Вибираючи підлогу для кухні, ви повинні враховувати багато факторів. Необхідно звертати увагу на такі речі як вологостійкість, міцність, відсутність ковзання, здатність переносити перепади температур. Не кожне покриття відповідає всім цим критеріям.
Оптимальний вибір &8212; ламінат для кухні. Дошки з щільної спресованої деревної стружки відрізняються відмінними технічними характеристиками, доступною ціною і привабливим зовнішнім виглядом. Давайте розберемося, що з себе представляє ламінат, які у нього переваги і особливості використання.
Що таке ламінат
Сам по собі матеріал являє тонку деревоволокнистих плит високої щільності. Деревні волокна пресують з використанням високих температур, домагаючись максимально щільного прилягання і зчіпки складових елементів.
Верхній шар плити покривають особливою зносостійкою плівкою, яка виконує одночасно захисні і декоративні функції.
Завдяки такій технології виходять міцні і красиві блоки, які добре підходять для використання на кухні.
На що звернути увагу при виборі
Важливо розуміти, що не кожен тип ламінату підходить для експлуатаційних умов. Якщо ви хочете підібрати відповідне підлогове покриття, Вам слід звертати увагу на маркування на упаковці.
Перш за все, визначте клас зносостійкості. Умови на кухні далекі від ідеальних &8212; постійна вологість, перепади температур. Тому необхідно підібрати максимально зносостійкий тип ламінату. Оптимальним показником вважається рівень 32 або 33.
Якщо не піддавати покриття механічних пошкоджень і впливу відкритого вогню, вчасно витирати розлиту воду, підлога може прослужити вам до 15 років. Втім, ламінат з показником зносостійкості 34 може прослужити вам ще довше, однак і коштує він дорожче &8212; найчастіше переплачувати за нього немає сенсу.
Не менш важливий також і фактор вологостійкості. Спеціальна обробка дозволяє значно підвищити стійкість ламінату до впливу води і пари. Шукайте матеріал, на упаковку якого нанесено зображення крапель води або крана &8212; саме він найкраще підходить для використання на кухні.
Важливо: вологостійкість в першу чергу означає, що ламінат комфортно себе почуває в приміщеннях з високою вологістю. Так що заливати його водою не варто: при тривалому контакті з великою кількістю рідини ламінат розбухає і деформується.
Звертайте увагу на тип замкового з'єднання. Всього є два види ламінату &8212; з кріпленнями клік і Лок. Перший &8212; це збірно-розбірна система пазів, другий &8212; подобу замикається замку. Для кухні краще вибирати ламінат типу клік. По-перше, він більш довговічний і надійний, по-друге, його простіше укладати &8212; ви зможете впоратися з ним навіть без досвіду укладання підлог.
Покриття типу Лок виглядає дешевше, проте такі замки не дуже надійні &8212; якщо укласти ламінат не дуже щільно, плити почнуть рухатися. Та й сам процес монтажу набагато складніше. До того ж, на відміну від ламінату типу клік він вимагає ідеально рівній поверхні &8212; вам не обійтися без ретельної чорнової обробки.
Не варто забувати і про репутацію виробника: не женіться за сумнівною економією. Підозріло дешевий ламінат від ноу-нейм виробника навряд чи прослужить вам довго & 8212; швидше за все, вам намагаються продати підробку, не дуже якісну, а часом і небезпечну для здоров'я.
Дуже важливо враховувати такий фактор, як товщина виробу. Логічно, що чим товщі ламінат, тим він довговічніше і міцніше. Правда, і ціна зростає пропорційно товщині ламінованої дошки. Для кухні рекомендуємо вибирати ламінат не вже дев'яти міліметрів. Можна і більше, але тоді приготуйтеся до серйозних витрат.
Дуже красиво виглядають дошки ламінату з фаскою &8212; скошеною кромкою. Пол виходить об'ємним і фактурним. Однак для кухні цей варіант не дуже придатний &8212; в поглибленнях накопичується волога і бруд, що не дуже добре впливає на термін служби матеріалу. Тому віддайте перевагу оптичної фаски: панелі по краях у такого ламінату трохи темніше, ніж середина. Таким чином контур дошки виділяється, проте зберігається гладкий рельєф підлоги.
Дуже важливий фактор, про який нерідко забувають &8212; екологічність ламінату. У будь-якому випадку матеріал буде містити емісію формальдегіду &8212; токсичного для людини елемента, який при нагріванні виділяється в повітря. Уважно вивчіть етикетку: максимально допустимий Клас емісії & 8212; Е1. Краще ж витратити час і знайти ламінат з класом Е0 &8212; найбезпечнішим з точки зору екологічності.
Сучасні види ламінату нерідко випускають з додатковим звукопоглинальним шаром &8212; наприклад, Саунд Протект. Зайві 1-2 міліметри крадуть рівень шуму, роблячи перебування на кухні більш комфортним. Правда, коштує таке покриття досить дорого. Тому зважте свої фінансові можливості &8212; ймовірно, покласти окрему звукоізолюючу підкладку буде раціональніше.
Свою роль грає і фактура. Ми рекомендуємо вибирати вам шорстку поверхню ламінату & 8212; вона не ковзає, а значить, ризик травми значно менше, ніж при використанні гладкого глянцевого ламінату.
Переваги та недоліки підлогового покриття з ламінату
Як і у будь-якого іншого покриття, у ламінату є як свої плюси, так і мінуси. Розглянемо докладніше &8212; це допоможе прийняти Вам зважене рішення і не зіткнутися з неприємними сюрпризами в процесі експлуатації або укладання підлоги.
До незаперечних переваг підлоги з ламінату відносять:
- Міцний, якісний ламінат відрізняється хорошою стійкістю до пошкоджень. він не боїться падіння предметів, на ньому не з'являються відколи, подряпини і тріщини &8212; хіба що ви будете намагатися залишити їх самостійно.
- За рахунок захисної плівки ламінат не вигоряє на сонці, його забарвлення не змінюється від перепадів температур.
- Хороший ламінат не витирається з часом і довгі роки зберігає свій зовнішній вигляд.
- Матеріал дуже простий у догляді. його легко мити, причому часто досить просто води і м'якого миючого засобу &8212; покриття перешкоджає проникненню забруднення вглиб ламінату.
- За своєю структурою ламінат значно тепліше плитки, керамограніта, штучного каменю. якщо в приміщенні не холодно, ви можете ходити навіть босоніж.
- Під ламінат можна встановлювати тепла підлога.
- На ламінаті не залишаються сліди від ніжок холодильника, меблі, техніки. це дозволяє вам робити перестановки, не переживаючи за цілісність покриття.
- Широкі дизайнерські можливості. нескладно підібрати ламінат під будь-який дизайн інтер'єру.
- Простота монтажу &8212; покласти таку підлогу можна навіть своїми силами.
- Доступна ціна &8212; ламінат коштує набагато дешевше більшості матеріалів для обробки.
Як бачите, список достоїнств досить широкий. А що з недоліками?
Мабуть, можна виділити наступні мінуси використання ламінату:
- Ламінат не терпить контакту з водою протягом тривалого часу. якщо ви щось розлили, доведеться терміново витирати рідину. Якщо ж вас затопили сусіди або прорвало трубу, врятувати покриття від деформації дуже складно. Однак ви можете підвищити вологостійкість ламінату, обробивши місця стиків спеціальним герметиком.
- Ламіновані підлоги часто лають за шум — характерний дзвінкий звук від кроків, кігтів домашніх вихованців і впали предметів. рівень шуму можна зменшити, якщо покласти під ламінат спеціальну м'яку підкладку.
- При неякісному монтажі ламінат починає скрипіти. цю проблему легко вирішити &8212; просто довірте укладання підлоги професіоналам або проведіть самі, максимально ретельно.
- Ламінат досить стійкий до пошкоджень, проте все ж на ньому можуть з'явиться подряпини і відколи. щоб виправити ситуацію, можна купити спеціальні воскові олівці під колір вашого статі і замаскувати дефект.
Як бачите, мінуси при використанні ламінату можна вважати досить умовними: всі вони легко виправляються або запобігають.
Висновок? Це покриття сміливо можна рекомендувати до використання на кухні.
Визначаємо з малюнком, кольором і фактурою
Як вже було сказано вище, одна з переваг ламінату &8212; це широкий дизайнерський ряд, що дозволяє підібрати відповідний ламінат для будь-якого стилю оформлення інтер'єру. Давайте подивимося, яким він буває &8212; думка про те, що ламінат може імітувати тільки деревину в корені невірно.
Класичне дерево, дійсно, один з найпопулярніших типів. Сучасні технології дозволяють достовірно зобразити практично будь-яку деревину &8212; від світлої берези до насиченого, глибокого кольору дуба. Відповідна фактура, цікавий малюнок & 8212; відрізнити ламінат від дерева досить складно.
Не менш цікаво виглядає і ламінат, що імітує зістарене дерево. Дошки обробляють особливим чином, щоб отримати ефект ретро-паркету. Тріщини, потертості і декоративні відколи виглядають напрочуд затишно. Такий ламінат добре підійде для інтер'єрів кантрі, класика , шале.
Дуже цікаво виглядає Шкіряний ламінат. Така підлога з крокодилячої або пітонової шкіри & 8212; неординарне рішення для кухні, проте воно, безумовно, заслуговує на увагу. Правда, враховуйте, що подібне покриття виглядає дуже помітно, навіть химерно. Тому рекомендуємо обережно використовувати його, роблячи решті інтер'єр максимально стриманим.
Ламіноване покриття під метал &8212; ще один сучасний винахід. Виглядає воно вельми незвично і добре підходить для хай-тека або лофт . Підлога може виглядати дуже футуристично, а може імітувати Рівне металеве покриття &8212; все залежить від ваших уподобань.
Кам'яні підлоги з ламінату на перший погляд не відрізняються від керамограніта. Однак за відчуттями вони набагато комфортніше і тепліше. До того ж, вартість Вас приємно здивує. Правда, тут є один нюанс &8212; дуже важливо підібрати якісне покриття, так як якщо принт на плівку буде завдано недбало, ефект вийде змазаним.
Це ж твердження вірно і для ламінату, що імітує плитку. Відрізнити його при правильному друку від справжньої керамічної плитки буде практично неможливо.
Дизайнерський ламінат і зовсім може бути практично будь-яким. Малюнки, принти, мозаїки, різноманітні цікаві фактури... за допомогою такого ламінату можна створити практично будь-який інтер'єр на ваш смак.
Що стосується фактури, то вона дуже різноманітна. Крім класичної глянсовою і матовою поверхні виділяються ще кілька видів.
Так, ламінат з фактурою &171;Текстура&187; відрізняється невеликою рельєфністю. Виступаючі частини імітують справжній складальної паркет, за рахунок чого підлога виглядає дорого і елегантно.
Тонкі рисочки &171;рельєфу&187; забезпечують обсяг вашого статі, створюючи цікаві візерунки і забезпечуючи цікавий рельєф поверхні. Така підлога добре підходить для класичних інтер'єрів .
Ще більш достовірно виглядає &171;натуральна поверхня&187;. Дошку, повністю імітує структуру дерева, покривають тонким лаком. Навіть при пильному розгляді здається, що ваш підлогу & 8212; з натуральної дерев'яної дошки.
Олійне дерево &8212; матовий ламінат, який зовні схожий на добре відшліфоване дерево. Рівні лінії, красиві візерунки і ідеально гладка фактура.
Воскова поверхня схожа на деревину, натерту воском, як випливає з назви. М'який блиск забезпечує неймовірно затишне і тепле враження.
Цікаво виглядає і ламінат в стилі кантрі &8212; імітація натуральних дощок, трохи підшліфованих, але зберегли свою фактуру. Стильне рішення в сільському стилі.
Установка теплої підлоги під ламінат
Питання, яке цікавить багатьох &8212; чи можна класти ламінат на теплу підлогу.
Експерти запевняють, що робити це можна, проте потрібно врахувати деякі особливості покриття:
- Вам не підійдуть електричні теплі підлоги. За рахунок того, що плівка нагрівається швидко і не завжди рівномірно, з часом ламінат може деформуватися, розсохнутися. Оптимальним рішенням стануть Водний або інфрачервоні теплі підлоги.
- Ламінат не терпить різких перепадів температури, тому вам доведеться плавно підвищувати рівень нагріву теплої підлоги. Для того, щоб уникнути псування підлоги, поставте температурні датчики і використовуйте реостат, який дозволить виробляти нагрів приміщення поступово.
- Слідкуйте, щоб підлога не нагрівалася вище 28 градусів &8212; інакше вона стане занадто крихкою і ламкою.
- Під час використання теплої підлоги ми рекомендуємо включати спеціальні зволожувачі повітря. Не допускайте, щоб вологість в кухні падала на рівень менше 50%. Це загрожує висиханням ламінату і, як наслідок, появою тріщин.
Якщо ви врахуєте ці поради, проблем з експлуатацією теплої підлоги виникнути не повинно.
Поради по догляду та експлуатації
Якісний ламінат здатний прослужити вам до п'ятнадцяти років. Однак для того, щоб термін служби відповідав заявленому, вам необхідно дотримуватися ряду рекомендацій по догляду за ламінатом.
Скористайтеся нашими рекомендаціями:
- Найкраще віддати перевагу сухому прибиранню &8212; підмітання віником, чистка пилососом. Так ви уникнете контакт ламінату з вологою, а значить, покриття довше збереже свою структуру.
- З іншого боку, одного сухого прибирання на кухні навряд чи буде достатньо. Ймовірно, вам доведеться регулярно мити підлогу. для цього скористайтеся м'якою шваброю або ганчіркою. Дуже важливо добре віджимати її &8212; тканина повинна бути не мокрою, а злегка вологою. Після миття бажано сухою ганчіркою витерти підлогу насухо.
- Використовуйте м'які миючі засоби. Ідеально підходять мильний розчин, спеціальний засіб для миття підлоги, миючий для посуду. відмовтеся від використання чистячих засобів з абразивними частинками &8212; вони можуть подряпати захисне покриття ламінату. Крім того, не варто використовувати агресивну хімію &8212; так ви ризикуєте зіпсувати колір і малюнок своєї статі.
- При появі плями його варто видалити відразу, тому що в подальшому бруд може в'їстися в матеріал, після чого видалити її з поверхні буде дуже складно. для застояних плям, які не прибираються звичайними засобами, можна використовувати розчин ацетону: нанести його на пляму на кілька хвилин, не забувши після видалити сам розчинник і забруднення.
- Ви розлили воду чи іншу рідину? відразу ж зберіть її ганчіркою і витріть насухо. Через тривалого контакту з рідиною ламінат може набрякнути, особливо в місцях з'єднання.
- У вас меблі з гострими ніжками, наприклад, металеві? Подумайте про захисний чохол для ніг. Він запобіжить покриття від появи подряпин.
- Якщо ви хочете оновити покриття, ви можете скористатися спеціальним поліролем або покрити підлогу тонким шаром лаку. не варто використовувати, віск і мастику: по-перше, покриття стане слизьким і ви ризикуєте отримати травму. По-друге, такі поліролі псують структуру ламінату, роблячи його менш стійким до пошкоджень.
- Зафарбувати неглибокі подряпини можна восковим олівцем. пошкодження серйозніше, ніж хотілося б? Використовуйте акрилову шпаклівку, щоб замаскувати скол. Врахуйте, що сохне вона майже добу &8212; з обробленим місцем необхідно звертатися обережно.
- Подряпини слід обробляти відразу ж після появи. порушена структура підлоги &8212; відмінний шлях проникнення вологи, через яку подряпана дошка може деформуватися.
Як бачите, догляд за ламінатом не становить особливої складності. Головне &8212; слідувати нашим порадам.
Відгуки
Ми зібрали для вас кілька найбільш докладних відгуків про ламінат, де люди описують реальний досвід використання цього покриття. Під кожним відгуків & 8212; коментарі наших експертів.
Дійсно, ламінат з міцністю 32 може витримати навіть найважчі умови. Правда, врахуйте, що за 10 років ціна його значно зросла. Однак якщо ви готові до витрат &8212; вони виправдають себе.
Забарвлення ламінату дійсно визначає дуже багато. Так, власники занадто світлого ламінату часто скаржаться на пил, а на &171;строкатому&187; і правда нічого не видно. Але це не означає, що його не потрібно прибирати.
Цей відгук цікавий зауваженням про витяжку. Вона не тільки прибирає неприємні запахи на кухні, але і допомагає контролювати вологість повітря в приміщенні. Це дозволяє продовжити довговічність ламінату.
І знову повертаємося до того, що головне &8212; це якість. Негативних відгуків про міцному і товстому ламінаті ми не знайшли &8212; зате хвалебних досить багато.
Підлоги з ламінату в інтер'єрі кухні (реальні фото приклади)
Не знаєте, як вписати ламінат в інтер'єр кухні? Підбірка фото для вас!
[autor_bq]