Назад
Штори для вітальні: кращі фото приклади, корисні поради з оформлення

Навигация по разделу

Правильний вибір штори в вітальню допоможе в створенні затишної обстановки в приміщенні. Портьєри на вікнах виконують відразу дві функції – практичну і декоративну. При виборі потрібно враховувати розміри кімнати, а також інтер'єрну стилістику.

Вибираємо відповідний стиль

Один з ключових критеріїв підбору фіранок у вітальню – стиль. Класичні штори і сучасні виглядають по-різному, важливо уникати дисонансу в інтер'єрі.

Штори для вітальні в сучасному стилі

Для віталень, витриманих в сучасній стилістиці, підходять тільки прямі Портьєри. Варіації з ламбрекенами використовувати не рекомендується: цей елемент асоціюється з класичним дизайном. Беручи до уваги той факт, що в тренді знаходиться багатошаровість, допустимо прикриття штор з щільної тканини більш легкої матерією.

Штори в сучасному стилі найчастіше вішають за допомогою люверсів або петельок. Можна використовувати акцентні кольори, що виділяються на тлі інших. Для сучасної вітальні відмінно підходять будь-які освіжаючі відтінки. Пріоритет рекомендується віддавати монохромним фіранок, тканин, прикрашеним геометричними або абстрактними малюнками.

Вибирайте штори без прихватов в світлій колірній гамі. Припустимо застосування фіолетових, зелених і смарагдових відтінків. Що стосується текстилю, то він може бути як натуральним, так і штучним.

В класичному

Класика завжди буде модною, незважаючи на інновації. Вона відрізняється величною красою, деякою часткою урочистості і навіть пафосу. Класичні інтер'єри підкорюють аристократизмом. У цій стилістиці активно застосовують виразні декоративні елементи. Вікна в класичній вітальні найчастіше прикрашають багатошаровими шторами. Вітається використання комбінацій з драпіровками.

Фіранки можуть передбачати наявність ламбрекенів, бахроми, подхватов. Часто застосовуються оригінальні карнизи.

Комплект штор повинен вдало вписатися в інтер'єр. Необхідно домогтися співзвуччя зі сталевими декоративними елементами за стилем і кольором. Бажано, щоб колір штор перегукувався з оббивкою м'яких меблів, малюнків на шпалерах або ліпниною на стелі.

У класичних інтер'єрах вдало виглядають багатошарові фіранки з ламбрекенами, а також вертикальні Портьєри. У таких віталень можна застосовувати англійські, французькі та австрійські види завіс. Для їх регулювання використовують спеціальні механізми.

Багато хто воліє управляти шторами дистанційно за допомогою пульта. Матерії зазвичай вибирають легкі, наполовину прозорі, що формують поперечні складки.

Драпірування на шторах в класичному стилі не тільки презентабельно виглядає, але і відрізняється багатофункціональністю.

Кантрі

Штори в кантрі-стилістиці повинні бути пошиті з натуральних тканин – лляних або бавовняних. У приміщеннях, оформлених на сільський манер, зазвичай використовують фіранки довжиною до підлоги. Це можуть бути штори, пошиті з білої тканини, декоровані візерунками у вигляді букетів квітів або рюшами. Вибирайте полотна в нейтральній пастельній гамі, їх може прикрашати рослинність, характерна для сільської місцевості.

Фіранки в стилі кантрі виглядають просто і вишукано одночасно. Вони можуть бути монохромними і передбачати наявність малюнка. Один з найпопулярніших принтів – велика клітка. Штори нерідко прикрашають мережива, що додає інтер'єру легкості.

Вибираємо колір

Один з головних критеріїв вибору штор у вітальню – колір. Вони обов'язково повинні гармоніювати з іншими інтер'єрними складовими. Якщо кімната маленька, не варто закривати вікна темними фіранками. У приміщеннях з великою кількістю природного світла рекомендується застосовувати холодні відтінки.

Розглянемо найпопулярніші варіанти, щоб було простіше прийняти рішення.

Сірі штори

Сірий колір символізує реалізм і підходить для інтер'єру в будь-якій стилістиці. Це може бути відтінок чорного перлів, грифельний або сіро-бузковий. Перераховані тони вважаються модними. Презентабельно виглядають сріблясті фіранки, м'яко мерехтливі в променях світла.

Сірі штори хороші тим, що в разі заміни підлогового покриття або шпалер їх не доведеться знімати і вішати інші. У цього кольору налічується маса відтінків, його можна поєднувати з чим завгодно.

Коричневі

Коричневі штори можуть бути світлими і темними. У більшості випадків їх поєднують з дерев'яною меблюванням і покриттям підлоги. Це ще один універсальний відтінок, що не привертає уваги, але зігріваючий інтер'єр.

Бірюзові

Фіранки в бірюзових тонах рекомендується поєднувати з меблями в такому ж кольорі або обробкою стін. Ними можна доповнити білосніжну меблювання і світлий килим. Летять фіранки з бірюзовим підсвічуванням додадуть інтер'єру неповторність.

Синій

Синій відтінок рекомендується вибрати світліше. У малогабаритній кімнаті такі штори найкраще виглядають в поєднанні з білою обробкою поверхонь. Якщо вітальня простора, оформите вікна синіми гардинами з золотими шнурками.

Жовті

Жовті штори – ідеальний вибір для приміщень з вікнами, що виходять на північну сторону. Цей колір добре поєднується з матовим сірим, білосніжним і бірюзовим. Кислотні відтінки жовтого в вітальні краще не використовувати.

Бежеві

Бежеві штори гарні своєю універсальністю, їх можна вдало інтегрувати в будь-яку інтер'єрну концепцію. Такі фіранки непогано поєднуються з коричневою меблями.

Чорні

Чорні штори слід застосовувати з обережністю. Подібний варіант актуальний виключно для великих віталень. Штори повинні бути пошиті з добротної матерії і підкреслювати наявну інтер'єрну стилістику.

Важливо! при використанні чорних штор в інтер'єрі вітальні важливо подбати про хороше штучному освітленні.

Двоколірні штори

Додати інтер'єру вітальні незвичайний вид допоможуть двоколірні штори. Зазвичай використовується два полотна тканини, що відрізняються за колірною гамою, їх розташовують в межах одного вікна. У комплект може входити 4 або 6 портьєр.

Двоколірні штори також можуть бути двосторонніми. В цьому випадку кожна фіранка утворюється за рахунок двох пришитих один до одного полотен. Вивороту у таких штор немає, вони презентабельно виглядають.

Незвичайне враження справляють градієнтні фіранки. Такий ефект ще називають обмре. Його родзинка-відсутність чіткого розмежування відтінків. Кольори плавно перетікають один в інший, від темного до світлого і навпаки. Штори в дусі обмре перетворять вигляд вітальні, особливо якщо вони пошиті з легкої наполовину прозорої матерії.

Якщо говорити про колірних поєднаннях, то найбільшою популярністю користуються чорно-білі фіранки. Їх можуть прикрашати квіткові візерунки, смуги, геометричні принти. Вони надають вітальням елегантний вигляд. Важливо, щоб штори гармоніювали з кольором меблювання і обробкою стін. Строкаті акценти на тлі чорно-білих фіранок виглядають ще яскравіше.

Серед інших вдалих колірних комбінацій виділимо червоно-білу і синьо-білу.

Штори з ламбрекенами

Ламбрекени забезпечують красиву маскування кріплень. Такі фіранки зазвичай вибирають для класичного стилю. Вони також можуть мати римське виконання. Ламбрекени надають оздобленню приміщень урочистий вигляд, бувають однотонними і комбінованими.

У більшості випадків застосовують жорсткі каркасні ламбрекени, а не м'які. Йдеться про декоративні елементи, схожі на оборки, що прикривають карниз і верхню частину вікна.

На замітку! іноді їх використовують без фіранок як самостійне прикраса.


Штори на люверсах

Для оформлення вікон у вітальні часто задіють штори на люверсах. Вони дозволяють відсувати фіранки без деформації, що особливо актуально для приміщень, де є балконні двері.

Люверсами називаються кільця, зафіксовані на шторної матерії. Їх надягають на основу у вигляді карниза, замінюючи традиційні гачки або петельки. Фіранки з кільцями ще називають люверсними, вони легко зсуваються і розсуваються.

Люверси дозволяють формувати на шторах складки однакової глибини, завдяки чому вони виглядають більш естетично. Такі вироби рекомендується використовувати у вітальнях, витриманих в стилістиці хай-тек, модерн або фьюжн.

Римські штори у вітальню

Римські штори прекрасно підходять для вітальні в стилі мінімалізм. Непогано виглядають каскадні фіранки, що утворюються пишні фалди при відкриванні, в прованському інтер'єрі. Римськими шторами сміливо можна прикрасити вікна вітальні в міській квартирі і в заміському будинку. Вони являють собою Рівне тканинне полотно з поперечно розташованими планками.

В ході підняття штори формують схожі на хвилі складки, створюючи специфічний «повітряний» ефект. Такі драпірування економічні, їх виготовляють з різних типів тканин, вони бувають одношаровими і багатошаровими.

Тюль

Тюлеві фіранки хороші тим, що пропускають багато світла в приміщення. Для їх пошиття застосовується легка струмлива тканина. Тюль прикріплюють до карнизу за допомогою люверсів, він формує рівні ідентичні складки. Тюлевими завісами варто скористатися, якщо вітальня погано освітлюється, а її вікна виходять на північ. У кімнаті, де багато сонячного світла, тюлем можна доповнити портьєри з щільної тканини.

Штори у вітальню з балконними дверима

Варіанти штор у вітальню з балконними дверима можуть бути різними. Головне правило говорить, що фіранки не повинні перешкоджати вільному переміщенню між житловою кімнатою і балконом.

До найпопулярніших варіантів зараховують:

  • Римські та рулонні;
  • Гардини;
  • Японські;
  • Нитяні.

Якщо потрібно щось ефектне, варто вибрати римські або рулонні штори. Вони органічно доповнять інтер'єрну концепцію, такі завіси виглядають легко і повітряно. Римські і рулонні штори не перешкоджають вільному пересуванню, дають можливість контролювати надходження сонячного світла. При бажанні можна купити моделі, для управління якими передбачений пульт.

Недолік такого оформлення вікон полягає в тому, що воно виглядає дещо офіційно. Якщо власникам будинку подобається мінімалістичний дизайн, цей варіант точно їм підійде. В іншому випадку варто підшукати інші штори.

Наприклад, гардини. Ними часто оформляють двері засклених балконів. Найчастіше використовують тюль і завіси з інших легких тканин. Важливо, щоб у портьєр був запас в 1,5 метра. Завдяки цьому вони будуть формувати красиві складки. Необхідно подбати про кріпленні, що забезпечує легке зміщення гардин – це можуть бути пластикові або металеві люверси.

Якщо вітальня з балконом витримана в японській або минималистичной стилістиці, в оформленні варто задіяти японські штори. Вони пересуваються по напрямних, тому відкривається двері їм не зашкодить. Зберігати тканину в чистоті допомагає спеціальне просочення.

Для вітальні з балконом нерідко вибирають нитяні штори. Їх ще називають серпанком. Віконні прорізи, декоровані такими завісами, виглядають елегантно і повітряно. Нитяні штори представлені у великому асортименті, серед них є однотонні, двоколірні і з різними візерунками. Фіранки з легких тканин декорують оригінальними подхватами. Нитяні штори можна поєднувати з римськими завісами.

Портьєри для вітальні з балконними дверима можуть бути прямими і передбачати асиметрію. Перший варіант вважається класичним, він прекрасно підходить для апартаментів, в яких віконні прорізи набагато менше, ніж двері, що ведуть на балкон. За традицією фіранки прямого крою доповнюють тюлевими. Їх можна кріпити подхватами, щоб Портьєри не перешкоджали виходу на балконний майданчик. Подібне рішення виглядає стильно і маскує видимі мінуси отвору.

Грамотний вибір штор у вітальню допоможе створити комфортну обстановку. Завжди дивіться на крій фіранок і колірну гамму. Красиві штори, підібрані відповідно до стилю інтер'єру, надають йому завершений вигляд.

Зараз читають
Новое youtube видео