Назад
Тепла підлога на кухні: різновиди, порівняльна характеристика видів підлог

Навигация по разделу

Кожна людина проводить багато часу на кухні. Готування, прибирання, прийоми їжі... тому хочеться, щоб в цій кімнаті було затишно і комфортно. Багато що залежить від правильного інтер'єру. Однак не варто забувати і про інші моменти &8212; наприклад, про зручність.

Зробити комфортне перебування на кухні допоможе тепла підлога. Прихована система підігріву дозволить вам знаходиться в приміщенні без взуття і не мерзнути. Чи потрібен тепла підлога на кухні? Спробуємо розібратися в цій статті.

Чи робити теплу підлогу на кухні?

Перш за все варто відзначити, що установка додаткової опалювальної системи в кухонному приміщенні не завжди виправдана. Ми склали таблицю, яка допоможе розібратися, чи робити тепла підлога на кухні або в вашому випадку це &8212; марна трата грошей і просто Надмірність.

доводи "за" аргументи"проти"
члени вашої родини люблять ходити босоніж. В цьому випадку тепла підлога питання не тільки комфорту, але і безпеки для їх здоров'я - охолодження ніг знижує імунітет і може стати причиною серйозних хвороб. У вас хороша, потужна система опалення і підлога добре прогрівається і без додаткових джерел тепла.
ви живете на першому поверсі або в приватному будинку. В цьому випадку підлога не прогрівається від опалення в квартирі нижче і навіть при досить теплій температурі в приміщенні залишається холодним. ви обробили підлогу корковим покриттям, деревом або лінолеумом.
опалення у вашому домі бажає найкращого - навіть із увімкненими батареями на кухні прохолодно. вікна кухні виходять на південь - сонячне світло додатково прогріває підлогу.
Ви плануєте об'єднати кухню з балконом або лоджією. В цьому випадку тепла підлога - майже необхідність, так як вам необхідно буде нівелювати охолоджуючий ефект прибудови.
ви хочете покласти плитку або ламінат на підлогу, але у вас маленька дитина.
ви любите тепло і не витримуєте навіть найменшого холоду.

Таким чином, приймаючи рішення про встановлення теплої підлоги, враховуйте планування квартири, її конфігурацію і власні температурні переваги.

Плюси і мінуси теплої підлоги

Навіть якщо ви прийняли рішення встановити теплу підлогу з об'єктивних причин, перед тим, як приступати до проектування, зважте всі його переваги і недоліки. Це допоможе вам зважено прийняти рішення і не розчаруватися, зіткнувшись з певними нюансами.

переваги недоліки
можливість налаштовувати температуру в приміщенні в комфортному режимі. На відміну від обігрівачів, тепла підлога рівномірно прогріває приміщення, плавно піднімаючи температуру. Установка теплої підлоги вимагає демонтажу підлогового покриття і подальшу його установку. Тому вам в будь-якому випадку чекають складні і дорогі ремонтні роботи.
після миття підлоги він значно швидше висихає завдяки підігріву. багато зберігають в шафках кухонного гарнітура крупи, консервацію та інші запаси продуктів. Врахуйте, що тепер температура в відсіках, прилеглих до підлоги буде вище, а значить, продукти можуть почати псуватися.
відчуття комфорту - все ж стояти на теплій підлозі набагато приємніше, ніж на холодній плитці. Ціна теплої підлоги разом з обладнанням і роботами стартує від півтори тисячі рублів (якщо говорити про якісні варіанти). До цього слід додати вартість ремонтних робіт по демонтажу підлоги і установці нового покриття.
Простота у використанні. Сучасні теплі підлоги оснащені вимикачем і регулятором температури - немає потреби в складних налаштуваннях. збільшені рахунки за електроенергію. Тепла підлога, встановлений на площу в три-чотири квадратних метрах може додати до квитанції 1-2 тисячі рублів.
середній термін роботи теплої підлоги - приблизно 30-40 років при належній установці і дотриманні правил експлуатації.

Як бачите, основні мінуси теплої підлоги пов'язані з фінансовими витратами. Якщо вони вас не лякають, ми сміливо рекомендуємо таку систему обігріву до установки!

Види теплих підлог

В залежності від системи нагріву виділяють чотири типи теплих підлог. Розглянемо докладніше кожен з них: для яких покриттів підходить, в чому його переваги і недоліки.

Водяна Тепла підлога працює за рахунок циркуляції води всередині конструкції. Ви можете провести воду від стояка або від центральної опалювальної системи, якщо живете в квартирі. Правда, в останньому випадку вам буде потрібно дозвіл. Вода циркулює за допомогою спеціального насоса.

Ціна водяної теплої підлоги не надто висока, проте у нього є суттєві недоліки. Перш за все, вже згадані складності з отриманням дозволу.

Швидше за все, вам заборонять встановлювати водяна Тепла підлога в квартирі, так як вашим сусідам після циркуляції вона буде приходити в охолодженому вигляді.

Крім того, сам процес установки і монтажу досить складний і вимагає граничної уважності.

водяна Тепла підлога.

Популярний варіант &8212; кабельний (електричний) тепла підлога . Він працює за допомогою системи виготовлених з особливих сплавів проводів. Завдяки спеціальному складу електроенергія швидко і ефективно переробляється в теплову. Управляти рівнем обігріву можна спеціальним терморегулятором.

Такі теплі підлоги набагато довговічніше водних. Крім того, кабельна система не надто дорого обходиться в експлуатації &8212; особливості конструкції дозволяють ефективно працювати при невеликих енерговитратах.

А ось монтаж обійдеться досить дорого. Зате така система не вимагає особливого дозволу і її можна встановлювати в будь-яких приміщеннях.

Крім того, кабельний тепла підлога &8212; єдиний вид, який можна укладати під будь-які підлогові покриття, в тому числі і під плитку.

Однак ні в якому разі не ставте на нього важкі меблі! Це може привести до перегріву системи і виходу її з ладу. Якщо ж пошкодиться хоч один кабель, вам доведеться міняти всю конструкцію теплої підлоги.

кабельний (електричний) тепла підлога.

Плівковий тепла підлога складається з вуглецевої нагрівальної плівки. Обігрів працює за рахунок інфрачервоного випромінювання, що досягається за допомогою вуглецевої пасти. Її наносять на матеріал паралельними або хвилеподібними смугами.

плівковий тепла підлога.

Сучасні варіанти дозволяють нанести покриття суцільним шаром, що забезпечує більш ефективний нагрів. Однак така система обійдеться набагато дорожче звичного смугового теплої підлоги.

Як і кабельний тепла підлога, плівковий не можна ставити під важкі меблі і побутову техніку. Крім того, неприпустимо укладати його під плитку &8212; в цьому випадку його результативність зводиться практично до нуля.

В останні роки з'явилася ще одна опалювальна система &8212; стрижневий тепла підлога . Вона відрізняється високими показниками обігріву, довговічністю і надійністю.

Друге її назва &8212; інтелектуальний тепла підлога. Конструкція працює за допомогою карбонових стрижнів, з'єднаних в єдиний ланцюг.

стрижневий тепла підлога.

Головна перевага такої система &8212; саморегуляція. Це означає, що її можна укладати на підлогу суцільним шаром, не турбуючись про розстановку важких меблів. Перегрів через навантаження виключений.

Крім того, таку систему можна встановлювати під будь-який тип підлоги і в приміщеннях з високим рівнем вологості і перепадами температур &8212; наприклад, на кухнях, об'єднаних з терасами.

Система досить економічна у використанні і споживає мало електрики. У неї є лише один недолік &8212; ціна такого теплої підлоги дуже висока.

Крім того, є ризик придбати підробку, тому рекомендуємо купувати стрижневий тепла підлога тільки в перевірених магазинах, що дорожать своєю репутацією.

Порівняльна характеристика видів підлог

плівковий кабельний Водний стрижневий
підлогове покриття. будь-яке покриття, включаючи плитку. ламінат, ковролін, паркет, дерево. Всі типи підлоги, за винятком плитки. будь-яке покриття. Допустимо використання різних типів стяжок або плиткового клею.
складність монтажу. простий. простий. складний. простий.
спосіб укладання. плівка в стяжку не вкладається, монтаж безпосередньо під покриття підлоги. в стягуванні не потребує. бажано встановлювати під стяжку товщиною не менше трьох міліметрів. стрижневий підлогу - в стяжку або плитковий клей.
Максимальна потужність. 220 Вт / м2 160Вт / м2 110 Вт / м2 260 Вт / м2
використання в якості основного джерела опалення. так додаткове джерело опалення Так так
введення в експлуатацію. плівка може підключатися відразу після монтажу через кілька годин, після просушування клею відразу ж після монтажу і підключення до стояка або системі опалення. відразу після монтажу і просушування стяжок.
товщина укладання

без підлогового покриття.
0,340 мм товщина сітки нагрівального мату - 1 мм, кабелю - 3 мм може варіюватися від 0,5 до 4 сантиметрів. середня товщина - 2-3 міліметри.
можливість укладання на будь-які поверхні(стіни, стеля). можна укладати на будь-які поверхні. підлога, стіни. тільки пол. будь-які поверхні.
можливість формувати, щоб обійти меблі. плівку можна різати. так. ні. є, але в ній немає необхідності.
діапазон регулювання температури. До + 70 ° C До + 70 ° C До + 70 ° C До + 80 ° C
Температура робочого середовища. від -30 ° C до + 70 ° C від -30 ° C до + 70 ° C від -30 ° C до + 70 ° C від -40 ° C до + 70 ° C
економічність енергоспоживання. Висока Середня Висока низька
рівномірність прогріву. рівномірно прогріває всю площу кухні. комфортна циркуляція повітря. комфортна циркуляція повітря. рівномірно прогріває всю площу кухні.
термін служби. > 30 років > 20 років > 10 років > 25 років
гарантія 15 років 20 років 10 років 25 років
можливість переустановлення в інше приміщення. є немає немає є

Рекомендуємо приймати рішення виходячи з даних, представлених в цій таблиці. Таким чином ви зможете зважити всі характеристики і визначити, який вид теплої підлоги максимально Вам підходить.

Тепла підлога на кухні своїми руками (відео).

Відео про те як зробити водяна Тепла підлога своїми руками. Приємного перегляду.

Зараз читають
Новое youtube видео