В якому б стилі не була оформлена ваша кухня, без штор або гардин вона навряд чи придбає завершений вигляд. Однак мало вибрати красиві фіранки & 8212; необхідно ще правильно повісити їх. І в цьому питанні вам не обійтися без якісного карниза.
Важливо підібрати його так, щоб він не тільки прикрашав кухню, але і підходив до обраному вами типу штор.
З чого почати вибір
Як ми вже сказали, перш за все необхідно визначитися з тим, які штори ви будете вішати на карниз. Потрібно враховувати не тільки їх тип, але і габарити, і вид тканини. Чим більше і важче штори, тим потужніший карниз вам потрібен &8212; тонка пластикова рейка хороша для легкої тюлі , але чи витримає вона багатошаровий оксамит?
Враховуйте конфігурацію вашої кухні: в невеликих приміщеннях краще використовувати приховані карнизи, а для просторих можна вибрати різьблений, з фігурними прикрасами.
Крім того, не забувайте про стилістичні правила оформлення. Навряд чи класичний дубовий карниз добре буде виглядати на кухні, оформленої в стилі хай-тек.
Розуміння того, який карниз необхідний на вашу кухню &8212; запорука правильного вибору і красивого інтер'єру.
Виміри
Якому б карнизу ви не віддали перевагу, дуже важливо правильно підібрати його розміри. Для цього вам буде потрібно зробити виміри.
Складного в цьому нічого немає &8212; із завданням можна впоратися самостійно. Все, що вам знадобитися &8212; виміряти ширину віконного отвору. Далі дійте за такою формулою: додайте до вийшла величиною 30-50 сантиметрів.
Звичайно, зробити карниз можна і чітко за розміром вікна. Однак такий прийом допустимо тільки для жалюзі і рулонних штор, які встановлюються безпосередньо у віконний отвір. В інших же випадках краще залишати невеликий зазор & 8212; так карниз і штора будуть виглядати привабливо.
Довжину карниза варто варіювати, в залежності від конфігурації вашої кухні. Наприклад, вузьке вікно може здатися значно ширшим, якщо повісити на нього довгий карниз. І навпаки, не надто довга опора для штор візуально може звузити занадто вузьке вікно.
Вибір карниза
Вибір карниза багато в чому визначає вид кухні.
Незалежно від того, як ви хочете оформити свою кухню і яким шторам віддаєте перевагу, є кілька загальних рекомендацій, якими слід керуватися, щоб надати приміщенню стильний і охайний зовнішній вигляд:
- Для тонких і вузьких карнизів вибирайте легкі, повітряні штори. Пам'ятайте про баланс: груба важка тканина не буде виглядати на тонкій рейці, тоді як прозора тюль навряд чи буде виглядати на масивному карнизі.
- Керуйтеся загальним правилом: вигадлива деталь повинна бути одна. для багатошарових фіранок складної фактури варто підбирати карниз простої форми. І навпаки, різьблену конструкцію незвичайної форми підкреслить проста тканина без особливих надмірностей.
- Для кухні з низькими стелями краще використання стельових карнизів & 8212; так приміщення візуально буде виглядати вище . Якщо ви хочете встановити саме настінний карниз, підніміть його над віконною нішею &8212; ефект буде приблизно той же. І відмовтеся від грубих масивних рейок & 8212; такі конструкції візуально занижують стіни кухні.
- Знайдіть гармонійне поєднання: карниз повинен перегукуватися за колірною гамою зі шторами, меблями або чистової обробкою. якщо на кухні він буде виглядати чужорідним елементом, про красу приміщення доведеться забути.
- Щоб штора завжди залишалася на краю штанги, при монтажі не забудьте помістити одне кільце в проміжку між кріпленням і наконечником.
- У вас важка штора і ви боїтеся, що тендітні кріплення її не втримають? спробуйте чергувати круглі кільця із затискачами для штор. так конструкція буде триматися міцніше. Або ж замініть пластикові кільця на металеві & 8212; але цей прийом підходить не до всіх стилів оформлення інтер'єру.
- Обробіть верхній край штори спеціальною плівкою. так при русі вона не буде витирати пил з карниза і набагато довше залишиться чистою і акуратною.
Ці поради можна вважати універсальними &8212; вони підходять для кухні, оформленої в будь-якому дизайнерському стилі і для будь-якого типу карниза. Якими вони бувають? Зараз розглянемо детально!
Конструкція карнизів
Більшість карнизів, до якого виду вони б не належали, складаються з певного набору деталей. При покупці рекомендуємо уважно вивчити якість кожної з них: від цього залежить надійність карниза і довговічність його експлуатації.
Особливу увагу приділяйте кронштейнів &8212; кріпленням, на які кріпиться вся конструкція.
Важливо: який би карниз ви не вибрали, рекомендуємо відмовитися від пластикових кріплень. Навіть найякісніший кронштейн із пластику швидко виходить з ладу і ваш карниз може впасти в будь-який момент.
Залежно від довжини конструкції, вам може знадобитися два або більше підвісу. Оптимальне рішення & 8212; два кутових, які ставляться з боків і мінімум один центральний, який приймає на себе основну вагу карниза. Не радимо Вам використовувати карнизи тільки з двома кронштейнами &8212; вони підходять хіба що для легкої тюлі і можуть виявитися не дуже стійкими.
В якості основи для підвішування штори може виступати штанга, струна або профіль. Детальніше про це ми поговоримо в наступному розділі. Однак слід керуватися правилом &8212; чим масивніше штора, тим товщі повинен бути карниз.
Деякі моделі карнизів передбачають наявність флеронів. Це фігурні наконечники, які встановлюються по кінцях карнизів. Виглядають вони дуже стильно, проте підходять не до кожного дизайнерського оформлення. Крім того, флерони обтяжують конструкцію, тому для тонких карнизів-струн їх використовують рідко.
Спосіб кріплення
В залежності від того, яким чином встановлюється конструкція карниза, виділяють всього два їх види &8212; стельові і настінні.
Стельові конструкції, як зрозуміло з назви, кріпляться безпосередньо до стелі. Основна їхня перевага в тому, що візуально вони піднімають стінки, роблять кухню вище і просторіше. Особливо сильно цей ефект помітний, якщо ви зробите карниз по всій ширині кімнати.
Іноді їх ставлять не в естетичних, а в чисто практичних цілях. Наприклад, якщо немає можливості добре закріпити настінний карниз. Це відбувається, якщо стіни зроблені з гіпсокартону або вікно розташоване практично впритул до стелі. Мінус стельових карнизів в тому, що вони не можуть витримувати занадто велику вагу, а значить, від масивних штор з важкої матерії швидше за все доведеться відмовитися.
Крім того, виробляють їх всього двох типів &8212; Шинні і профільні. А значить, дизайнерські можливості будуть обмежені.
Набагато більше простору для фантазії припускають настінні карнизи. Їх встановлюють на кухнях найрізноманітніших стилів, так як вони передбачають безліч варіантів виконання. Такий карниз витримує навіть найважчі штори і якщо ви впевнені, що стіна витримає вагу, такий вибір цілком виправданий. Правда, для низьких кухонь вони не підходять.
При виборі типу карниза необхідно також враховувати і вид ваших кухонних штор. Наприклад, стельовий карниз не підходить для римських штор &8212; вони не будуть щільно прилягати до вікна, а значить, весь ефект втрачається. З іншого боку, рівна штора в підлогу не буде виглядати на настінному карнизі. Тому враховуйте всі фактори, щоб отримати ідеальний зовнішній вигляд.
Форма
І все ж не можна заперечувати, що головний критерій, за яким багато хто вибирає собі карниз &8212; це його зовнішній вигляд. Пропонуємо подивитися різноманітні типи конструкцій, серед яких ви безумовно знайдете ту, яка припаде до душі і підійде до інтер'єру вашої кухні.
Традиційний, звичний багатьом тип &8212; це класичні круглі карнизи. це може бути як одна округла трубка, так і дві розташованих паралельно один одному, наприклад, для штор в комплекті з гардинами. Сучасні круглі карнизи часто доповнюють флеронами з кожного боку. Раніше вони використовувалися виключно з утилітарною метою, щоб усередині карниза не накопичувалася пил. Однак зараз дизайнери все частіше використовують їх в якості прикрас, надаючи їм найрізноманітніші форми і зовнішній вигляд.
Важливо: якщо ви віддали перевагу круглому карнизу, дуже важливо витримати всю конструкцію в єдиному стилі. Штори, люверс, карниз і підвіси повинні відповідати один одному як по ідеї, так і по колірному оформленню.
Більш сучасний варіант &8212; Струнні карнизи. вони навряд чи підійдуть класичним інтер'єрам, а ось для хай - тека або мінімалізму &8212; ідеальне рішення. Такий карниз не займає багато місця, він практично непомітний і при правильному зверненні може створити ефект ширяє в повітрі штори. Конструкція гранично проста & 8212; два кронштейна, на який натягнута тонка струна. При цьому металевий трос, який використовується в якості струни, може витримати досить велику вагу.
Однак гранично важливо вибрати конструкцію з якісними фіксаторами, інакше рано чи пізно трос провисне і штора опуститься. Але якщо ви придбали якісний струнний карниз, то такої проблеми не виникне.
Шинний карниз &8212; це конструкція зі спеціальною виїмкою, в яку і встановлюються кріпильні механізми. По суті, штора ковзає між двома паралельними елементами.
Цікавий факт: цей тип карниза винайшли в СРСР, де він користувався величезною популярністю. Тому більшість людей старше 40 набуває саме його &8212; підсвідомо саме такий карниз сприймається ними як єдино правильний.
Така конструкція підходить для простих штор & 8212; повісити ламбрекени не дозволить сама будова карниза. Втім, ви можете поекспериментувати &8212; іноді на шинному карнизі непогано виглядають легкі гардини в поєднанні з щільними шторами.
Кріплять шинний карниз найчастіше впритул до стелі, тому візуально кімната здається вище &8212; відмінне рішення для не дуже високої кухні.
Особливість багетного карниза &8212; наявність особливої різьблений або фігурної планки, яка приховує всі нутрощі конструкції, завдяки якій і рухаються штори. Дуже часто планку використовують в якості декоративного елемента &8212; її обробляють найрізноманітнішими матеріалами, прикрашають стразами або фурнітурою, розмальовують. Найчастіше під планкою ховається звичайний шинний карниз, тому багетний варіант нерідко називають комбінованим.
Лайфхак: деякі моделі багетних карнизів дозволяють встановити під планкою приховану світлодіодну стрічку. Для кухонь в стилі хай-тек таке рішення може виявитися справжньою знахідкою.
Ще один тип, зовні схожий на шинний, це профільний карниз. на відміну від свого попередника, він являє собою складну конструкцію, де кожен елемент представляють окрему рейку. Основна їх перевага &8212; підвищена гнучкість. Такі карнизи добре підходять для фігурних вікон або еркерів . Крім того, якщо ви встановлюєте його під стелю, краю карниза нескладно закруглити, замаскувавши таким чином не дуже естетичні бічні плашки.
Крім того, на профільний карниз можна встановити бленду &8212; особливий вид планки, декорований найрізноманітнішими візерунками. Особливість бленди в тому, що вона досить вузька, тому підходить навіть для невеликих кухонь. Триярусний профільний карниз з блендою & 8212; ідеальне рішення, якщо ви хочете повісити одночасно Гардини, штори і ламбрекен.
Не дуже часто на кухні використовують Телескопічні карнизи. вони легко складаються і розвиваються, тому нескладно підібрати відповідний розмір карниза. До того ж, в залежності від обраних штор ви можете переважувати його буквально за п'ять хвилин, тому ремонт для того, щоб оновити кухню, вам не буде потрібно.
Поступово в моду входять вітражні міні-карнизи. кріплять їх безпосередньо на раму вікна. Встановлюють їх і вгорі віконної рами і, в деяких випадках, посередині. Конструкція виглядає дуже незвично і здатна додати затишку в стилі кантрі, кафе або прованс. Крім того, невеликі габарити роблять їх ідеальними для використання в маленьких кухнях.
У вас є вікно з глибоким віконним отвором? Оптимальним рішенням може стати поворотний карниз. він кріпиться безпосередньо на віконну стулку. При цьому штори в цій ситуації можна відкривати також, як і стулку.
Особливий тип віконного карниза &8212; кріплення для римської або рулонної штори. її встановлюють безпосередньо в віконну раму, що дає можливість піднімати штору вертикально, по типу жалюзі. При цьому дуже важливо переконатися, що віконна рама ідеально підходить під розмір карниза &8212; інакше ви просто не зможете його встановити.
Матеріали виготовлення
Якщо ви визначилися з формою і зовнішнім виглядом, пора зосередиться на виборі матеріалів для карниза. За винятком струнних, які завжди виготовляються з металу, інші типи допускають варіації.
Доступний та економічний сучасний матеріал &8212; це пластик. особливою популярністю користуються пластикові стельові карнизи. Головна їхня перевага & 8212; мала вага, який не перевантажує стельове покриття і можливість пофарбувати їх практично в будь-який колір. Ви можете як замаскувати карниз, так і зробити його яскравим колірним акцентом, який додасть кімнаті фарб.
Дуже модний сучасний прийом &8212; оздоблення пластикових карнизів різними декоративними матеріалами, що імітують натуральне покриття. Це може бути імітація шкіри, тканини, дерева або металу. Якщо не вдивлятися, підробку розпізнати практично неможливо.
Важливо: пластикові карнизи можуть витримувати досить велику вагу. Однак все залежить від якості матеріалу і типу конструкції, тому при покупці рекомендуємо окремо уточнити цей момент у продавця, особливо якщо ви хочете об'ємні штори з важкої тканини.
Вічна класика &8212; це дерев'яні карнизи , які додають розкоші та елегантності практично будь-якій кухні. Вони можуть бути різного типу, від трубчастих до багетних. Враховуйте, що конструкція часто виглядає досить масивною, тому навряд чи дерево підійде для оформлення карниза в невеликій кухні з низькими стелями.
Крім того, дерев'яний карниз притягує до себе увагу і вважається самостійним декоративним елементом в інтер'єрі. Це означає, що штори до нього потрібно підбирати особливо ретельно, щоб створити гармонійний ансамбль. Вони чудово поєднуються з класичними важкими портьєрами з добротної тканини на зразок парчі, жаккарда, гобелена, але також можуть підкреслити красу легких гардин. Все залежить від обраного матеріалу, способу оформлення карниза і загального інтер'єру.
Зверніть увагу: такий карниз витримає навіть найважчі штори, тому щодо матеріалів ви обмежені тільки стилістичними правилами.
Карнизи з металу вважаються найдорожчими. І це не дивно: вони міцні, красиві і дуже різноманітні. В якості матеріалу можуть виступати найрізноманітніші метали різноманітних кольорів і фактур: білі, чорні, латунні, мідні, &171;під золото&187;. Тому підібрати підходящий варіант можна для будь-якого інтер'єру &8212; від хай-тека до бароко.
Порада: звертайте увагу на фактуру карниза. Глянцеві металеві конструкції більше підходять для класичних інтер'єрів, а матові відтіняють красу сучасних.
Обережніше слід бути з фігурними карнизами, наприклад, кованими. Вони досить вимогливі і відтягують на себе значну частину уваги. Крім того, для їх встановлення потрібне міцне перекриття &8212; той самий гіпсокартон руйнується під вагою металу.
Сподіваємося, наша добірка фото карнизів в інтер'єрі кухні допоможе вам визначитися з вибором!
[autor_bq]