Величезна палітра відтінків бежевого часто робить цей колір ідеальним при моделюванні дизайну вашої кухні.
Його можна обіграти по-різному – беж може бути строгим і м'яким, затишним і «грайливим», теплим і прохолодним, він здатний виграшно підкреслити яскраві деталі гарнітура. Якщо ви, підбираючи колірну гамму кухні, зупинили свій вибір на бежевому кольорі, ви не прогадали.
Плюси і мінуси кухні в бежевому кольорі
Чому бежевий колір такий популярний і досить часто використовується при оформленні інтер'єру кухонь?
Відповідь проста-він має масу достоїнств:
- Це універсальний колір. бежевий відмінно виглядає в будь-якому стилі, будь то авангард, класицизм, мінімалізм або популярний зараз хай-тек .
- Граючи відтінками бежевого, можна створити теплу, затишну кухню , адже беж асоціюється у людини з приємним на смак крем-брюле, ранковою кавою, солодкою карамеллю та іншими апетитними «смаколиками».
- Беж добре сусідить і з іншими квітами в інтер'єрі , вигідно підкреслюючи або приглушуючи їх.
- Як відомо, світлі кольори "повнять", тому бежевий-краще рішення при оформленні маленької кухні . Візуально цей колір збільшить приміщення і зробить його просторіше.
- Бежевий-нейтральний колір , він діє заспокійливо, налаштовує думки на позитив, що важливо для сучасної людини.
- Беж підійде як для сонячних і світлих кухонь , так і для затінених і позбавлених сонячного тепла.
- З підбором супутніх квітів і яскравих аксесуарів ви зможете впоратися самостійно, так як бежевий колір в цьому відношенні не вимогливий, за винятком деяких квітів.
Так, бежевий колір в інтер'єрі кухні має масу достоїнств, але у нього є і деякі недоліки, які губляться на тлі переваг:
- Світлий колір-мазкий , а тому Бежева кухня зажадає від вас щоденної і ретельного прибирання. Навіть найменша темна плямочка на бежевій підлозі відразу кинеться в очі.
- Багато хто вважає бежевий колір нудним і нецікавим , так як він досить часто застосовується при дизайні кухонь і інтер'єрів інших кімнат. Але не варто відразу ставити на ньому хрест.
Ось, мабуть, і всі мінуси бежевій кухні. Погодьтеся, переваг набагато більше.
Шпалери для бежевої кухні
Бежевий нерідко використовується як базовий колір при створенні інтер'єру кухні, тому часто стіни кухні також оформляються в будь-якої відтінок бежевого.
Як ми вже кажи, палітра цього кольору багатогранна і обширна: до бежу відноситься колір слонової кістки, кава з молоком, солом'яний, крем-брюле і інші.
Вибираючи шпалери в кремових тонах, в першу чергу подумайте про те, наскільки ваша кухня Освітлена:
- Якщо вікна виходять на сонячну сторону, то серед 1000 відтінків бежевого краще вибрати прохолодні кольори: наприклад, сіруватий або оливковий беж.
- Для кухонь, вікна яких знаходяться на північній стороні будівлі і погано освітлені, вибирайте шпалери зі слонової кістки, топленого молока та інших теплих відтінків.
Фактура шпалер теж залежить від освітленості і «теплоти» кухні: ворсисті, з опуклим орнаментом шпалери найкраще купувати для «північних» кухонь, тоді як гладкі шпалери ідеально виглядатимуть в добре освітленій кухні з південного боку.
При моделюванні інтер'єру подумайте про те, чи потрібна вам монохромна Бежева кухня, тобто весь інтер'єр приміщення в цьому випадку виконується строго в бежевих тонах.
Якщо ваш вибір саме такий, то, щоб зробити кухню затишною , варто вибирати кілька відтінків бежевого кольору.
Наприклад, шпалери повинні відрізнятися по відтінку від кухонного гарнітура або побутової техніки, інакше ваш оплот кулінарії ризикує стати нудним і непоказним. Виберіть шпалери трохи світліше або трохи темніше кольору меблів на кухні.
Якщо в кухні буде стояти гарнітур бежевого кольору, то не варто обклеювати стіни шпалерами кричущих забарвлень – вони поглинуть весь бежевий колір, і приміщення втратить свої чарівність і шарм.
Підлогове покриття
В інтер'єрі повинно гармоніювати все, в тому числі і покриття підлоги зобов'язане поєднуватися з основною колірною гамою.
Порада! Бежевий добре поєднується з природними «природними» квітами – дерево, камінь і так далі. Тому, якщо, вибираючи колір підлогового покриття, ви зупините свій вибір на таких кольорах, то точно залишитеся у виграші.
Ідеальний варіант покриття для бежевої кухні – ламінат під колір свіжозрубаного дерева. Він додасть кухні тепла і затишку. Колір дерева в цьому випадку залежить від відтінку шпалер і меблів: зі світлими кремовими відтінками добре поєднується темне дерево, а ось з темними – навпаки, світле.
Добре буде виглядати в бежевій кухні і світлий кахель, але тільки, якщо кухня – сонячна і тепла. В іншому випадку оплот кулінарії і затишку нагадає, скоріше, операційну.
В залежності від кольору стільниці і меблів можна підібрати і плитку мармурового кольору, сірих, бежевих або, в окремих випадках, навіть близьких до чорного тонів.
Фартух і стільниця
Як ми вже говорили, бежевий колір прекрасно гармонує з природними квітами, а тому безпрограшним варіантом при виборі кольору стільниці стане колір каменю або дерева.
Непогано виглядає і «робоче поле» темного (аж до чорного), червоного, оранжевого, або насиченого карамельного відтінку.
Фартух для бежевій кухні може бути як звичайного білого кольору, так і соковитого, яскравого апельсинового, червоного і фіолетового за умови, що елементи такого кольору є в інтер'єрі. Такі оригінальні вставки зроблять бежеву кухню яскравою і незвичайною, додадуть їй енергії і життя.
Добре виглядає і керамічний фартух, керамограніт, штучно зістарені поверхні.
Мийка, змішувач і фурнітура
При виборі фурнітури або змішувача для бежевій кухні орієнтуйтеся, перш за все, на стиль інтер'єру: якщо це – хай-тек, то і мийка, і фурнітура, і сантехніка повинні бути в сучасному стилі, сталевого кольору або хромовані.
Якщо ж ваша кухня виконується в одному з класичних стилів, то відливають жовтим мідні або бронзові металеві поверхні будуть виглядати вигідніше.
Витяжка
Витяжка , як допоміжний елемент, повинна бути в кожній кухні. Але вона повинна бути максимально непомітною. Ідеально, якщо за кольором і стилем оформлення вона буде підходити до кухонного гарнітуру.
Якщо кухня виконана в сучасному стилі, то витяжку можна встановити без зайвих елементів, просту, з чіткими лініями, металевого кольору (якщо немає можливості обіграти її і зробити «під гарнітур»).
Для класичних стилів підійдуть витяжки, прикрашені орнаментом, вензелями, округленої форми, з декором мідного, золотого кольору.
Холодильник
На відміну від витяжки, холодильник і всю іншу побутову техніку для бежевій кухні краще вибрати іншого кольору: суцільний беж – це перебір.
Якщо ви хочете додати бежевій кухні яскравих нот, то купіть холодильник червоного, синього або іншого яскравого кольору. В цьому випадку він або буде «виконувати соло», або доповнювати ще будь-якої яскравий акцент кухні, наприклад, стільці або стільницю такого ж яскравого кольору.
Якщо ви бажаєте зберегти ніжність і теплоту в кухні, то в цьому випадку ваш вибір – холодильник білого або бежевого кольору.
Але будьте обережні – неправильно підібраний колір техніки може зіпсувати вигляд кухні: занадто блідий або занадто жовтий відтінок бежевого можуть надати холодильника «віку» або «зістарити» ваші меблі.
Сталевий або сріблястий холодильник варто брати в тому випадку, якщо в кухні є щось ще такого ж кольору. В іншому випадку він зруйнує шарм і чарівність бежевого інтер'єру. Якщо кухня виконана в класичному стилі, то сріблястий холодильник купувати небажано.
Меблі
Звичайно ж, на бежевій кухні може бути і бежева меблі. Головне, щоб колір гарнітура, столу і стільців відрізнявся відтінком від кольору стін і підлоги, щоб не зливатися воєдино. Але і кольорова меблі буде виглядати органічно.
Дуже популярне сучасне рішення – комбінація «світлий верх і темний низ». Звичайно, світлий-це бежевий, а ось темний низ може бути будь-яким в залежності від ваших колірних уподобань. У випадку з бежевими кухнями Темний-це коричневий, пісочний, сірий або чорний, нерідко – фіолетовий, червоний і інші кольори.
Приділіть увагу фактурі і матеріалу, з якого виготовлені меблі:
- Для кухні в класичному стилі немає нічого кращого дерев'яних столу і стільців;
- Для сучасної кухні підійдуть скляні столи або столи "під камінь" з глянцевою поверхнею;
- У великих кухнях добре виглядають затишні диванчики ;
Поєднання бежевого кольору в інтер'єрі кухні
Бежевий колір лояльно «відноситься» до багатьох інших кольорів, часто поєднуючись з ними гармонійно і приємно. Але є і такі відтінки, з якими беж «дружити» не бажає. Розглянемо кілька варіантів поєднання кольорів.
- Коричневий і бежевий - одне з найкращих поєднань. У кухні, виконаної в таких кольорах, відразу хочеться присісти і випити чашечку ароматної кави, закусивши шматочком шоколаду. При цьому не важливо, який коричневий колір вибрати – темний або світлий.
- Білий і бежевий - оптимальний варіант, простий у виконанні. Ось тільки не варто вибирати холодний білий колір, інакше кухня буде незатишною.
- Сірий і бежевий &8212; гарне поєднання як для класичних інтер'єрів, так і для сучасних. Ненав'язливий і делікатний сірий відмінно доповнить ніжний беж.
- Зелений і бежевий - тут потрібно бути обережним. Як блондинкам підходить не всякий зелений відтінок, так і на бежевій кухні не завжди можна використовувати зелений колір. Якщо зелень підібрана акуратно, то вона створить приємну обстановку літнього лісу або луки. В іншому випадку кухня буде виглядати брудною (це відноситься, в першу чергу, до ненасиченим зеленим кольорам).
- Чорний і бежевий - стильно і просто. Кухня, виконана в таких кольорах, виглядає дуже яскраво і сучасно. Але головне правило при використанні такої колірної гами – домінувати повинен бежевий.
- Червоний і бежевий - кухня в такій гамі в залежності від відтінку червоного виглядає ефектно і соковито, але при цьому не втрачає елегантності.
- Помаранчевий і бежевий - теж непогане поєднання за умови, що відтінки підібрані правильно. Краще, якщо оранжевого буде не багато (якщо це яскравий апельсиновий колір), але зате такі акценти пожвавлять бежеву кухню.
- Блакитний і бежевий - гарне поєднання, якщо блакитний відтінок – Небесний. Темно-блакитний, майже синій, колір в поєднанні з бежевим краще уникати використовувати – в цьому випадку беж буде виглядати брудно і сумно.
Дизайнерами підраховано, що бежевий колір має більше 1000 всіляких варіацій, починаючи від майже білого і закінчуючи темним кремом, які поєднуються з іншими квітами по-різному.
Щоб не допустити помилки при виборі колірної гами для кухні в бежевих тонах, користуйтеся колірними колами, оцінюючи, наскільки той чи інший відтінок гармонує з обраними колірними акцентами.
При цьому дотримуйтеся принципу, що внизу приміщення повинні бути більш темні тони, які світлішають до стелі (особливо це важливо для бежевій монохромного кухні).
І пам'ятайте – кухня в кольорі «беж» вимагає, щоб в ній були приємні дрібниці, які надають їй затишок і своєрідну красу. Це можуть бути годинник, інкрустовані крупами або кави, серветки із зображенням кавової чашечки, ваза з теплим «їстівним» принтом або м'які подушечки на стільцях з малюнком капкейків.