Назад
Як зробити кухню затишною і красивою:11 порад (70 фото)

Навигация по разделу

Хочете зробити кухню ще затишніше? Тоді в цій статті ви знайдете для себе чимало корисної інформації. А фото реальних інтер'єрів кухні допоможуть ще більше розібратися в темі.

11 порад як зробити кухню затишною і красивою

1. Теплий тон стін.

За психологічний комфорт на кухні насамперед відповідають стіни.

Колористи радять підбирати покриття кухонних стін непомітних теплих тонів:

  • Ніжно-рожевого;
  • Світло-жовтого;
  • Коричневого;
  • Помаранчевий;
  • Персикового;
  • Палевого.

Стіни таких кольорів здаються особливо рідними. Вони умиротворяють, розслаблюють, вносять в домашній затишок відчуття гармонії і романтичної легкості. На їх тлі вигідно виділяються предмети меблів і оригінальні аксесуари.

Зараз модно чергувати на одній стіні шпалери близьких відтінків. Наприклад, жовтий можна скомбінувати з палевим, Помаранчевий зі світло-коричневим. Такі Плавні перетікання тонів не створять ефект "вибухнула веселки", але внесуть в загальну атмосферу спокою штрихи легкої енергійності.

2. Веселі фіранки.

Вдало підібрані штори – ключовий момент в дизайні кухні. Багатошаровим довгим фіранкам з темного і важкого матеріалу не місце на кухні. Вони важко виглядають, негігієнічні і непрактичні.

Тут потрібні світлі, повітряні, напівпрозорі шторки до підвіконня. Колір фіранок повинен підходити до тону стін.

Найкраще віддати перевагу легким тканинам:

  • Ситцю;
  • Тюлю;
  • Гіпюру;
  • Шовку.

Оформлений ламбрекеном або аркою, цікаво драпірований, віконний декор буде виглядати естетично і піднімати настрій.

Нотки легковажності і радості внесуть шторки в горошок або квіточку. Безтурботність і жартівливість кухонного інтер'єру додадуть фіранки із зображенням анімацій, метеликів, пташок.

На однотонних шторках грайливо виглядатимуть контрастні за кольором оздоблювальні елементи:

  • Рюші;
  • Бантики;
  • Мереживо;
  • Аплікація;
  • Вишивка.

Але всі ці прикраси повинні бути ніжними і легкими, щоб не «погіршити» загальне враження від фіранок.

3. Затишне жовте світло.

Жовтий Колір світильника – найсприятливіший для кухні. Він підвищує апетит, покращує травлення, піднімає настрій, стимулює до праці. Жовте освітлення комфортно для очей: вони не втомлюються від нього, а навпаки, розслабляються після напруженого дня.

Виходячи з цього, можна вважати люстру кольору сонця не просто затишним аксесуаром, але і дієвим антидепресантом.

Однак, якщо є можливість, краще додати до неї пару жовтих бра. Під час вечірніх посиденьок їх делікатного випромінювання в обідній зоні буде цілком достатньо. Тільки потрібно простежити за тим, щоб додаткові джерела світла не давали відблисків.

Не останню роль в підборі освітлювального приладу грає його потужність. Тому оптимальним рішенням для кухні буде люстра з диммером. Це пристосування дозволить, в залежності від ситуації і настрою, посилювати або приглушати інтенсивність освітлення.

4. Новий кухонний фартух.

Кухонний фартух може не тільки захищати стіну, але і радувати око. Відсутність декору на ній або старі злиняли картинки не додають градуса настрою. Поправити справу і оживити кухню дуже просто.

Досить купити на ринку нові оригінальні наклейки. Ваша фантазія і смак допоможуть визначитися з вибором зображень.

Асортимент їх величезний: панорамні види, пейзажі, сміхотливі пики, мотивуючі написи, стильні орнаменти.

Скляна панель перетвориться після нанесення на неї фотодруку або гравіювання. Щоб вийшов рельєфний малюнок, можна скористатися методом хімічного травлення.

Якщо кухонний фартух взагалі відсутня, заповнити прогалину дозволить смужка кольоровий кухонної клейонки середньої товщини.

5. Декорування кухонних меблів.

Наклейки із зображенням посуду, овочів, фруктів оновлять фасади шаф. Ефектною прикрасою для кухонних меблів послужить і самоклеюча плівка. Правда, з огляду на недовговічність цього матеріалу, міняти його доведеться щорічно.

6. Рейлінги.

«Вішалки» для кухонного начиння варті уваги схильної до організованості господині. За допомогою зручних трубок і дощечок можна компактно розмістити кружки, ложки, ножі, ополоники, баночки зі спеціями.

Все це вішається на гачки або кріпильні тримачі. Рейлінгові системи встановлюють над плитою, по облямівці робочого фартуха, над раковиною.

7. Аксесуар

Комфорт кухонній обстановці додадуть корисні і одночасно ефектні штучки:

  • Рукавичка в тандемі з прихваткою.
  • Комплект розписних підносів.
  • Обробні дошки різних розмірів і конфігурацій.
  • Набір пластмасових, жерстяних або скляних баночок для зберігання макаронних виробів, цукру, солі, круп, приправ, чаю, кави.
  • Незвичайної форми цукорниці, маслянки, перечниці.
  • Силіконові серветки, що імітують різні види фруктів в розрізі.
  • Пробкові підставки для чашок з гарячими напоями.

Завдяки оригінальному дизайну цих кумедних органайзерів, буденний процес приготування їжі, як і прийом її, перетворюється на свято.

8. Декоративні елементи

Підкреслити індивідуальність і завершеність інтер'єру допоможе маса цікавих виробів:

  • Скляні багатоступінчасті або металеві витіюваті полички.
  • Картини і панно із зображенням натюрмортів або пейзажів.
  • Антуражний посуд з кераміки, дерева, фосфору, скла (настінні тарілки, вази для фруктів і квітів, цукерниці, підстаканники, глечики), плетені кошики.
  • Статуетки, що зображують домашніх тварин (корів, свинок, курочок), овочі, фрукти.
  • Свічники у формі дерева або квітки.

При підборі цих прикрас потрібно слідувати почуттю міри і стилю. Головне тут &8212; не перестаратися і дотримати баланс, щоб декор не придбав мозаїчну хаотичність.

9. М'який куточок

Зона денного відпочинку – диванний комплекс, банкетка, лавка або лавочка – вносить свою лепту в комфорт кухонної обстановки. Найкраще замовити м'який куточок відповідно до габаритів кімнати і обраним стилем інтер'єру.

Для зручності можна попросити майстрів виготовити конструкцію складного типу. Бажано також, щоб під верхнім спальним місцем знаходилася ніша для речей.

10. Кімнатні квіти

Зелені «мешканці» кухні зволожують і освіжають повітря, роблять кімнату красивою і обжитий. Деякі з них, наприклад, плющ або тропічні ліани, поміщають на самий верх кухонного гарнітура або в кашпо і використовують для вертикального озеленення.

Місце на підвіконні зазвичай надають більш примхливим квітам, які потребують сонячному світлі: орхідеї, китайської троянді, герані, гіацинту, фіалці. За це рослини дякують господарів розпустилися бутонами. Відкритих кватирок і протягів не бояться традесканція і бегонія.

Чим більше кухня, тим доречніше в ній великогабаритні рослини. У просторому приміщенні можна влаштувати і справжній квітучий оазис, висадивши в діжках гібіскус, пальму, лимонне дерево, фікус. Обідній стіл теж можна прикрасити квіткою, але тільки самим мініатюрним і здоровим.

11. Міні-город на підвіконні.

Кухня – найкраще місце для вирощування корисної зелені: базиліка, петрушки, кропу, чебрецю, крес-салату, м'яти, зеленої цибулі. Це так мило, так зручно, так по-жіночому! Багато з перерахованих трав не потребують грунті: їх можна висаджувати в ємностях з водою або спеціальних гидрогоршках.


Трендом кухонного інтер'єру останніх років став американський винахід – домашня гідропонна система Windowsfarm. Вона поєднала в собі міні-город і вертикальний сад. Коштує це Еко-диво недешево, але дозволяє домогтися приголомшливого естетичного ефекту.

Правила затишної кухні які порушувати не варто

У кожної людини свої уявлення про комфорт і красу.

І все ж є загальні вимоги до створення затишку і гармонії в кухні:

  1. Підтримуйте чистоту в обідній зоні, після кожного прийому їжі наводите в ній ідеальний порядок: від цього залежить не тільки ваш настрій, але і здоров'я.
  2. Своєчасно позбавляйтеся від всякого мотлоху: використаних коробочок, пакетиків, поламаних ємностей і приладів.
  3. Дбайте про простір приміщення, відсутність в ньому громіздких меблів, що заважає і готувати, і прибирати, і відпочивати.
  4. Витримуйте всі елементи декору в одній колірній гамі з переважанням теплих відтінків.

Що може порушити комфорт у кухні:

  • Килимове покриття;
  • Несумісність габаритів меблів і площі;
  • Темні або агресивні кольори стін, меблів, штор;
  • Надлишок декоративності.

Дизайнерський смак, почуття міри і любов до домашнього вогнища допоможе вам створити на своїй кухні неповторну атмосферу тепла і комфорту.

Теплі і затишні кухні (реальні фото)

Ну і в завершенні можна ще подивитися фото кухонь реальних інтер'єрів. Може якісь ідеї ви візьмете собі на озброєння і здійсніть їх в життя, вже у себе вдома на кухні.

Зараз читають
Дизайн кухні з темною підлогою: 70+ реальних фото прикладів
Дизайн кухні з темною підлогою: 70+ реальних фото прикладів
Як правильно оформити кухню з темною підлогою. Правила дизайну і 70 + ре ...
Кухня в стилі мінімалізм: реальні фото, меблі, колір, Вибір матеріалів
Кухня в стилі мінімалізм: реальні фото, меблі, колір, Вибір матеріалів
Реальні фото кухні в стилі мінімалізм. Як вибрати меблі, штори, освітлен ...
Новое youtube видео