Назад
Бордова кухня: відтінки, колірне поєднання, стиль, фото

Навигация по разделу

Кухня – одне з найголовніших приміщень в будинку, де всі ми проводимо достатньо часу. Тому простір повинен бути затишним, функціональним і привабливим. Чималу роль грає колірна гамма цього приміщення.

Поряд з білою, сірою і чорною класикою для облаштування приміщення кухні часто застосовується відтінок бордо в різних варіаціях.

Плюси і мінуси

Бордовий – відтінок червоного, але він не настільки кричущий і яскравий. Він виглядає дорого, виразно і оригінально, тому здатний підкреслити будь-який інтер'єр. Його зазвичай вибирають для себе люди впевнені і трохи владні. Колір дуже сильний з енергетичної точки зору.

Колір ошатний і святковий, і разом з тим досить спокійний, заспокійливий. Таке поєднання є дуже вдалим для кухні.

З практичної точки зору в цьому відтінку ми також можемо знайти плюси. На ньому не так видно різні забруднення, як на світлих кольорах, що підвищує функціональність кухонного простору.

Відомо, що кольори мають певний вплив на психіку. Бордо в цьому відношенні приваблює тим, що заспокоює, заспокоює. У його оточенні можна просто спокійно провести час зі своїми близькими, обговоривши з ними Актуальні проблеми.

Варто сказати і про недоліки кольору. Він досить темний, тому він може візуально робити приміщення менше, через що не варто використовувати його для маленьких кухонь як основний колір.

А ось бордові деталі будуть доречні і в цьому випадку. Також врахуйте, що багато що залежить від поєднання кольорів. Якщо ви скомбінуєте бордо з іншими темними кольорами, ваше приміщення може стати дуже похмурим і незатишним.

Відтінки бордового кольору

Бордовий колір багатогранний. Будучи відтінком червоного, і він сам в свою чергу має різні відтінки, у кожного з яких свої особливості.

Умовно ці відтінки діляться на чотири групи:

  • Безпосередньо бордовий-класичний колір, суміш червоного і коричневого.
  • Стигла вишня. Найтемніший і насичений тон з усієї палітри бордо.
  • Гранатовий. Дуже яскравий і насичений. Добре використовувати разом з контрастними кольорами. Красиво виглядає з білим.
  • Глибокий кармін. Більш холодний, ніж інші відтінки. Поряд з червоним і коричневим в ньому відчувається нотка синього.

Поєднання кольорів

Найважливіше, якщо ви вибрали для себе бордовий – це вдало поєднувати його з іншими тонами. Він може комбінуватися як з класичними монохромними, так і з іншими контрастними тонами. Розглянемо найпопулярніші поєднання.

Бордовий і білий

Для білого кольору характерна можливість підкреслювати характеристики тих відтінків, які знаходяться поруч з ним. З білим бордо буде виглядати ще більш глибоким, багатогранним і насиченим.

Підійде білий в тому випадку, якщо ви бажаєте візуально розширити простір, зробити приміщення більш легким і повітряним, зв'язати між собою кілька кольорів.

Хороший варіант – бордовий кухонний гарнітур і білі стіни в якості фону. Це ідеальний вибір для класичного стилю.

Цікаво виглядають імітують мармур стільниці, наприклад, білі з прожилками кольору бордо. Нерідко контраст білого і бордо застосовують для створення приміщення в дусі хай-тек.

Можливо, Двоколірна біло-бордова кухня виглядає дещо нудно, але це зовсім не так. Граючи з яскравими деталями, Ви можете змінювати концепцію приміщення, роблячи його або жартівливо-забавним, або скромно-урочистим.

Порада! Інтер'єр можна розбавити яскравим текстилем, кімнатними рослинами, фруктами, які зроблять його більш свіжим і живим.

Бордовий і чорний

З поєднанням чорного і бордо потрібна обережність. Якщо ви скомбінуєте два цих кольору в якості основних, то можете зробити вашу кухню похмурою і непривітною, до того ж виглядати вона буде набагато менш просторою, ніж є насправді.

В такому випадку можна піти іншим шляхом. В якості базових відтінків візьміть бордовий з білим, а чорні деталі нехай виступають акцентами. Результат буде вельми елегантним і дивно розкішним.

без світлого кольору в комплекті чорний і бордовий разом краще не використовувати ні для якого приміщення.

Бордовий і сірий

Сірий і бордовий – поєднання вишукане, аристократичне. Якщо ви хочете взяти два цих кольору в якості основних, нехай сірий буде дуже світлим, майже білим. І інші світлі деталі в даному випадку не завадять.

Темний сірий колір варто використовувати за тим же принципом, що і чорний – розбавляти сірими деталями комбінацію бордо і якогось зі світлих відтінків.

Бордовий і бежевий

Комбінація бордового і бежевого буде виглядати дуже ніжно і тепло. Можна сміливо використовувати два цих кольору в якості основних, а при бажанні додати ще трохи деталей якихось яскравих кольорів.

Якщо говорити про інших колірних поєднаннях, потрібно виділити м'які і світлі відтінки зеленого, наприклад, колір зеленого чаю або приглушений оливковий. Таке поєднання виглядає спокійно і дуже оригінально.

В якості третього кольору беріть якийсь максимально світлий. Що стосується тонів синього, то тут важлива обережність. Вони можуть, як зробити інтер'єр яскравіше, так і заглушити своїм холодом всю красу бордо.

Поєднання бордо з помаранчевим і кораловим досить сміливе, і при неправильному його використанні може виглядати абсолютно без смаку. Але, обігравши його вдало, ви отримаєте приголомшливий ефект.

Вдале рішення в даному випадку наступне: поєднуйте білий або бежевий з бордовим як основні, а Помаранчевий використовуйте для декількох деталей інтер'єру – вази для квітів, посудного сервізу, милих кухонних рушників і так далі.

Порада! Не найкраща пара для бордо – чистий червоний, рожевий, фіолетовий і інші відтінки, близькі до Червоної гамі. Вони будуть зливатися з бордо, забираючи його унікальність і роблячи його тьмяним і неприємним.

Існують загальні правила, які варто використовувати в дизайні інтер'єру кухні, якщо ви вибрали для нього бордовий колір. Вони будуть наступними:

  • Бордовий важливо розбавити ніжними і світлими кольорами. Можна використовувати кремові, молочні, карамельні. Правильне поєднання дасть можливість створити неймовірний затишок у вашому домі.
  • Поверхня кухонних фасадів може бути як матовою, так і глянсовою. У першому випадку інтер'єр буде більш суворим, у другому – більш розкішним і урочистим.
  • Пам'ятайте про штори. Це важливий елемент декору. Їх відтінок повинен гармоніювати з кольором меблів. Хороший варіант-світла кухня з акцентами у відтінку бордо і шторами в тому ж кольорі.
  • Бордові інтер'єри особливо добре виглядають при розсіюється освітленні, яке пом'якшує яскравість кольорів і не напружує очі.
  • Не поєднуйте бордову кухню з тонами, які можуть викликати роздратування – з жовтим, рожевим, яскраво-зеленим. В цьому випадку вони заберуть на себе всю увагу і будуть відволікати від глибокої розкоші бордо.

Який стиль найбільше підійде для кухні в бордовому кольорі?

В кольорі бордо можна оформити класичну кухню. В даному випадку підійдуть меблеві гарнітури з МДФ або дерева, які будуть виглядати дуже вдало. Можливо, це не найхарактерніше рішення для класики, але воно зробить вашу кухню дуже оригінальною.

Тим, хто любить стиль кантрі, може здатися, що бордовий – не найвдаліше рішення. Але це зовсім не так. Якщо ви підберете меблі в цьому відтінку з ефектом старіння, і доповніть її правильними аксесуарами і декоративними елементами, все буде гармонійно.

Для цього стилю підійдуть деталі у вигляді тканинних покривал, скатертин з милим принтом, фартушків і невеликих композицій з сухих квітів.

Такі стилі, як хай-тек і мінімалізм теж можуть виграти при використанні в них бордового. В цьому випадку можна замінити матові текстури блискучими, додати стали і хрому, а також максимально сучасну і функціональну побутову техніку.

По суті, з бордо можна експериментувати в будь-якому стилістичному рішенні. Важливо тільки витримати єдину концепцію завдяки деталям.

Бордовий колір залишає необмежені можливості для експериментів. Грамотно його використовуючи і вдало комбінуючи з іншими тонами, ви досягнете приголомшливого ефекту, і ваша кухня перестане бути просто кухнею.

Вона стане зразком стилю, розкішним і одночасно затишним приміщенням, перебування в якому відразу зможе вплинути позитивно на настрій і емоції.

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале. Основні правила оформлення, практичні поради, ...
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Дизайн кухні в стилі лофт, плюси і мінуси, основні особливості оформленн ...
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Дізнайтеся куди можна поставити мікрохвильовку на кухні, що б при цьому ...
Новое youtube видео