Красиво спадаючі штори на люверсах поступово витісняють з інтер'єрів традиційні портьєри з кріпленнями-прищіпками. Це ідеальний варіант прикраси вікна, що додає кімнаті привабливості і затишку.
Що таке штори на люверсах
У фіранок з люверсами немає петель для кріплення до гачків і вони не кріпляться за допомогою прищіпок. Замість них зверху в полотна вмонтовані великі кільця, відповідні діаметру карниза, який протягується в ці отвори. При нанизуванні кілець на карниз виходять рівні елегантні складки тканини.
Безпосередньо люверси — це колечка з фланцем, виготовлені з різних сучасних матеріалів, службовці для закріплення країв круглого отвору в фіранці. Ідея люверсів була запозичена дизайнерами у мореплавців, які таким чином кріпили полотнища вітрил на шнури. Люверси надають шторам і декорованим ними вікнам стильний і аристократичний вигляд.
Люверси можуть бути різних кольорів, тому завжди можна підібрати кільця, максимально відповідні обробці карниза. У продажу можна знайти кільця білого, чорного, коричневого кольорів, а також виготовлені під золото, бронзу або олово. Обов'язковим аксесуаром штор з люверсами є карниз, на який підвішуються полотна.
Карнизи можуть бути закритими і декоративними, що додають візуальної привабливості вікна. В якості декоративних карнизів можна використовувати дерев'яні, ковані і пластикові карнизи з красивими наконечниками.
Плюси і мінуси
Легко і красиво виглядає кухонний інтер'єр, в якому висять штори на витонченому карнизі задрапіровані елегантними складками. Завдяки кільцям такі шторки легко і швидко відкриваються і закриваються не застряючи і не заїдаючи при русі.
Люверси забезпечують створення рівномірних драпіровок, які останнім часом стали особливо популярні. Для люверсів підходить буквально будь-яка тканина. Складки штор на люверсах зберігаються рівними і акуратними і виглядають симетрично і привабливо.
Карниз практично повністю залишається видно, будучи красивим елементом декору, що особливо важливо для деяких стилів. Поміняти штори на люверсах, що актуально для кухні, також набагато простіше, ніж на традиційних гачках завдяки широким вільним отворів, які швидко і без затримок проходять по трубі карниза. Процес навішування займає не більше двох хвилин. Розсуваються штори буквально одним рухом, не видаючи шуму.
Карнизи для таких штор можуть бути з однієї або з двох труб. Другий варіант рідше використовується на звичайних кухнях, але прекрасно виглядає на просторих кухнях, оформлених в класичних стилях в заміських будинках. Штори на штанзі можна також використовувати для зонування приміщення і поділу робочої зони кухні від зони прийому їжі або навіть їдальні в студіях. Сьогодні це досить популярний дизайнерський прийом.
Види люверсів
Люверси поділяються за матеріалом виготовлення на:
- Пластмасові-найдешевші;
- Дерев'яні-для сільських і скандинавських стилів;
- Металеві — з нержавіючої сталі або латуні, такі люверси бувають виготовленими під золото, антик, хромовані, оксидовані.
Найбільш кращим варіантом для кухонних інтер'єрів є пластмасові люверси завдяки їх практичності, невеликій вартості і простоті догляду. Штори з пластмасовими люверсами можна спокійно прати в пральній машинці — кільця не заіржавіють і не розбухнуть від води.
По діаметру кільця також можуть відрізнятися від невеликих – близько 30 мм, до великих – 55 мм.для не товстих кухонних тканин рекомендується використовувати кільця з внутрішнім діаметром 35 мм і з зовнішнім &8212; 55 мм. Форма люверсів також може відрізнятися — від стандартних кілець до трикутників, овалів і витіюватих візерунків, в яких незмінною залишається внутрішня форма кільця.
Підбираючи люверси потрібно враховувати:
- Тон карниза або штор;
- Інтер'єр кімнати-колір меблів, аксесуарів та ін.;
- При виборі діаметра отвору кільця потрібно орієнтуватися на діаметр труби карниза — плюс 1-2 см.
Коротко можна перерахувати наступні переваги кухонних штор на люверсах. вони:
- Надійні & 8212; навіть якщо випадково смикнути полотнище, то вони не обірвуться;
- Практичні-штору можна замінити за лічені хвилини, якщо вона забруднилася;
- Комфортні - не шумлять при переміщенні;
- Красиві-рівні хвилі, що утворюють полотно на люверсах, виглядають ефектно і акуратно;
- Довговічні — не впливають на тканину і не псують полотно.
Які штори на люверсах підійдуть для кухні
Для кухні штори на люверсах — ідеальний вибір. Вони легко замінюються і підсунути їх можна буквально ліктем. Люверси відмінно вписуються в багато стилі інтер'єру і не перевантажують простір. Традиційна штора на люверсах — це два полотна вільно спадаючі вниз. Однак на кухні можна використовувати і більш цікаві рішення.
Штори на кухні можна вішати з двох полотен і з одного. Розправлене полотнище на кільцях до підвіконня має вигляд зручних і практичних римських штор . Власне традиційні римські штори зі шторами на люверсах в просторій кухні можуть створити і відмінний дует, в якому функціональну складову візьмуть на себе римські штори, а роль декоративного обрамлення &8212; штори на люверсах.
Короткі штори - неодмінний елемент сучасної функціональної кухні. Вони не бовтаються під ногами, менше брудняться і не перекривають тепло йде від радіатора. М'які рівномірні спадаючі хвилі надають відчуття легкості.
Ламбрекен на люверсах можна вважати сміливим авангардним рішенням, яке можна застосувати при використанні нетрадиційних підходів до оформлення вікон і інтер'єрів, орієнтованих на незвичайний дизайн і оригінальний стиль.
Втім, можна застосувати таке рішення і для багатьох традиційних стилів. Крім цього, можна застосувати таке оформлення, як установка на одному карнизі штори і ламбрекену, що знижує витрати на додаткове кріплення і зменшує обсяг віконного декору.
В якому стилі будуть доречні штори на люверсах
Як правило, драпірування створені люверсами застосовуються в інтер'єрах, оформлених в стилях мінімалізму . Штори з дерев'яними люверсами будуть мати гарний вигляд в екостилях, в лофт , в Провансі і в середземноморському, з металевими-в хай-тек , і в модерні.
Все це інтер'єрні стилі, орієнтовані на лаконічність і стислість вираження, функціональність і строгість. У них звичні пишні драпірування поступаються місцем простим рівним вертикальним складкам. в цілому можна дотримуватися таких рекомендацій:
- Для кантрі і Провансу підійдуть короткі шторки з широкими люверсами;
- Середземноморський стиль можна вигідно подати, відмовившись від використання карнизів, а нанизавши штори з люверсами на щільний джгут;
- Хай-тек-однотонна (краще сіра або металізована) тканина з металевими кільцями;
- Класика & 8212; поєднання портьєрної тканини на кільцях з тюлем;
- Мінімалізм - одна широка завіса (а-ля римська штора) на кільцях;
- Східне етно — кілька довгих різнокольорових тюлів на кільцях.
Розмір складок на завісі залежить від відстані між кільцями. Полотна з маленькими складками допоможуть створити спокійну затишну атмосферу: для цього буде потрібно багато кілець, розподілених на близькій відстані. Для середніх вертикальних ліній кільця встановлюються через кожні 18-20 см (ширина полотна збільшується вдвічі). Завіси з великими складками добре вписуються в інтер'єр просторої кухні, для цього буде потрібно менше кілець.
В цілому при підборі люверсів потрібно дотримуватися єдність стилю з колірною гамою. Втім, можна поекспериментувати з різними тканинами, матеріалами люверсів і карниза, фактурами. У моду входить і контрастне поєднання-наприклад, контрастний за кольором шнур або відрізняється за кольором смуга тканини, на яку кріпляться кільця.
У салонах штор у великій кількості продаються красиві ковані карнизи з хромованого алюмінію або під бронзу, що мають блиск і привабливий вигляд металу, але полегшеного ваги. У комплексі з люверсами і шторами відповідного тону ними можна оформити вікна в різних стилях, починаючи від Провансу, закінчуючи Техно, лофт і Хай-теком. Карниз можна закрити декоративною коробкою: так вийде абсолютно новий образ і повністю збережеться функціональність і зручність експлуатації.
Як вибрати
Штори на люверсах можна купити в спеціалізованих магазинах, замовити їх пошиття в салоні штор або навіть зшити самостійно (насправді це не складе особливих труднощів).
Вибираючи штори на люверсах для кухні, необхідно керуватися наступними рекомендаціями:
- Практичність - не потрібно забувати, що кухня-це місце підвищеного ризику. При виборі тканин необхідно уникати пухких тканин: велюру, оксамиту, гобеленів. Якщо хочеться купити штори з натуральних матеріалів — підійде льон і сумішеві тканини. Вони хоча б легко стираються.
- Обсяг — прекрасно виглядають штори на люверсах, що утворюють великі і рівні складки-фалди. Це стає можливим при великій щільності тканини. Для створення прозорого легкого інтер'єру потрібно використовувати легкі тюлеві фіранки.
- Довжина штор — важливий параметр. Все залежить від розміру кухні. Невелику кухню довгі штори з щільної тканини до підлоги будуть обтяжувати. Якщо ви хочете на невеликій кухні неодмінно довгі штори — виберіть світлу полегшену тканину. Більш часто вибирають для кухні штори довжиною до підвіконня. Це дуже практично, тому що полегшує використання простору підвіконня.
- Ще в недавньому минулому вікно без двошарової штори можна було уявити собі тільки в казенному закладі. Якщо ви шанувальник традиційних сімейних цінностей, сучасні штори на люверсах прекрасно доповнюються рулонними і римськими. Це дозволяє забезпечити кухні необхідну приватність, залишивши свої секрети при цьому за шторами.
- На гардинах має розташовуватися парна кількість люверсів, щоб по краях тканину з обох сторін була звернена до стіни.
Вибираючи тканину для штори на люверсах не забудьте, що для неї потрібно в два рази більше тканини, ніж для традиційних гардин. Щоб сформувати красиві складки для полотнища верхню частину тканини потрібно додатково ущільнити люверсной стрічкою.