Назад
Жовта кухня: переваги і недоліки, відтінки, поєднання кольорів, фото

Навигация по разделу

Жовтий колір асоціюється з сонцем, теплотою і радістю – тому багато хто замислюється про його використання при оформленні інтер'єру квартири. Чи підходить він для кухні, а також які пропорції і поєднання є найбільш вдалими – розберемося у вирішенні найважливіших завдань, що стоять перед дизайнером.

Переваги та недоліки жовтої кухні

Плюси: 

  • Стимулює апетит , що для кухні, безсумнівно, головний плюс. Жовта кухня сприятиме поліпшенню травлення всіх домочадців.
  • Піднімає настрій, стимулює інтелектуальну діяльність, надає бадьорість - все це ідеально підійде для сніданку перед робочим днем.
  • Освітлює приміщення і наповнює теплотою - це властивість особливо актуально для темних кухонь на північній стороні. Добре буде на такій кухні і в холодні зимові вечори.
  • Світлі відтінки здатні візуально розширювати простір.
  • Жовтий робить предмети інтер'єру об'ємніше, але не ускладнює їх.

Недоліків у цього кольору небагато:

  • Занадто яскраві, неонові або кислотні відтінки швидко набридають , тому потрібно з обережністю ставитися до вибору тону.
  • У невеликих кухнях також не варто експериментувати з колірною гамою – велика кількість жовтих відтінків може викликати роздратування, зробити приміщення занадто великим і навіть давить , тому оформлення інтер'єру повинно відповідати принципу раціональності.

Які відтінки жовтого кольору кращі Для кухні?

Умовно всі відтінки жовтого можна поділити на наступні групи:

  • Класичні або помірні відтінки: гірчичний, пісочний, солом'яний і ін.такі тони підійдуть для класичної кухні, крім того, їх використання у великій кількості найчастіше не викликає «побічних ефектів» у вигляді роздратування.
  • Яскраві відтінки: лимонний, колір яєчного жовтка, каррі та ін.вони підходять виключно для оформлення деталей інтер'єру, так як велика кількість таких тонів може стати справжнім головним болем для господарів кухні.
  • Світлі відтінки: пастельний, шампань, колір заварного крему і ін.на відміну від помірних, дані тони будуть доречні при будь – якому стилі-як класичному, так і сучасному або мінімалістичному. Такі відтінки практично не здатні набриднути.

Це лише можлива Класифікація відтінків жовтого, їх можна також поділяти на теплі, холодні, м'які і т.д. однак для непрофесіоналів досить буде і наведених вище класифікаційних груп, а далі ми розглянемо їх сполучуваність з іншими відтінками кольорової палітри.

Скільки жовтого має бути на кухні?

Відповідь на це питання криється в раніше наведених описах відтінків. Яскраві тони як каррі можна використовувати в дуже помірних кількостях-наприклад, для оформлення таких деталей, як штори або кухонний фартух .

Поєднання кольорів

Жовтий і білий

Поєднання даних квітів є традиційним: білий врівноважує теплоту і життєрадісність жовтого, додаючи інтер'єру свіжість і світіння.

Найчастіше жовто-біла кухня оформляється в класичному стилі, також вона вдало підійде для модерну і будь-яких інших сучасних стилів. Словом, зі стилістичної точки зору така кухня відрізняється універсальністю.

Білий можна поєднувати з будь-якими відтінками жовтого, проте від останніх залежить пропорційне співвідношення кольорів в інтер'єрі. Якщо дотримуватися помірних і світлих відтінків, то жовтого і білого в інтер'єрі може бути приблизно порівну.

Яскраві тони, як уже згадувалося раніше, повинні виступати в якості акцентів, але в даному випадку краще додати ще пару кольорів – наприклад, сірий або темно-синій.

Жовтий білий і чорний

Особливість жовтого в тому, що він однаково добре виглядає і з теплими, і з холодними відтінками, тому така ахроматична палітра стане відмінним рішенням для кухонного дизайну.
чорно-біло-жовта кухня найбільше підходить для сучасного стилістичного оформлення.

Чорний і білий занадто спрощує сприйняття кухонного приміщення, тому акцентів повинно бути задоволеного багато. В даному випадку мова йде саме про контрастних акцентах – світлі відтінки не дуже гармонійно поєднуються з чорно-білою гамою.

Цікавим рішенням буде також доповнити палітру фарб на кухні іншими менш значними яскравими деталями – наприклад, червоними серветками або скатертиною.

Жовтий і чорний

На відміну від описаного вище варіанту, чорний і жовтий – це більш сильне поєднання. Однак воно тягне за собою ризик перевантаженості простору, тому вибирати деталі інтер'єру потрібно з особливою уважність. Дані кольори найчастіше є частиною мінімалістичного дизайну.

Щоб зберегти тепло і легкість, жовтий повинен переважати. Найкраще оформити стіни в спокійні відтінки жовтого, а чорний Використовувати як колір кухонного гарнітура.

Бажано розбавити «чорноту» помірними тонами – сірий в цьому випадку буде найкращим сусідом чорно-жовтої гами. Можливі й інші варіанти – головне, зберегти переважання сонячних відтінків, а чорному відвести роль додаткового кольору.

Жовтий і коричневий

За універсальністю коричневий може сперечатися навіть з білим: практично до будь-якого відтінку жовтого можна підібрати відповідний відтінок коричневого.

перевага даного поєднання і в тому, що воно «підглянуто» у природи: окремий випадок коричневого – це колір дерева, який є ідеальним компаньйоном помірних тонів.

Найчастіше дане поєднання використовується для створення аристократичної або класичної кухні, однак при використанні яскравих фарб можна претендувати і на сучасний дизайн.

Пропорційне співвідношення знаходиться в прямій залежності від використовуваних відтінків. Яскравий жовтий знову ж краще залишити для деталей, а ось помірні можуть навіть переважати над коричневим.

Хороший компаньйон для жовто-коричневої гами – беж, крім того, можна додати білий і сірий кольори, які тільки покращує сприйняття інтер'єру.

Жовтий і сірий

Дані кольору є визнаними стимуляторами розумової діяльності. У зв'язку з цим, жовто-сіра кухня найчастіше є ознакою тонкого смаку господарів, а ось стилістичне призначення інтер'єру може бути будь-яким.

При використанні приглушених відтінків це буде класика, темно-сірого і каррі – модерн або мінімалізм.

Сірий в інтер'єрі також має здатність приглушити зайвий оптимізм і яскравість жовтого. Останній, в свою чергу, позбавляє «сірість» від похмурості.

При використанні даного поєднанні потрібно не забувати про розміри приміщення-для маленької кухні потрібно дотримуватися тільки світлих відтінків, візуально розширюють простір. Те ж правила, до речі, стосується чорно-жовтого і коричнево-жовтого поєднань.

Жовтий і зелений

На відміну від наведених вище поєднань, жовто-зелена кухня навряд чи зможе існувати сама по собі: обидва кольори досить насичені і самобутні, тому незабаром таке приміщення почне тиснути на домочадців.

Краще обидва кольори залишити для оформлення акцентів. При цьому поєднання яскравих відтінків більше підійде для сучасного стилю, а помірних – наприклад, пшеничного і оливкового – стане відмінною основою для класичної кухні.

Доповнити жовтий і зелений зможуть білий, сірий і коричневий кольори. При правильному підборі тонів така їдальня буде виглядати стильно і красиво.

Жовтий і синій

Синій, а також блакитний кольори також будуть хорошим доповненням жовтого. Таке поєднання часто зустрічається в природі – яскравий приклад це сонце на блакитному небі.

Також, як і в попередньому випадку, дані кольору краще не залишати на самоті. В якості основного можна вибрати білий або більш теплий бежевий – в залежності від того, який стиль ви хочете створити.

Підводячи підсумок, можна зробити наступний висновок: для кухонного приміщення жовтий колір буде хорошим рішенням незалежно від того, з чим і як його поєднувати.

Однак для найкращого ефекту потрібно дотримуватися описаних вище правил застосування кольору, а також особливостей його поєднання з іншими елементами палітри.

Зараз читають
Новое youtube видео