Кухня, вікна якої виходять на схід або південь, особливо в літню пору, не найприємніше місце для готування. Приміщення швидко прогрівається, а занадто яскраве світло може втомлювати очі. У поєднанні з жаром від плити умови виходять досить не комфортні.
Закономірне рішення &8212; закрити віконний отвір. Однак тут потрібно діяти грамотно. Штори виглядають красиво, але можуть швидко просочуватися запахами, а значить &8212; вимагати частого прання. Оптимальне рішення & 8212; жалюзі.
Плюси і мінуси використання жалюзі на кухні
Чим жалюзі відрізняються від звичайних рулонних штор і чому багато хто воліє використовувати на кухні саме їх? Давайте розберемося.
До переваг жалюзі відносять:
- Можливість регулювання рівня освітлення кухні денним світлом. Поворотом ручки ви можете встановити бажаний нахил жалюзі, як злегка приглушивши світло, так і повністю закривши вікно.
- З першого пункту випливає ще один &8212; жалюзі запобігають потраплянню прямих сонячних променів на стіни і фасади гарнітура, попереджаючи їх вигоряння.
- На відміну від штор жалюзі нескладно підібрати безпосередньо під розмір віконного отвору. Вони не займають багато місця, що особливо актуально для маленьких кухонь .
- Широкий вибір кольорів, матеріалів і навіть декору. Сучасні жалюзі нескладно підібрати під будь-який дизайн інтер'єру.
- Бруд легко видалити Простий вологою серветкою, а для рулонних жалюзі &8212; м'яким миючим засобом.
- Жалюзі не вбирають жир і запахи.
До недоліків можна віднести:
- Відносну складність підбору жалюзі для класичних інтер'єрів .
- Якщо поворотний механізм зроблений неякісно, такі жалюзі прослужать недовго.
- Якщо вікно розташоване безпосередньо біля плити, жалюзі краще піднімати, щоб уникнути утворення кіптяви на них.
- Пластикові жалюзі при нагріванні можуть розплавитися.
Однак мінуси, в більшості своїй, стосуються тільки недорогих жалюзі &8212; якісні стоять відповідно, проте володіють жароміцними властивостями і високою міцністю всіх елементів.
Різновиди
У будівельних магазинах можна знайти безліч видів жалюзі. Давайте детально розглянемо, чим вони відрізняються.
Звичні багатьом горизонтальні жалюзі &8212; одна з найстаріших моделей. Пластикові або дерев'яні ламелі щільно прилягають один до одного в закритому вигляді, у відкритому відмінно пропускаючи сонячне світло.
Вертикальні жалюзі з широкими панелями примітні не тільки своїм зовнішнім виглядом. Вони ефектно виглядають в будь-яких масштабах, тому їх часто використовують, щоб закрити вікно в підлогу або балконні двері.
Жалюзі-плісе у вигляді гармошки добре підходять для кухонних арок і великих вікон.
Рулонні жалюзі більше схожі на звичайні штори. вони виготовлені з щільного матеріалу, який при закритті згортається в компактний рулон.
Кухня розташована в приватному будинку або мансарді? Подумайте про спеціальні мансардних жалюзі. їх можна встановити під будь-яким кутом, не боячись провисання.
Міжрамні жалюзі знадобляться тим, у кого встановлені двошарові дерев'яні вікна. Вони не займають місця на кухні, при цьому надійно захищаючи її від надлишку сонячного світла.
Мультифактурні жалюзі складаються з декількох шарів, забезпечуючи ілюзію об'ємної штори. Вони ідеально підходять класичним інтер'єрам і виглядають дуже незвично.
Римські штори багато хто помилково плутають з жалюзі. щось спільне дійсно є &8212; при складанні вони утворюють симетричні складки. Однак для кухні це не найкращий вибір &8212; тканина може вбирати запахи їжі, що готується.
Які придбати? Вибір за вами! Оцінюйте не тільки зручність конструкції, але і зовнішній вигляд &8212; жалюзі повинні вписуватися в загальний інтер'єр.
Матеріали
Крім форми жалюзі можна розділити за матеріалом виготовлення. Розглянемо найпопулярніші варіанти.
Найбільш відомий з них & 8212; пластик. більшість фірм зараз використовує полівінілхлорид. Це гігієнічний, простий у догляді матеріал, стійкий до пилу і забруднень. Однак він погано переносить перепади температур, тому вішати його безпосередньо поруч з плитою не потрібно.
Дизайнерський прийом! зараз у продажу з'явилися так звані тюлеві жалюзі. Пластикові ламелі обгорнуті прозорим тюлем, що надає їм схожість зі звичайними шторами. Однак врахуйте, що тюль може вбирати запах і потребувати частого очищення, тому такий вибір виправданий, якщо вікно знаходиться далеко від робочої зони.
Дерев'яні жалюзі роблять з не важких, але міцних порід: липа, коркове дерево. великою популярністю користується бамбук. Деревина екологічна і довговічна, не вимагає складного догляду. З мінусів можна відзначити високу ціну і, при відсутності просочення, пожежонебезпека. Крім того, бамбукові жалюзі легко пошкодити &8212; вони досить крихкі.
Тканинні жалюзі коштують недорого, вони гігієнічні і красиві. Правда, прати їх не дуже зручно, що для кухні &8212; істотний недолік. Для кухні рекомендуємо вибирати жалюзі з жаккарда & 8212; щільного поліестеру з рельєфними візерунками. Він менш пожежонебезпечний і відрізняється хорошими сонцезахисними властивостями.
Хороший варіант для кухонного вікна &8212; жалюзі з металу. алюміній і дюралюмінієві Сплави покривають додатково жароміцними емалями. Це забезпечує їм високу пожежобезпечність.
Крім того, вони прості в догляді, гігієнічні, стійкі до вологи і механічних пошкоджень. Правда, без мінусів не обійшлося &8212; якщо на кухні протяг, ламелі досить голосно шумлять.
Мультифактурні жалюзі можуть поєднувати в собі кілька матеріалів. Однак коштують вони досить дорого.
Рівень проникнення світла
Жалюзі відрізняються пропускною здатністю. Напівпрозорі жалюзі з тканини або особливим чином обробленого пластику підійдуть для кухонь, що виходять на північну сторону або тих, де вікна закриті деревами.
В іншому випадку вони будуть не надто надійним захистом від надлишку світла. Для приміщень, вікна в яких виходять на південь або схід, рекомендуємо вибирати щільні жалюзі з металу або дерева. Такі жалюзі повністю закривають світло, забезпечуючи на кухні комфортну для роботи обстановку.
Види кріплень
Жалюзі можна розділити за способом кріплення. Обраний метод багато в чому визначає загальний зовнішній вигляд вікна.
Жалюзі кріплять:
- На стіну над віконним отвором;
- Безпосередньо на віконну раму;
- На стелю (хороший вибір для жалюзі в підлогу);
- У віконному отворі (у випадку міжрамних жалюзі);
- На скло (найчастіше метод використовується для рулонних штор).
- Вибір методу кріплення залежить від типу ваших жалюзі і планованого дизайну кухні.
Який колір вибрати
Думка що жалюзі обов'язково повинні бути білими давно застаріло. Зараз у продажу можна знайти всю колірну палітру. Яскраві і пастельні відтінки, принти, різноманітні декор &8212; вибір за вами.
Класичні білі, коричневі або бежеві ламелі підійдуть для кухонь з традиційними інтер'єрами: класика , прованс , бароко. Більш яскраві кольори, наприклад, червоний, синій, зелений прикрасять собою сучасні інтер'єри.
Ідея! різнокольорові жалюзі добре виглядають на кухнях в білих тонах. Замовте жалюзі з ламелями декількох поєднаних між собою відтінків. Більш спокійне рішення &8212; плавний градієнт. Такі жалюзі коштують дорого, проте їх зовнішній вигляд привертає увагу і оживляє інтер'єр.
Жалюзі з малюнком &8212; ще один цікавий дизайнерський прийом. Ви можете замовити будь-який принт на свій розсуд. До речі, важливий нюанс &8212; принтованное покриття служить додатковим захистом для ламелей, роблячи їх міцніше. Правда, і ціна у них немаленька. Підбирайте колір жалюзі з урахуванням інтер'єру кухні, керуючись загальними принципами цветоподбора. В цьому випадку ваша кухня буде виглядати бездоганно.
Незважаючи на те, що багато хто вважає, що рулонні штори і жалюзі практично однакові, у них є суттєві відмінності. Давайте порівняємо, щоб визначитися, що більше підходить для використання на кухні &8212; жалюзі або рулонні штори.
Вибір за вами!
Жалюзі в інтер'єрі кухні реальні фото приклади
[autor_bq]