Назад
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні: ідеї застосування і фото приклади

Навигация по разделу

Якщо при благоустрої кухні важливі не тільки естетичний вигляд і практичність, а й екологічна чистота матеріалу, обов'язково варто звернути увагу на обробку декоративним каменем. Матеріал користується великою популярністю завдяки своїм хорошим відгуками в експлуатації і позитивним характеристикам.

Плюси і мінуси обробки декоративним каменем кухонного приміщення

За відгуками фахівців будівельного бізнесу і людей, які вже випробували кам'яну обробку у себе вдома, до плюсів даного матеріалу відносяться:

  • Високий рівень зносостійкості. задіявши його на будь-якому з ділянок кухні, можна буде надовго забути про ремонт цієї зони.
  • Нейтральна реакція на перепади температур. неприємності міжсезоння не принесуть поверхні ніякого дискомфорту.
  • Широкий вибір не тільки колірного рішення і структури, але і фактури: камінь якнайкраще дозволяє проявити креатив і підкреслити індивідуальність інтер'єру.
  • Високий ступінь імітації природного аналога.
  • Міцність: діти, домашні тварини, фізичний вплив – все це не завдасть ні найменшого збитку.
  • Жаростійкість - ідеально гармонує з газовими та електричними плитами.
  • Відносно невисока вартість. Матеріал обійдеться трохи дорожче звичних шпалер, але з урахуванням періоду експлуатації і гарантованої зносостійкості, дане вкладення в ремонт окупить себе кілька разів.
  • Простота догляду. Все, що потрібно для видалення забруднень з поверхні – губка і мильний розчин.

Незважаючи на такий широкий список достоїнств, без недоліків не обійтися:

  • Може втратити свій презентабельний зовнішній під впливом сильних хімічних засобів;
  • Має властивість вицвітати при регулярному попаданні прямих сонячних променів;
  • Погано переносить високий рівень вологості.

Різновиди

Вибираючи декоративну обробку з каменю, враховуйте, що вона може бути не тільки штучної, але і натуральної.

Штучний камінь

Під штучним камені зазвичай мають на увазі, кольоровий бетонну цеглу, агломерат або керамограніт. Останньому найчастіше віддають перевагу при облицюванні підлоги, підвіконня і робочої зони. Завдяки керамограніту поверхня набуває елегантний, благородний, монументальний зовнішній вигляд.

Агломерат використовують для точної імітації структури натуральних мінералів. Здебільшого він кращий для облицювання кухонного фартуха і стін.

Кольорова бетонна цегла зазвичай виготовляється шляхом змішування піску, цементу, наповнювачів та кольорового пігменту. Він ідеальний для отримання ефекту цегляної кладки або стіни з каменю.

Натуральний камінь

При бажанні можна використовувати виключно натуральний матеріал, обробити кухню можна кварцитом, гранітом, мармуром, травертином. Перше, що варто враховувати – це ціновий діапазон: натуральна обробка обійдеться в рази дорожче штучної декоративної.

Де обробити кухню декоративним каменем?

Завдяки великій колірній палітрі і різноманітному вибору фактур використовувати камінь в кухонному інтер'єрі можна практично в будь-якій зоні: починаючи від дверного отвору і закінчуючи робочою поверхнею.

Фартух

Той же агломерат, завдяки своїй простоті в догляді, стане оптимальним варіантом для робочої зони. А стійкість до високих температур дасть впевненість в тому, що зовнішній вигляд панелі, в районі плити, тривалий час не зазнає змін.

Важливо! підстава, на яке буде кріпитися декоративна кладка, має бути рівним! Кривизна допускається в мінімальній кількості. У разі недотримання даного правила можна не тільки отримати проблему у вигляді нестиковки елементів, але і зіткнутися з передчасною необхідністю подальшого ремонту!

Стільниця

Кварцова або акрилова – залежить тільки від особистих переваг. Перша вийде трохи дорожче, зате на ній менше будуть кидатися в очі подряпини, і вона стійка до високих температур.

Кварцовий агломерат надає великий вибір колірних дозволів. Особливістю є можливість вибору не тільки основного кольору, але і вкраплення, що імітує натуральну мінеральну крихту. Стільниці виходять вкрай міцними, вони захищені від тріщин і відколів. Окремими плюсами варто виділити волого-і кислотоустойчивость, захист від просочення запахами.

Акрилові стільниці представлені більш ніж в 500 можливих колірних варіантах, що є перевагою перед кварцовими. Їх встановлюють бесшовно, тобто якщо довжина кухні і 3, і 5, і навіть 10 метрів, виріб виготовляється за індивідуальними параметрами одним елементом. А завдяки м'якій текстурі поверхню робочого столу може бути не тільки невинно глянсовою, але і імітує будь-який химерний рельєф.

Стіни

Завдяки кам'яній поверхні можна зробити акцент як на окремому елементі, так і на всьому просторі. А комбінуючи текстури і відтінки можна виділити одну із зон, виходить ефект зонування простору. Вирішивши застосувати декоративну обробку на стінах, дизайнери радять зупинити вибір на кольоровий кам'яної або цегляної кладки з бетону.

Важливо! при вирішенні віддати перевагу кам'яній обробці однієї або декількох стін, подбайте про достатнє освітлення. Якщо немає можливості встановити додаткові світлові елементи, мінерал краще вибирати в світлих тонах.

Отвори дверей

За допомогою декоративного каменю можна домогтися візуального виділення або додати ефект розширеного простору. Варіант буде виграшним як на арці, так і на стандартному прямокутному отворі. При подібному підході двері стане окремим елементом декору.

Поєднання каменю з іншими варіантами обробки

Припущення, що кам'яну фактуру важко поєднувати з іншими варіантами обробки, є не більше, ніж помилкою. Мармур, граніт, цегляна поклажа ідеально поєднуються не тільки з шпалерами.

Декоративний камінь з шпалерами

Оскільки приміщення кухні зазвичай досить маленьке, для уникнення ефекту «підземелля» виділіть мінералу мінімальну площу. Робоча зона або стільниці – значення не має. Головне, при поєднанні з шпалерами зіграти на контрастах: якщо фактура мінералу темна, шпалери бажано підбирати в світлих тонах. В ідеалі шпалери повинні бути однотонними або імітують натуральні матеріали.

При поєднанні з шпалерами важливо врахувати жорсткість декоративної частини стіни: гіпсову імітацію набагато легше обрізати під потрібну форму. А при роботі з акрилом або кольоровим бетоном, кріпити їх на стіну слід в останню чергу.

Декоративний камінь з фотошпалерами

Комбінація дозволяє проявити максимальну креативність і зробити ефект «зруйнованої стіни». Обробіть кольоровим цеглою або агломератом не тільки фартух, але і стіну навпроти. І на тій самій, протилежній стіні, Вставте будь-яку вподобану картину на фотошпалерах. Мало того, що виглядати це все буде просто приголомшливо, але ще буде присутній ефект розширення простору.

Кам'яна стіна з фарбуванням

Пофарбовані стіни дозволять зняти візуальну завантаженість простору, а кладка дозволить зробити акценти там, де вони необхідні. Головне правило-не використовувати фарбу в тон каменю.

Зі штукатуркою

Один з найбільш виграшних варіантів. При такому підході дизайн кухні буде не тільки креативним і неповторним, але ще і екологічно нешкідливим. Венеціанська, вона ж декоративна штукатурка, додасть стінам каменеподібний вигляд, створюючи загальний, закінчений тандем фактур.

В даному випадку важливо візуально не перевантажувати стіни – яким би не був декоративний камінь, колір оздоблювального шару з будівельного розчину повинен бути м'яким, не дратівливим погляд. Цей же підхід допоможе візуально розсунути стіни кухонного приміщення.

В якому стилі доречна обробка декоративним каменем?

Оживіть кам'яною обробкою фартух або дверний отвір кухні в стилі кантрі або Провансу. При цьому фактуру краще підбирати опуклу, грубу, або імітує цегляну кладку. У відтінках дизайнери не ставлять певних рамок, але радять віддавати перевагу світлим тонам кремовою і бежевою палітри.

Любителям англійського стилю, в якому підкреслюються елегантність і благородність, рекомендується застосування дорогих оздоблювальних матеріалів у вигляді малахіту, мармуру або перламутру. Саме завдяки їх грамотному поєднанню, з іншими елементами кухні, досягається максимальна гармонія і затишок.

Якщо бюджет обмежений, можна скористатися сучасними штучними матеріалами, досконало копіюють природні мінерали. Спробуйте використовувати в зоні фартуха і меблевих стільниць агломерати, і ви здивуєтеся, наскільки аристократичним вийде дизайн кухонного приміщення.

Античний, він же давньогрецький стиль , вдало обігрується за допомогою геометричних пропорцій. А підкреслити їх монументальність можна світлої мармурової фактурою.

Любителям сучасних рішень фахівці дизайну радять придивитися до стилю модерн. Через відсутність помітною розкоші, домогтися затишку і комфортної обстановки можна завдяки однотонним кам'яним стільниць і аналогічної вставці на стіні в обідній зоні.

Хай-тек, мінімалізм і лофт знаходять своє відображення в фартухах з яскравого декоративного каменю, глянцевих кам'яних акрилових стільницях і дизайнерських акцентах зі штучного каменю в будь-який з кухонних зон. Ідеальним варіантом стане цегляна кладка.

Якщо ви думаєте, що камінь в інтер'єрі це дорого і затратно за часом, хочемо вас переконати – це зовсім не так. Підібрати обробку кухонних стін, фартуха і стільниць завжди можна під будь-який смак і гаманець. А часу на ремонт приміщення піде буквально на пару годин більше, ніж при стандартній поклейці шпалер.

Декоративний камінь в інтер'єрі кухні (реальні фото приклади)

Зараз читають
Кухня з островом: 80+ фото прикладів, особливості дизайну і планування
Кухня з островом: 80+ фото прикладів, особливості дизайну і планування
Основні особливості дизайну кухні з островом. З яким стилем буде поєднув ...
Новое youtube видео