Назад
Кутова кухня: вибір стилю, оформлення кута, фото приклади

Навигация по разделу

Кутова планування дуже зручна, тому вона часто використовується в проектах для кухні. Таке планування буде доречна і в великому, і в маленькому приміщенні. Така кухня являє собою трикутну зону де меблі і техніка розташовуються біля суміжних стін.

При подібній розстановки, як правило, елементи меблів чергуються з елементами побутової техніки. Наприклад, холодильник, робоча поверхня, мийка, робоча поверхня і плита.

Переваги і недоліки кутовий кухні

Безсумнівні переваги Г-образної планування кухні :

  • Підходить для облаштування приміщень різних розмірів — і великих, і маленьких.

  • Завдяки залученню одного з кутів, збільшується площа використовуваної робочої поверхні.

  • На кутових кухнях часто використовуються спеціальні обертові системи для зберігання посуду та іншого начиння, які підвищують ергономічність і місткість кухні.

  • Під стільницею можна вільно розмістити великогабаритну побутову техніку (наприклад, посудомийну машину).

  • За допомогою Г-образного гарнітура можна грамотно зонувати приміщення, встановивши в одному його кутку обідній стіл і стільці, а в іншому — обладнавши зону готування.

  • Якщо кухня невелика, можна встановити на ній барну стійку, яка буде служити обіднім столом, або виконає функцію ще однієї робочої поверхні.

  • Кутова кухня виглядає привабливо і може стати прикрасою будь-якого інтер'єру.

Недоліки Г-подібного планування:

  • Кутовий гарнітур не підходить для установки у вузькому приміщенні, або в приміщенні зі складним рельєфом і наявністю виступів або ніш в стінах.
  • Часто в кутку розташовують мийку, користуватися якою не зовсім зручно.

Вибір стилю

Кутову кухню можна назвати універсальною, тому облаштовувати таке приміщення можна в будь-якому стилі. Слід детально розглянути найбільш популярні варіанти.

Інтер'єр в класичному стилі - має на увазі використання дорогих натуральних матеріалів і наявність середньої або великої площі приміщення. Кутовий гарнітур повинен мати прямі чіткі і плавні лінії, колір може бути білим, бежевим або мати малюнок натуральної деревини, покритої лаком.

Вітається використання вбудованої побутової техніки, захованої за фасадами. Всі елементи декору повинні поєднуватися і гармонійно один одного доповнювати.

Інтер'єр в стилі " хай-тек» &8212; чудово підходить для кутової кухні. Для даного стилю характерна строгість ліній, лаконічність, простота і відсутність декоративних елементів. Рекомендується використовувати легкі металеві конструкції, синтетичні матеріали, глянцеві поверхні. Краща колірна гамма: білий, сірий, червоний, чорний, індиго, помаранчевий, колір металік.

Інтер'єр в стилі»кантрі" &8212; найдоречніше облаштовувати в заміському будинку. Г-подібний гарнітур повинен бути виготовлений з натурального дерева. Якщо такий варіант не підходить через дорожнечу, можна замінити дерево на МДФ і ДСП. Для декору і додання приміщенню характерних рис обраного стилю, використовується текстиль з квітковим орнаментом або в картатій розфарбуванні.

Інтер'єр в стилі»еклектика" &8212; також чудово підходить для облаштування кухні Г-подібного планування. Хороший варіант для невеликого або середнього приміщення. Даний стиль хороший тим, що при його створенні можна сміливо використовувати найрізноманітніші матеріали, як синтетичні, так і натуральні.

В такому інтер'єрі прекрасно поєднуються елементи, ніяк не сумісні на перший погляд. Підходить для людей з хорошим смаком, розвиненим художнім чуттям і багатою фантазією.

Варіанти кутової тумби

Від способу з'єднання меблів в кутовому гарнітурі залежить зручність використання самої кухні. Виконувати таке з'єднання можна трьома способами, в результаті чого тумби отримують пряму, скошену або напівкруглу конструкцію. Кожен з таких варіантів володіє якимись особливостями і перевагами.

Стикування елементів гарнітура під прямим кутом - даний спосіб хороший тим, що дозволяє використовувати більш компактні меблі, що дуже зручно для приміщення з невеликою площею.

Однак у цій бочці меду є своя ложка дьогтю. Справа в тому, що доступ до простору такої кутової тумби дещо ускладнений. Особливо гостро відчувають цей недолік люди із зайвою вагою.

Скошена кутова тумба - вельми зручна у використанні, проте володіє скромними габаритами. Цей варіант ідеальний, якщо кухня дуже маленька і господарям доводиться економити кожен її метр.

Кутова тумба, округлена всередину - відмінно підходить для установки і в просторих, і в маленьких приміщеннях. Єдиним недоліком такої моделі можна назвати її більш високу вартість, що пов'язано з необхідністю використання гнутих радіусних фасадів.

Оформлення кута

Прямо в кутку можна розташувати мийку. Можливий монтаж з невеликим зрушенням вправо або вліво, в залежності від використовуваного виду мийки. Зверху можуть бути розташовані шафки, в одному з яких можна обладнати сушилку.

В кутку також може розташовуватися робоча поверхня. Зазвичай вона представлена єдиним полотном або стиком двох тумб. Головне, щоб дверцята відкривалися в різні від кута сторони. Зверху можуть розміщуватися шафки. Також це може бути кутова полку, доповнена звичайними шафами.

Правильне розташування побутових приладів

Починати складати проект слід з найголовнішого, тобто з правильного розміщення холодильника, раковини і плити. Ці три елементи повинні складати так званий «робочий трикутник», довжина сторін якого не перевищує двох метрів.

При установці робочої поверхні не варто розбивати її на частини за допомогою шаф або інших елементів гарнітура. Ідеально, щоб її довжина була до 2,5 метрів. Якщо ж сама стільниця була складена з двох частин, необхідно ретельно виконати герметизацію її стиків.

Якщо розміри приміщення дозволяють, то довжина одного боку гарнітура повинна бути приблизно 4 метри, тоді вдасться більш ефективно і раціонально використовувати весь наявний простір.

Розташування обіднього столу буде залежати від розмірів приміщення. Якщо кухня невелика, слід розмістити його в протилежному від гарнітура кутку. Також замість обіднього столу можна використовувати барну стійку. Поставити стіл по центру можна лише в тому випадку, якщо приміщення кухні просторе, мулі ж якщо кухня поєднана з вітальнею.

Правильне облаштування кутової кухні неправильної форми

Якщо кутова кухня має неправильну форму, розташування кожного елемента інтер'єру доведеться ретельно продумати. Занадто маленьке приміщення можна об'єднати з балконом, розширивши таким чином потенціал кухні.

Перегородку під вікном можна залишити, спорудивши з неї барну стійку, яка виконує роль обіднього столу.

Якщо на кухні є еркер, можна організувати в ньому обідню зону, поставивши невеликий круглий стіл зі стільцями.

При наявності виступів в стінах, що заважають встановити гарнітур, слід зрозуміти, як їх можна правильно використовувати. Те ж саме стосується і ніш. Можливо, вони стануть відмінним місцем для установки деякої побутової техніки — наприклад, мікрохвильової печі, кухонного комбайна, і так далі. Незручні елементи стін, що не несуть функціонального навантаження, можна просто заховати за фасадом меблів.

Декоративні елементи

Незалежно від того, який стиль облаштування інтер'єру був обраний, рекомендується використовувати деякі декоративні елементи, щоб надати кухні завершений вигляд і додати трохи лиску. Варто відзначити, що на вартість гарнітура в цілому це практично не відіб'ється.

Один з найбільш популярних елементів, який все частіше встановлюють на сучасних кухнях — це барна стійка. Матеріал виготовлення даної деталі інтер'єру буде залежати від загального стилю приміщення.

Наприклад, класичний дизайн передбачає використання натурального дерева, доречно також буде виглядати мармур або синтетичний камінь.

Якщо інтер'єр приміщення сучасний («хай-тек», «мінімалізм» або «модерн»), можна встановити барну стійку з пластика, міцного загартованого скла або металу.

Саму барну стійку можна прикріпити до однієї зі стін, або винести її на середину приміщення (якщо воно досить просторе).

Ще один важливий елемент кожної кухні — рейлінги . Вони роблять гарнітур більш зручним і функціональним, створюючи більше місця для розміщення необхідної кухонного начиння.

При необхідності, можуть використовуватися в будь-якому інтер'єрі, як сучасному, так і класичному.

Не менш важлива частина роботи — установка необхідного освітлення. Буде потрібно як основний світильник, так і додаткове підсвічування робочих зон. На кухні з сучасними інтер'єрами можна використовувати світлодіодне освітлення.

Якщо кухня виконана в стилі «прованс», «кантрі», «середземноморський» або «класичний» стиль, в якості додаткового підсвічування можуть виступати невеликі бра і світильники, виконані у вигляді канделябрів і ліхтариків.

Вони не порушать гармонію дизайну, прекрасно впишуться в інтер'єр і підкреслять його. Завдяки додатковому підсвічуванню кутової зони кухня стане більш затишною і комфортною.

Кутова кухня (реальні фото приклади)

Зараз читають
Спальня в темних тонах: дизайн і 90+ фото прикладів
Спальня в темних тонах: дизайн і 90+ фото прикладів
Як оформити спальню в темних тонах. Стилі, дизайн і 90 + фото прикладів ...
Новое youtube видео