Назад
Як очистити накип в чайнику: 10 способів на будь-який смак

Навигация по разделу

Навіть якщо Ви користуєтеся фільтрованої або бутильованої водою, заливаючи її в чайник з системою очищення, рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з такою проблемою, як накип в чайнику. У цій статті ми зібрали найефективніші способи боротьби з нею, максимально швидкі і нешкідливі для техніки.

Що таке накип і чому її обов'язково потрібно видаляти

Іноді в інтернеті можна зустріти думку, що видаляти накип не обов'язково &8212; вона несе чисто візуальний дефект, який грає роль тільки в скляних чайниках. Таке твердження в корені невірно.

Перш за все необхідно розібратися, як з'являється накип. Найчастіше для кип'ятіння використовується звичайна проточна вода, яка містить досить багато домішок. Втім, вони є і в бутильованої, і в фільтрованої воді &8212; правда, в менших кількостях.

Більшу їх частину складають різноманітні солі, які при нагріванні поділяються на вуглекислий газ і твердий натрієвий осад, який залишається на стінках посуду. При цьому він не змивається звичайною водою і має властивість накопичуватися.

проблема накипу не тільки в неестетичному зовнішньому вигляді

Такий наліт шкодить вашому чайнику: він погіршує теплопровідність, а значить, на нагрів доведеться витратити більше часу. Через це в звичайних чайниках поступово стоншується шар керамічного покриття, якщо він є, а в електричних швидше виходять з ладу нагрівальні елементи.

Втім, цей фактор можна вважати скоріше другорядним. Основна причина, чому Вам слід боротися з накипом &8212; це потенційна шкода для здоров'я. Так як наліт складається з опадів солі, нерозчинних металів і різноманітних шкідливих домішок, що включають в себе і хлор, що потрапляє в організм осад може сприяти розвитку різних хвороб. Суміш може спровокувати артрит, подагру, остеохондроз, камені в нирках або токсикологічне отруєння.

Саме тому чистити чайник від нальоту потрібно регулярно. У наступних розділах ми розповімо про те, як це правильно робити.

Як часто потрібно чистити чайник від накипу?

Відповідь на це питання залежить від двох факторів &8212; типу нагрівального приладу і якості води, якою Ви користуєтеся.

Скляні чайники потребують очищення чи не щотижня: на прозорій поверхні помітний будь-який наліт, навіть найтонший. А ось металеві або керамічні можна очищати від нальоту приблизно раз на місяць &8212; у міру забруднення.

Крім того, чайники з відкритою спіраллю нагріву потребують очищення більше, ніж ті, в яких нагрівальний елемент закритий. В іншому випадку прилад швидше вийде з ладу.

Що стосується якості води, то тут дивіться самі. Бутильована або добре відфільтрована вода менше забруднює чайник, однак вона не є панацеєю &8212; абсолютно не дає осаду тільки дистильована вода, але пити її ми не рекомендуємо нікому &8212; це занадто шкідливо для здоров'я.

Якість водопровідної води залежить від служби водопостачання, її джерела і навіть стану труб у вашому домі. Іноді досить почистити чайник раз в пару місяців, а іноді вже через тиждень в резервуарі утворюється товстий шар накипу.

Тому вирішення питання про частоту чищення вашого чайника приймати вам &8212; Дистанційно дати точну відповідь неможливо.

Перейдемо до конкретних рекомендацій.

Як запобігти утворенню накипу

Повністю уникнути появи опадів у вас навряд чи вийде &8212; хіба що ви дійсно користуєтеся кришталево чистою водою, з мінімум важких домішок. Однак зменшити кількість накипу цілком реально.

Для цього дотримуйтесь наших рекомендацій:

  • Перш за все, якщо якість води у вашому домі залишає бажати кращого, придбайте хороший фільтр для води. Яким він буде, касетним або потоковим, вирішувати вам. Особисто ми рекомендуємо насадку на кран & 8212; на сьогоднішній день вона вважається найбільш ефективним і економічним варіантом.
  • Не залишайте воду в чайнику. Після чаювання частина води не використана? Вилийте її. Це дуже полегшить догляд за чайником в подальшому.
  • Намагайтеся регулярно протирати чайник м'якою губкою, змоченою в мильному розчині. Якщо на поверхні немає застарілого нальоту, ви зможете видалити ще не пристали частинки, які з часом перетворяться в стійкий осад.

Порада: навіть якщо у вас немає можливості придбати фільтр, постарайтеся відстоювати воду перед кип'ятінням. Доби буде достатньо.

Користуючись цими нехитрими рекомендаціями, ви зможете полегшити собі догляд за чайником і запобігти утворенню товстого шару накипу.

Якщо повністю уникнути появи накипу не вдалося або вам необхідно відчистити старий чайник, рекомендуємо скористатися нашими рекомендаціями.

Спосіб 1: Очистіть чайник лимонною кислотою

Банальне харчове засіб вартістю в пару рублів, яке можна знайти на будь-якій кухні, легко справляється з накипом легкого та середнього ступеня тяжкості. Процедура не особливо складна: заповніть чайник на дві третини водою і додайте лимонну кислоту. Порошок слід сипати з розрахунку одна столова ложка на кожен літр води.

лимонна кислота & 8212; один з найдоступніших способів очистити чайник від накипу

Потім увімкніть чайник і дочекайтеся охолодження води. Злийте воду, коли вона охолоне до кімнатної температури. Потім протріть чайник м'якою губкою. При необхідності процедуру можна повторювати два-три рази поспіль, поки накип повністю не піде. Після цього ще раз прокип'ятіть чайник вже з чистою водою і ретельно вимийте його.

Метод результативний, проте зі старою, що в'їлася в поверхню накипом він не впорається. Крім того, він не підходить для емальованих чайників &8212; поверхня останніх може потьмяніти від агресивного впливу лимонної кислоти. Зате її можна використовувати як для звичайних, так і для електричних чайників.

Висновки : результативний, бюджетний і дуже простий метод.

Спосіб 2: Очистіть чайник за допомогою лимона

Для тих, хто вважає за краще на кухні використовувати максимально натуральні засоби, лимонну кислоту можна замінити на лимон. Як і в минулому методі, не варто експериментувати з емальованими чайниками, якщо ви не хочете, щоб емаль змінила колір або тріснула.

Наріжте лимон тонкими часточками і покладіть в чайник, заповнений холодною водою на дві третини. Потім закип'ятіть його. Далі процедура різниться для звичайних і електричних чайників.

найбільш екологічний спосіб очищення чайника

У першому випадку необхідно дочекатися закипання води, а потім тримати чайник на маленькому вогні протягом 20-30 хвилин.

Для електрочайника потрібно закип'ятити його кілька разів, після того, як вода трохи охолоне &8212; в середньому відгуки рекомендують три кип'ятіння з інтервалом в 10 хвилин.

Після повного охолодження води злийте її, а чайник протріть м'якою губкою, щоб видалити залишки нальоту. Найчастіше повторна процедура не потрібна, однак при необхідності ви можете прокип'ятити лимон ще раз. Бонус & 8212; приємний аромат, який пошириться по вашій кухні.

Спосіб 3: чистимо чайник оцтом

Перш за все необхідно відзначити, що така методика не підходить для електричних чайників: оцет можна використовувати тільки для звичайних металевих. Однак для них цей метод дуже ефективний і зручний.

Як і в попередніх випадках, Вам необхідно залити чайник на дві третини. Додайте оцет, приблизно півсклянки на літр. Якщо ви використовуєте концентровану есенцію, на таку ж кількість рідини знадобиться півтори столових ложки.

ретельно виміряйте кількість оцту

Закип'ятіть воду і залиште охолоджуватися на одну годину. Потім просто злийте. М'якою губкою протріть в'їдаються плями & 8212; вони відійдуть. Після очищення необхідно два-три рази прокип'ятити чайник з простою водою.

Важливо : врахуйте, що оцет при нагріванні видає дуже різкий аромат, тому проводити процедуру потрібно тільки при відкритих вікнах або включеної потужної витяжці.

Спосіб 4: чистимо чайник содою

Недорогий і безпечний для здоров'я спосіб, що дозволяє позбутися навіть від самої старої і жорсткої накипу &8212; використання харчової соди. Вона підходить для всіх видів чайників, включаючи емальовані.

важливо не перетримати соду в чайнику

Однак використовувати соду слід обережно &8212; вона може подряпати поверхню, тому не намагайтеся просто відтерти нею наліт. Крім того, для того, щоб позбутися від старого шару накипу доведеться повторювати процедуру мінімум три рази.

У половину чайника води додайте одну столову ложку соди (не більше!). Для звичайного чайника варто прокип'ятити воду протягом півгодини. Для електричного необхідно кілька разів включати режим кип'ятіння. Користувачі форумів стверджують, що достатньо трьох-чотирьох разів.

Спосіб 5: суміш оцту і соди для чищення чайників

Як всі знають, при додаванні в оцет соди відбувається хімічна реакція. Використовувати її для очищення накипу з чайника можна, але варто проявити обережність &8212; просто залити чайник оцтом і насипати соди не можна. Настільки агресивна дія зашкодить ємність.

Сода і оцет при змішуванні дають активну хімічну реакцію.

Вам необхідно наповнити чайник на дві третини і додати туди одну столову ложку соди на літр води. Потім влити в резервуар півсклянки оцту або додати три столові ложки оцтової есенції.

Доведіть воду на кипінні і потримайте чайник на маленькому вогні протягом півгодини. Потім м'якою ганчіркою зітріть всі забруднення. Цей метод не підходить для електричних чайників, зате чудово очищає стару накип з звичайних.

Спосіб 6: видаляємо стару накип содою, оцтом і лимонною кислотою

Цей метод не можна назвати щадним: він дуже агресивно впливає на поверхню, тому його допустимо використовувати, тільки якщо чайник кілька місяців не піддавався чищенню і всередині виник товстий шар накипу.

цей метод підходить тільки для найстарішої накипу

Для того щоб очистити чайник вам потрібно буде три рази прокип'ятити воду в ньому протягом 30 хвилин. Перший раз – зі столовою ложкою соди, другий раз – зі столовою ложкою лимонної кислоти, третій раз-з половиною склянки оцту. Для кожного випадку вода повинна заповнювати посуд на дві третини.

Після останнього кип'ятіння акуратно витріть чайник губкою, а потім кілька разів прокип'ятіть його з чистою водою. Дуже важливо добре провітрювати приміщення в процесі чищення, так як оцет видає гранично неприємний запах при нагріванні.

Спосіб 7: Як очистити чайник колою, Спрайтом або Фантою?

Як не дивно, однак цей метод цілком має право на існування.

Перш за все кілька правил:

  • Не використовуйте цей метод для електричних чайників з відкритою нагрівальною спіраллю &8212; цукор, що міститься в напоях, завдасть їй набагато більше шкоди, ніж накип.
  • Для емальованих поверхонь вибирайте напої без барвників, інакше відтінок ємності може змінитися в абсолютно непередбачувану сторону.
  • Якщо всередині чайника є подряпини, від методу теж варто відмовитися &8212; барвники можуть в'їстися в пошкоджену поверхню.

Сам процес очищення досить простий. Наповніть чайник наполовину напоєм і увімкніть. Залиште його хвилин на 20 після того, як рідина закипить. Злийте її і промийте його чистою водою.

Кола & 8212; не тільки напій, але і відмінний засіб для чищення

Це звучить неймовірно, але таким способом можна очистити навіть стару накип. Однак тут виникає інше питання &8212; наскільки безпечно пити такі напої, якщо вони видаляють те, що з чим не завжди справляються агресивні миючі засоби.

Спосіб 8: Як очистити чайник яблучними очищеннями.

Ще один метод з розряду &171; неймовірно, але факт&187;. Працює він не завжди: якщо накип Стара, таким способом позбудеться від неї не вийде. А ось з тільки з'явилися нальотом спосіб працює ідеально. Крім того, він вважається одним з найбільш щадних. Його можна використовувати для скляних чайників &8212; це і екологічно, і допоможе надати їм блиск.

Метод підійде для фанатів економії: ніяких відходів!

Просто прокип'ятіть дві жмені яблучної шкірки в половині чайника води протягом 20 хвилин. Для електричних чайників можна включати режим кип'ятіння 2-3 рази. Потім залиште прилад на дві години. Після цього можна злити рідину і протерти чайник зсередини м'якою серветкою. Добре промийте її &8212; чистий чайник готовий до використання!

Спосіб 9: використовуємо розсіл для очищення чайників

Відверто кажучи, цей метод &8212; на любителя. Складно уявити людину, якій подобається запах киплячого розсолу. Однак якщо ви не чутливі до ароматів і вам важлива натуральність кошти, можете поекспериментувати.

Необхідно залити розсіл в чайник, прокип'ятити і залишити на півгодини. Потім злийте розсіл і промийте чайник чистою водою.

киплячий розсіл сподобається не всім.

Правда, розсіл підійде не всякий &8212; тільки той, який містить оцет або лимонну кислоту. Саме за рахунок їх дії і досягається ефект. Але тут виникає питання: навіщо кип'ятити розсіл, якщо можна скористатися просто кислотою або оцтом?

Спосіб 10: хімічні засоби для видалення накипу

Якщо вам важливий швидкий результат і ви не хочете проводьте експерименти над власним чайником, ви можете просто піти в господарський магазин і придбати засіб від накипу.

Антинакипин, Попелюшка, блиск... варіантів безліч, на будь-який смак і гаманець. Рекомендуємо уважно вивчати склад: деякі препарати не варто застосовувати, так як вони можуть надати агресивну дію на покриття чайника або ж заподіяти шкоду вашому здоров'ю.

якщо ви не хочете проводити експерименти над чайником.

З іншого боку, більшість безпечних засобів містять в якості активного інгредієнта всю ту ж лимонну кислоту або соду. Так чи варто переплачувати?

У будь-якому випадку, ви можете скористатися будь-яким з наведених нами методів &8212; в залежності від типу вашого чайника, звичайно.

Зараз читають
Кухня в класичному стилі: реальні фото, поєднання кольорів, маленькі і великі кухні
Кухня в класичному стилі: реальні фото, поєднання кольорів, маленькі і великі кухні
Правила оформлення кухні в класичному стилі і вибору колірного рішення, ...
Новое youtube видео