Як і багато століть тому, найбільшою популярністю серед власників житла користуються обідні столи, виконані з масиву дерева. Такі моделі ніколи не виходять з моди, вони виглядають респектабельно і дорого, і є справжньою окрасою будь-якої кухні.
Переваги та недоліки обіднього столу з масиву дерева
Як і будь-який інший природний матеріал, дерево має свої достоїнства, при деяких недоліках.
Переваги обідніх столів, виконаних з натурального дерева:
- Цей матеріал має природну красу, має унікальну текстуру і виглядає дорого;
- При необхідності, дерево можна відреставрувати, причому не один раз;
- Цей матеріал має досить високу зносостійкість і ударостійкість;
- До дерева приємно торкатися, воно тепле і гладке;
- Обідній стіл з масиву дерева можна гармонійно вписати практично в будь-який інтер'єр кухні.
До нечисленних недоліків даного матеріалу слід віднести такі параметри:
- Меблі, виконана з натурального дерева, завжди має чималу вагу;
- Вартість обіднього дерев'яного столу набагато вище, ніж у столу, виготовленого з синтетичних матеріалів;
- Деревина швидко запалюється, вона має низьку стійкість до високих температур-це означає, що гаряча каструля здатна залишити помітний слід на її поверхні;
- Щоб захистити стіл з дерева від пошкоджень, його необхідно покривати лаком, який з часом здатний потемніти і потріскатися;
- Якщо стіл виконаний з м'яких порід дерева, на його поверхні можуть з'явитися подряпини, тому для різання продуктів необхідно завжди використовувати обробну дошку.
Дерев'яний обідній стіл завжди залишиться стильним і респектабельним предметом інтер'єру, і ніколи не вийде з моди.
Форми обідніх столів з масиву дерева
Виробники кухонних меблів з масиву дерева вже давно не обмежують себе виготовленням класичних моделей обідніх столів прямокутної форми. В даний час можна придбати дерев'яний стіл будь — якої форми-круглої, квадратної, овальної і навіть з шістьма гранями.
Головне, щоб обрана модель гармоніювала із загальним інтер'єром кухні, при цьому була максимально зручною і функціональною.
Дерев'яний обідній стіл круглої форми - користується заслуженою популярністю модель, яку можна без праці вписати в будь-який інтер'єр кухні.
Подібна модель виглядає незвично і привабливо, вона ідеально підходить для інтер'єрів, виконаних в класичному, середземноморському і скандинавському стилях, а також в стилях прованс, кантрі і шеббі шик. Так як обідній стіл круглої форми не можна впритул приставити до стіни, ця модель не підійде для облаштування маленької кухні.
Порада! найзручніша модель круглого столу &8212; діаметр якої не перевищує 1,5 метра. Якщо встановити обідній стіл великих розмірів, то людям, що сидять за ним, буде незручно постійно дотягуватися до розставленим страв.
Дерев'яний обідній стіл овальної форми - така модель виглядає дуже елегантно і вишукано. Повна відсутність кутів роблять її безпечною, тому овальний стіл ідеально підійде, якщо в будинку є маленькі діти. Ще одна переваги столу овальної форми & 8212; його можна встановити навіть в тісних приміщеннях (при необхідності, його можна присунути до стіни).
У багатьох людей овальні форми часто асоціюються з високими архітектурними стилями — такими, як ренесанс і бароко. Однак дана модель здатна вписатися в будь-який інтер'єр, від класичного, до найсучаснішого. Такий стіл досить функціональний, так як за ним можна без праці розмістити навіть до 9 осіб.
Популярні конструкції обідніх столів з дерева
Розкладний дерев'яний обідній стіл - це дуже зручна, ергономічна і стильна модель, яка буде займати на кухні мало місця. Такий варіант столу зручний і функціональний, так як він дозволяє економити простір. Якщо у великій кількості місць за столом немає необхідності, його можна просто скласти.
Однак як тільки на порозі будинку з'являються гості, його можна розкласти буквально в лічені хвилини, відразу ж значно збільшивши поверхню стільниці. Якщо модель розкладного столу обладнана якісним механізмом, то розкласти її можна буде за допомогою всього трьох рухів.
Міцний каркас дерев'яного столу допоможе значно продовжити терміни його експлуатації. Також вітається використання надійних металевих деталей в його конструкції. слід звернути увагу на ніжки моделі &8212; вони повинні бути масивними і міцними, щоб стіл з легкістю витримував додаткове навантаження.
Сучасні виробники пропонують розкладні столи самих різних форм: овальної, круглої, квадратної, прямокутної. Дерев'яні моделі відрізняються підвищеною міцністю, до того ж, виглядають вони більш солідно і дорого.
Розсувний обідній стіл - така модель стане практичним придбанням для невеликої кухні. Розсувний стіл може мати круглу, квадратну або прямокутну форму. При необхідності, його можна швидко розсунути, значно збільшивши розмір стільниці. Такі столи користуються великою популярністю у людей, що віддають перевагу багатофункціональність і практичність.
Дану модель слід встановити в будинку, господарі якого люблять приймати гостей. При покупці розсувний конструкції, людина отримує не просто обідній стіл, а повноцінну меблі, яка відмінно підійде для просторої вітальні. Сучасні розсувні моделі мають дуже прості механізми трансформації, з яким легко впорається одна людина.
Розсувні столи мають стильний і універсальний дизайн, тому їх можна легко вписати в інтер'єр і кухні або вітальні. Одна з характерних рис такої моделі — це її практичність і універсальність.
Порада! якщо в будинку є діти, то краще придбати кухонний розсувний стіл з округленими краями, в якому відсутні гострі виступи – таким чином найменші члени сім'ї будуть захищені від можливих травм.
Вибір дерев'яного кухонного столу за кольором
Білий дерев'яний стіл &8212; така модель, виготовлена з масиву дерева, відмінно виглядає в класичному інтер'єрі. Стіл білого кольору також ідеально підійде до інтер'єрів, виконаним в середземноморському і сільському стилі, і також в стилях прованс і шеббі-шик.
Важливо розуміти, що поверхня такої стільниці необхідно більш ретельно захищати від подряпин і забруднень, так як вони будуть особливо добре на ній видно. Білий дерев'яний стіл виглядає ошатно і стильно, він підкреслює елегантність кухні і її витонченість.
Коричневий дерев'яний стіл - мабуть, це самий традиційний варіант столу, виготовленого з натуральної деревини. Такі моделі, найчастіше, повністю покривають лаком. Виглядає стіл коричневого кольору благородно і солідно, він ідеально підходить для інтер'єрів кухонь, виконаних в класичному і сільському стилях, а також в стилі кантрі і лофт. Дана модель буде прекрасно виглядати також в інтер'єрі кухні, облаштованій в арабському або марокканському стилі.
Чорний дерев'яний стіл - це самий універсальний варіант, так як подібна модель відмінно впишеться практично в будь-який інтер'єр кухні. Чорний кухонний стіл виглядає екстравагантно і сучасно.
Дуже цікаво виглядає чорний дерев'яний стіл з глянцевою поверхнею. Доглядати за ним доведеться ретельно, так як на чорній поверхні добре помітні сліди рук, подряпини та інші пошкодження.
Маленький стіл з масиву дерева для кухні
Якщо площа кухні невелика, встановити на ній масивний обідній стіл, за яким вільно розмістяться всі члени сім'ї, буде складно. Однак це зовсім не означає, що доведеться відмовитися від покупки дерев'яного столу, замінивши його на більш легку конструкцію. Модель, виконана з масиву дерева, теж може бути досить компактною і не займати багато місця в приміщенні.
На кухні невеликих розмірів можна встановити маленький дерев'яний стіл прямокутної форми, який легко присувається до стіни. Крім того, можна придбати розкладну конструкцію, яка дозволить заощадити ще більше місця в приміщенні.
Маленький дерев'яний стіл не повинен бути масивним і грубим, краще віддати перевагу більш легкої моделі на витончених ніжках. Що стосується кольору дерев'яного столу, то він може бути будь — яким-головне, щоб конструкція гармоніювала із загальним стилем кухні.
Які породи дерева можуть використовуватися при виготовленні столу для кухні
Масив дерева, яке застосовується при виготовленні кухонних столів, ділиться на тверді і м'які сорти. Кожен з них має свої особливості, переваги і недоліки.
До м'яких сортів деревини слід віднести всі хвойні дерева, такі як кедр, ялина, ялиця, ялівець, сосна. Крім того, до даної категорії відносяться також вербові, вільхові і каштанові матеріали. До твердих сортів деревини відносять дуб, бук, модрину, в'яз, яблуню, березу, горобину. Найбільш твердими є біла акація, тис і кизил.
Щільність деревини визначає спосіб, який буде застосовуватися для її обробки. Наприклад, на стіл, виготовлений з м'якого матеріалу, доведеться нанести кілька захисних шарів, щоб убезпечити матеріал від зовнішніх пошкоджень. Для захисту виробів з твердих сортів деревини достатньо всього одного захисного шару.
Однак в будь-якому випадку необхідно пам'ятати про те, що поверхня столу краще накривати скатертиною, яка вбереже його від забруднень і навіть механічних пошкоджень.
Вибір деревини, з якої виготовляється обідній стіл, також залежить від естетичних уподобань людини. Справа в тому, що кожне дерево має свій унікальний колір і фактурний малюнок. Наприклад, яблуневі, соснові, березові і грушеві дошки мають дуже світлий відтінок.
Якщо потрібен стіл насиченого коричневого шоколадного кольору, варто звернути свою увагу на дубові і сливові дошки, а також червоне дерево, венге і тик.
Завдяки сучасним технологіям можна до невпізнання змінити природний колір дерева — наприклад, дубові дошки, після ретельного відбілювання, виглядають дуже оригінально, з ефектом старовини. Для зміни відтінку деревини також можна застосовувати спеціальні лаки.