Назад
Навісні шафи для кухні: як вибрати матеріал, форму і розмір (реальні фото приклади)

Навигация по разделу

Організація робочого простору на кухні &8212; це не тільки установка трикутника і підбір зручного гарнітура. Важливо ще правильно організувати зберігання продуктових запасів, кухонного начиння, посуду.

Зручний варіант &8212; навісні шафки. Вони виконують відразу кілька функцій:

  • Захищають вміст від прямих сонячних променів, перепаду температури, вологості, пари і конденсату;
  • Дозволяють підтримувати порядок в робочій зоні;
  • Дають можливість ергономічно розмістити все необхідне;
  • Економлять простір в кухні, що особливо актуально для невеликих приміщень;

У цій статті ми поговоримо про те, як правильно вибирати навісні шафи для кухні.

Матеріали

Сучасні кухонні шафки виготовляють з самих різних матеріалів. Вони відрізняються як за ціною, так і за своїми характеристиками. Розглянемо найпопулярніші варіанти.

Шафки з ДСП &8212; одні з найбільш недорогих. Різні дизайнерські рішення, широка кольорова палітра, приваблива ціна. Важать такі шафи трохи, тому їх можна встановлювати на ненесучі стіни. Однак якість часто залишає бажати кращого &8212; матеріал дуже недовговічний і легко деформується.

Більш сучасний варіант &8212; ламінований ДСП. такі шафи відрізняються більш високою міцністю і вологостійкістю, вони не деформуються через перепади температур і пара. До того ж виглядають привабливіше своїх не ламінованих аналогів. Ціна теж цілком доступна. Однак необхідно відповідально підійти до вибору виробника &8212; якщо ламінація виконана неякісно, довго такий шафка не прослужить.

Фанерні навісні шафи коштують дорожче, однак і прослужать вам довго. При виборі шафки з фанери звертайте увагу на те, якою фарбою і лаком покрита поверхня. Саме від них залежить їх вологостійкість і термін служби.

Шафи з МДФ не можна вважати бюджетними, однак за якістю вони перевершують всі варіанти. МДФ часто використовують як основу під покриття & 8212; пластик, акрил , скло.

Шафи з масиву натурального дерева відрізняються високою якістю, довгим терміном служби і високою ціною. Вони відмінно вписуються в найелегантніші інтер'єри і на довгі роки зберігають свій бездоганний вигляд.

Іноді в магазинах можна знайти скляні або пластикові навісні шафи для кухні. важливо розуміти, що вони виконані не повністю з цих матеріалів. Основою найчастіше служить МДФ, а скло і пластик йдуть тільки на фасади &8212; в іншому випадку меблі вийшла б занадто крихкою.

Розміри

Вибирати габарити підвісних кухонних шаф слід виходячи з площі кухні, висоти стін і потреб в місці для зберігання кухонного інвентарю.

Однак існують певні стандарти:

  • Оптимальна відстань між робочою поверхнею і навісними шафками &8212; 45 сантиметрів. це досить зручно, а вам не доведеться далеко тягнуться за предметами першої необхідності.
  • Глибина навісного шафки повинна бути менше, ніж ширина стільниці гарнітура. найзручніший варіант на думку конструкторів меблів &8212; 30 сантиметрів. На такій полиці ви без проблем розмістите все необхідне.
  • Вибираючи висоту навісних шаф, продумайте, як ви будете діставати посуд і начиння з верхніх полиць. Меблевики рекомендують робити шафки не більше 70 сантиметрів у висоту.

Ідея! якщо у вас маленька кухня і необхідно багато полиць, встановіть підвісні шафи під саму стелю. На верхніх полицях ви зможете зберігати рідко використовуваний інвентар і запаси бакалії.

Оптимальні габарити розрізняються для пристінних і кутових підвісних шаф. Пропонуємо таблицю розмірів, яка допоможе зорієнтуватися при виборі навісних шаф.

пристінні кутові
Висота 35-70 сантиметрів 35-70 сантиметрів
Глибина 40-120 сантиметрів 40-120 сантиметрів
Широта 30-40 сантиметрів 20-30 сантиметрів

При цьому важливо розуміти, що всі зазначені розміри &8212; це тільки Орієнтир. Вибір вам робити необхідно, спираючись на власне зручність, розміри кухні, тип Гарнітура.

Форма

Окрім розмірів, вам також доведеться визначитися з потрібною формою. Тут теж можливі варіації.

Вузькі навісні шафи для кухні зручні в невеликих приміщеннях або якщо ви не особливо любите готувати. Вони набагато менш місткі, ніж широкі аналоги, проте практично не займають місця. Якщо у вас мало посуду &8212; це чудовий варіант.

Кутова навісна шафа для кухні часто входить до складу кутового або п-образного гарнітура. Він менш місткий, ніж прямі шафи. Однак навіть 25-30 сантиметрів додаткової площі значно спрощують організацію зберігання продуктових запасів і кухонного інвентарю.

Кухні з навісними шафами до стелі, як ми вже писали, практичне рішення для невеликих приміщень. До речі, такий підхід виправданий і з точки зору гігієни &8212; кожен, хто хоч раз робив генеральне прибирання на кухні знає, як важко відмити жирні плями з налиплого пилом, що утворилися на верхніх панелях таких шаф.

Високі навісні шафи виправдані, якщо ви впевнені, що Вам буде зручно діставати предмети, що зберігаються на верхніх полицях. З іншого боку, вони дозволяють заощадити робочий простір. Тож подумайте, наскільки вам буде комфортно працювати з ними.

Горизонтальні навісні шафи, не надто високі, але витягнуті ідеально підійдуть для просторої кухні. Крім очевидного зручності є ще один плюс &8212; мити такі шафи набагато простіше, ніж високі.

Якщо ж вам не потрібно зберігати кілька наборів сковорідок і каструль, стратегічний запас круп і приправ, подумайте про маленькі навісні шафи. завдяки відкритим стінам кухня буде виглядати набагато просторіше, ніж насправді.

Спосіб відкривання дверей

Несуттєвий на перший погляд питання заслуговує особливого розгляду. Так, на маленькій кухні шафки з вертикально відкриваються дверцятами можуть бути дуже незручними.   Всього виділяють три типи механізму відкриття дверей підвісних шаф: орні, розсувні і підвісні. розглянемо докладніше.

Звичні всім орні дверцята, що відкриваються в сторону, кріпляться на Меблеві петлі, які встановлюються на каркас фасадної частини. Якщо віддаєте перевагу таким варіантам, особливу увагу зверніть на кут розкриття. Він може становити від 90 до 180 градусів.

Це &8212; найбільш надійна система. Такі шафи можуть прослужити до 50 років, якщо петлі якісно підігнані.
при установці важливо переконатися, що дверцята вільно відкриваються, не натикаючись на стіни та інші меблі &8212; інакше термін служби істотно скоротиться.

Для маленьких кухонь перевагу краще віддати розсувним модулям. їх мінус &8212; неможливість забезпечити доступ відразу до всього шафки. По суті, одна дверцята просто засувається за іншу. Однак такі шафи займають мінімум місця, що потрібно враховувати &8212; в невеликих кухнях. Коштують вони трохи дорожче. Розсувний механізм високої якості може прослужити до 20 років.

Модні шафки з вертикальним підйомним механізмом зручні, але не завжди. враховуйте, що найчастіше дверцята піднімається вище гарнітура, тому на кухнях з низькими стінами ви можете пошкодити її, а в рідкісних випадках &8212; ще й стелю. Якісний вертикальний підйомний механізм може працювати без перебоїв до 15 років. Якщо вам подобаються саме такі шафи, зверніть увагу на моделі з фрикційним підйомником &8212; він дозволить зафіксувати дверцята шафи в зручному положенні, а не розчиняється на максимум.

Підсвічування

Ще одна перевага навісних шафок для кухні &8212; можливість установки додаткового підсвічування над робочою зоною. Для цих цілей ви можете використовувати точкові світильники , встановлені в дно шаф. Такий прийом дозволяє отримати добре освітлену стільницю.

Ще один цікавий крок &8212; використання світлодіодної стрічки . М'яке підсвічування не несе практичної користі, проте грає важливу візуальну роль. З такою прикрасою кухня здається вище і просторіше.

Як повісити

Встановити підвісну шафу на кухні самостійно не дуже складно.

Нюанс!  всі роботи по проводці освітлення і розводці електрики повинні бути завершені до установки шафок, інакше може знадобитися їх демонтаж.

Для початку переконайтеся, що у вас є все необхідне:

  • Підстава для кріплення;
  • Безпосередньо самі шафки (якщо раніше ви не стикалися з монтажем шаф, рекомендуємо вішати вже зібраний варіант);
  • Цвяхи, саморізи;
  • Стяжки;
  • Дриль або перфоратор (залежить від типу вашої стіни);
  • Олівець, лінійка, будівельний метр;
  • Рівень, щоб повісити шафи по одній лінії;
  • Шуруповерт;
  • Молоток;
  • Ножівка.

Переконавшись, що все в наявності, приступайте безпосередньо до робіт.

Важливо! перед тим, як приступати безпосередньо до установки шафок, підготуйте &171;робочу поверхню&187;. Вирівняйте стіни, при необхідності зашпаклюйте їх. Якщо нижня частина гарнітури вже встановлена, накрийте її плівкою &8212; будівельне сміття може подряпати робочу поверхню.

За допомогою будівельного рівня відзначте бажане місце підвіски шаф. Користуйтеся наведеною вище інформацією, заміряйте стіни і нанесіть пунктирну лінію на місці монтажу шаф. Виконувати роботи по виміру краще з помічником &8212; один міряє рівнем стіну, другий відзначає точки монтажу.

Зверніть увагу, що на гіпсокартонній стіні шафи (особливо важкі з масивів) краще не вішати занадто високо &8212; стіна може деформуватися. Враховуйте також, що в будь-якому випадку між меблями і стіною буде невелика відстань в кілька міліметрів. Щоб шафа висіла симетрично, необхідно встановити дві рейки &8212; по верхньому або нижньому краю. Скористайтеся дрилем і закріпіть рейки з кроком в 5-6 сантиметрів.

Будівельники при установці навісних шаф можуть користуватися підвісами, однак якщо ви раніше не займалися подібною роботою, краще зупинитися на рейках: цей спосіб дозволяє провести монтаж швидко і з високою точністю.

Крім того, в цьому випадку вага шафи розподіляється рівномірно, що знижує навантаження на стіни.Встановивши рейки, підготуйте в них отвори для дюбелів. Робіть крок в 8-10 сантиметрів. Однак якщо ви не впевнені в міцності стіни (найчастіше така проблема виникає в старих будинках), його можна скоротити.

Зніміть з шафи полиці і дверцята (якщо вони розсувні або орні, вертикальні краще залишити на місці, якщо не впевнені, що зможете правильно їх закріпити) і підвісьте шафи. Переконавшись, що вони вишикувалися в рівну лінії, з'єднайте їх стяжкою. Після цього можна встановлювати дверцята і полички. Проведіть фінальну прибирання приміщення. Ваші навісні шафки готові до експлуатації!

[autor_bq]

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале. Основні правила оформлення, практичні поради, ...
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Дизайн кухні в стилі лофт, плюси і мінуси, основні особливості оформленн ...
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Дізнайтеся куди можна поставити мікрохвильовку на кухні, що б при цьому ...
Новое youtube видео