Назад
Плитка для кухні на підлогу: реальні фото, що варто знати при виборі, укладання

Навигация по разделу

Роблячи ремонт в квартирі, ви напевно стикалися з труднощами вибору статевого покриття на кухні. І намагаючись знайти золоту середину між красою покриття і його практичністю в 90% випадків вибір сходився на керамічній плитці.

Незважаючи на велику кількість підлогових покриттів: лінолеум , паркет, пробка, масив. Плитка міцно займає перше місце на ринку. Серед головних плюсів можна виділити те, що плитка дуже міцний матеріал.

Від товщини плитки залежить її жорсткість. Якщо ви примудритеся впустити щось дуже важке і плитка трісне, завжди можна замінити її, приклеївши новий елемент. Плюс вона невибаглива в догляді і досить легко чиститься.

Що потрібно знати перед тим як йти купувати плитку

Перше на що варто звернути увагу перед покупкою керамічної плитки, це не її краса, а довговічність. Який користь від красивого поєднання плитки з кухонним гарнітуром, якщо через рік а може бути і раніше вона покриється тріщинами і сколами.

Вибирайте кухонну плитку виходячи з цих характеристик:

  • Низький рівень ковзання;
  • Підвищена зносостійкість;
  • Захист від впливу хімічних речовин;
  • Пористість;
  • Вигорання на сонці.

Рівень ковзання

Низький рівень ковзання – це головний критерій, що забезпечує безпеку перебування на кухні. Перед покупкою дивіться на упаковку, де повинен бути вказаний рівень ковзання. Єдино відповідний рівень-0,75, все, що нижче становить небезпеку і непридатне для укладання на підлогу.

Зносостійкість

Для визначення зносостійкості існує спеціальна міжнародна шкала PEI, також зазначена на упаковці. Для кухні ідеально підійде третій, четвертий або п'ятий клас за цією класифікацією.

Також можна брати плитку п'ятого класу згідно ГОСТу. Така плитка прослужить довше інших і буде відрізнятися підвищеною стійкістю до відколів і тріщин.

Стійкість до хімічних речовин

Звертайте увагу на те, як керамічна плитка переносить вплив хімічних речовин так як під час чищення плитки часто використовуються агресивні миючі засоби, що може пошкодити покриття.

Підвищеною стійкістю до хімічних засобів володіє плитка класу "АА" і "А", що також має бути зазначено на упаковці товару.

Вологостійкість

Рівень вологостійкості плитки безпосередньо залежить від її пористості. Виділяють пористу і заскловану плитку. Чим більше пір має покриття на своїй задній поверхні, тим більше вона поглинає вологи.

Тому для кухні оптимальним варіантом буде низькопориста плитка, хоча великі пори також сприяють проникненню клею, а отже така плитка легше і краще кріпиться. Глазурована поверхня запобігає вбиранню вологи.

Шукайте на упаковці зображення "сонечка", що стане підтвердженням стійкості до вигорання і дозволить плитці якомога довше утримувати свій первісний колір.

Форма та розмір

Великий розмір пластин виглядає солідно, але якщо у вас кухня з маленькою площею 5-9 кв метрів, то варто звернути увагу на плитку з модулями розміру 20 на 20 і 25 на 25 сантиметрів.

Також може підійти і плитка з меншими модулями і навіть мозаїка. Але майте на увазі, що чим менше Розмір плитки, тим важче і дорожче буде її укладання.

Якщо ж ви все таки вирішили придбати на маленьку кухню плитку з модулями великого розміру, то будьте готові, що її доведеться часто обрізати, що призведе до великої кількості відходів, що виллється у великі витрати навіть з урахуванням дешевого монтажу великої плитки.

Якщо ж у вас кухня середніх розмірів 9-12 кв метрів. то цілком підійде плитка розміром 33 на 33 і 40 на 40 сантиметрів.

Крім квадратної форми часто використовується прямокутна плитка. Найчастіше плитку такої форми кладуть, коли вона має колір паркету або імітує цегла і камінь.

Прямокутна плитка допоможе візуально розширити вузьку кухню. Щоб домогтися такого ефекту слід укласти довгу сторону плитки перпендикулярно довгій стіні кімнати.

Незвичайного ефекту кухні можна домогтися за допомогою укладання плитки незвичної форми. Для цього підійде шестикутна або закруглена форма. Також використовується форма ромба і хвилеподібний модуль.

Колір керамічної плитки

Прийнято вибирати колір плитки в залежності від обраного кольору стін і кухонного гарнітура. Бажано дотримуватися середини між кольором стін і кухонних меблів.

Ось основні поради при виборі кольору плитки, якщо гарнітур має такий колір:

  • Якщо ваш гарнітур білого кольору, то можна класти хустці практично будь-якого кольору, але все ж враховуйте те, що білий колір відносять до холодних. Якщо біла кухня має блакитний відтінок, то і підлогу слід підбирати в схожій гамі. До білої кухні молочного відтінку краще покласти теракотову або коричневу плитку.
  • З синьою кухонними меблями ідеально буде поєднуватися Біла плитка з вставками синього або блакитного кольору. Також підійдуть однотонний блакитний колір і пісочний зі світло-помаранчевим.
  • Жовта, кавова, а також світло-коричнева плитка буде добре виглядати на тлі зеленого кухонного гарнітура.
  • Для меблів бордових тонів вибирайте кахель сірого, бежевого і ванільного кольорів.
  • Складніше з кухнею деревного кольору так як тут слід врахувати її зовнішній вигляд, а саме колір і текстуру. Якщо у меблів чітко проглядаються річні кільця, то бажано купувати однотонну плитку без малюнка. Також не варто класти плитку імітує дерево, тому що це створить "конфлікт" квітів.
  • Сіру кухню бажано оживити яскравими квітами такими як: червоний, помаранчевий, жовтий. Або ж підійде орнамент розбавляє монотонність сірого відтінку.
  • Кухонний гарнітур жовтого кольору, навпаки потрібно дещо відтінити спокійними кольорами. Для цього відмінно підійдуть чорний, сірий і бірюзовий кольори. Але також зверніть увагу на плитку в коричневих, оливкових і теракотових тонах.

Укладання

На перший погляд, немає нічого складного в монтажі плитки на підлогу, однак, якщо розібратися детальніше, то є велика кількість нюансів, які слід врахувати перед початком укладання.

Тут дуже важливо врахувати покриття на яке буде укладатися плитка і ступінь її підготовки. Вирівняти підлогу потрібно цементною стяжкою. Поверхня повинна бути ретельно очищена, всі тріщини щільно закладені спеціальним розчином.

Після чого за допомогою шліфувальної машинки вирівнюють цементний наплив і дають стягуванню висохнути. Далі підлогу варто піддати грунтовці, також не варто забувати про гідроізоляції поверхні.

І це тільки підготовчий етап, далі йдуть не менш складна підготовка підстави під плитку і укладання самої плитки із застосуванням розмітки підлоги і різних технологій укладання.

Щоб не виникло складнощів з її монтажем краще відразу запросити професіоналів, що, в кінцевому підсумку, заощадить ваші кошти.

Є ще деякі "секрети", які варто врахувати при укладанні плитки. Щоб забруднення плитки було менш помітно, варто вибирати темну зернисту або матову поверхню з орнаментом. На глянсовою однотонної плитці помітити скол буде найлегше, що не додасть їй презентабельності.

Щоб візуально розділити кухню по зонах, укладайте плитку, створюючи одиничний малюнок. Простий малюнок, зробить кухню більше, складний же, навпаки, створить враження маленького розміру кухні.

Не варто недооцінювати ефект від вибору кольору затірки швів. Чим контрастніше буде затирка, тим більша увага буде прикута до підлоги і малюнку на ньому. Якщо ж ви хочете уникнути зайвих поглядів на підлогу і збираєтеся використовувати його тільки як фон, то затирка повинна бути в тон до кольору плитки.

І останній секрет: на темній затірці забруднення не так видно як на світлій, що створить ефект більш чистої підлоги.

Дотримуючись вищеописаних порад, вибирайте керамічну плитку на підлогу в кухні і насолоджуйтеся вашим вибором кожен день.

Плитка для кухні на підлогу (реальні фото)

Зараз читають
Новое youtube видео