Назад
Рідкі шпалери на кухні: фото приклади, плюси і мінуси, різновиди, догляд

Навигация по разделу

Вибір чистової обробки для кухні вимагає особливої уваги до матеріалів: вони повинні бути стійкими до вологи і перепадів температур, міцними, екологічно чистими і пожежобезпечними. Для оформлення стін ідеально підходять рідкі шпалери.

Рідкі шпалери дозволяють створити незвичайний інтер'єр на кухні.

Багато хто помилково вважає їх підвидом штукатурки. Це не зовсім вірно. Незважаючи на те, що друга назва рідких шпалер & 8212; венеціанська штукатурка, у них є одна принципова відмінність: на відміну від стандартної штукатурки: шпалери не містять піску.

Рідкі шпалери схожі зі штукатуркою, але мають важливі відмінності.

Це &8212; суха суміш з волокон шовку, целюлози, барвників, різних декоративних матеріалів. Давайте розберемося, в чому їх перевага перед іншими матеріалами і чи варто використовувати рідкі шпалери на кухні.

це відмінний варіант для декору кухні: оригінальний і функціональний.

Чи можна використовувати?

Рідкі шпалери &8212; сипучий матеріал, який розводять водою або спеціальним складом і наносять на стіну. Вони швидко сохнуть, не видають неприємних запахів, естетично виглядають. Крім того, таке покриття абсолютно нетоксично. Навіть при нагріванні воно не виділяє токсичних сумішей. Рідкі шпалери не пожежонебезпечні і добре переносять перепади температур. Однак все це вірно тільки якщо говорити про оригінальну продукцію якісних марок.

якісні рідкі шпалери дозволяють створити надійне і стильне покриття.

Які рідкі шпалери можна використовувати на кухні? перш за все дамо кілька загальних рекомендацій :

  • Купуйте матеріали тільки в перевірених магазинах, які дорожать своєю репутацією. неправильне зберігання може позначитися на властивостях рідких шпалер: вони будуть погано наноситися, лягати грудками, тріскатися і відпадати.
  • Не варто купувати продукцію невідомих марок. щоб здешевити виробництво вони можуть використовувати інгредієнти низької якості.
  • Суміш дивно пахне або виглядає неоднорідною? Привід відмовитися від покупки.
  • Рідкі шпалери відомої фірми не можуть коштувати дешево. Якщо вам пропонують підозріло дешеві упаковки суміші, швидше за все, це підробка або некондиційний товар.

Які рідкі шпалери купити для кухні? із загального ряду виділяється кілька виробників, які добре себе зарекомендували:

Бюджетний варіант &8212; Silk Plaster . Російський бренд коштує відносно недорого &8212; приблизно 195 рублів за пакет суміші. Втім, у них можна знайти і преміум-варіант &8212; 1760 рублів за пакет суміші. Одного пакета вистачає для фарбування площі в 3,5 квадратних метра.

російський виробник пропонує широку палітру.

Трохи дорожче обійдеться Турецька продукція Bayramyx . Якість у них на рівні російського конкурента, зате вибір кольорів і фактур значно ширше. Ціна стартує від 1990 рублів за пакет суміші, якого вистачає на 4 квадратних метра.

Bayramix відрізняється м'якою, замшевою фактурою.

Якщо ви хочете дійсно розкішний ремонт, то подумайте про французьку фірму RMD , яка випускає різноманітні види рідких шпалер, що імітують не тільки штукатурку, але і камінь і навіть дерево. Один кілограмовий пакет суміші коштує від 3 тисяч рублів.

Французькі шпалери виглядають дійсно розкішно.

Рекомендуємо звертатися до перевірених марок і не ризикувати, купуючи невідому суміш: цілком ймовірно вона виявиться не тільки неякісною, але і небезпечною для здоров'я.

Якісні рідкі шпалери коштують дорого, однак ви отримуєте відповідний результат &8212; безпечне і надійне покриття, яке прослужить вам довгі роки.

хороші Шпалери дозволять вам створювати справжні дизайнерські шедеври.

Плюси і мінуси

Чи варті вони своїх грошей? Пропонуємо ретельно вивчити плюси і мінуси і відповісти на це питання самостійно.

Рідкі шпалери мають ряд переваг.

До достоїнств рідких шпалер відносяться наступні якості :

  • Рідкі шпалери не притягують до себе пил , що значно полегшує догляд за ними.
  • Покриття не вбирає запахи , що особливо актуально для кухні.
  • Якісна суміш не викликає алергії і не містить токсичних домішок . Це & 8212; одне з найбільш екологічно чистих покриттів.
  • Величезна різноманітність дизайнерських рішень : широка кольорова палітра, різна фактура, імітація натуральних матеріалів.
  • Простота нанесення : нескладно обробити кухню самостійно.
  • Якщо частина шпалер скололася або ушкодилася, ви можете самостійно закрити діру буквально за п'ять хвилин.
  • Не потребують якісної чорнової обробки, можуть згладити її незначні огріхи.
  • Рідкі шпалери ідеально підходять для великих кухонь , забезпечуючи Рівне безшовне покриття.
  • Досить еластична структура дозволяє їм не тріскатися при усадці будівлі , тому їх часто застосовують в приватних будинках і новобудовах.
  • Матеріал не токсичний при Gorenje .
  • Рідкі шпалери не вицвітають на сонячному світлі .
  • Підвищують теплоізоляцію і поглинають шум.
  • Середній термін служби для якісних рідких шпалер &8212; близько 10 років.
важливо розуміти всі нюанси рідких шпалер.

Враховуйте і недоліки :

  • Не переносять контакту з водою. Рідкі шпалери можуть застосовуватися в приміщеннях з невисокою вологістю, проте вам буде потрібно хороша витяжка і вентиляція, щоб уникнути осідання на них конденсату.
  • Якщо покриття стикається з залізом, рано чи пізно на рідких шпалерах виникнуть неестетичні жовті плями. це відбувається тому, що вода в складі суміші поступово окислює залізо і воно іржавіє.
    уникнути цього можна, якщо ізолювати залізні елементи або користуватися спеціальними сумішами.
  • Якщо не акуратно накласти латку на пошкоджену частину рідких шпалер, вона може бути досить помітною .
  • Їх не можна використовувати біля раковини або плити : занадто висока ймовірність конденсату і, як наслідок, пошкодження шпалер.

Як бачите, рідкі шпалери &8212; цілком підходящий матеріал для використання на кухні, але з деякими застереженнями.

комбіноване оздоблення &8212; стильне і практичне рішення.

Ідея: рекомендуємо використовувати комбіновану обробку &8212; рідкі шпалери по всьому приміщенню і плитка або панелі над робочою зоною

Види

В залежності від складу виділяють кілька видів рідких шпалер.

Бавовняні , як випливає з назви, в основі містять волокна бавовни. Найчастіше мають фактуру, подібну зі справжніми паперовими шпалерами або дрібнозернистий малюнок.

Бавовняні шпалери відрізняються незвичайною бархатистою фактурою.

В шовкові шпалери додають волокна натурального або штучного шовку. Вони максимально гладкі, наносяться тонким шаром. Найчастіше однотонні, без малюнка.

зробити малюнок на шовкових шпалерах складно, але виглядає він дуже стильно.

Складаються з волокон целюлози рідкі шпалери можуть мати найрізноманітнішу фактуру. Найчастіше саме в них додають різні декоративні елементи: тирса, невеликі осколки каменів, золотисті нитки, волокна водоростей. Такі шпалери можуть імітувати камінь або дерево, мати складну структуру.

дуже часто в рідкі шпалери додають декор, наприклад, глітер.

Комбіновані рідкі шпалери припускають додавання до целюлози бавовни і вовни. Вони найбільш стійкі, також мають різні фактури.

Комбіновані шпалери мають рельєфну фактуру.

Як доглядати

Згідно з відгуками, рідкі шпалери не потребують особливо складного догляду. Важливо запам'ятати, що їм категорично протипоказана вологе прибирання. При контакті з вологою покриття може зіпсуватися.

Догляд за рідкими шпалерами потрібно здійснювати за правилами.

Рекомендуємо використовувати суху чистку. Добре зарекомендували себе пилососи з м'якими щітками. Досить раз в тиждень акуратно почистити шпалери, щоб зберегти їх зовнішній вигляд.

замість ганчірки краще використовувати пилосос або щітку.

Іноді в мережі зустрічаються рекомендації покрити рідкі шпалери лаком. Ми категорично не радимо цього робити: суміш може повести себе непередбачувано. По-перше, ви майже гарантовано втратите характерний рельєф, за який і цінуються рідкі шпалери. По-друге, колір може змінитися найнесподіванішим чином. Тому сухого чищення буде достатньо.

зберегти шпалери допоможе не лак, а правильний догляд.

Складніше, якщо на шпалерах з'явилися плями. Якщо це краплі продуктів або жиру, акуратно видаліть їх м'якою ганчіркою. Якщо залишилися сліди, доведеться змити їх водою, а потім підправити лисину розведеною сумішшю, наклавши латочку.

латка на рідких шпалерах поверне їм первозданний вигляд.

Жовті плями видаліть розчином відбілювача (1:3) і зашпаклюйте сумішшю.

вивести жовті плями складно, але реально.

Рідкі шпалери в інтер'єрі кухні

Потрібно відзначити, що рідкі шпалери надають практично необмежені простори вашої дизайнерської фантазії. Однак врахуйте, що підсумковий відтінок може відрізнятися від того, що має суміш. Багато що залежить від кількості і якості води, місця нанесення і навіть фактури вашої стіни. Тому плануючи дизайн приміщення враховуйте невелику поправку на колір. Ми рекомендуємо спочатку перевірити поведінку суміші на невеликій ділянці стіни.

перш ніж фарбувати всю кухню, перевірте вибраний відтінок.

Шовкові рідкі шпалери підійдуть для кухонь в класичному стилі . Вони забезпечують рівне і тонке покриття з ледь помітним сатиновим мерехтінням. Найбільш виграшно воно виглядає на м'яких, природних тонах. Задля маленької кухні в хрущовці такі рідкі шпалери &8212; справжня знахідка. Завдяки блиску вони візуально роблять приміщення більше. Вибирайте персикові, бежеві, світло-блакитні тони.

М'яка фактура шовкових шпалер підходить невеликим кухням.

Втім, непогано виглядають і сірі рідкі шпалери. Вони практично універсальні &8212; груба обробка і темний тон підійдуть для лофт , перловий відтінок в один шар чудово доповнить собою прованс .

різноманітні відтінки сірого виглядають дуже благородно.

Що стосується кольору рідких шпалер, тут все залежить від вашого бажання і стилістичної задумки. Виробники надають більше 200 готових відтінків. Крім того, ви можете експериментувати, змішуючи сухі порошки. Головне, щоб вони були однієї фірми і на загальній основі. В іншому випадку результат може вийти непередбачуваним.

Не можете знайти потрібний колір? Змішайте його самі!

Набагато цікавіше поговорити про дизайнерські прийоми, які передбачають комбінування різних фактур і кольорів рідких шпалер і їх використанні з іншими матеріалами.

спробуйте поєднати рідкі шпалери з різними матеріалами.

Цікавий хід : зробіть малюнок рідкими шпалерами. Техніка настільки проста, що ви без праці намалюєте картину самостійно. Для цього вам буде потрібно зробити трафарет і перенести його контур олівцем на стіну. Акуратно намалюйте бажаний малюнок обраної розведеною сумішшю.

Картина може бути будь-якою &8212; від абстрактного візерунка до контурного натюрморту або пейзажу. Врахуйте, що чим тонше лінії, тим акуратніше вам доведеться працювати. Дочекавшись повного висихання суміші, обробіть контури, зробивши їх максимально рівними. Після цього приступайте до обробки решти поверхні.

малюнок рідкими шпалерами &8212; стильний дизайнерський прийом.

Поєднання різних типів рідких шпалер, в принципі, досить популярний прийом. Це може бути як зазначений вище малюнок, так і Геометричні фігури. Для останніх краще вибирати контрастні тони & 8212; так стіна буде виглядати набагато ефектніше.

обробіть рідкими шпалерами отвори &8212; виглядає такий хід дуже оригінально.

Часто різні кольори і фактури рідких шпалер використовують для зонування простору в квартирах студіях і на просторих кухнях. Постарайтеся підбирати поєднуються між собою відтінки &8212; добре для цього підходить колірний круг. Враховуйте загальні правила кольоропідбору і не забувайте про те, що все повинно виглядати гармонійно.

відтінки чорного або графіту &8212; сміливо рішення.

Для класичних інтер'єрів краще вибирати не дуже рельєфні шпалери з максимально гладкою фактурою. А ось якщо ви хочете зробити кухню в стилі лофт або хай-тек подумайте про складну структуру стін. Дуже стильно виглядає імітація тріщин. Правда, в цьому випадку вам доведеться набагато ретельніше доглядати за стінами: в подібні поверхні часто забивається пил.

чим рельєфніше поверхня, тим складніше за нею доглядати.

Іноді рідкі шпалери комбінують з іншими матеріалами. Наприклад, з плиткою або звичайними паперовими шпалерами. У цьому випадку ви можете поекспериментувати з кордоном. Зробіть її рваною або розмитою &8212; в залежності від обраної стилістики приміщення. Просто нанесіть суміш частково на друге покриття, домагаючись бажаного ефекту. Прийом нескладний, але дуже красивий.

комбінуйте рідкі шпалери зі звичайними.

Деякі види дозволяють створити достовірну імітацію натуральних матеріалів: камінь, дерево, мармур і навіть графіт. Такі стіни виглядають вельми цікаво. Однак необхідно врахувати, що подібні суміші не відрізняються легкістю нанесення, тому вам буде потрібна допомога професіонала, щоб Шпалери добре лягли.

Рідкі шпалери можуть симітувати навіть цегла.

Незвичайний прийом запропонували англійські дизайнери. Вони пропонують закріплювати в рідких шпалерах об'ємні елементи: листя, квіти, гілки, мозаїки. Це не дуже просто реалізувати, проте результат дійсно вражає. Ви отримуєте фактурну стіну зі складним рельєфом і несподіваним прикрасам. Правда, рекомендуємо дотримуватися почуття міри: рідкі шпалери утримають тонкі гілочки або невеликий картонний елемент, а ось задекорувати таким чином статуетку вже не вийде.

Крім того, важливо, щоб декор з часом не псувався, інакше є ризик появи плям на стінах і неприємного запаху на кухні.

якість шпалер дуже важлива, особливо для складного дизайну.

Як бачите, способів обробки кухні рідкими шпалерами існує незліченна безліч. Сподіваємося, один з них припаде Вам до душі!

Зараз читають
Новое youtube видео