Назад
Як вибрати ламбрекени для кухні: 60 реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Ламбрекени &8212; це особливим чином декорована тканина на шторах, яка частково або повністю приховує карниз. З одного боку вони маскують кріплення, з іншого &8212; служать додатковою прикрасою приміщення.

Давайте подивимося, які бувають ламбрекени, чи варто використовувати їх на кухні і який тип вибрати для оформлення кухонного вікна.

Види

Незважаючи на велику кількість матеріалів і форм, ламбрекени поділяються всього на три групи &8212; жорсткі, м'які і Комбіновані. Розглянемо докладніше кожен з типів.

Жорсткий тип дозволяє декорувати карниз і верхню частину вікна складками будь-якої, навіть самої химерної форми. Саме він ідеально підходить для складних ламбрекенів, що доходять до стелі. Тканинна смуга кріпиться на спеціальний ущільнювач, який дозволяє йому чудово тримати форму.

Форма може бути найрізноманітнішою: овальна, прямокутна, зигзагоподібна. Найчастіше на жорсткі ламбрекени кріплять додатковий декор & 8212; стрічки, банти, шнурівки, різні типи драпіровок.

одна з форм жорсткого ламбрекену &8212; овальна

Декоративні м'які драпірування створюються з тканини, близької за структурою до штор. Їх основна декоративна особливість &8212; Плавні складки, що лягають один на одного. Найчастіше такі ламбрекени досить габаритні &8212; їх довжина може досягати до чверті довжини безпосередньо штори або фіранки.

кріплення ламбрекену драпіруванням

Комбіновані ламбрекени поєднують в собі два і більше м'яких і жорстких елементів. Це складна конструкція, яка підійде не на всяку кухню. Зате вони можуть приймати практично будь-яку форму, що дозволяє вписати їх в різні стилі інтер'єру.

комбінований ламбрекен

Декоративні елементи

Залежно від того, як укладені складки, ламбрекени розрізняються за типом декорування. Вибирати з них ми рекомендуємо не тільки за зовнішнім виглядом. Правильно підібраний ламбрекен може візуально зробити вікно ширше або вище, згладити дисбаланс в конфігурації кімнати.

Сваги &8212; це напівкруглі тканинні відрізи з довільно розташованими складками. Останні можуть бути горизонтальними або вертикальними, розміщеними симетрично або в хаотичному порядку.

горизонтальні симетричні сваги
горизонтальний асиметричний сваг

Нагадують за формою морську черепашку ламбрекени візуально роблять вікно ширше, згладжуючи занадто високий віконний отвір.

Схожу функцію можуть виконувати і ламбрекени-жабо, що зовні нагадують пишний комір, популярний в середні століття. Скошені складки розташовані об'ємним півколом. Правда, в повній мірі красу такого ламбрекену можна оцінити тільки на просторій кухні.

декоративний елемент жабо теж допомагає зробити вікно ширше візуально

А ось перекидний ламбрекен використовують в приміщеннях будь-яких габаритів. Смужка тканини перекидається через карниз і звисає м'якими складками. Часто такі ламбрекени&171; недбало & 187; намотують на карниз або ж закріплюють на штори і стіни, щоб надати тканини фактурне положення.

Це &8212; один з найпопулярніших видів ламбрекенів.

Кокільє &8212; декор складної форми. Складки повинні розташовуватися таким чином, щоб створити гострий кут в середині штори. Такий ламбрекен може зробити віконний отвір візуально вже, тому його слід використовувати обережно.

Краваткою називається бічна складка на ламбрекені, яка спускається вниз, закручуючись в своєрідну спіраль.

декоративний елемент ламбрекену & 8212; краватка

Часто його поєднують з дзвіночком &8212; гострі кути краватки чудово виглядають з його м'якими конічними складками.

Найскладніший в реалізації тип ламбрекену &8212; так звані буфи. Тканина необхідно зібрати так, щоб вона нагадувала плетений візерунок. Це досить об'ємний декор, тому на маленьку кухню він не підійде.

Об'ємний буф для декорування ламбрекену

Модна дизайнерська фішка &8212; ажурні ламбрекени. Для них використовують мережива, а зрідка &8212; особливим чином оброблену тканину. Останню виготовляють за допомогою лазерної крою, що дозволяє робити ламбрекени не тільки з текстилю, але і зі шкіри.

Як вибрати ламбрекен: загальні рекомендації

Якщо вам подобаються прикрашені подібним чином штори, рекомендуємо відповідально підійти до вибору &8212; інакше ви ризикуєте розчарувати в результаті. визначаючись з моделлю ламбрекену, звертайте увагу на:

  • Висоту стін. складні жорсткі ламбрекени зроблять приміщення візуально нижче, &171;опустивши&187; стелю. В цьому випадку більше підійдуть м'які ламбрекени з вертикальними складками або виконані накидом.
  • Ширину кімнати. чим об'ємніше ламбрекен, тим більше простору він візуально краде. Тому для невеликих кухонь підійдуть плоскі конструкції. А ось в просторих приміщеннях вони можуть здатися занадто непоказними &8212; туди краще вибрати жабо або буф.
  • Відстань між вікном і стелею. для низьких вікон краще відмовитися від масивних ламбрекенів і обмежитися найпростішими моделями.
  • Загальну площу. чим вона менше &8212; тим простіше і лаконічніше повинні бути штори.

Крім того, важливо переконатися, що обраний ламбрекен підходить до загальної стилістики кухні. Масивні конструкції з великою кількістю складок не прикрасять лофт або мінімалізм, а ажурний ламбрекен зі шкіри не гармонує з класичним інтер'єром.

перед вибором ламбрекену варто переконатися, що він буде виглядати гармонійно

Вибір кріплення

Тип кріплення залежить від обраної вами моделі. М'які ламбрекени зазвичай чіпляють прямо до карнизу, за допомогою тасьми і гачків.

кріплення до карнизу за допомогою невеликих стрічок

Якщо мова йде про перекид, його часто просто намотують на карниз.

Для жорстких ламбрекенів використовують спеціальну клейову стрічку, яка може утримати вагу конструкції. Кріплять її або на карниз, або безпосередньо на стіну.

Для деяких моделей допустимо кріплення відразу на стелю &8212; якщо вікно йде на висоту всієї стіни.

Вибір матеріалу

Сучасні ламбрекени можуть бути виготовлені практично з будь-яких тканин: тюль, органза, бавовна, іноді навіть замша і оксамит. Обмежень майже немає. однак при виборі матеріалів рекомендуємо користуватися нашими рекомендаціями:

  • Кухня & 8212; місце, де будь-який текстиль піддається підвищеному рівню забруднення. Пил, краплі жиру, волога, пара і конденсат. Тому відмовтеся від дизайнерських матерій, що вимагають особливого догляду. Ваш вибір & 8212; міцна тканина, яка переживе не одне прання.
  • Вікно розташоване поруч з плитою? Вибирайте натуральні тканини, які при нагріванні не виділяють токсичних сумішей.
    важливо: Пам'ятайте Про пожежну безпеку! Ламбрекени та інші частини штор не повинні стикатися з нагрівальною поверхнею!
  • Для невеликих кухонь краще вибирати легкі, напівпрозорі матеріали.
  • Рельєфна, &171;бита&187; тканина начебто батика теж не підійде на кухню &8212; чистити її доведеться набагато частіше.

В іншому ж орієнтуйтеся на свій власний смак і загальне оформлення кухні.

Які штори можна поєднувати з ламбрекенами на кухні

Мало правильно вибрати ламбрекен. Необхідно ще вписати його в інтер'єр. І якщо підбір під стиль дизайну найчастіше не становить проблеми, то знайти відповідний ламбрекен під штори &8212; досить складне завдання.

Для Вас ми зібрали рекомендації про те, як вибирати ламбрекен під ту чи іншу форму штор на кухні.

Рулонні і римські штори відмінно поєднуються з простим формами ламбрекенів. Таке рішення буде ідеальним для невеликої кухні &8212; конструкція не займе багато місця і не перевантажить інтер'єр. Відмовтеся від пишних оборок &8212; краще вибрати простий ламбрекен, що доповнює лаконічність штори.

римські штори з ламбрекеном
рулонні штори з ламбрекеном

У випадку з класичними шторами питання допустимості використання ламбрекену навіть звучить дивно. Саме для них і була винайдена ця форма драпірування. Їх незаперечна перевага & 8212; можливість поєднувати різні форми, види тканини і кольору. До класичних штор відмінно підійдуть будь-які, навіть найскладніші ламбрекени, прикрашені різноманітним декором.

Головне &8212; пам'ятати про почуття міри і переконатися, що вийшла конструкція все ж вписується в загальний інтер'єр.

Як не дивно, ламбрекени поєднуються і з жалюзі. Головне, щоб тканина гармоніювала з кольором ламелей. Вибирайте плоскі, не об'ємні моделі. В цьому випадку ламбрекен грає виключно декоративну роль, не несучи ніякої практичної функції.

У поєднанні з тюлем ламбрекени виглядають доречно, якщо підібрати підходящу тканину: легка, що летить штора може бути &171;вбита&187; важким оксамитом. Якщо ж мова йде про многосоставной шторі з тканини, тюлі і ламбрекену, тут все набагато простіше. У вас відкривається великий простір для дизайнерської фантазії &8212; експериментуйте на свій смак. Але пам'ятайте, що результат повинен гармоніювати з інтер'єром.

Невеликі штори &171;Кафе&187; потребують особливо ретельному підборі ламбрекенів. Найчастіше він навіть не доходить до початку штор, тому переконайтеся, що обидва елементи поєднуються між собою. Ми рекомендуємо використовувати прості, плоскі види драпіровок.

Ламбрекен ... без штори! В останні роки популярністю користується і таке рішення. Найчастіше замість звичних фіранок використовують ажурні ламбрекени. Таке оформлення виглядає дуже ефектно, але застосовувати його можна тільки на Західній і північній стороні будинку.

Вибір кольору і малюнка

Визначившись з формою і тканиною, переходьте до не менш захоплюючого вибору &8212; знайдіть ідеальний колір ламбрекену для вашої кухні! Широкий асортимент матеріалів дозволяє підібрати будь-який, навіть найнесподіваніший відтінок. Подивіться, як вони можуть виглядати в реальних інтер'єрах.

Яскравий і претензійний червоний, як не дивно, один з найбільш універсальних кольорів для оформлення ламбрекенів. Різноманіття відтінків дозволяє підібрати драпірування як для легкої тюлевої штори на сучасну кухню, так і розкішне прикраса портьєри в інтер'єрах бароко або класика.

Насичені відтінки зеленого &8212; салатовий, шартрез, м'ятний більше підходять для сучасних інтер'єрів. А ось більш ніжні, такі як вірідан, аспарагус, Гренні прикрасять собою кухні в стилях кантрі, прованс, середземноморський. Для класичних інтер'єрів вибирайте складні ламбрекени насичено-смарагдового або стриманого оливкового тонів.

у класичному інтер'єрі відмінно виглядає складний ламбрекен

М'які відтінки жовтого відмінно підійдуть для маленьких кухонь , оформлених в будь-якому стилі &8212; властивість цього кольору дозволить приміщенню виглядати візуально просторіше. А ось з яскравими тонами необхідно бути обережними &8212; вони поєднуються не з усією палітрою і можуть зіпсувати зовнішній вигляд кухні.

Елегантні сині ламбрекени практично універсальні &8212; ви без праці підберете відтінок під будь-який стиль, починаючи від класики і закінчуючи хай-теком або лофт. Пам'ятайте, що чим просторіше кухня, тим темніше може бути ламбрекен. Втім, це універсальне правило, яке поширюється на всі кольори.

Класичні тони &8212; Білий, Бежевий, Коричневий, можуть здатися нуднуватими. Такі ламбрекени рекомендується обігравати декором & 8212; бахромою, ниткою, тасьмою.

А ось чорні виглядають дуже прензиозно, тому потребують певної акуратності. Переконайтеся, що ламбрекен добре поєднується зі шторою і чистової обробкою кухні.

До речі: Хіт в інтер'єрі кухні 2018 року &8212; чорний ламбрекен зі штучної шкіри. Використовуйте його для оформлення кухонь в стилі хай-тек, лофт, еклектика.

Комбінування кольорів на ламбрекенах також допускається. Тут важливо знайти поєднувані між собою відтінки &8212; це може бути як два схожих між собою тони, так і різко контрастні. Вибір залежить від ваших уподобань і стилістики кухні.

різкий контраст кольорів і повторення візерунка

Ламбрекени з малюнками теж користуються великою популярністю. Правда, використовувати їх краще обережно. На маленькій кухні допустимі тонкі, делікатні візерунки. А ось на просторій можна замовити принтованной ламбрекен.

Правда, тут важливо не переборщити &8212; якщо в приміщенні вже є масивні декоративні елементи, від такої ідеї краще відмовитися. Інакше кімната буде виглядати занадто перевантаженою декором. Виняток &8212; СТИЛЬ бохо-шик, що дозволяє деяку громіздкість.

Скільки коштують і де можна купити

Вартість ламбрекенів залежить від безлічі факторів: якість і кількість матеріалу, форма, розміри. Тому назвати однозначну ціну практично неможливо. Впливає роль і те, купуєте ви готовий виріб або шиєте на замовлення.

Багато хто воліє зробити ламбрекени самостійно. У цьому випадку витрати обмежуються тільки вартістю матеріалу і фурнітури.

Придбати ламбрекени можна практично в будь-якому магазині, що торгує шторами &8212; найчастіше виріб вже йде в комплекті або його можуть пошити з урахуванням Ваших побажань.

Ламбрекени для кухні реальне фото

комбінований ламбрекен
Прямий ламбрекен, що гармонує зі світлою кухнею

Зараз читають
Малогабаритні кухні фотогалерея (60+ реальних фото)
Малогабаритні кухні фотогалерея (60+ реальних фото)
Іноді краще один раз побачити ніж 100 разів почути або прочитати. Подиві ...
Новое youtube видео