Назад
Пластиковий фартух для кухні: фото приклади, види, плюси і мінуси

Навигация по разделу

Кухонний фартух, розташований між шафами і робочими поверхнями (мийкою, плитою), особливо впадає в очі, і при цьому знаходиться під впливом екстремальних умов. Все це накладає підвищені вимоги до його облаштування та оформлення. Пластиковий фартух для кухні цілком задовольняє пропонованим вимогам, а особливості його вибору заслуговують підвищеної уваги.

Рекомендації щодо вибору пластикового фартуха

При виборі кухонного фартуха слід враховувати наступні нюанси:

Розмір фартуха. він залежить від розмірів кухні, конкретного місця установки, використовуваної меблів і обладнання. Найбільш часта висота фартуха вибирається близько 60 см.вона підходить для людей будь-якого зростання і формує оптимальну робочу зону.

У кухнях з низькими стелями висоту доводиться зменшувати до 45-50 см.можна її знизити при відкриванні дверей навісних шаф вгору. При відсутності взагалі навісних шаф висота фартуха збільшується і може доходити майже до стелі. По ширині він повинен збігатися з меблевими краями. По можливості, зрізи фартуха заводяться під меблі.

Матеріал. до його вибору необхідний ретельний підхід. Він повинен бути стійким до підвищеної вологості, різних агресивних речовин (жири, кислоти і т.п.), які можуть розбризкуватися, випарів, перепадів температур, механічних впливів. Матеріал повинен бути абсолютно нешкідливим для людини і негорючим.

Форма облицювальних елементів. для фартухів можуть використовуватися: тонкий листовий пластик, що закриває відразу всю зону; панелі, що вимагають особливого кріплення (наприклад, лати); плитки; мозаїка.

Найбільшою популярністю користуються пластикові плитки, що імітують кахель. Найчастіше пріоритет віддається квадратної плитці розміром 10х10 і 20х20 см.можна застосувати прямокутну форму і плитки оригінальної конфігурації. Особливою декоративністю відрізняються мозаїчні пластикові елементи.

Спосіб монтажу. Пластик можна закріплювати за допомогою клею, саморізами безпосередньо до стіни або на обрешітку. Вибір способу залежить від матеріалу фартуха і стіни. Найбільш простим варіантом вважається приклеювання, але воно вимагає ретельної підготовки поверхні стіни. Кріплення саморізами і по обрешітці використовується при монтажі панелей, а також для маскування значних стінових дефектів.

Зовнішній вигляд. перш за все, фартух повинен гармоніювати з усім кухонним інтер'єром і меблями. Дизайну відводиться особлива роль, тому що ця зона завжди на виду. Пильну увагу необхідно приділити колірній гамі, загальному фону і малюнків.

Підсвічування. вона відіграє важливу роль, тому що не тільки забезпечує необхідну освітленість для роботи, але і забезпечує додатковий декор. За допомогою світлодіодних точкових світильників і стрічок можна створювати різні варіанти підсвічування, в т.ч. змінювати колір світіння. Вона дозволяє акцентувати увагу на особливості фартуха. Важливо пам'ятати, що освітленість повинна бути достатньою, але не надмірною, від якої втомлюються очі.

Ефекти. важливе значення мають оптичні ілюзії. За допомогою різних малюнків і ліній можна візуально розширювати і звужувати зону. Особливий ефект створює Обробка поверхні пластику. Абсолютно по-різному виглядає матова і глянсова поверхня. Окремо можна відзначити дзеркальний варіант, здатний візуально розсовувати простір.

Крім зазначених особливостей на вибір кухонного фартуха впливають вимоги по догляду, а також вартість матеріалу і монтажу. Слід також пам'ятати, що купувати оздоблювальний матеріал треба з запасом на відходи (до 10 %).

Різновиди пластикових фартухів

На російському будівельному ринку представлений досить широкий асортимент пластику для обробки кухонних фартухів. Кожен матеріал має свої плюси і мінуси, а вибирати треба з урахуванням конкретних умов і фінансових можливостей. Можна розглянути основні, найбільш популярні варіанти.

Фартух з ПВХ

Найменших витрат вимагає виготовлення кухонного фартуха з ПВХ. Він пропонується у вигляді листів, панелей, плиток. Стандартні розміри: ширина — від 10 до 50 см, товщина–від 5 мм до 1 см.листи можуть мати довжину до 2,8 — 3 м. поверхня-глянцева або матова. Матеріал випускається різного кольору, однотонний або з різним малюнком, нанесеним офсетним способом.

Переваги матеріалу:

  • Найнижча ціна (від 160 руб / м2);
  • Простота монтажу, легко кріпиться за допомогою рідких цвяхів;
  • Висока стійкість до впливу вологи, лугів і розчинників.

Недоліки:

  • Низька довговічність (не більше 1 року), колір досить швидко тьмяніє;
  • Недостатня стійкість до підвищених температур;
  • Знижена зносостійкість;
  • Ризик виділення шкідливих речовин при нагріванні.

Важливо! фартух з ПВХ — це виключно бюджетний варіант. Його не можна використовувати біля плит і в інших зонах, де можливий істотний нагрів матеріалу.

Фартух з АБС

Один з найпоширеніших варіантів — фартух з акрилонітрилбутадеинстиролу (АБС, ABS). Полімер випускається у вигляді гнучких листів шириною 60 см, товщиною 1,5–2 мм і довжиною 2-3 м.забарвлення може бути різною. Малюнок наноситься за допомогою фотодруку, що збільшує його довговічність. Поверхня покрита теплостійким лаком з матовим або глянцевим ефектом.

Переваги матеріалу:

  • Знижений вага, що спрощує монтаж і знижує навантаження на стіну;
  • Абсолютна безпека для людини;
  • Підвищена стійкість до агресивних середовищ, в т. ч. до всіх миючих засобів і побутової хімії;
  • Підвищена стійкість до абразивних впливів, ударостійкість;
  • Різноманіття дизайнерських рішень.

Недоліки пластику:

  • Низька стійкість до впливу сонячного ультрафіолету (під дією прямих сонячних променів швидко тьмяніє);
  • Недостатня стійкість до ацетону та деяких інших розчинників;
  • Жовтуватий відтінок;
  • Для монтажу необхідно ретельне вирівнювання стін.

За вартістю пластик можна віднести до середньоцінової категорії — від 800 руб/м2. Довговічність помітно перевищує ПВХ, але становить не більше 4-5 років.

Фартух з полікарбонату

При престижному оформленні кухні все частіше перевага віддається полікарбонату або «акрилового скла». Цей матеріал дійсно повноцінно замінює скло, володіючи прозорістю. Його, наприклад, можна накладати поверх шпалер, і їх малюнок буде чітко видно.

Полімер пропонується у вигляді стандартних листів шириною 60 см, товщиною 3-4 мм і довжиною 2-3 м.випускаються також панелі товщиною до 4 см і шириною до 2 м. можна підібрати матеріал з різними колірними відтінками, а також з різним малюнком, нанесеним фотодруком.

Переваги матеріалу:

  • Прозорість, повна імітація скла;
  • Висока механічна міцність;
  • Стійкість до впливу агресивних середовищ;
  • Екологічна чистота;
  • Легкість монтажу;
  • Пожежна безпека.

Недоліки:

  • Висока ціна (від 5000 руб / м2);
  • При використанні біля плити необхідний жароміцний екран;
  • Жирові плями слід негайно видалити, інакше жир швидко вбирається;
  • Малюнок тьмяніє під дією прямих сонячних променів.

Важливо! одне з головних достоїнств полікарбонату — широка можливість застосування різних дизайнерських рішень. З урахуванням інших його переваг це забезпечує віднесення його до матеріалу елітної категорії.

Дизайн пластикових фартухів

Важливою перевагою пластикових фартухів вважається можливість застосування різних дизайнерських рішень. Їх можна оформити практично в будь-якому стилі, варіюючи колір, малюнок, вид поверхні.

Найбільш популярні варіанти дизайну:

Плодова тема. у різний стиль оформлення добре вписуються яскраві кольори фруктів, овочів, ягід. Такий варіант гармонує з однотонними стінами нейтральних відтінків і простий кухонними меблями. Не рекомендується така тема для кухонь з різьбленими меблями, стінами з помітним малюнком, різкими контрастами в інтер'єрі. У цих випадках втрачається принцип акцентування.

Квіткова тема. яскраві квіти найбільш підходять для сучасних, мінімалістичних стилів і для оформлення в сільському стилі. В іншому ця тема багато в чому аналогічно попередньому дизайну.

Природна, природна тематика. у дизайні використовується імітація різних натуральних матеріалів — каменю, деревини, металу і т.п. цей варіант повинен гармоніювати з меблями.

При виборі колірного рішення також можливі різні підходи:

Контраст. для акцентування уваги можна вибрати колір фартуха, різко відрізняється від меблів. Наприклад, при білих меблевих фасадах можна зробити чорний фартух.

Поєднання з меблями. воно необхідно, коли на кухні є меблі досить яскравих кольорів. Наприклад, при наявності стільців із зеленою оббивкою фартух також можна зробити зеленим.

Поєднання з підлогою. незвичайне підлогове покриття можна повторити в фартусі. При цьому добре, коли в тон потрапляють і штори на вікнах.

Поєднання зі стінами. у цьому випадку важливо вирішити принцип акцентування. Якщо треба виділити оформлення стін, то фартух не повинен сильно виділятися. Коли виділяється фартух на тлі однотонних стін, то використовується принцип контрасту.

Гармонія зі стільницею. це найбільш поширений варіант, але при цьому і стільниця повинна сама володіти привабливим виглядом.

При реалізації задуманого можна підібрати готовий пластик певного кольору з малюнком, нанесеним за допомогою фотодруку. У той же час, пластиковий фартух дає можливість проявити і власну фантазію. Сподобався малюнок можна нанести на листовий матеріал на кольоровому принтері. Якщо людина володіє художніми здібностями, то можна розписати панелі якісними акриловими фарбами.

Догляд

Незважаючи на невибагливість пластикових фартухів, необхідно забезпечити правильний догляд за ними:

  • Регулярне очищення поверхні від бруду за допомогою вологої губки. особлива увага приділяється жировим плямам, які добре вбираються багатьма полімерами, а після висихання їх видаляти вкрай складно.
  • Не слід використовувати засоби високої агресивності, наприклад, ацетон. найкраще підходять засоби для чищення посуду.
  • Треба пам'ятати, що абразивні речовини здатні пошкоджувати поверхню пластику. утворені подряпини будуть особливо помітні на глянцевій поверхні.
  • Вогонь пальників плити здатний привести до займання пластика або нагріти до неприпустимої температури, коли з'являється ризик шкідливих виділень. У зоні плити бажано використовувати спеціальні термічні екрани.
  • Для більшості пластиків згубні прямі сонячні промені. малюнок і колір швидко тьмяніють. Слід подбати про виключення таких впливів.
  • Особливі вимоги по догляду представляються в інструкціях по застосуванню матеріалів. якщо вони не прикладаються до товару, то треба проаналізувати особливості пластика за відомостями в Інтернеті.

Пластикові Фартухи в сучасному кухонному інтер'єрі завоювали широку популярність. Цьому сприяє висока їх якість, невибагливість, простота монтажу і великі можливості для дизайну. Такі елементи ефективно конкурують з керамічною плиткою, склом та іншими дорогими покриттями.

Пластиковий фартух на кухні (фото приклади)

Зараз читають
Об'єднання балкона з кухнею - фото приклади реальний інтер'єрів
Об'єднання балкона з кухнею - фото приклади реальний інтер'єрів
Як об'єднати кухню з балконом. Реальні фото приклади, цікаві ідеї облашт ...
Новое youtube видео