Назад
Бра на кухні: різновиди, як вибрати, фото приклади

Навигация по разделу

До освітлення на кухні завжди пред'являлися високі вимоги. З одного боку важливо, щоб робоча зона була добре освітлена і вам комфортно працювалося. З іншого &8212; хочеться затишку в їдальні зоні.

Поєднувати два кардинально різних підходи до освітлення складно. На допомогу можуть прийти бра & 8212; невеликі настінні або стельові світильники, що забезпечують зональне освітлення в обраних вами місцях.

У цій статті ми говоримо про те, які вони бувають і як правильно вибрати бра для кухні.

Плюси і мінуси

Перед тим, як прийняти рішення про покупку одного або декількох бра, радимо ознайомитися з нашою таблицею достоїнств і недоліків цього виду світильників Правда, при правильному виборі бра мінусів практично немає &8212; скоріше, нюанси, які необхідно брати до уваги.

Різновиди

Перш за все необхідно розвіяти популярне оману &8212; про те, що бра можна вішати тільки на стіну. Існує окремий підвид & 8212; стельові бра. Це невеликі світильники, які вішаються на стелю і забезпечують точкове освітлення.

стельові бра забезпечують точкове освітлення

Найчастіше їх використовують для того, щоб підсвітити робочу зону, забезпечивши додаткове освітлення або створити затишне вертикальне освітлення в їдальні зоні. Найчастіше такі світильники мають вигляд півсфери, орієнтованої до стелі або, навпаки, до підлоги.

Набагато різноманітніше настінні бра. Виділяють кілька видів таких світильників.

Закриті або напівзакриті бра

Ці бра оснащуються скляним плафоном, прозорим або напівпрозорим. Такі світильники можуть оформлятися в різних стилях і відмінно підходять для кухні &8212; гладку поверхню не складно відмити від забруднень.

закриті бра
напівзакриті бра

Цей тип рекомендується для використання на невеликих кухнях &8212; за рахунок своєї компактності він не займає багато місця.

Спрямовані бра

Складаються з гнучкої основи і безпосередньо лампи. Основна перевага такого світильника в тому, що ви можете повернути його в потрібну вам сторону, направивши світло.

ви можете направити потік світла так, як Вам зручно

Ми рекомендуємо встановлювати їх над робочою зоною, де стельового освітлення часто недостатньо.

Декоративні бра

Можуть приймати найрізноманітнішу форму &8212; про них ми докладніше розповімо трохи нижче.

Декоративні бра досить різноманітні

Велика кількість декоративних рішень дозволяє підібрати підходящий варіант для будь-якого дизайну кухні.

Бра поділяються за типом вимикача

Важливим елементом будь-якого освітлювального приладу вважається вимикач. Від правильного його вибору багато в чому залежить зручність користування світильником. У випадку з бра виділяють чотири типи вимикачів.

Настінний

Найбільш практичний. Такий вимикач можна вбудувати в загальну систему освітлення. Він акуратно виглядає, надійний і довговічний.

Бра з настінними вимикачами

З мінусів цього типу бра відзначимо необхідність проводки до вимикача. Таким чином, вам доведеться руйнувати стіну, а потім обробляти її, щоб приховати сліди робіт. Це робить небажаним установку таких бра на кухні з уже завершеним ремонтом.

Вимикач-ланцюжок

Бра з таким вимикачем виглядають естетично і не вимагають таких складних робіт.

світильник з вимикачем-ланцюжком

Однак необхідно зауважити, що досить часто ланцюжки роблять не дуже міцними &8212; вони можуть рватися, вимагати заміни або просто втрачати зовнішній вигляд. Щоб уникнути цього купуйте якісні світильники і акуратно звертайтеся з ними.

Вимикач на дроті

Один з найбільш бюджетних варіантів. Такі вимикачі прості в установці і не вимагають додаткових робіт.

можна купити бра з самим звичайним вимикачем на шнурі

Однак кнопка на електричному кабелі виглядає часто не дуже симпатично, тому якщо вона на виду, зовнішній вигляд кухні може здаватися кілька недбалим.

Бра без вимикача

Бра необхідно перед використанням кожен раз підключати до електричної мережі, а щоб погасити світло &8212; виймати вилку з розетки.

Бра без вимикача-найдешевший варіант

Це найдешевший тип такого світильника. Але він не дуже зручний, особливо якщо розетка знаходиться у важкодоступному місці.

Види декоративних бра

Як ми вже писали, список дизайнерських бра для кухні найбільш різноманітний. Бра може приймати практично будь-яку форму, проте виділяють кілька усталених типів, за якими їх класифікують.

Геометричні фігури

Квадратні світильники або бра у вигляді кулі &8212; одна з найпростіших, але одночасно популярних форм.

бра у вигляді куль
квадратні бра

В залежності від свого оформлення вони можуть підходити до будь-якого стилю інтер'єру &8212; від бароко до хай-тека .

Бра у вигляді трубки

Вони частіше використовують на кухнях, оформлених в сучасному стилі. Такого роду освітлювальні прилади виглядають стильно і незвично. Нерідко їх роблять спрямованими, тому часто ці бра встановлюють в робочій зоні кухні &8212; над обробною панеллю або плитою.

Порада! якщо ви хочете повісити бра над плитою, переконайтеся, що його каркас виготовлений з жароміцних матеріалів. Звичайне скло може лопнути від перепадів температур.

Плафони у вигляді квітів

Бра у вигляді квітів можуть бути досить різноманітними &8212; троянди, лілії, ромашки. Такі плафони можуть виявитися вельми примхливими: інтер'єр до них необхідно підбирати ретельно, інакше вони можуть здаватися чужорідним елементом у вашій кухні.

бра у вигляді квітів

Особливо обережно підбирайте бра, якщо вони виконані в декількох кольорах &8212; складна форма в поєднанні з яскравим забарвленням вимагає максимально нейтрального фону.

Стилізація під старовину

Стилізовані під старовину бра у вигляді ліхтарів добре виглядають в класичних інтер'єрах. Втім, якщо правильно підібрати матеріали, вони прикрасять собою кухню в стилі лофт.

Бра-ліхтарі

Постарайтеся не вибирати світильники занадто химерною форми &8212; доглядати за ними буде дуже складно. Якщо & 171; ліхтар &187; прикрашений крученими деталями, не вішайте його над робочою поверхнею & 8212; відтерти з завитків краплі жиру і пристали до них пил майже нездійсненне завдання.

Бра у вигляді свічників, канделябрів або просто свічок теж краще підійдуть до класичних інтер'єрів .

бра-свічники

Однак тут є один нюанс &8212; найчастіше безпосередньо лампа виконується з дуже тонкого скла. Тому їх не рекомендується вішати безпосередньо над варильною панеллю &8212; дуже висока ймовірність того, що скло трісне.

Моделі, де декоративною частиною є Підвіски, на кухні краще не використовувати.

Бра з підвісками

Найчастіше у них досить складна форма, на якій накопичуються забруднення. Віддайте перевагу простим за формою моделям, догляд за ними набагато простіше.

Як вибрати бра на кухню

Підбирати бра на кухню варто не тільки за зовнішнім виглядом. Ми зібрали для вас кілька рекомендацій, які допоможуть знайти ідеальний світильник &8212; виконує свої функції і не особливо складний у догляді.

  • Купуйте світильники надійних фірм. не слід намагатися заощадити. По-перше, неякісні бра швидко виходять з ладу. По-друге, можуть створювати пожежонебезпечну ситуацію. Втім, ця порада відноситься до всіх освітлювальних приладів &8212; незалежно від їх типу.
  • Відмовтеся від тканинних елементів на бра. вони швидко забруднюються, а відчистити з них жир і пил досить складно. Не ускладнюйте собі життя.
  • Якщо купуєте бра з дерев'яними деталями, переконайтеся, що вони покриті лаком. так світильник довше збереже свій зовнішній вигляд, а відмивати з нього забруднення буде набагато простіше. Для бра з металевими деталями з тих же міркувань вибирайте моделі, де метал покритий особливою мастикою.
  • Бра з хромованими або позолоченими елементами краще не вішати над робочою зоною. на них видно будь-які забруднення, тому вам доведеться часто їх чистити.
  • Класичні бра зі скляними, пластиковими, кришталевими елементами теж не найкращий вибір для робочої зони. по-перше, при нагріванні тонкі деталі можуть просто тріснути. По-друге, вони в найкоротші терміни покриються нальотом жиру, відмити який досить складно.
  • Якщо ви віддали переваги відкритим бра без розсіювача, лампа повинна бути матовою. таким чином світло не буде занадто яскравим і дратівливим очі.
  • Для робочої зони краще вибирати бра з холодними відтінками ламп, а для їдальні &8212; з теплими.

В іншому ж рекомендуємо керуватися своїм смаком і не забувати про загальну стилістику приміщення &8212; варіантів бра вистачає, щоб підібрати відповідний під будь-який інтер'єр.

На яку висоту і куди вішати бра

На перший погляд просте питання заслуговує окремого розгляду. Правильний підбір висоти і місця для бра не тільки забезпечує комфортне освітлення, але і дозволяє візуально скорегувати сприйняття кухні.

ви самі вибираєте висоту, на якій найкраще розмістити бра

Наприклад, якщо ви хочете виділити їдальню зону як окрему секцію приміщення, можна повісити два бра по її краях, а в центрі &8212; невелику люстру або стельовий світильник. Таким чином обідній стіл буде візуально відмежований від решти кухні світловими потоками.

Бра дозволяє візуально відмежувати стіл

У приміщенні складної конфігурації бра дозволяють спростити розводку стельового освітлення. Розмістіть по невеликому світильнику в кожній зоні кухні. Для затемнених Ніш вибирайте більш потужні моделі.

Бра дозволяє змістити акцент до певних зон кухні

Скорегувати низьку кухню можна, повністю відмовившись від люстри. В цьому випадку краще використовувати невеликі бра плоскої форми, розташовані по периметру кімнати через рівний крок. Таким чином приміщення буде здаватися візуально вище і просторіше, а зручне освітлення полегшить вам кулінарні роботи.

Незвично виглядають бра, встановлені безпосередньо над відкритими полицями. По-перше, таким чином забезпечується додаткове розсіювання світла &8212; він стає не таким яскравим і менше стомлює очі. По-друге, ви отримуєте підсвічування для полиць і бачите все, що на них стоїть.

Бра над полицями

Крім того, ви можете встановити бра в тих місцях, які хочете візуально виділити освітленням &8212; над барною стійкою, кухонним куточком, диваном. Такий світловий акцент підкреслить обраний елемент інтер'єру, але не затьмарить інші складові кухні.

Бра над барною стійкою
Бра візуально виділяє стіл

Напівзакриті бра з спрямованим вгору світловим потоком візуально піднімають стелю, з спрямованим вниз &8212; опускають. Таким чином ви можете згладити дисбаланс кухні із занадто низькими або високими стінами.

направляючи світловий потік, ви можете візуально змінювати висоту кухні

Якщо ж говорити про оптимальну висоту, то вона становить 1,7-2 метри від рівня підлоги. В цьому випадку світло буде м'яко розсіюватися по кухні і не засліпить вас при включенні. Крім того, з точки зору окулістів саме така висота вважається максимально щадить для зору.

Якщо ви встановлюєте настінний бра над обідньою зоною, ставте його так, щоб він знаходився трохи вище голови сидячої людини (орієнтуйтеся по найвищому члену сім'ї). В цьому випадку ризик зачепити бра, сідаючи або встаючи, мінімальний.

Що стосується вимикачів (якщо ви зупинилися на настінному варіанті), розташуйте їх там, щоб всім було зручно до них дотягуватися &8212; занадто низький або високий вимикач викликає незручність.

Бра в інтер'єрі кухні

Для кухні в класичному стилі слід вибирати бра з тканинними абажурами (тільки для їдальні зони) або металевим декором. Добре виглядають світильники у вигляді свічок, ліхтарів. Якщо ж вам подобаються більш ніжні варіанти, звертайте увагу на бра з красивими крученими кронштейнами.

кухня в класичному стилі

Бра в етнічному стилі добре виглядають у відповідних стилях & 8212; етно, бохо, середземноморський. Віддайте перевагу моделям з дерев'яними елементами, різьбленими деталями, незвичайним забарвленням.

Кухня в етнічному стилі

Великою різноманітністю розрізняються бра в стилі модерн . Вони можуть мати круглу або прямокутну форму, прикрашатися різними декоративні елементи. Найчастіше в бра використовують монокольорові колірні рішення або поєднують класичні відтінки &8212; чорний, білий, бежевий. Для світильників в стилі модерн використовують якісні, дорогі матеріали. Лінії прямі, без складних завитків.

 

кухні в стилі модерн

Для бра в стилі хай-тек характерні гострі кути і рівні лінії. Можливе використання практично будь-яких відтінків. З матеріалів кращі пластик, скло, метал.

Для бра в стилі кантрі частіше застосовують дерево. Лінії світильника можуть бути нарочито грубуватими, а декор ближче до етнічного. Нерідко деталі штучно зістарюють &8212; додають подряпини, потертості, шорсткості.

Великою популярністю користуються бра в східному стилі. Це може бути імітація класичних китайських ліхтариків або світильники з японськими мотивами. Складна характерна форма, червоний, білий, бежеві кольори & 8212; практично маст-хев таких бра. Нерідко їх прикрашають етнічними орнаментами, ієрогліфами, в'яззю.

кухня в східному стилі

Найяскравіший приклад бра в стилі мінімалізм &8212; класичні трубки або прості квадратні світильники. Такі бра найкраще виглядають на невеликих або оформлених в цьому стилі кухнях.

кухня в мінімалістичному стилі

Як бачите, вибір бра для кухні надзвичайно широкий. Якщо користуватися нашими рекомендаціями, то ви без праці підберете надійний і довговічний світильник під будь-який стиль інтер'єру.

Зараз читають
Дизайн спальні без вікна: нюанси оформлення і 50+ фото прикладів
Дизайн спальні без вікна: нюанси оформлення і 50+ фото прикладів
Як правильно оформити інтер'єр спальні, в якій немає вікна. Вибираємо ме ...
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Корисні рекомендації з облаштування маленької ванної кімнати. 150 + реал ...
Новое youtube видео