Кухня – одне з головних приміщень в сучасних квартирах. Роблячи ремонт, хочеться надати їй оригінальності, вишуканості і затишку. З таким завданням цілком впорається бузковий колір, який використовується при оформленні цього простору. Про те, які нюанси слід враховувати при облаштуванні бузкової кухні, які елементи простору оформити в цій колірній гамі, а також про сполучуваність бузкового з іншими квітами, розповімо в статті.
Основні моменти з оформлення кухні в бузковому кольорі
Бузковий колір – один з численних відтінків фіолетового. У приміщенні, при оформленні якого використовувалася велика кількість насиченого бузкового або фіолетового кольорів, не кожній людині буде комфортно. А значить, оформляючи кухню в яскравому бузковому кольорі, важливо вчасно зупинитися і не перестаратися з використанням фіолетовою палітри.
Насичений бузковий можна назвати суперечливим кольором: він може поліпшити сон, наповнити енергією, знизити апетит, але при цьому здатний викликати занепокоєння.
Відмінно буде виглядати Бузкова гамма на кухнях, оформлених в наступних стилях:
- Мінімалізм;
- Хай-тек;
- Авангард;
- Модерн;
- Прованс;
- Класичний.
При облаштуванні кухні в бузкових тонах важливо дотримуватися лаконічності і простоти інтер'єру. Цей колір сам по собі є святковим, тому не варто купувати химерні меблі, численні елементи декору або пихаті шпалери.
Перш ніж приступити до оформлення кухні в бузковій гамі, варто реально оцінити її розміри. Справа в тому, що цей колір здатний візуально зменшити приміщення.
Крім розмірів кухні значення має рівень її освітленості. Колір максимально проявить свої достоїнства в приміщеннях, вікна яких виходять на південну сторону.
При оформленні приміщення важливо не забувати про правило 60/30/10. Суть його полягає в тому, щоб використовувати 3 кольори, з яких:
- 60 % припадає на основний колір;
- 30% - на додатковий;
- 10 % – на акцентні тони.
Які предмети інтер'єру виконати в бузковому кольорі
Бузковий можна використовуватися як в якості основного кольору, наприклад, оклеив або пофарбувавши стіни в цей колір, так і в якості додаткового, наприклад, встановивши кухонний гарнітур з бузковими фасадами, або ж акцентного, тобто, для окремих елементів кухні: штор, скатертин або іншого текстилю, кухонного фартуха і т. п.
Бузкові штори на кухні
При виборі штор для бузкової кухні необхідно виходити з її розмірів і освітленості. У маленькому приміщенні доречно виглядатимуть легкі фіранки світлих відтінків, жалюзі або римська штора.
Якщо ж кухня велика за площею з панорамними вікнами, то можна прикрасити віконні прорізи довгими шторами насиченого кольору, виконаними з натуральних струмуючих матеріалів. Підійдуть як повністю бузкові фіранки, так і інших кольорів, то з фіолетовим візерунком. Штори в кухні, оформленої в класичному стилі можна доповнити декоративним шнуром з густими китицями або щільною атласною стрічкою.
Взагалі, використання бузкового Текстилю, допоможе швидко і бюджетно перетворити кухню, змінивши звичний інтер'єр і додавши йому яскравості. Крім фіранок в цій гамі можуть бути виконані чохли або декоративні подушки для стільців, рушники, серветки, прихватки, скатертину та ін.
До того ж в будь-який час їх можна поміняти на елементи декору іншого відтінку або форми.
Бузкові шпалери на кухні
Одним з варіантів оформлення бузкової кухні є обклеювання стін шпалерами потрібного кольору. Можна вибрати як звичайні шпалери під фарбування, пофарбувавши їх потім в обраний відтінок, так і шпалери з візерунком або орнаментом, в яких фіолетовий буде переважаючим або акцентним кольором.
Шпалери можуть бути як з орнаментом, так і однотонними. Для маленьких приміщень не підходять великі візерунки, оскільки вони візуально ще сильніше зменшать простір кухні. Бузкові вертикальні смуги на шпалерах візуально збільшать висоту стель, проте площа, навпаки, скоротять. Горизонтальні ж смуги, візуально опустять стелю нижче.
Бузковий кухонний гарнітур
Бузкові Фасади меблевого гарнітура виглядають оригінально і свіжо. У невеликому приміщенні добре використовувати меблі з глянцевими поверхнями, відбиваючи світло, вона, на відміну від матової візуально розширить простір кухні.
Зайву яскравість насиченого бузкового гарнітура можна пом'якшити кухонним фартухом в біло-сірій гамі і стінами спокійних відтінків.
Гарнітур буде добре виглядати на тлі світлих стін або ж при додаванні в колірну гамму кухні білого. Щоб не додати приміщенню похмурості, потрібно правильно підібрати шпалери, вибрати колір стелі і підлоги. Використання ніжних світлих відтінків, суміжних з бузковим, допоможе створити неповторний і вишуканий інтер'єр кухні.
Найбільш гармонійно кухонний гарнітур в насиченій бузкової гамі буде виглядати в просторій квартирі, наприклад, в квартирі-студії або на кухні, суміщеної з вітальнею. В такому випадку він стане яскравим акцентує увагу стильним елементом дизайну.
Але правильне використання кольору є запорукою успіху. При установці гарнітура з фіолетовими фасадами, не варто використовувати цей же колір в інших елементах дизайну. Втім, штори або візерунок на шпалерах в бузкової гамі, але відмінних від кольору фасаду відтінків, може бути присутнім.
Цікавим варіантом стане використання бузкового тільки для нижніх або, навпаки, верхніх фасадів кухонного гарнітура.
Стиль же кухонних меблів при цьому буде залежати від загального стилю, в якому оформляється кухня.
Стилі Шеббі-шик і прованс прекрасно доповнять гарнітури, виготовлені з дерева, ДСП або МДФ в біло-бузковій гамі.
У приміщеннях, оформлених в стилях авангард, хай-тек і мінімалізм, встановлюють кухонні гарнітури з переважанням пластика, металу, ДСП, МДФ, скла.
Дзеркальні і глянцеві поверхні меблів, прості і лаконічні форми, строгі геометричні форми, відсутність численних декоративних елементів – відмінні риси хорошого кухонного гарнітура в бузковому кольорі.
Фартух
Яскравий бузковий фартух привертає увагу до робочої зони і оживляє інтер'єр. Для фартуха можна використовувати як плитку або скло відповідного однотонного відтінку, так і фотодрук з яскравими фіолетовими елементами на скляному фартусі.
Фотогалерея
Подивимося, як бузковий виглядає в житті і з якими квітами його можна вдало поєднувати.
Біло-Бузкова кухня
Бузковий і білий можна назвати свого роду класикою. Це безпрограшне поєднання кольорів, що ідеально підходить для оформлення інтер'єру кухні.
Таке поєднання буде чудово виглядати в кухні, суміщеної з вітальнею. Обідня зона в цьому випадку оформляється в спокійних білих тонах з невеликими вкрапленнями бузкових відтінків, а ось для робочої зони можна використовувати насичений бузковий або фіолетовий.
Бузково-зелена кухня
У поєднанні з бузковим зелений здатний відмінно оживити інтер'єр кухні, додавши йому легкості і оригінальності. Використовувати ці два кольори в рівному співвідношенні можна лише в тому випадку, якщо приміщення велике за площею. Але все ж, при оформленні інтер'єру варто дотримуватися вище згаданого правила 60/30/10, вибравши тільки бузковий або тільки зелений в якості основного кольору, а другий зробивши додатковим.
Комбінація бузкового і зеленого підійде для приміщень, оформлений в стилі прованс і шеббі-шик. У класичному ж інтер'єрі вона буде виглядати недоречно.
Чорно-Бузкова кухня
Чорний прекрасно поєднується з фіолетовим і бузковим, однак для того, щоб уникнути зайвої похмурості, важливо підбирати в якості компаньйона до чорного світлі відтінки бузкового.
На такій кухні в обов'язковому порядку повинен в якості основного тону, наприклад, для стін, повинен використовуватися білий. Чорний підходить для побутової техніки, фурнітури, елементів декору, орнаменту на кухонному фартусі.
Бузково-рожева кухня
Бузковий дуже гармонійно і ніжно поєднується з рожевим. Ці кольори є прекрасним доповненням один для одного. Вони будуть гармонійно виглядати на кухнях, оформлених в стилях Шеббі-шик, прованс, гламур. Позбутися від монотонності і додати приміщенню шику і вишуканості можна за рахунок додавання в інтер'єр насиченого фіолетового, використовуваного для колірних акцентів, наприклад, для кухонного текстилю або аксесуарів
Бузково-сіра кухня
Гармонійно і цікаво поєднуються між собою бузковий і сірий. Благородний сірий підкреслить достоїнства насичених бузкових відтінків. Оформляючи кухню в такій колірній гамі, важливо запам'ятати просте правило: чим яскравішим є бузковий, тим більше в інтер'єрі має бути присутнім сірого. І навпаки, чим більш насичений сірий використовується при оформленні, тим більше повинно бути блідо-бузкового.
Бузковий може використовуватися при оформленні кухні практично в будь-якому стилі: від нестаріючої класики до сучасного хай-тека. Створюючи інтер'єр з використанням бузкових відтінків важливо пам'ятати про дотримання помірності, це особливо актуально при застосуванні насичених і яскравих тонів. Дотримуючись правил про процентному співвідношенні кольорів в інтер'єрі, їх сполучуваності, познайомившись з невеликими секретами, використовуваними дизайнерами при облаштуванні кухонь бузкового кольору, про які ми розповіли в статті, кожен зможе оновити інтер'єр або ж повністю змінити свою кухню, надавши їй вишуканості і шику.