Назад
Дизайн кухні 6 кв метрів, реальні фото

Навигация по разделу

Стандартний розмір кухні в «хрущовці» — 2,5&215;2,3 метра, що дає площу 5,75 кв.метра. Така кухня з'єднується з передпокою проходом з антресолями і разом з цим самим проходом займає ті самі 6 кв.метрів, які стали притчею в язицех вже для декількох поколінь.

Подібні «мікроскопічні» кухні можна зустріти і в будинках більш пізньої споруди. Багатьох вони приводять в ступор або навіть лякають, але насправді в такій кухні можна з комфортом готувати і обідати. Головне-знати, як правильно організувати простір.

Дизайн кухні 6 кв. метрів основні моменти

Ефективне використання простору

Основний секрет правильного облаштування маленької кухні лежить на поверхні — необхідно максимально ефективно використовувати буквально кожен квадратний сантиметр її площі.

Щоб цього домогтися, треба попередньо зняти всі мірки, а потім підібрати кухонні меблі таким чином щоб вона компактно вмістилася в цьому маленькому приміщенні подібно до того, як повинні укладатися фігури в знаменитому «Тетріс».

Ефективне використання висоти

Також власники маленьких квартир повинні по максимуму заповнити кожен метр висоти приміщення. Вибравши одну, дві або три стіни для того, щоб змусити їх меблями, розташовуйте її так, щоб вона займала всю стіну — від підлоги практично до самої стелі.

Підбір кольорів

Маленьким приміщенням категорично протипоказані темні кольори, і кухня тут не є винятком. Велика кількість темно-коричневого або, тим більше, чорного кольору зробить і без того невеликий простір ще більш тісним, і перебувати в такій кухоньці, швидше за все, буде некомфортно.

Світлі кольори, навпаки, візуально розширюють приміщення, тому вони будуть кращим вибором. Також створити додаткову ілюзію простору допомагають розмиті малюнки на стінах-наприклад, можна використовувати шпалери із зображеннями з нечіткими контурами.

Але цей прийом більш доречний в кімнатах розміром 3&215;5 метрів і більше, а для маленької кухні цілком достатньо буде обмежитися підбором правильної колірної гами.

Тут можна подивитися  фото з шпалерами .

Також варто мати на увазі, що при обробці невеликих приміщень краще утриматися від використання яскравих контрастів — набагато краще буде працювати гармонійна колірна гамма без різких переходів.

Планування

Існує кілька основних варіантів планувань для маленьких кухонь:

  • Лінійна;
  • Г-подібна;
  • П-образна;
  • Г-образна з острівним столом;
  • Дворядна кухня.

На якому з них зупинитися — залежить від співвідношення довжини стін приміщення, розташування дверей і особистих переваг.

Лінійне планування підійде для вузьких витягнутих приміщень. Плита, раковина і вся необхідна кухонні меблі в такому випадку повинні бути розташовані біля довгої стіни, збудовані в один ряд.

Г-подібне планування передбачає, що меблі розташовується біля двох сусідніх стін. При цьому вона може або займати всю довжину обох стін. При іншому варіанті одна з них буде заповнена лише частково, таким чином можна використовувати і стіну з дверима.

П-подібне планування передбачає, що всі необхідні елементи внутрішнього оздоблення заповнюють собою три стіни, а четверта залишається повністю вільною.

При Г-образному плануванні з окремим столом меблі розташовується біля двох сусідніх стін, а сам стіл стоїть в протилежному кутку, утворюючи той самий «острів».

Дворядне планування - хороший варіант для приміщення, в якому вхідні двері знаходиться в середині однієї зі стін. В цьому випадку плита, столи, шафи інші елементи обстановки шикуються один навпроти одного у протилежних стін. Між цими рядами залишається достатньо місця, і в такому приміщенні є де розвернутися.

Кухонний гарнітур для маленької кухні

Меблі грає головну роль у внутрішньому оздобленні, саме від її правильного вибору залежить, чи буде на вашій кухні зручно. Керуйтеся наведеними вище правилами — ретельно проміряйте всі розміри приміщення перед тим, як вирушати в магазин, прагнете по максимуму використовувати принцип «тетрису», підбирайте світлі кольори і уникайте різких контрастів.

Зверніть увагу! знайти відповідний гарнітур в магазині буде непросто — більшість з них розраховані на великі і середні розміри приміщення. В ідеалі необхідно виготовити меблі на замовлення — в такому випадку ви зможете бути впевнені, що елементи інтер'єру розташовані всередині вашої кухоньки найкращим чином.

Де краще розмістити холодильник

Деякі розташовують холодильники за межами кухні — в коридорі біля неї або взагалі в передпокої. Такий варіант має право на життя, проте набагато краще буде все-таки розмістити цей агрегат безпосередньо в кухні.

У продажу можна знайти безліч вузьких і високих моделей холодильників, кожна з яких відмінно впишеться в тісний інтер'єр. Як вже було зазначено, краще, якщо елементи внутрішнього оздоблення маленької кухні займають всю її висоту — від підлоги майже до самої стелі.

Цією порадою можна і потрібно керуватися при виборі відповідного холодильника. Розташовувати ж його краще біля обробного столу. Це правило може бути застосовано до всіх перерахованих вище варіантів планування.

Газова колонка в дизайні кухні

Ще одна типова проблема маленької кухні «хрущовки» — газова колонка, яка стирчить, як здається, на самому видному місці і муляє очі. Просте, але ефективне рішення — замаскувати її під підвісну шафу, таким чином елегантно включивши в інтер'єр.

Головне при цьому — не забути про пожежну безпеку (в ідеалі варто проконсультуватися з фахівцем). Зробіть на замовлення шафа з великою кількістю отворів для вентиляції, а також з отворами для труби і ГОФРИ.

Ще більш простий варіант вирішення проблеми — розташувати колонку в кутку, де вона буде найменше кидатися в очі.

Які меблі поставити на кухню 6 кв. м

У маленькій кухні потрібно розмістити мінімум необхідних меблів, в цьому випадку в ній завжди буде зручно перебувати.

Крім мийки, плити і холодильника в ній можуть перебувати:

  • Шафи: необхідно використовувати підлогові і підвісні шафи, щоб заповнити весь простір по вертикалі, також для маленької кухні добре підійдуть кутові шафки.
  • Полиці: ними можна замінити частину підвісних шаф.
  • Обробний та обідній столи: на маленькій кухні можна поставити обідній стіл з висувними ящиками, щоб використовувати простір ефективніше, також варто мати на увазі, що роль столу може виконувати широке підвіконня.

Порада! Хорошим рішення для маленького приміщення стане Складні меблі — це можуть бути складні стільці, стіл, який піднімається до стіни або забирається в неї, коли він не потрібен, і інші подібні рішення.

Ще одне важливе питання, на який необхідно знайти правильну відповідь — чи потрібна на кухні плита або варильна поверхня. Якщо духовка вам ні до чого, зупиніться на другому варіанті, адже варильна поверхня займе мінімум місця.

Також не забувайте, що для економії простору ви можете придбати плиту або варильну поверхню на дві, а не на чотири конфорки.

Як відомо, Немає проблем, які неможливо подолати. І облаштування внутрішнього оздоблення маленької кухні не виняток. На перший погляд, таке завдання може здатися дуже складною, але на ділі все досить просто, головне — підійти до її вирішення творчо і з розумом.

Якщо ви будете слідувати наведеним вище рекомендаціям, ваша маленька кухня стане затишною і зручною. Вам завжди буде комфортно в ній перебувати, і ви навіть зможете запрошувати в неї гостей — звичайно, в тому випадку, якщо їх буде не дуже багато.

Дизайн кухні 6 кв метрів, фото

Ще ви можете подивитися нашу фотогалерею де представлено 320 + фото прикладів маленької кухні від професійних дизайнерів. А також фотогалерею з ідеями облаштування кухні в хрущовці .

Зараз читають
Малогабаритні кухні фотогалерея (60+ реальних фото)
Малогабаритні кухні фотогалерея (60+ реальних фото)
Іноді краще один раз побачити ніж 100 разів почути або прочитати. Подиві ...
Новое youtube видео