Бірюзовий колір має велику кількість різних відтінків: від синьо-блакитних до оливкових і іноді навіть бурих. Такі тони не тільки допомагають заспокоїтися, але навіть сприяють позитивним емоціям і сприятливого клімату в приміщенні.
Під час спеки в синьо-зеленій обстановці буде здаватися свіже і прохолодніше. Однак, надмірна кількість різних бірюзових відтінків не піде на користь, тому зловживати подібними квітами в інтер'єрі не можна. Щоб колір виглядав якомога благородніше, слід зробити акцент на деяких деталях за допомогою освітлення.
В якому стилі оформити бірюзову кухню
Бірюзовий колір завжди знаходиться на межі синього і зеленого і має велику кількість відтінків, від ніжно м'ятних до темного темно-синього. Завдяки цьому Бірюза вписується в інтер'єр навіть самого складного стилю. Найбільш вигідно даний колір виглядає в наступних кухонних інтер'єрах
Мінімалізм
Незважаючи на лаконічність в кількості деталей і яскравих кольорів, мінімалістичний стиль відмінно виглядає в бірюзових тонах. Ними можна пофарбувати не тільки частина фасадів, а й зону біля стіни. А якщо врахувати, що даний стиль не вітає яскравих декоративних дрібниць, то можна повністю пофарбувати одну зі стін в бірюзу, а решта в нейтральний колір.
Увага! Простота обстановки і невелика кількість меблів дозволяє вписати в мінімалізм будь бірюзовий відтінок, проте, яскраві і соковиті кольори будуть виглядати сучасніше.
Хай-тек
Високотехнологічний стиль найбільш часто асоціюється з чорним, білим і срібним, проте Бірюзовий відмінно поєднується з цими квітами. Він не тільки може підкреслити красу техніки, але і надати кухні стилю хай-тек більш живий вигляд.
Увага! якщо на кухні віддається перевага техніці і функціональності, то буде гармонійно виглядати поєднання сірого і бірюзового.
Модерн
Стиль модерн легко впізнати за заокругленими кутами і плавними лініями меблів, поверхня яких, як правило, є глянсовою. Дуже вигідно виглядатимуть такі яскраві комбінації з бірюзою, як помаранчеві, жовті і навіть фіолетові кольори.
Прованс
Як правило, в даному стилі використовується найлегший, матовий відтінок неба. На додаток до нього можна вибрати такі природні фарби: колір світлої деревини, вапна, лляного полотна, каменю-пісковика.
Кантрі
На грубуватих дерев'яних поверхнях відмінно виглядатиме відтінок ірландського мінералу в поєднанні з молочно-білим фоном і мідними, дерев'яними або глиняними деталями.
Класика
Незважаючи на те, що класика і бірюза не зовсім гармоніюють один з одним, сучасні інтерпретації дозволяють застосувати даний колір в класичному стилі . Для цього буде достатньо оформити фільончасті фасади в білому кольорі або в кольорах світлого або темного дерева.
Вдалі колірні поєднання з бірюзою
Бірюзовий колір в інтер'єрі кухні відмінно гармонує з різноманітними відтінками палітри. Вирішивши виконати кухню в даному кольорі, необхідно правильно підібрати кольори, які будуть поєднуватися з бірюзовим.
Білий
Кухня, виконана в біло-бірюзових тонах, є однією з найпоширеніших і ідеальних. Як правило, найчастіше оформляють верхні ящики гарнітура в білих тонах, а нижні – в різні відтінки бірюзи. Доповненням до такого гарнітуру є біла стільниця, а ось фартух виступає акцентним елементом. Загартоване скло може містити коричневі, золотисті або сонячні малюнки на білому тлі. Також таку деталь можна виконати у вигляді мозаїки або викласти керамічною плиткою.
Чорний
Бірюзово-чорне поєднання найкраще використовувати тільки для акцентів (як основний колір для фартуха або стільниці). Без світлих поверхонь подібне сусідство двох яскравих кольорів буде виглядати досить драматично і навіть похмуро. При цьому рекомендується застосовувати не чисто чорний колір, а трохи більш м'який темно-сірий тон.
Сірий
Досить спокійне і гармонійне поєднання. Проте, інтер'єр приміщення в сіро-бірюзових тонах може вийти надмірно суворим і стриманим. Щоб уникнути подібного ефекту, слід додати більше білих квітів і використовувати яскраві елементи декору.
Дует бірюзи з сірим кольором відмінно підійде для сучасного інтер'єру з великою кількістю техніки.
Бежевий
У тандемі з бірюзою найкраще використовувати світлі відтінки бежа – слонову кістку, ваніль, шампань або кремовий. Поєднання бежевого і блакитного кольорів надають кухонного інтер'єру більше затишку і м'якості. Часто бежеві тони використовують для оформлення підлогового покриття або стін.
Коричневий
Як правило, поєднання бірюзового кольору з шоколадним або благородним венге є досить виразним і не потребує будь-яких додаткових акцентах. Для підкреслення індивідуальності кожного кольору можна використовувати білий фон для стільниці, фартуха або стін. Також білий колір можна замінити на кремовий в оформленні гарнітура або текстильних елементів.
Помаранчевий
Відтінки даної палітри ідеально підходять для підкреслення елементів декору – фартуха або текстильних деталей. Крім того, їх можна застосовувати для оформлення поверхонь – вертикальних і горизонтальних. Помаранчевий надає теплі нотки бірюзовою кухні.
Світла деревина
З бірюзовими квітами добре гармонують різні відтінки дерева від прохолодних до темних. Медово-золотисті тони будуть зігрівати інтер'єр приміщення, надаючи йому більше фактурності і виразності. Якщо бірюзові відтінки будуть доповнювати такі кольори, як м'ятний, синій або фіолетовий, то інтер'єр вийде ніжним і стильним.
В якому кольорі оформити інші предмети інтер'єру
Оформлення в бірюзових відтінках:
- Поліпшити настрій;
- Додати свіжості при використанні холодних відтінків;
- Візуально збільшити простір;
- Підкреслити натуральність.
Кухня, на відміну від інших кімнат, найбільш схильна до таких руйнівних факторів, як перепади температури, висока вологість, часті забруднення. Це слід брати до уваги при виборі матеріалів: в зоні плити вони повинні бути жаростійкими. Крім цього, важливу роль відіграє обраний стиль – в кантрі напрямках або етнічному стилі найчастіше використовуються природні текстури, а хай-тек або модерн рідко обходяться без полімерів.
Підлогове покриття
Для бірюзовою кухні відмінним рішенням стане сіра, біла, коричнева або бежева забарвлення підлоги. Залежно від обраного стилю інтер'єру, підлогове покриття може бути матовим або злегка блищати. Яскравість блакитного гарнітура можна злегка приглушити нейтральним однотонним кольором.
Для стилю хай-тек доречно буде вибрати наливна підлога або велику глянсову плитку, а для кантрі відмінно підійде натуральний камінь або керамограніт.
Стіни
Якщо гарнітур буде виконаний в бірюзових відтінках, то стандартним варіантом оформлення стін є білий колір. До найбільш вдалим сполученням з бірюзою відносяться бежевий і світло-сірий. Щоб підкреслити витонченість небесного кольору, можна використовувати шпалери під фарбування з текстурою у вигляді декоративної штукатурки або переплетення лляних ниток.
Стеля
Класичний варіант для будь – якої кухні-це білосніжна стеля з одним або декількома рівнями. Якщо кухня оформлена в переважно світлих тонах, то стелю можна виконати в світло-бірюзовому кольорі. Подібне рішення буде дуже вигідно виглядати в скандинавському стилі. Для того, щоб приміщення виглядало більш гармонійно, в інтер'єрі повинні бути присутніми предмети того ж кольору, що і стельове покриття.
Фартух
Як правило, фартух бірюзовою стінки оформляють в один тон, використовуючи при цьому невеликі візерунки. Матеріали для захисного покриття використовуються найрізноманітніші-пластик, тоноване скло, керамічна плитка. Досить ефектно виглядатиме мозаїка в стилі печворк або Елементи фотодруку.
Стільниця
Бірюзовий колір дає можливість крім традиційних біло-сірих стільниць використовувати більш оригінальні кольори і матеріали: нержавіюча сталь, натуральне дерево, граніт.
Меблі
Досить стильним поєднанням для обідньої зони будуть дерев'яні меблі з синьо-зеленою текстильною обробкою. Однак, якщо на фасадах досить багато бірюзового кольору, то обідню зону можна оформити в білих тонах, а яскравий акцент розмістити на оббивці крісел.
Підбираємо найкраще освітлення
Освітлення відіграє важливу роль, оскільки надає кухні більше затишку. Якщо кімната знаходиться на північній стороні, то потрібно додаткове освітлення – різні світильники.
До особливостей освітлення відносяться:
- При виборі світильників потрібно бути акуратним з білою кухнею, оскільки саме білий колір сильно відтіняє бірюзу і меблі буде виглядати досить яскраво.
- Якщо фасад блакитного кольору і цей тон присутній на стінах, то лампи повинні бути білими і нейтральними.
- Блакитна холодна підсвічування додасть кухні незатишний вигляд.
- Додаткове жовте освітлення спотворить фасади і додасть їм некрасивий відтінок.
Увага! основне джерело рахунку слід вибирати виходячи з стилю кухні. Якщо це класика або середземноморський стиль , то краще використовувати звичайну традиційну люстру, а якщо кухня виконана в стилі хай-тек або модерн , то доречним буде використовувати точкові світильники або світлодіодну стрічку.
Підкреслюємо інтер'єр за допомогою декору
Дрібні деталі грають не останню роль у формуванні цілісного інтер'єру. Вибір аксесуарів буде залежати від того, в якому кольорі виконаний гарнітур. Якщо стільниця і фасади нейтральних тонів, то сміливо можна використовувати бірюзові рушники, прихватки, серветки, контейнери і навіть по можливості – побутову техніку.
Не менш ефектно виглядатимуть наступні аксесуари в бірюзовому кольорі:
- Посуд;
- Чайні сервізи;
- Квіткові горщики,
- Вази для фруктів;
- Рамки для фотографій;
- Дозатори для миючих засобів.
Увага! бірюзові вставки у вигляді аксесуарів допомагають освіжити декор.
Якщо гарнітур в яскраво бірюзових тонах, то все інше повинно бути нейтральним – сірим, бежевим, пісочним або білим. Щоб додати родзинку, можна використовувати жовтий або бузковий колір.
Якщо кухня об'єднана з вітальнею, то Бірюзовий гарнітур можна акцентувати з урахуванням цієї зони. Підібрати статуетки, коробки для зберігання, вазочки в колір кухонних фасадів. Однак не потрібно захоплюватися, адже вся кухня повинна бути виконана в одному стилі.
При оформленні морської кухні, елементами декору можуть служити черепашки, незвичайні камінчики або предмети бежевого кольору. Для більш суворого або класичного інтер'єру правильним рішенням буде використовувати аксесуари з кераміки або декоративні тарілки. Для кухні в етнічному стилі можна самостійно виготовити предмети з дерева. Їх коричневий колір трохи пом'якшить холодні бірюзові відтінки і зробить атмосферу більш затишною і домашньою.
Декоративні елементи червоного кольору краще уникати, оскільки такий інтер'єр буде виглядати агресивно і створить напружену обстановку.
Важливу роль в оформленні приміщення грає текстиль. Якщо стіни виконані в нейтральних тонах, то можна підібрати бірюзові штори з легкого матеріалу. Якщо ж хочеться сховатися від сонячних променів, то можна вибрати штори на люверсах з щільної тканини. Також можна звернути увагу на римські штори . Виконаний матеріал під соломку може бути тим самим яскравим акцентом, який буде підтримувати загальну ідею приміщення. Будь – який варіант штор в такому виконанні-відмінний варіант для невеликих кухонь.
Різні відтінки бірюзового дозволяють створювати стильні інтер'єри, які відповідають навіть найвищим вимогам людей. Заспокійливий блакитний тон відмінно виглядає на білому тлі, тому найбільш часто комбінується саме зі світлими відтінками.
Виконати кухню в бірюзових відтінках буде правильним рішенням, оскільки цей незвичайний колір може підлаштуватися під будь-яку перевагу, і виглядати як спокійно, так і динамічно.
При грамотному поєднанні з іншими відтінками і правильному освітленні можна створити сучасний ефектний інтер'єр, якому Бірюза додасть оригінальності і допоможе розслабитися після важкого дня.