Кухні в оливковому кольорі не втрачають актуальності. Цей зелений відтінок, іноді іменований» ніжний хакі " має масу достоїнств. Вважаючи за краще даний варіант, варто врахувати всі особливості дизайну.
Дизайн оливкової кухні
Основна причина популярності кухонь в оливковому кольорі – позитивний вплив на нервову систему. Ніжний відтінок хакі заспокоює і викликає відчуття чистоти і безпеки.
Чергове гідність оливкового кольору – здатність поєднуватися з різними колірними варіаціями. Але максимально виграшно він виглядає з такими відтінками:
- Чорний;
- Білий;
- Сірий;
- Гірчичний;
- Бежевий;
- Жовтий;
- Червоний;
- Помаранчевий;
- Рожевий;
- Фіолетовий.
Незважаючи на те, що оливковий колір може мати безліч тонів і не дратує погляд, інтер'єр в єдиній гамі зустрічається вкрай рідко. По-перше, тому що оливкова меблі, стіни і підлогу такого ж кольору виглядають нудно і занадто просто.
По-друге, велика кількість оливкового кольору може знизити продуктивність і змусити відчувати сонливість. Саме тому дизайнери рекомендують обов'язково поєднувати оливковий колір хоча б з одним іншим.
Зазвичай в основі оливкової кухні лежать або стіни цього відтінку, або гарнітур. Оливкові шпалери чудово виглядають з гарнітурами будь-яких кольорів з вищевказаного списку.
А ось, оливковий гарнітур краще поєднується зі світлими шпалерами і стелями. На тлі червоних або яскраво-рожевих стін він буде здаватися непоказним.
Що стосується підлоги, до оливкових стін підходить ламінат з забарвленням під дерево. Плитка - теж гідний варіант, але тільки якщо її колір буде нейтральним. Яскраве покриття для підлоги рідко "уживається" з оливковими деталями.
Аксесуари кольору оливи – обов'язковий атрибут. Дизайнери радять озброюватися оливковими шторами і скатертинами, якщо гарнітур відрізняється цим же кольором.
Але не варто чинити таким чином в разі, коли на кухні оливкові стіни, адже штори з ними зіллються. Краще озброїтися невеликими аксесуарами в тон (серветки, тканинна оббивка меблів, абажури і т.п.).
Це далеко не всі дизайнерські хитрощі, пов'язані з дизайном оливкової кухні. Є ще кілька тонкощів, які варто взяти до уваги:
Холодний оливковий погано поєднується з теплими кольорами і навпаки. При виборі відтінків предметів інтер'єру враховується колірна температура оливкової деталі.
При нестачі природного освітлення в інтер'єр включаються яскраві деталі теплих тонів. Їх роль може зіграти Помаранчевий фартух, жовті штори і т. п.
Поєднання світлих відтінків і оливкового візуально збільшує приміщення. Особливо, якщо білим або кремовим буде стеля. Оливкові і темні тони візуально зменшують кімнату. Чим темніше стеля і стіни, тим компактніше здасться кухня.
У плані стилю немає ніяких обмежень. Модерн, бароко, класика, хай-тек, мінімалізм, кантрі – все це може бути виконано в оливковій гамі. При грамотному підборі фактур, додаткових кольорів і аксесуарів легко досягти найкращого результату.
Оливковий і натуральний колір дерева
Поєднання оливкового кольору з деревним – ідеальне рішення для цінителів класики або стилю бароко. У такому інтер'єрі повинні бути золотисті і бронзові деталі. Роль незайвою ноти зіграють помпезні скатертини і штори. Розкішний ламбрекен-відмінне доповнення.
Деталі з забарвленням під дерево ідеально впишуться в оливкову кантрі-кухню. Ось тільки у вигляді декору тут використовуються картаті нехитрі скатертини і штори і дерев'яні аксесуари. Оливкові стіни і дерев'яні меблі – бездоганне рішення.
Колір оливи плюс дерево – класична основа кухні в стилі лофт. Залишається тільки підібрати аксесуари та меблі, що створюють «горищний» інтер'єр. У такому варіанті дерев'яні предмети і деталі повинні мати приглушений сірий або світлий коричневий колір. Червоне дерево з блискучим покриттям-табу.
Оливково-біла кухня
Оливковий плюс білий – розкішний мінімалізм. Перевага мінімалістичною біло – оливковою кухні-можливість експериментувати з дизайном, впроваджуючи різні аксесуари.
Буде досить кілька яскравих квіткових композицій і мереживних матерій, щоб внести в інтер'єр романтичні ніжні ноти.
Біло-оливкова кухня може стати апогеєм класики. В цьому випадку не потрібні яскраві елементи, адже досить кілька оливкових тонів.
Відсутність яскравих вкраплень легко компенсують нехитрі елементи декору, наприклад, вази з білими живими або штучними квітами, аплікації і красиві фіранки.
Оливково-чорна кухня
Найчастіше таке поєднання зустрічається в стилі модерн. Воно прекрасно доповнюється металевими елементами, а також стильною і лаконічною підсвічуванням.
У такій кухні відмінно виглядає найрізноманітніша побутова техніка. Важлива умова-наявність світлих деталей або домінування кольору оливи. В іншому випадку інтер'єр буде пригнічувати і навіювати меланхолію.
Чорно-оливкова кухня може стати і авангардної. Тут все залежить від фантазії дизайнера і можливостей.
Сіро-оливкова кухня
Сірий з оливковою-популярне поєднання, що використовується в стилі хай-тек . Відтінок "мокрий асфальт" гармонує з металевими побутовими приладами та елементами, створюючи необхідний ефект, а приглушений хакі внесе свіжу нотку.
Союз сірого кольору з оливковою доречний і в стилі лофт . Лаконічні табурети на довгих металевих ніжках, цегляні деталі і простенькі лампи утворюють вдалий приклад індустріального стилю.
Варто відзначити, що облаштування такої кухні обходиться порівняно дешево, але виглядає вона надзвичайно стильно і модно.
Оливково-бежевий колір кухні
Мабуть, це одна з найніжніших і спокійних варіацій. Теплота і приглушеність відтінків – те, що можна застосувати, створюючи класичний кухонний інтер'єр.
Плюс поєднання в тому, що два кольори можна розташовувати як завгодно. Наприклад, гарнітур кольору оливи утворює стильний дует з бежевими стінами, а на кремовому столі буде виграшно виглядати Зелена скатертина.
Шанувальники ніжних мережив і повітряних тканин можуть втілити в реальність ідею кухні в романтичному стилі. Посуд кремових і пастельних відтінків, квіти, меблі з тканинними деталями і картини з нехитрими чарівними пейзажами допоможуть завершити композицію.