Назад
Кухня з газовою колонкою: 40+ фото, ідеї розміщення

Навигация по разделу

Наявність гарячої води в квартирі – один з основних факторів, що забезпечують комфорт життєдіяльності людини. Однак далеко не всі будинки мають в наявності цей привілей від держави, прямо з водопроводу.

Сучасне обладнання передбачає безліч варіантів нагріву води, одним з яких є установка газової колонки.

Дизайнерські рішення кухні з газовою колонкою

Не дивлячись на те, що сучасні газові колонки мають досить естетичний дизайн і часто гармонійно вписуються в інтер'єр квартири, варіант з її розміщенням залежить від розташування і розмірів кімнат, а так само побажань замовника.

В основному розміщення колонки зводиться до трьох варіантів:

1. Винос газової колонки за межі кухні. цей варіант найбільш популярний в тих випадках, коли ремонт кухні вже закінчений, або ж не передбачає наявності в кімнаті водонагрівача.

Таке рішення дуже клопітно, адже приміщення повинно відповідати всім приписам газових і житлових служб (обсяг приміщення не менше 7,5 м3, висота стелі від 2,25 м, відповідний димохід і т.д.).

Виконання такого перенесення доцільний тільки в тому випадку, коли кухня дуже маленька і наявність в ній колонки буде гранично незручним.

2. Залишити все як є або перенести в інше місце кухні. найменш трудомісткий варіант, адже в разі перенесення на відстань менше півтора метрів не буде потрібно особливих погоджень і витрат.

відстань більше 1,5 метра буде вважатися перевстановлення обладнання і зажадає зміни проекту і монтажу додаткових газових магістралей по квартирі. Також варто пам'ятати що розміщення колонки над газовою плитою строго заборонено.

Важливо враховувати, що перенесення не може бути здійснено на простір над газовою плитою. Таке рішення допоможе організувати робоче місце на кухні по новому, зробивши його більш зручним.

3. Сховати в меблях. для цього при замовленні кухонного гарнітура необхідно опрацювати місце з фальш-шафою, який сховає колонку від сторонніх очей. Шафа необхідно робити без верху і дна, а так само передбачити відстань між дверцятами і кришкою колонки.

В іншому випадку така конструкція не буде відповідати правилам газо і пожежної безпеки.

Ховаємо колонку грамотно

Найпростішим варіантом є кухонні меблі, але для того, що б водонагрівач гармонійно вписався в гарнітур, його проектування повинно відразу враховувати місце і розміри колонки.

Враховуючи особливості інтер'єру кімнати, можливий варіант як з монтажем колонки в шафки, так і між ними.

Колонка між шафами
Колонка захована в шафі

Також досить цікаво виглядає варіант з установкою колонки під фальшиву металеву витяжку. Фахівці радять використовувати цей варіант у випадку з відкритою камерою згоряння газової колонки.

Газова колонка на кухні в «хрущовці».

Щасливим власникам так званих " хрущовок "не потрібно пояснювати, що таке маленька і незручна кухня . У момент ремонту таких квартир їх власники відчайдушно борються за кожен вільний сантиметр простору, намагаючись вигадати на будь-якій дрібниці.

Тому, в першу чергу, газова колонка для такої кухні повинна володіти мінімальними розмірами. По-друге, практично неминуча установка водонагрівача в один з шафок, оскільки
знайти додаткове місце для колонки буде досить проблематично.

Рішення для кутової кухні

Маленькі кухні, Меблі в яких розташована в глухому кутку кімнати, так само мають кілька конструктивних рішень для монтажу газової колонки.

Як і у випадку з хрущовкою це може бути шафка, який хоч і вкраде простір для зберігання предметів, проте зможе заховати колонку і комунікації підведені до неї.

Інший цікавий варіант передбачає грамотно підібрану колірну гамму гарнітура і колонки.

Також існує можливість додаткового декорування колонки за допомогою різноманітних наклейок або ж забарвлення у відповідний колір. В такому випадку її можна встановити в будь-якому місці, наприклад в кутку, поза шаф. Головне, що б це відбувалося не над газовою плитою.

Основні види газових колонок

Можна виділити три основних типи колонок:

З ручним розпалом. найбільш застарілий варіант, який в той же час є найменш безпечним. Запалювання відбувається в два етапи-спочатку відкривається подача газу на гніт, який підпалюється за допомогою сірника. Потім включається подача основного газу, який запалюється від полум'я гніту. Цей вид вже практично не проводиться, проте в багатьох квартирах старого типу його все ще можна зустріти.

З п'єзоелементом . Розпал проводиться при натисканні на кнопку. Спрацьовує п'єза і водонагрівач починає свою роботу без подальших дій людини. Ці моделі вже вважаються сучасними, мають відмінну функціональність і дизайн, а так само порівняно доступну ціну.

Автоматичні. найбільш сучасна варіація газової колонки. Включення і розпал відбувається при відкритті крана гарячої води, вимикання при закритті. Принцип роботи механізму схожий з системою запалювання в автомобілі. Перевагами автоматичних водонагрівачів є зручність, безпека, економна витрата газу. Недоліком-порівняно висока ціна, в порівнянні з іншими моделями.

Заходи безпеки

Заходи безпеки при перенесенні колонки необхідно повністю узгоджувати з відповідними інстанціями, проте не варто забувати про технічну безпеку в питаннях експлуатації газових колонок.

Газова колонка не повинна знаходитися ближче, ніж 3 см до будь-якої поверхні. Пофарбовані дерев'яні стінки повинні розташовуватися ще далі, особливо якщо мова йде про водонагрівачах з камерою згоряння відкритого типу.

У випадку зі старою колонкою ручного розпалювання, ні в якому разі не можна закривати воду, попередньо не вимкнувши газ і не давши системі охолонути. Недотримання цього припису може призвести до вибуху.

Можна підвести підсумок, що використання газової колонки для нагріву води в квартирі – досить недороге і конструктивне рішення. Сучасний ринок побутової техніки переповнений моделями, різноманітними за розміром, зовнішнім виглядом, функціоналом і ціновою політикою, тому вибір для себе зможе зробити кожен.

Кухні з газовою колонкою реальні фото

Зараз читають
Рейкова стеля на кухні: 20+ реальних фото прикладів
Рейкова стеля на кухні: 20+ реальних фото прикладів
Як вибрати рейкова стеля для кухні. Різновиди, таблиця з плюсами і мінус ...
Декоративна штукатурка на кухні: гайд за вибором, реальні відгуки, 30+ фото прикладів
Декоративна штукатурка на кухні: гайд за вибором, реальні відгуки, 30+ фото прикладів
Декоративна штукатурка в інтер'єрі кухні. Як вибрати, особливості догляд ...
Як відбілити кухонні рушники: 9 ефективних методів
Як відбілити кухонні рушники: 9 ефективних методів
9 ефективних способів відбілити кухонні рушники в домашніх умовах. Чому ...
Новое youtube видео