Вибір матеріалів для обробки кухні &8212; одна з найскладніших завдань ремонту. Необхідно, щоб вони були не тільки красиві, але і надійні, здатні добре переносити умови не найпростішої експлуатації. Постійний вплив води, пари, жирів і різних кислот &8212; підійде не кожен матеріал.
Крім того, важливий критерій &8212; простота в догляді. Якщо новий ремонт зажадає багато зусиль з підтримання порядку, радість від нього швидко пройде. З іншого боку, матеріали, стан яких виправити складно &8212; теж не найкращий вибір для кухні.
Багато будівельників радять покривати стіни і навіть стелю миється фарбою. Давайте подивимося, яка вона буває і на що звертати увагу при виборі.
Плюси і мінуси застосування фарби в інтер'єрі кухні
Перш ніж зважиться на обробку кухні будь-яким матеріалом, необхідно чітко проаналізувати для себе його переваги і недоліки. Це відноситься і до миється фарбі. Щоб полегшити вам цей момент, ми склали детальні списки плюсів і мінусів.
Отже, до незаперечних переваг миється фарби відносяться :
- Простота нанесення . Якщо у вас є валик, стіни вже вирівняні, то виконати фарбувальні роботи ви зможете самостійно. Просто проявіть трохи акуратності і все вийде.
- На кухні на стіни постійно потрапляють бризки води і дрібні краплі жиру, а на стелі осідає конденсат. одне з вагомих переваг фарби відноситься до того, що її можна мити. ця властивість допомагає підтримувати порядок на кухні .
- У разі появи подряпин або потертостей, пошкоджену ділянку легко можна приховати новим шаром фарби.
- Фарбувальні суміші не мають різкого запаху , а легкий аромат швидко вивітрюється після фарбування.
- Якісна фарба складається з екологічно чистих матеріалів, нетоксичний при нагріванні і безпечний для вашого здоров'я.
- Кольорова палітра надзвичайно широка , тому ви без особливих зусиль підберете підходящий варіант під дизайн вашої кухні.
- Якщо нанесення проводилося за правилами, то фарба може служити вам десятиліттями не втрачаючи свого кольору.
- Якісні суміші мають високий показник водонепроникності. тому Ви можете використовувати їх для обробки стін над кухонною раковиною.
- Матеріал не запалюється і абсолютно безпечний для застосування біля плити .
- Миється фарба ідеально підходить для нанесення на «шпалери під фарбування». також її можна наносити на штукатурку , бетон, гіпсокартон, цегла або дерево.
При такій кількості плюсів не дивно, що миються фарби користуються великою популярністю у будівельників і дизайнерів.
Однак не обійшлося і без недоліків:
- Якщо ви хочете пофарбувати поверхні в новобудові, доведеться почекати мінімум рік . Поки відбувається процес усадки стін, фарба може деформуватися і потріскатися. Однак цей мінус легко обійти, якщо в якості основи під фарбування вибрати склошпалери &8212; вони забезпечать надійну і міцну поверхню, яка не боїться усадки.
- Деякі відмовляються від фарби, тому що хочуть більш фактурний дизайн стіни або стелі. однак сучасні фарби можуть бути рельєфними, містити різноманітні дизайнерські добавки і декоративні елементи.
- Якщо фарба неякісна, говорити про наведені вище плюси не доводиться . Покриття може відшаровуватися, швидко втрачати колір і навіть шкодити вашому здоров'ю. Тому рекомендуємо купувати фарби тільки в перевірених магазинах, які стежать за умовами зберігання.
Як бачите, список достоїнств безперечно ширший, ніж список недоліків. Тим більше, що останні досить умовні і вирішуються правильним вибором. Однак необхідно розуміти, що кожен тип фарби має свої особливості, приємні і не дуже. Крім того, у всіх свої переваги і комусь може здатися недоліком те, що для іншого стане основним доводом до покупки.
Тому пропонуємо вам ознайомитися з докладною характеристикою типів миється фарби.
Акрилова фарба
Один з найпопулярніших типів &8212; акрилові суміші для фарбування. Їх можна використовувати для всіх типів поверхонь, проте відгуки відзначають, що найкраще така фарба лягає на дерево і бетон.
Завдяки своїй структурі фарба не вимагає ідеальної чорнової обробки &8212; вона здатна маскувати невеликі тріщини і нерівності. Матеріал досить еластичний, тому наноситься без особливих зусиль. Запах практично відсутній, вивітрюючись протягом півгодини після нанесення.
Мити пофарбовані таким чином стіни і стелю можна як просто вологою ганчіркою, так і з застосуванням неабразивних миючих засобів. Якщо ви будете правильно доглядати за поверхнею, то шар фарби збережеться в первозданному вигляді протягом 15-20 років.
Список переваг акрилових фарб досить широкий:
- Колір фарби в банку повністю відповідає результату після нанесення: колір зберігає інтенсивність, тому ви завжди можете передбачити підсумкове оформлення стін і стелі.
- Добре переносить температурні коливання, без яких не обійтися на кухні.
- Висихає максимум за півгодини &8212; значно швидше, ніж інші види.
- Після нанесення не утворюються тріщини і зморшки, фарба лягає дуже рівно.
- З часом колір не змінюється, фарба не вигоряє від прямих сонячних променів.
До мінусів можна віднести тільки порівняно високу ціну. Однак ми вважаємо, що з урахуванням всіх характеристик вартість цієї фарби досить виправдана.
Латексна фарба
Латексна фарба &8212; це звична багатьом водоемульсіонка, в яку додані Латексні з'єднання. Її нерідко використовують саме для кухонної зони, незважаючи на те, що за вартістю вона перевищує навіть акрилову.
Головний бонус цієї фарби &8212; можливість мити її з використанням м'яких абразивних засобів і щітками з неметалевими ворсинками. Це дозволяє очистити навіть найбільш схильні до забруднень місця, наприклад, над варильною поверхнею або мийкою.
Переваги латексної фарби також включають :
- Висока зносостійкість . Латексна фарба & 8212; найбільш стійка серед ряду миються.
деякі види можуть витримувати досить інтенсивне очищення, що дозволяють не всі фарбувальні суміші. - Фарба практично не видає запахів , а залишкові після нанесення запахи вивітрюються за лічені секунди.
- Хороший показник висихання. фарба повністю висихає за двадцять хвилин, в рідкісних випадках (наприклад, якщо в приміщенні висока вологість), цей період може розтягнутися до двох годин.
- Латексною сумішшю можна пофарбувати будь-яку поверхню &8212; бетон, пінопласт, дерево, шпалери і навіть плитку.
- Фарба пропускає повітря, що повністю виключає появу бульбашок і нерівностей.
А як щодо недоліків?
Без них, на жаль, теж не обійшлося :
- Висока вартість. оздоблення кухні латексною фарбою обійдеться вам в круглу суму. Якщо, звичайно, ви не спробуєте заощадити і не купите продукцію невідомого виробника. Однак в цьому випадку говорити про якість не доводиться.
- Латекс приваблює деякі види мікроорганізмів, що провокують появу цвілі . Тому рекомендуємо вам перед нанесенням фарби обробити поверхню спеціальною антисептичною ґрунтовкою.
В цілому ж латексна фарба &8212; відмінний вибір для кухні, за рахунок своєї стійкості і можливості піддаватися регулярному миттю.
Силікатна фарба
Однією з найдосконаліших в даний момент вважається силікатна фарба для стін і стелі. Стійка, проста в нанесенні і міцна, вона ж є найдорожчою з представленого ряду.
Давайте подивимося, за що її так люблять:
- Перш за все необхідно відзначити Паропроникність. Це означає, що гаряча волога пара буде проходити крізь покриття, залишаючи на стіні лише конденсат. Така властивість значно покращує мікроклімат приміщення.
- До пофарбованих силікатної фарбою поверхонь менше прилипає бруд і пил &8212; за рахунок своїх властивостей вони просто відштовхують їх, що значно полегшує процес прибирання.
- Фарба не вигоряє від нагрівання і під впливом прямих сонячних променів, зберігаючи чисті і насичені тони.
- На силікатних сумішах не виникають цвіль і грибки, вони непривабливі для різних паразитів.
- Склад силікатної фарби повністю екологічний і не містить шкідливих для здоров'я елементів.
- Їх можна використовувати для нанесення на гіпс, цеглу, бетон, шпалери, штукатурку.
Мінуси ж наступні:
- Висока ціна;
- Складність нанесення на рельєфні поверхні;
- Досить складна технологія фарбування, що вимагає певних навичок.
В цілому ж силікатні фарби &8212; оптимальний вибір для кухні, за рахунок своєї міцності, надійності і довговічності. Різноманітна колірна палітра дозволяє підібрати підходящий варіант для будь-якої кухні.
Гумова фарба
Відносна новинка на ринку лакофарбових виробів & 8212; гумова фарба. По виду вона нагадує густу мастику, яку необхідно трохи розвести звичайною водою до зазначеної консистенції. Найчастіше у продажу можна знайти білу фарбу, якій потрібний відтінок надається спеціальним кольором. Однак зараз продаються і готові суміші.
Після висихання, на пофарбованій площині утворюється тонка і міцна паропроникна плівка, яка має здатність розтягуватися на 300-400 відсотків &8212; можна не переживати, що кухня постраждає, якщо вас трохи затоплять сусіди.
У складі немає токсичних елементів, що робить її придатною для використання на кухні.
Також до плюсів цієї фарби відносять:
- Відносно швидке висихання &8212; приблизно за одну годину.
- Максимальна універсальність: склад добре наноситься на дерево, бетон, цегла, сталь, гіпс, пінобетон, алюміній.
- Простота нанесення &8212; деякі види можна наносити навіть за допомогою балончиків.
- Висока стійкість до вологи, пару і перепадів температур.
- Відмінна Паропроникність.
- Матеріал абсолютно гігієнічний і не допускає появи цвілі і грибка.
- За рахунок властивості фарби до розтягування абсолютно виключена поява тріщин і зморшок на поверхні.
- Відносно доступна ціна.
Що стосується мінусів, то їх всього два і обидва вони досить умовні: прослужить така фарба до десяти років, тому зробити ремонт на століття не вийде. І, швидше за все, вам доведеться експериментувати, щоб підібрати потрібний відтінок.
Глянцева фарба
Відрізняються миються фарби і за зовнішнім виглядом: дуже багато залежить від обраної фактури. Найпопулярнішим типом як і раніше залишаються глянцеві фарбувальні суміші.
Насичені кольори, блискуча поверхня і відблиски світла виглядають дуже привабливо. Така фарба & 8212; ідеальний вибір для маленьких кухонь , так як за рахунок відображають функцій вона візуально збільшує приміщення. Крім того, вона здатна додати відсутнє світло в кімнату.
Однак при використанні на стелі з глянцевими фарбами необхідно бути обережніше. Вам доведеться відмовитися від ріжкових люстр &8212; емульсії з сильним фактором відображення можуть показати не надто привабливі &171;нутрощі&187; лампи. Ваш вибір &8212; плоскі світильники або красиві абажури.
Крім того, потрібно враховувати, що на глянсовій поверхні помітніше будь-які забруднення, а значить, вам доведеться прибирати на кухні значно частіше. Тому ми не рекомендуємо наносити таку фарбу біля газових плит &8212; опади доведеться витирати практично кожен день.
Матові фарби
Не Любителі блиску часто відмовляються від фарб, вважаючи, що вони бувають тільки глянцевими. Це не так. Сучасна поверхня дозволяє випускати як повністю матові, так і&171; сатинові & 187; суміші з м'яким сяйвом, без виразних відблисків.
Використовувати їх можна в будь-якому приміщенні, проте найбільше такі фарби підходять для просторих кухонь. Багато що залежить і від стилю &8212; в класичних інтер'єрах або кухнях в стилі Прованс і кантрі глянець не дуже доречний, а ось матова фарба цілком підійде.
Однак потрібно враховувати, що прибирати приміщення буде трохи складніше &8212; матову фактурність забезпечує деяка шорсткість покриття, тому пил і бруд будуть осідати трохи глибше. З іншого боку, найчастіше такі фарби допускають більш жорстке миття, ніж їх глянцеві аналоги.
Текстурна фарба
Мабуть, самий незвичайний вид фарби. Якщо ви звикли до рівних, рівномірних поверхонь &8212; це явно не так. Подібні суміші дозволяють створити рельєфне покриття самого незвичайного виду.
Деякі типи дають можливість імітувати штукатурку, піщанник, графіт і навіть дерево.
Однозначна перевага такої фактури в тому, що фарба не вимагає попереднього ретельного вирівнювання поверхні &8212; вона легко маскує всі дефекти за рахунок своєї рельєфної структури.
З використанням текстурної фарби ви легко можете створити незвичайний інтер'єр. Крім того, вона практично незамінна для стилю лофт &8212; деякі різновиди досить достовірно імітують бетон, однак, на відміну від нього, більш придатні для використання на кухні.
Який колір вибрати
Питання насправді досить неоднозначне. Дуже багато залежить від ваших особистих переваг, оформлення і конфігурації кухні, підібраних меблів. Складно уявити глянсову червону фарбу в класичному інтер'єрі або стриманий матовий коричневий в кухні стилю поп-арт.
Багато впирається і в ваші смаки: хтось любить насичені відтінки на кшталт оранжевого або ультрамаринового, а хтось віддає перевагу благородний беж або оливковий.
Крім того, колір стін або стелі повинен гармоніювати з іншими елементами інтер'єру, вигідно відтіняючи, але не заглушаючи їх
Тому ми зібрали для Вас кілька рекомендацій, які допоможуть визначитися з вибором:
- Перш за все, визначтеся зі стилем інтер'єру. В відповідному розділі нашого сайту ви можете ознайомитися з докладним описом кожного з них. Це дозволить вам вибрати відповідний колір стін і стелі, який гармонійно впишеться в оформлення вашої кухні.
- Якщо кімната виходить на північ або захід, має сенс подумати про теплу гаму тонів &8212; вона візуально пом'якшить недолік світла, зробить приміщення затишніше. І навпаки, щоб трохи погасити надлишок сонця на південних і східних кухнях, краще звернутися до холодного колірному сегменту.
- Враховуйте, що багато фарби допускають можливість перефарбування : не обов'язково знімати попередній шар, щоб нанести новий. Тому не хвилюйтеся, якщо ви не змогли правильно підібрати відтінок з першого разу &8212; можливо, все це легко виправити.
- До речі, про відтінки… будь-який колір має багато тонів. тому експериментуйте, вибираючи правильний. Якщо вам нічого не сподобалося, скласти фарбу можна самостійно. Навіть готову суміш нескладно змінити. Досить тільки купити потрібний колір і підібрати пропорції.
- Більшість поважаючих себе виробників продають фарбу не тільки в ємностях п'ять і десять літрів. багато випускають так звані пробники &8212; маленькі баночки по 150-200 мілілітрів. нанесіть фарбу на стіну кухні та оцініть насиченість і колір. Це допоможе уникнути марних витрат &8212; тим більше, що повернути невідповідну фарбу в магазин не вийде.
- Не бійтеся експериментувати. поєднання різних кольорів, фарби складної текстури, незвичайні комбінації &8212; асортимент сучасних лакофарбових матеріалів дозволяє створювати будь-які дизайни.
- Не варто обмежувати себе класичними квітами. Бронзова або золотиста фарба відмінно підійде для розкішних інтер'єрів бароко, а напівпрозорі акрилові фарби гармонійно виглядають в романтичних стилях.
Питання кольороподбору необхідно вирішувати індивідуально для себе, тому ми остережемося давати конкретні поради. Однак якщо ви скористаєтеся цими рекомендаціями, вирішити його буде набагато простіше.
І не варто відмовлятися від малюнків фарбами. Ми не радимо згадати дитинство, проте саме фарба &8212; той матеріал, який дозволяє створити дійсно незвичайні інтер'єри, такі, як на цьому фото.
Як вибрати
Дуже багато залежить від того, яку саме суміш ви візьмете &8212; її якість визначає підсумковий результат.
Перш за все, ми закликаємо вас не економити в цьому моменті &8212; невідомий виробник навряд чи зможе гарантувати вам хороший склад, простоту нанесення і стійкість.
До того ж, нерідко зустрічаються підробки, використовувати які просто небезпечно для здоров'я.
Тому звертайтеся до перевірених марок. Кращі акрилові фарби виробляють такі марки як FARBITEX PROFI, Alpina Renova, PARADE W4 & 8212; всі вони зарекомендували себе високою якістю і відмінним асортиментом.
Силікатні фарби ми рекомендуємо вибирати у таких фірм, як BAUMIT SILIKAT COLOR REPRO, PUFAS FASSADEN-SILIKAT, Tikkurila FINNGARD SILIKAATTIMAALI. Звичайно, їх не можна назвати найдоступнішими за ціною &8212; однак результат себе однозначно виправдає.
З латексних фарб добре зарекомендували себе такі марки, як ВД PROFILUX PL-04а, Tikkurila Euro 7, VITEX SATIN ECO.
Складніше з асортиментом гумових фарб &8212; з них однозначно позитивні відгуки отримала тільки компанія FARBEX. Можливо, причина в тому, що продукт відносно новий і не всі виробники навчилися з ним працювати.
Що ж стосується загальних рекомендацій, то тут ми будемо категоричні &8212; купувати фарби варто тільки у великих магазинах, які дорожать своєю репутацією. У маленьких магазинчиках або на ринках вельми велика ймовірність придбати підробку, яка навряд чи порадує вас своєю якістю.
Крім того, в таких місцях вам часто не зможуть пред'явити сертифікати якості, а продукція може зберігається неправильно &8212; при занадто високій або низькій температурі. Це теж позначиться на її характеристиках.
Обов'язково перевіряйте герметичність упаковки &8212; якщо щось викликає сумнів, від покупки краще відмовитися.
І звертайте увагу на структуру самої фарби: густота може відрізнятися в залежності від виду і виробника, але маса повинна бути рівною, однорідною, без чужорідних елементів.
Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вибрати правильну фарбу і зробити на кухні красивий і надійний ремонт!