Назад
Дизайн кухні салатового кольору: 120+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Салатовий колір – уособлення весни, свіжості і пробудження природи. Присутність цього кольору в оформленні інтер'єру здатне привнести заряд бадьорості, життєву енергію і радісний настрій. Відтінки зеленого кольору в декорі побутових приміщень використовуються досить часто і ніколи не виходять з моди. Особливо актуальним цей яскравий колір стає в оформленні кухонного простору.

Плюси і мінуси кухні в салатових тонах

Перш ніж зупинити свій вибір на оформленні салатової кухні, необхідно вивчити і врахувати всі особливості, переваги і недоліки цього кольору.

Почнемо з позитивних моментів:

  • Всі відтінки зеленого, в тому числі і салатовий, роблять позитивний вплив на психоемоційний стан людини.
  • Соковитий зелений колір в кухонному просторі додасть відчуття пікніка на природі, серед свіжої рослинності, що неодмінно підніме настрій і посилить апетит.
  • Зелені відтінки в оформленні є універсальними, вони гармонійно вписуються в приміщення будь-якої площі і практично будь-якого напрямку: від маленької затишної кухні в стилі еко, до великої сучасно оформленої кухні-їдальні.

Крім перерахованих вище плюсів, у цього вибору є і недоліки, а саме:

  • Будь-які яскраві відтінки специфічні тим, що можуть швидко «приїстися».
  • Салатовий колір в інтер'єрі повинен бути присутнім в помірній кількості, його не повинно бути занадто багато, інакше можна перевантажити оформляється приміщення. Тому до планування яскраво-зеленого інтер'єру слід підходити дуже ретельно.

Палітра відтінків

Як і будь-який інший колір, салатовий має безліч різних тонів і півтонів, кожен з яких здатний створити в приміщенні своє унікальне настрій.

Так, наприклад, легкі і ніжні тони салатового кольору, досить часто використовувані в напрямку кантрі, створять на кухні затишну і безтурботну атмосферу спокою.

А ось більш глибокі і насичені відтінки салатового забезпечать відмінний настрій, додадуть бадьорості та енергійності на цілий день. Такі тони, як правило, застосовують в сучасних стилях оформлення, що характеризуються чіткістю і строгістю ліній і форм.

Кожен обов'язково зможе підібрати для себе найбільш підходящий варіант оформлення яскраво-зеленого інтер'єру. Тут важливо вміло і грамотно застосовувати різноманітну палітру салатових відтінків і поєднувати їх з іншими квітами.

Рекомендовані стильові напрямки

Створюючи дизайн салатової кухні, можна орієнтуватися на кілька стильових напрямків, в тому числі: еко-стиль, хай-тек , модерн , мінімалізм , кантрі. Кожен з цих стилів по-своєму органічно впишеться в розглянутий тон.

Свіжість кольору салату ідеально підходить для оформлення кухні в еко-стилі. Зелені відтінки в поєднанні з кольором натурального дерева виглядають дуже природно і гармонійно. Особливо це актуально для інтер'єру з переважаючими теплими відтінками і світлим ніжним фоном.

Натуральні відтінки, природні матеріали, простота оформлення створюють неповторну атмосферу затишку, гармонії і єднання з природою.

Плетені або дерев'яні меблі буде виграшно виглядати на тлі зелених стін. А салатовий декор (яскраві вази для фруктів, однотонна Посуд, Штори насиченого відтінку) буде вдало перегукуватися із зеленню кімнатних рослин.

Яскрава зелена кухня неповторно виглядає і в мінімалістичному стилі. Для такого напрямку декору характерна велика кількість світла, велика кількість вільного простору і максимальна простота форм. Цього ж вимагає і оформлення кухні в салатовому кольорі. Крім того, насиченість кольору допоможе розбавити аскетичність минималистичной обстановки і додасть кухонного інтер'єру яскравого настрою.

Основними принципами напрямку хай-тек є строгість і стриманість. Яскравість салатової зелені в кухонному інтер'єрі додасть динамічності і розбавить монохромність цього стилю.

Стиль модерн має на увазі приглушені природні відтінки і плавні лінії. Саме тому для кухні такого стилю варто вибрати м'який і напівпрозорий відтінок салатового кольору. Його можна вибрати в якості фону, пофарбувавши їм стіни, або ж зробити його основним для оформлення фасадів меблів.

Стиль кантрі – це близькість до природи і «сільський» затишок в сучасному втіленні. Ніжний салатовий відтінок відмінно підійде до даного стилю кухонного інтер'єру. Цей колір може бути присутнім в оформленні кухонного гарнітура або легкому натуральному текстилі (фіранки або скатертини з квітковим принтом).

Де рекомендовано використовувати колір

Зелений колір завжди доречний в кухонному інтер'єрі. Він може бути присутнім не тільки в обробці стін, меблів і текстилі, але і в окремих декоративних елементах:

Салатові стіни. такий яскравий фон ідеально поєднується з плетеними меблями, меблями з МДФ або натуральної деревини , а також контрастними темними або світлими гарнітурами. Насичені темні відтінки меблів додадуть кухні динамічності і контрасту, а світла гамма кольорів створить ніжну гармонію в приміщенні. Для оздоблення стін можна використовувати водостійку фарбу відповідного кольору, незвичайну декоративну штукатурку , шпалери з квітковим або геометричним принтом.

Салатовий кухонний гарнітур органічно впишеться в інтер'єр, в якому домінують приглушені відтінки. Чим більш насиченим салатовий акцент на меблях, тим спокійніше повинні бути інші елементи оформлення – стіни ніжного відтінку, світлий керамічний фартух, біла стеля. Невеликі декоративні елементи в тон допоможуть підтримати яскраве забарвлення фасадів. В якості яскравих акцентів можуть виступати скатертини і серветки з візерунком, що виділяється малюнок на шторах, салатова начиння, оббивка стільців, абажури світильників, картини на стінах.

Салатовий фартух чудово буде виглядати в поєднанні з кухонним гарнітуром будь-якого світлого відтінку. Фартух може бути викладений з мозаїчної плитки , зеленого кахлю, або яскравого пофарбованого скла. Крім того, оригінальним рішенням стане декор фартуха кухні вініловими наклейками з зеленим малюнком. Так, наприклад, можна вибрати стікери із зображенням грон винограду, молодої трави, плодів ківі, соковитого лайма або яблук.

Салатовий декор - саме ненав'язливе включення цього кольору в інтер'єр кухні. Предметами кухонних акцентів, які допоможуть посилити враження свіжості і молодості, можуть стати карнизи , окремі ламелі в жалюзі , настінні картини, абажури, посуд, скатертини або серветки. Для організації зеленого освітлення можна використовувати настінні бра , настільні лампи, стельові світильники, світлодіодні стрічки, вітражне скло. зверніть увагу! Якщо яскравий колір використовується в якості акцентів, то їх в кухонному інтер'єрі обов'язково повинно бути кілька.

Кімнатні рослини . Яскрава соковита зелень в горщиках на підвіконнях або полицях гарнітура стане тим самим правильним акцентом, який буде доречний, незалежно від стилю оформлення кухні.

Гармонійне поєднання кольорів

Для салатового кольору характерно переважання теплих сонячних ноток, і, незважаючи на те, що він досить непогано поєднується з багатьма кольорами спектру, перевагу бажано віддавати саме теплим відтінкам.

Увага! Кількість салатового в оформленні приміщення не повинно перевищувати 50%. В іншому випадку занадто яскраві кольори будуть порушувати внутрішній спокій і чинити негативний вплив на психіку.

Решта 50% можуть займати дружні кольори, розглянемо їх далі:

Салатовий в комбінації з білим.  мабуть, це найпростіше і універсальне поєднання, яке ненав'язливо створить атмосферу весняної свіжості, комфорту, спокою і умиротворення. Така комбінація вважається ідеальною, особливо в тому випадку, якщо білий колір представлений у своїй природній палітрі: будь-яких вершкових, кремових або молочних відтінках. Чим більш насиченим і соковитіше салатовий колір, тим більш теплим повинен бути білий. Білий можна використовувати в обробці стін, а кухонний гарнітур вибрати зеленого відтінку, так само і навпаки.

Салатовий в комбінації з чорним. таке екстравагантне поєднання внесе нотки драматизму в приміщення. Жовто-зелений колір на тлі глибокого чорного стає ще більш яскравим, сонячним і життєстверджуючим. Поєднання яскраво-зелених стін і чорної побутової техніки, а також столів і стільців виглядає досить вишукано. Для того щоб кухня в такій колірній палітрі не виглядала занадто пафосно і похмуро, краще розбавити це поєднання нотками білого або золотистого.

Салатовий в комбінації з сірим. цей дует, на перший погляд, може здатися нудним, проте у сірого кольору є дуже велика градація відтінків, кожен з яких тільки підкреслить чистоту і свіжість зелені. Прекрасним доповненням до зелених фасадів гарнітура послужить металевий колір побутової техніки.

Салатовий в комбінації з коричневим. таке поєднання користується найбільшою популярністю в дизайні інтер'єру. Під коричневим кольором мається на увазі натуральне дерево. Його можна використовувати для обробки або в предметах меблів. Світлі відтінки коричневого зроблять салатову кухню ніжною і витонченою. А більш насичені (колір шоколаду, кави, червоного дерева) додадуть кухні солідності і респектабельності.

Салатовий в комбінації з синім. незважаючи на яскравість цих двох кольорів, інтер'єр з їх поєднанням виходить досить гармонійним і заспокійливим. Комбінація синього і зеленого - це як гармонія неба і трави, моря і свіжої зелені. Кухня, оформлена в такій колірній гамі, виглядає святково і оригінально.

Салатовий в комбінації з відтінками червоного. додавання невеликої кількості теплих відтінків помаранчевого або червоного в яскраво-зелену кухню зробить її ще більш урочистою, динамічною і по-весняному безпосередній. Доповнити можна, додавши буквально кілька штрихів: червоний кант на шторах, подушки на стільцях, окремі фрагменти мозаїки на кухонному фартусі.

Увага! компонувати зелений колір з різними відтінками фіолетового вкрай не рекомендується. Інтер'єр кухні вийде похмурим, холодним і незатишним, а людина в такій обстановці буде відчувати незрозумілу тривожність і занепокоєння.

Підбираємо правильне освітлення і текстиль

Для створення затишку в кухні необхідно уважно поставитися до вибору колірних поєднань, розстановці меблів, підбору декору. Однак всі ці дії можуть стати марними в тому випадку, коли кухонне освітлення оформлено не вірно.

Вдало підібране освітлення кухонного простору дасть можливість зробити акценти на ключових деталях інтер'єру. Особливо актуальним даний момент стане при оформленні салатового приміщення.

В якості джерел світла можна використовувати основне стельове освітлення, Додаткові настінні і настільні світильники в обідній зоні, підсвічування шаф і плити, Декоративні світлодіодні стрічки.

Купуючи текстиль для кухні (оббивка стільців, скатертини, гардини), слід віддавати перевагу не мазким і практичним тканинам.

Чого варто уникати при оформленні

Через те, що салатовий відтінок є домінуючим по відношенню до інших кольорів, необхідно вкрай обережно поставитися до його «дозуванні» в оформленні інтер'єру. Так, вибираючи яскравий зелений меблевий гарнітур, обробку стін і стелі варто робити спокійною і стриманою, в іншому випадку через не тривалий проміжок часу перевантажене кольором приміщення почне дратувати господарів.

Зверніть увагу!  чим яскравіше колір обраних меблів, тим більш помірним і м'яким повинен бути фон.

Отже, основним завданням при оформленні кухні в кольорі салату є чітке дотримання балансу насичення, а також вдало підібрані меблі, фурнітура та інші предмети декору кімнати. Якщо ви зробите все правильно, тоді на вашій кухні цілий рік пануватиме весна, позитивні емоції і життєрадісний настрій.

Салатова кухня реальні фото приклади

Зараз читають
Кухня в середземноморському стилі: фото приклади, практичні рада з оформлення
Кухня в середземноморському стилі: фото приклади, практичні рада з оформлення
Як правильно оформити кухню в середземноморському стилі. Особливості сти ...
Як вибрати посудомийну машину: 12 практичних порад
Як вибрати посудомийну машину: 12 практичних порад
Як вибрати посудомийну машину для кухні. 12 практичних порад від експерт ...
Новое youtube видео