Назад
Плитка кабанчик для кухонного фартуха: 100+фото прикладів

Навигация по разделу

Інтер'єр будь-якого приміщення складається з безлічі деталей, які повинні гармонійно доповнювати один одного. У тому числі на кухні одним з важливих елементів є фартух. Він не тільки покликаний красиво декорувати робоче місце, але і захищає стіну від забруднень і інших впливів.

Все частіше для фартуха використовують плитку кабанчик. Що вона собою являє, і в який інтер'єр вписується, дізнаємося далі.

Що таке плитка кабанчик

Дана плитка є різновидом керамічної дрібноформатної прямокутної плитки. Укладання її здійснюється за типом цегляної. Спочатку призначалася вона в якості фасадів будівель і називалася клінкером.

Далі її шлях йшов через підземні переходи, в основному в метро. Саме тому в США і Великобританії, де вперше її стали застосовувати в даному призначенні стали називати плиткою «метро». А ось інформація про те, коли і хто її став використовувати в домашніх умовах, не збереглася.

Плитка кабанчик швидко знайшла популярність завдяки хорошій якості і дивовижною схожістю з оригіналом – цеглою. Однак залишається загадкою, чому в Росії вона отримала таку назву? Все через схожість з п'ятачком свині. Торець, хоч і прямокутної форми, але має два отвори. На будівництві неформально її стали називати кабанчиком. Так нове найменування клінкеру прижилося в народі і продовжує існувати.

Переваги такого матеріалу

Плитка кабанчик підходить для кухонного фартуха як не можна краще. Цьому служить безліч плюсів матеріалу:

  • Відмінні санітарно-гігієнічні якості. тут немає скупчення і розвитку мікроорганізмів, а завдяки твердій структурі без пір плитка не накопичує бруд, що дозволяє її легко очищати.
  • Різноманітний вибір кольорів, фактури малюнка. крім того її можуть виробляти під замовлення, оформляючи індивідуальним малюнком або фотографією. Тому кабанчик підходить під більшість стилів інтер'єру.
  • Висока стійкість до температури. при її виготовленні використовують випал близько 1000 °C, тому підвищену температуру від плити плитка точно не боїться.
  • Проста технологія укладання , що не вимагає наявність дорогих інструментів.
  • Матеріал є нешкідливим і екологічним , не виділяє гази і не викликає алергію.

Плитка кабанчик майже не має недоліків. Відзначити можна тільки відносно високу ціну і низьку стійкість до ударів.

Під який стиль підходить фартух з плитки кабанчик

Така плитка відмінно підійде для більшості стилів, особливо якщо вона в білому або бежевому кольорі. Ідеальною вона стане для кантрі, Провансу і класики. Перші два стилі відносяться до сільських, відрізняються простотою і натуральністю. Невеликий цеглинка тільки додасть оригінальності дизайну і доповнить його ефектним виглядом фартуха.

Класика полягає в наявності масивної дерев'яних меблів. Весь інтер'єр наповнений благородством, при цьому чіткими простими лініями і образами. Кабанчик тільки додасть ще більшої аристократичності, особливо при виборі світлих тонів.

Плитка стане ідеальним рішенням і для скандинавського стилю або лофт. Також часто її використовують в арт-деко. Тут актуальна незвичайна розкладка, допускається контраст. У тому числі цеглинки можуть бути чорно-білими і розміщені в шаховому порядку.

При цьому варто враховувати всі особливості обраного стилю. Глянцева поверхня підійде далеко не завжди. Найчастіше використовують саме матову, яка тим більше впишеться в інтер'єр вищевказаних напрямків дизайну.

Порада! якщо фартух хочеться зробити яскравим, то варто придивитися до іспанським виробникам, які представляють на ринок найрізноманітніші насичені відтінки.

Варіанти розкладки

  1. Горизонтально в розбіг. це традиційна розкладка, що нагадує цегляну. Вона найбільш універсальна і проста у виконанні. Головним завданням тут є розташування ідеально рівною горизонтальною лінією.
  2. Горизонтальний штабельний. головними тут є вертикальні шви, які обов'язково повинні збігатися один з одним. Для скандинавського стилю це ідеальна пропозиція. Причому затірку можна вибрати іншого кольору від плитки.
  3. Ялинка. таке розташування знаходиться під кутом 45 або 90 градусів. Виглядає це оригінально, і не матиме присмак банальщини.
  4. По діагоналі. даний варіант теж досить незвичайний і підходить добре і для маленьких кухонь. Тут важливо підібрати затірку в тон плитки.
  5. Вертикальний зі зміщенням. цей варіант підійде для просторих приміщень. Плитку варто вибрати невеликого розміру.
  6. Вертикальний штабельний. в цьому випадку укладання повинна бути виконана максимально ідеально, тоді вид буде дуже стильним і оригінальним.

Популярні розміри плитки

Кабанчик буває не тільки різноманітних забарвлень, але і розмірів. Довжина виробу може бути від 12 до 30 см, а ширина варіюється від 6 до 15 см.при цьому варто відзначити, що самим універсальним і популярним є розмір 7,5×15 см. також часто використовують такі, як 10×20 см, 7,5×30 см, 15×30. Можна помітити, що довжина дорівнює двом ширинам плитки.

Як підібрати затірку

Як і плитки, різноманітні кольорів затірки дає привід задуматися. Її можна вибрати білу, чорну, сіру, бежеву, а можна підібрати в тон самої плитки. У будь-якому випадку найголовніше, щоб вона була якісною, інакше швидко потемніє.

Важлива Водостійкість матеріалу, оскільки фартух часто забруднюється і його потрібно мити, а також необхідна стійкість до перепаду температур.

Порада! щоб уникнути потемніння швів, рекомендується придбати суміш на основі епоксидної смоли. Вона не вбирає воду і бруд, проте дуже швидко застигає. Тому в даному випадку займатися кладкою повинен професіонал, який зробить це максимально швидко.

Інструменти для укладання

Оздоблювальна плитка кабанчик монтується за принципом звичайної керамічної плитки. Для цього знадобляться наступні інструменти і матеріали:

  • Дриль разом з насадкою для замісу і ємністю;
  • Гумовий або пластиковий шпатель, бажано гнучкий;
  • Гумова киянка;
  • Невелика будівельна терка;
  • Шпателі з зубчиками;
  • Губки і ганчірки м'які;
  • Точильний верстат, плиткоріз;
  • Розмічальний інструмент;
  • Шурупи для кріплення профілю;
  • Металевий або дерев'яний профіль;
  • Плитковий клей, затирка, вода.

Підготовчі роботи

Перед тим, як приступити до монтажу плитки, необхідно ретельно підготувати поверхню, щоб вона була рівною і без вад. Перш за все, потрібно позбутися від старої поверхні, такий як шпалери, фарба, видалити весь бруд. Далі слід нанести шпаклівку і вирівняти стіни нею. Вона повинна висохнути, після чого використовують грунтувальний склад.

Наступним кроком є розмітка. Тут на допомогу прийде маркер, оббивний шнур, схил, будівельний рівень. Спочатку наноситься Нижня горизонтальна лінія, висота якої залежить від висоти меблів. Залежно від способу укладання інші лінії наносять горизонтально, вертикально або під кутом. На завершення кріпляться до стіни профілі.

Монтаж фартуха

Монтажні роботи починаються з замісу клею для плитки. Це робиться безпосередньо перед самою кладкою. Обсяг клею повинен бути таким, щоб його можна було використовувати не більше 40-50 хвилин. Наноситься він і на стіну, і на саму плитки за допомогою шпателя.

Далі необхідно зробити смуги зубчастим шпателем. Відразу весь клей на стіну наносити не потрібно. Досить обсягу для 2-3 плит, щоб він не почав підсихати.

Відразу після нанесення справа рухається до укладання першого ряду. Починати варто від далекого кута щодо входу на кухню. Нижній край плитки повинен упиратися в профіль. Її необхідно притиснути до стіни. Між елементами ставлять хрести які служать роздільником і забезпечують рівну відстань між кожним кабанчиком. Залишки клею видаляють не раніше ніж через годину. Це стосується і хрестів.

Затирка швів

Клей повинен повністю висохнути і тільки потім приблизно на наступний день здійснюється закладення швів. Наносять її м'яким шпателем із пластику. Чорна гума в даній ситуації не підійде, так як вона залишає сліди на торцях.

Надлишки матеріалу можна видаляти вже через 30-40 хвилин. Для цього використовують губку. Після повного висихання фартух повністю миється і полірується, а профіль, який призначався для опор, видаляється.

Корисні поради

Плитку обов'язково необхідно купувати з запасом. Становить він близько 10%. Вона завжди вимагає підрізувань, в результаті чого частина її псується. Перед самою укладанням дуже важливо вирівняти стіну, інакше через нерівності буде важко викласти плитку без вад.

Крім того від даної підготовки безпосередньо залежить термін служби кабанчика. Шви повинні бути ідеальними, тому краще довіритися професіоналу, тим більше, якщо розкладка обрана незвичайна.

Потрібно пам'ятати, що опукла плитка товщі, а отже важче. Тому кріпити її необхідно ретельніше, завдаючи шар клею більше, для стандартного матеріалу. Шви повинні бути товщиною від 2 до 5 мм.звичайно, чим він товщі, чим краще вид, проте в даній ситуації і складність роботи збільшується.

Таким чином, плитка кабанчик завоювала гідне місце в інтер'єрі кухні. Фартух з такого матеріалу відрізняється привабливим виглядом, оригінальність якого залежить від кладки цих цеглинок.

Крім того, матеріал дуже легко мити. Цікаво, що здавалося б мазкий білий колір в даному випадку навпаки буде виграшним. Це тому, що на такій плитці непомітні розлучення, можливі патьоки і краплі води. Їх дуже легко витерти звичайною вологою ганчіркою.

Щодо дизайну важливо, що для будь-якого стилю є можливість підібрати відповідних кабанчиків, який доповнять його, додадуть потрібну атмосферу. Виробники надають широкий вибір кольорів і малюнків, які обов'язково підійдуть для будь-якої кухні.

Плитка кабанчик для кухонного фартуха фото

 

Зараз читають
Дизайн кухні в блакитному кольорі: 70+ фото прикладів
Дизайн кухні в блакитному кольорі: 70+ фото прикладів
Дизайн кухні в блакитному кольорі. Який стиль вибрати, з яким кольором п ...
Кухня в хрущовці - фотогалерея ( 200+ реальних фото прикладів)
Кухня в хрущовці - фотогалерея ( 200+ реальних фото прикладів)
У нашій фотогалереї представлені 200+ реальних фото прикладів кухні в хр ...
Миються шпалери для кухні: різновиди та рекомендації по вибору, маркування та догляд
Миються шпалери для кухні: різновиди та рекомендації по вибору, маркування та догляд
Як вибрати миючі шпалери для кухні. Що означають символи на упаковці. Рі ...
Новое youtube видео