вам зручний постійно.

Таким чином, відмова від стандартного столу на користь барної стійки дозволить вам значно заощадити вільний простір і розширити зони зберігання деяких продуктів і Частини посуду.

Дуже маленька кухня з холодильником в квартирі

Не в кожній квартирі є можливість встановити холодильник в коридорі, щоб він не займав багато місця на кухні. Якщо ж такої можливості немає, доведеться підбирати таку модель, яка впишеться в інтер'єр і не буде займати занадто багато місця.

Звичайно, холодильник повинен бути містким. Але це не говорить про те, що він повинен бути занадто широким або глибоким. Також над холодильником можна розмістити додаткову полицю.

У такому місці зручно зберігати кухонний текстиль, яким не користуються постійно або кулінарні книги. Не варто відмовлятися від вільного простору, кожен вільний куточок повинен нести функціональність.

Сьогодні існують цікаві моделі холодильників, відмінною особливістю яких є велика висота при скромних інших габаритах. Виглядають такі холодильники як пенали.

Вони користуються великою популярністю за рахунок того, що обсяг камер у них такий же, як у стандартних моделей, а ось місця вони займають на кухні значно менше.

Є також варіанти зовсім невеликих вбудованих холодильників, які виглядають як невеликі шафи. Це прекрасне рішення для невеликих сімей. Якщо немає необхідності зберігати вдома Великі запаси продуктів, то варто задуматися про вибір саме такого міні-холодильника.

Висновок: навіть якщо у вашій квартирі зовсім маленька кухня – це не привід засмучуватися і відмовлятися від цікавого дизайну. При правильному плануванні ви можете зробити багатофункціональну, зручну і затишну кухню , в якій буде достатньо місця і для зберігання продуктів, і для зони відпочинку, і для приготування їжі.

Зробити це можна різними способами, будь-який з описаних в даній статті допоможе вам правильно оформити невелику кухню.

Дизайн маленької кухні( реальні фото)

 

Зараз читають
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Дизайн білої кухні з дерев'яною стільницею. Вибір кольору стільниці і фа ...
Прямі кухні - фотогалерея (150+ фото прикладів)
Прямі кухні - фотогалерея (150+ фото прикладів)
У нашій фотогалереї ви знайдете безліч фото прикладів кухні прямого план ...
Новое youtube видео