Сучасні кухонні Гарнітури роблять з різноманітних матеріалів. До них пред'являються загальні вимога: екологічно чисті, стійкі до вологи і спеку і, звичайно ж, красиві.
Повною мірою цим параметрам відповідають кухні з МДФ &8212; деревно-волокнистих плит середньої в'язкості. Міцний і доступний матеріал & 8212; один з найпопулярніших при виготовленні кухонних гарнітурів.
Переваги та недоліки
Пропонуємо вам таблицю, докладно розглядає різні властивості кухонь з МДФ &8212; як позитивні так і негативні. З її допомогою ви краще розберетеся в особливостях матеріалу і зможете прийняти усвідомлене рішення про те, чи варто купувати таку кухню.
Переваги кухонь з МДФ досить великі :
- Основний плюс кухонних гарнітурів з МДФ &8212; це, безперечно, вартість. ціна на них значно нижче, ніж на цельнодеревянние кухні.
- Широкі дизайнерські можливості . Найчастіше МДФ використовують як основу, зверху обробляючи пластиком, акрилом, різними типами плівок. Це дозволяє створити яскраві унікальні дизайни. Часто гарнітури з МДФ імітують натуральне дерево, камінь, метал та інші матеріали.
- Відмінні експлуатаційні властивості. якісні меблі з МДФ можуть служити до 20 років без втрати властивостей.
- Простота в догляді: МФД не примхливий і не вимагає спеціальних миючих засобів. Правда, необхідно врахувати, що покриття може виявитися більш вимогливим.
- Гнучкість . За допомогою панелей з МДФ можна створити гарнітури найрізноманітніших форм.
Однак готуйтеся до того, що доведеться зіткнутися з низкою недоліків :
- Недобросовісні виробники під виглядом МДФ можуть продавати гарнітури з ДСП &8212; більш пухкого і дешевого матеріалу.
- Якщо виробник заощадив на якості і кількості клею, гарнітур може тріскатися і розсихатися.
- Гарнітури, обклеєні плівкою, швидко вигорають під прямими сонячними променями.
- Якщо торці гарнітура не оброблені пластиком або алюмінієм, вони вже через рік можуть набрякнути через надмірну вологість на кухні.
- Гарнітури з якісною зовнішньою обробкою, наприклад, з акриловими панелями, можуть обійтися вам в чималу суму.
Таким чином очевидно, що кухні з МДФ відрізняються високою надійність, тільки якщо вони виготовлені сумлінним виробником і відповідають стандартам якості.
Нерідко зустрічається питання: що краще для кухні & 8212; МДФ або ЛДСП ? Відповісти на нього можна однозначно.
Кухні з МДФ екологічні і міцні, тоді як ламінований ДСП не дуже підходить для використання біля плити та інших побутових приладів. Матеріал занадто пухкий, тому швидко деформується. Крім того, він розбухає під впливом вологи, а при нагріванні може виділяти в повітря формальдегіди &8212; токсичні речовини, шкідливі для здоров'я людини.
Види кухонь з МДФ: способи обробки фасадів
Як ми вже писали, кухні з МДФ часто обробляють додатковими матеріалами. Це можуть бути шпон, ламінат, акрилові панелі , пластик, плівка... крім того, є різні способи декоративної обробки, які здатні надати кухні кардинально новий вигляд.
Варіантів існує величезна безліч. Пропонуємо детальніше розглянути кожен з них.
Найдешевша версія кухонного гарнітура з МДФ &8212; з обробкою фасадів ПВХ-плівкою . Доступні і симпатичні кухні привабливо виглядають і користуються великою популярністю. Плівка може бути пофарбована в будь-який колір, на неї наносять малюнки, надають їй вигляд різних матеріалів &8212; каменю, дерева.
Однак необхідно врахувати, що такий гарнітур необхідно ретельно обробити по краях &8212; встановити пластикову або алюмінієву кромку. В іншому випадку плівка почне відшаровуватися, піде бульбашками. Крім того, його не можна ставити під прямі сонячні промені &8212; покриття під впливом яскравого світла швидко вицвітає.
Мити плівку необхідно м'якою губкою з неабразивним миючим засобом, щоб не залишити подряпин. Крім того, переконайтеся, що в засобі немає хлору або спирту &8212; вони чинять негативний вплив на стійкість фарб.
Найдорожчий варіант гарнітурів з МДФ &8212; емальований . Спеціальна емаль-фарба в кілька тонких шарів наноситься на фасади. Таке покриття відрізняється високою стійкістю до вологи, забруднень і навіть механічних пошкоджень. Правда, тут є один нюанс &8212; ні в якому разі не протирайте емальовані поверхні жорсткими губками &8212; вони залишать некрасиві подряпини.
Найчастіше такі кухні &8212; глянцеві. Матовий варіант обійдеться вам дорожче, оскільки вимагає особливої обробки спеціальним складом. Однак в догляді він простіше: на матовому покритті бруд не так помітна, як на глянсовому.
Більш доступна заміна емальованим фасадам кухонь з МДФ & 8212; встановлення акрилових або пластикових панелей . В цьому випадку вам також необхідно простежити, що краї були закриті рамками з алюмінію або пластику. В іншому випадку панелі починають відходити, під ними накопичується волога і бруд. Це стає причиною деформації гарнітура і він швидко виходить з придатності.
Догляд за акриловими і пластиковими панелями на кухнях з МФД дуже простий: досить регулярно протирати їх м'якою ганчіркою. Жорсткі щітки часто дряпають покриття, проте подряпини не складно видалити за допомогою поліролю.
Якщо ви віддаєте перевагу кухні в класичному або еко-стилі, подумайте про шпонованих кухнях з МДФ . Сучасний шпон достовірно імітує натуральну деревину, відрізняється високими естетичними та експлуатаційними характеристиками. Матеріал нетоксичний при нагріванні і не виділяє шкідливих речовин. Крім того, він добре переносить експлуатацію при перепадах температур і підвищеної вологості.
Догляд за шпонованою кухнею з МДФ не відрізняється особливою складністю &8212; досить регулярно протирати його від забруднень. Іноді зустрічаються рекомендації використовувати поліроль. Однак ми не радимо цього робити: поліроль притягує до себе пил і сміття, тому відмити оброблену таким чином кухню буде набагато складніше.
Іноді кухонні гарнітури з МДФ обробляють ламінатом . Міцний і легкий, він добре підходить для використання на кухні. Доглядати за ним необхідно також, як і за шпоном. Однак врахуйте, що для радіусних кухонь такий варіант не підходить. Ламінат не відрізняється високою гнучкістю, тому його використовують тільки для прямих, г - або п-образних кухонь.
Поступово йде з ринку варіант обробки фасадів з МДФ паперово-смоляною плівкою . Такі фасади виглядають дуже красиво ... приблизно перші півроку. Потім покриття починає відшаровуватися навіть при самому дбайливому догляді. Їх єдина перевага &8212; доступна ціна. Тому ми не рекомендуємо такі гарнітури до покупки.
Незалежно від того, який тип обробки ви вибрали, звертайтеся в перевірені меблеві компанії. Недобросовісні виробники, намагаються заощадити, часто використовують неякісні матеріали та витратні матеріали. Це стає причиною того, що кухня з МДФ ламається в перші ж місяці використання.
Використання несертифікованих матеріалів може бути просто небезпечним &8212; нерідко вони виділяють в повітря токсичні речовини. Тому рекомендуємо вам запитувати сертифікати на кожну складову вашої кухні & 8212; це убезпечить вашу сім'ю і зможе гарантувати високу якість купується кухні.
Декоративне оздоблення фасадів
Різноманітні декоративні способи обробки роблять дизайнерських ряд кухонь з МДФ ще ширше. Пропонуємо вивчити прийоми, які використовуються для оформлення гарнітурів, в наступній фотодобірці.
Для кухонь з МДФ в класичному стилі нерідко використовують обробку декоративною патиною . Для цього покриття штучним чином зістарюють, додатково обробляючи золотистої або сріблястою тонкою облямівкою по рельєфним елементам.
Для додання зістареного вигляду використовують морилку. Покриття покривається тонкою сіткою тріщиною. Так гарнітур виглядає благородним антикваріатом, а не сучасними меблями.
Красиво виглядають гарнітури з МДФ з тисненням. Рельєфна поверхня покривається фарбою, частіше & 8212; емальованої. Найкраще цей прийом виглядає на об'ємних гарнітурах. Для мінімалістичного стилю слід вибрати інший варіант.
Фарбовані фасади нерідко прикрашають різними декоративними елементами. Це можуть бути мініатюрні фрески, орнаменти, розпис. Рекомендуємо такі кухні для використання в етно-інтер'єрах. Втім, при правильному виборі малюнка кухня з МДФ з розписом може вписатися практично в будь-який стиль & 8212; від класики до хай-тека .
Приділяйте увагу дрібницям: красиві ручки можуть робити гарнітур з МДФ дійсно розкішним, але бути незручними в побуті. Крім того, занадто важкі елементи часто дають занадто велике навантаження на МДФ. Через це підстава гарнітура тріскається і деформується.
Що стосується форми гарнітура, вона може бути будь - який &8212; прямий, радіусної, г-або п-образної. МДФ приймає будь-які форми, тому тут орієнтуйтеся на свої перевагу. Однак врахуйте, що прямий гарнітур &8212; найдоступніший варіант, тоді як вартість радіусного гарнітура з МДФ може досягати ста тисяч рублів.
Поради щодо вибору
На якому б варіанті ви не зупинилися, радимо ознайомитися з переліком наших рекомендацій. вони допоможуть придбати Вам якісну і довговічну кухню з МДФ :
- Слабке місце будь-якого гарнітура з МДФ &8212; краю фасадів. тому, як би вам не хотілося заощадити, вибирайте кухні, кромки яких оброблені алюмінієм, в крайньому випадку &8212; меламіновим пластиком. Інакше ваш гарнітур може швидко деформуватися під впливом вологи і перепадів температур.
- Оскільки при виробництві кухонь з МДФ використовуються смоли, звертайте увагу на клас безпеки матеріалу .
- Оптимальним для використання на кухні вважаються гарнітури з маркуванням Е1. вони не виділяють при нагріванні токсичних речовин в повітря. А ось меблі з маркуванням Е2 не можна ставити біля плити & 8212; вони будуть випаровувати формальдегід.
- Звертайте увагу на моделі з регульованими ніжками . Вони дозволять встановити кухню рівно горизонтально, що запобіжить ковзання кухонного інвентарю по стільниці. Особливо це актуально для кухонь з МДФ з плівковими фасадами &8212; під плівкою може накопичуватися волога, через яку рано чи пізно гарнітур почне деформуватися.
- Навіть якщо фасади оброблені не найміцнішим матеріалом, переконайтеся, що покриття стільниці стійке до механічних пошкоджень.
- Не шкодуйте часу на догляд за гарнітуром. навіть найпростіші матеріали при неправильній експлуатації швидко виходять з ладу.
І, звичайно, не варто забувати про основне правило &8212; ніколи не купуйте підозріло дешеві гарнітури з МДФ і не замовляйте їх у неперевірених компаніях. Вибираючи кухню з МДФ, уважно читайте відгуки & 8212; вони підкажуть, де ви зможете купити надійну і довговічну кухню.
Як доглядати
Кухня з МДФ прослужить вам довгі роки тільки в тому випадку, якщо ви будете правильно за нею доглядати. Залежно від типу покриття фасадів і стільниці, рекомендації можуть злегка відрізнятися. Почитати докладніше про кожен вид обробки ви можете у відповідному розділі нашого сайту.
І все ж є кілька загальних рекомендацій:
- Використовуйте м'які неворсисті тканини. вони не залишать розлучень на глянсовій поверхні і не подряпають покриття будь-якого типу.
- Відмовтеся від агресивних миючих засобів: вони можуть змінити відтінок фасаду або стільниці. найкраще користуватися засобом для миття посуду або простим рідким милом.
- Намагайтеся не використовувати поліролі. вони притягують пил і жир, а відмити оброблену поверхню набагато складніше, ніж чисту. Виняток &8212; пластикові фасади, які можна обробити спеціальною поліроллю, щоб приховати подряпини.
- Насухо витирайте поверхню відразу ж після прибирання. якщо покриття не герметично, то волога проникає під нього, а лист МДФ може набрякнути і вся кухня деформується.
Дотримуючись цих правил Ви забезпечите довговічність вашої кухні з МДФ, незалежно від типу покриття. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вибрати ідеальний гарнітур, зручний і красивий!
Кухні з МДФ: фото в інтер'єрі
Пропонуємо вашій увазі добірку різноманітних кухонь з МДФ.