Назад
Як вибрати електричний чайник: поради від експертів

Навигация по разделу

Складною знайти людину, яка не любить випити чаю або кави. Тому щодня тисячі людей кип'ятять воду. Здавалося б, проблем з вибором чайника виникнути не повинно. Знайти підходящу за ціною і місткості модель не складно. До того ж, магазини пропонують широкий вибір електричних чайників на будь-який смак.

застава смачних напоїв & 8212; правильне кип'ятіння води

Однак тут і ховається основна складність: знайти хороший чайник не так просто, як може здатися на перший погляд. Деякі можуть виявитися ненадійними і зламатися вже через пару місяців, а деякі і зовсім завдають шкоди здоров'ю.

У цій статті ми постаралися розібратися, як же вибрати якісний електричний чайник і на що варто звертати пріоритетну увагу при виборі.

Матеріал корпусу

Перше, на що ми звертаємо увагу, вирішуючи, який електричний чайник купити для будинку, це зовнішній вигляд. Чималу роль у виборі відіграє і матеріал: комусь до душі сучасні скляні чайники, а комусь подобаються затишні керамічні моделі.

Однак від матеріалу залежить не тільки зовнішній вигляд: різні чайники і поводяться по різному. Крім того, якісь матеріали надійніше інших, а якісь &8212; зручніше в побуті.

Тому ми склали порівняльну базу, де наочно описали переваги і недоліки різних електричних чайників.

Вибираємо пластиковий чайник

Пластик & 8212; найдоступніший і недорогий матеріал. Саме цим обумовлена низька ціна таки електричних чайників. При бажанні ви можете знайти модель вартістю всього в чотириста рублів. Найчастіше їх купують для дачі або офісу &8212; якщо зламається, то і викинути не шкода.

пластиковий чайник &8212; недорогий варіант для повсякденного використання.

Однак в цій доступності ховається і головна небезпека таких приладів: дешевий пластик може завдати істотної шкоди вашому здоров'ю. Багато суміші виділяють при нагріванні токсичний формальдегід. Це не небезпечно в деяких приладах, але у випадку з чайником речовина потрапляє прямо в воду, яку ви п'єте. При накопиченні формальдегід викликає сильні алергічні реакції і вражає печінку.

Можливо, варто зовсім відмовитися від пластикових чайників? Ні, якщо правильно їх вибирати. Більш дорогий варіант пластика & 8212; полікарбонат. Він безпечний для здоров'я, тому ви сміливо можете купувати моделі з нього. Ціна на них стартує від 1000 рублів, зате ви будете впевнені в якості.

Доглядати за чайниками з різних типів пластику дуже просто: їх досить регулярно протирати від забруднень. До того ж, завдяки низькій ціні ви можете не хвилюватися про поломку &8212; замінити агрегат буде зовсім нескладно.

Остання якість особливо актуальна, враховуючи, що середній термін служби такого чайника становить лише два роки.

До мінусів можна віднести те, що більшість пластикових чайників виробляють китайські виробники, які не надають сертифікати. Тому купуйте прилади тільки в перевірених магазинах.

ретельно перевіряйте якість чайника.

Що стосується того, як вибрати безпечний пластиковий чайник, рекомендуємо його понюхати. Поліпропілен буде видавати неприємний різкий аромат, тоді як полікарбонат взагалі не має запаху.

Крім того, потрібно оглянути прилад. Шви повинні бути рівними і герметичними, без виступаючих частин. На корпусі не повинно бути подряпин, потертостей, шорсткостей, нерівномірного кольору. Помітили один або кілька ознак? Швидше за все, чайник виготовили з нехарчової пластмаси поганої якості. В цьому випадку від покупки доведеться відмовитися.

Як вибрати чайник з нержавіючої сталі

Блискуча і стильна нержавіюча сталь &8212; ще один фаворит серед електричних чайників. Багато хто віддає перевагу саме ці моделі за їх міцність і надійність. Однак правильно вибрати такий чайник, щоб не нарватися на підробку теж потрібно вміти.

сталевий чайник & 8212; надійний і довговічний варіант.

Перш за все врахуйте, що іноді недобросовісні виробники намагаються видати за нержавійку звичайний алюміній. Такі чайники швидко виходять з ладу, а при нагріванні виділяють у воду шкідливий для здоров'я оксид заліза. Впізнати їх досить просто: якщо провести загостреним предметом по поверхні, на алюмінії залишиться слід, а ось нержавійка не постраждає.

Крім того, не варто вестися на занадто низьку ціну &8212; хороший чайник з нержавіючої сталі не може коштувати дешевше двох тисяч рублів.

За цю ціну Ви отримуєте масу достоїнств:

  • Нержавіюча сталь вважається екологічно чистим матеріалом, тому в ній не міститься ніяких шкідливих домішок. Вона абсолютно нешкідлива для вашого здоров'я.
  • Навіть якщо чайник впаде, у нього є хороші шанси вціліти завдяки високій міцності матеріалу.
    середній термін служби чайника з нержавіючої сталі & 8212; шість років. Це значно вище, ніж у більшості аналогів.
  • У продажу є моделі з подвійними стінками. Рекомендуємо звертати увагу саме на них. Завдяки високій теплостійкості вони не пропускають тепло, тому ви не ризикуєте обпалити руки, якщо випадково доторкнетеся до чайника з окропом.

Однак зверніть увагу, що догляд за чайником з нержавіючої сталі повинен бути максимально обережним. Якщо ви пошкодите його зсередини, агрегат доведеться викинути: він може завдати шкоди вашому здоров'ю.

зараз сталь фарбують в різні кольори, тому ви легко знайдете варіант для вашої кухні.

Та й ціна не радує &8212; доступні моделі починаються від двох тисяч рублів, а верхньої планки практично немає: все залежить від виробника, дизайну і функціоналу.

Як вибрати скляний чайник

Стильні електричні чайники зі скла зараз перебувають на піку моди. Згідно зі статистикою, це чи не найпопулярніший матеріал. Вони незвично виглядають і здатні стати справжньою окрасою вашої кухні.

До того ж, виробники, прагнучи відповідати трендам, випускають найрізноманітніші моделі: химерної форми, з розписними візерунками, зі світлодіодним підсвічуванням або імітацією фарбування води. Тому ви без зусиль підберете чайник на будь-який смак.

Легко підібрати будь-який дизайн скляного чайника.

Крім того, скло &8212; самий екологічно чистий матеріал, тому такі чайники умовно можна назвати найбезпечнішими для здоров'я. Чому умовно? У будь-якому випадку, скляним буде тільки корпус. Нагрівальний елемент і кришка виготовляються з пластика або металу, тому тут важливо проявити таку ж увагу до їх якості, як і в попередніх випадках.

Інакше ви ризикуєте придбати чайник, шкідливий для вашого здоров'я. До того ж, на даний момент скляні чайники за ціною є найбільш витратними. Особливо якщо мова йде про прилади з ударостійкого скла &8212; а купувати має сенс тільки такі. Звичайне скло не відрізняється стійкістю до механічних пошкоджень і його легко можна розбити.

перевіряйте якість деталей із пластику та металу &8212; від них залежить ваше здоров'я.

Враховуйте і особливості догляду: доведеться користуватися тільки бутильованою водою, так як будь-який наліт відразу кидається в очі. Та й зовні мити його доведеться практично кожен день &8212; на склі помітні відбитки і найменші порошинки.

Як вибрати керамічний чайник

У випадку з електричними чайниками, кераміка &8212; відносно новий матеріал. Ще десять років тому її практично не використовували. Тому багато хто не знає, як правильно вибирати чайник з кераміки і на що слід звертати увагу.

керамічний чайник надає будь-якій кухні затишок.

Перш за все потрібно врахувати, що якщо в сім'ї є діти або люди з хворобами рук, краще подумати про іншу модель &8212; кераміка досить важка і найлегша модель важить не менше півтора кілограм.

До того ж, вироби з глини не дуже міцні &8212; якщо їх впустити, вони з великою ймовірністю розбиваються. З урахуванням не найнижчої ціни це може бути дуже неприємно. Та й можливі травми не варто виключати.

Крім того, чайник не підходить тим, хто вранці звик поспати довше, а потім збиратися за лічені хвилини: він нагрівається довше будь-яких аналогових моделей.

У продажу рідко зустрічаються керамічні чайники місткіше півтора літрів. Цього достатньо для 3-4 людей, але якщо у вас велика родина або часто є гості &8212; подумайте про інший тип.

З іншого боку, повільно нагріваючи, він так само повільно і охолоджується. Підробка керамічних чайників виключена: обпалену глину ще не навчилися імітувати, а значить, ви гарантовано придбаєте чайник з екологічно чистого матеріалу.

глині можна надати найхимернішу форму.

Ну, і звичайно ж, не варто забувати про зовнішній вигляд: керамічні чайники виглядають дуже незвично і ідеально підходять для кухонь в стилі кантрі або ретро. У продажу можна знайти безліч найрізноманітніших моделей будь-якого кольору, з візерунками або незвичайної форми &171;під старовину&187;.

Визначившись з матеріалом, переходите до основної частини вибору електричного чайника &8212; його начинці, технологічної складової.

Види електричних чайників

Сучасні електрочайники &8212; це не завжди просто нагрівальні прилади. Про модні функції на зразок віддаленого управління ми поговоримо трохи нижче.

Тут же пропонуємо розібратися в тому, якими бувають електричні чайники:

  • Електрочайники з відкритим нагрівальним елементом у формі спіралі & 8212; найдешевші. Найчастіше для них використовують спіраль з нержавіючої сталі або хромування. Вихід для живлення розташований збоку.
  • Для чайників з закритим нагрівальним елементом роз'єм живлення розташовують знизу, по центру підставки. Це набагато зручніше і акуратніше. Нагрівальний елемент з нержавіючої сталі захований під тонким захисним шаром, що повністю запобігає контакту з водою і сприяє його збереженню.
  • Одне з останніх досягнень техніки &8212; так звані Термопоти. Вони поєднують в собі опції як звичайного електрочайника, так і термоса. Включений в мережу прилад може до декількох годин підтримувати температуру води на заданому рівні, при потребі просто підігріваючи її.

Давайте розберемо докладніше переваги і недоліки різних типів електричних чайників.

Плюси і мінуси чайника з відкритою спіраллю

Так як нагрівальний елемент розташований в самому резервуарі чайника, він постійно знаходиться у воді. За рахунок цього нагрівання відбувається швидше, проте догляд за такою моделлю набагато складніше: на спіралі швидко утворюється накип, яку необхідно правильно видаляти. Про те, як боротися з накипом, читайте тут.

відкрита спіраль швидше нагріває воду.

Дуже важливо стежити за рівнем води в електрочайнику: якщо спіраль занурена в повному обсязі, спіраль може згоріти, а якщо Ви користуєтеся пластиковим чайником &8212; навіть спровокувати пожежу.

Як вже було сказано, час нагріву для таких чайників дуже маленьке &8212; в залежності від обсягу резервуара і потужності приладу, воно може становити від 2 до 9 хвилин.

Рівень шуму різниться в залежності від моделі, проте багато відгуки відзначають, що такі чайники набагато тихіше, ніж ті, у яких нагрівальний елемент захований.

Врахуйте, що термін служби у них рідко перевищує три роки &8212; через те, що ви постійно механічно впливаєте на Спіраль, намагаючись її очистити.

В цілому, такі чайники можна сміливо рекомендувати тим, хто не кип'ятить воду по кілька разів на день або для використання на дачі.

Плюси і мінуси чайника з прихованою спіраллю

За рахунок того, що нагрівальний елемент не контактує з водою, термін служби чайника помітно вище &8212; мінімум ви можете розраховувати на п'ять-сім років.

Крім того, це робить його набагато гігієнічніше: легше вимити чайник з рівною поверхнею, ніж спіраль складної форми. А значить, після очищення в ньому практично не залишається накипу.

Прихована спіраль &8212; більш сучасне рішення.

Та й спеціальний догляд практично не потрібно: досить періодично кип'ятити чайник з лимонною кислотою або спеціальним засобом, а потім обполіскувати його.

Чайники з прихованою спіраллю відрізняються підвищеною безпекою: вони не включаються, якщо в резервуарі недостатньо води. Втім, навіть застарілі моделі без такої опції безпечніше, ніж чайники з відкритою спіраллю &8212; головне, щоб води було не менше однієї чашки, щоб вона повністю покрила дно. Таким чином загоряння або замикання практично виключені.

Обсяг варіюється від двох до семи літрів, залежно від моделі. Однак є у них і істотний недолік: такі чайники найчастіше забезпечують високий рівень шуму. Та й ціна на них помітно вище, ніж на моделі з відкритою спіраллю.

Термопот: краще чи гірше електрочайника?

Можливість підтримувати температуру на заданому рівні довгий час &8212; незаперечна гідність термопотом перед звичайними.

Якщо ви любите постійно пити чай або каву, у вас велика родина або часто приходять гості &8212; термопот може стати відмінним вибором. До того ж, місткість у них більше &8212; від трьох до п'яти літрів.

Термопот &8212; вибір для великої родини або любителів вечірок.

Однак врахуйте, що електроенергії навіть сама економічна модель споживає більше, ніж простий електрочайник, за рахунок того, що працює кілька годин.

Якщо ви вирішили придбати термопот, вибирайте моделі, де зберігається температуру можна встановлювати вручну &8212; це зручніше, ніж ті, де вона спочатку фіксована на одному рівні.

Крім того, стежте за якістю води &8212; якщо вона занадто жорстка або в ній є домішки, термопот швидко вийде з ладу.

Вибираємо електрочайник по потужності

В асортименті магазинів побутової техніки надано широкий спектр вибору чайників по потужності енергоспоживання &8212; від 0,7 до 3 Ват. Якому віддати перевагу? Зараз розберемося.

Багато хто помилково вважає, що чим вище потужність, чим краще чайник. Однак це не зовсім справедливо.

Розмір & 8212; не показник великої потужності чайника.

З одного боку, потужний прилад дійсно гріється швидше. З іншого &8212; несе додаткове навантаження на мережу і додає відчутну суму до рахунків за електрику.

Чи варто нагріта на хвилину раніше вода згорілої проводки і зайвих п'ятисот рублів на місяць? Ми не впевнені. Та й коштують потужні моделі зазвичай набагато дорожче.

З точки зору експертів, необхідно віддати перевагу чайником середньої потужності &8212; півтора-два вата. Так вам не доведеться чекати гарячої води 10-15 хвилин, але і навантаження на мережу буде оптимальною.

Як вибрати обсяг чайника

Як і у випадку з потужністю, принцип &171;чим більше, тим краще&187; тут не зовсім вірний. Якщо у вас сім'я з двох-трьох осіб, навіщо вам купувати чайник на сім літрів?

Швидше за все, ви просто будете переплачувати за електрику. А з урахуванням того, що повторно кип'ятити воду не рекомендується, ще й через водопостачання. Ну або завдавати шкоди своєму здоров'ю, що ще більш небажано. До того ж, місткі агрегати займають досить багато місця на кухні.

Для невеликої сім'ї досить чайника на півтора-два літри. У вас багато домочадців або часто приходять гості? Тут вже є сенс подумати про чайнику з підвищеною місткістю. Просто порахуйте, скільки гарячої води ви використовуєте за один раз &8212; і виходите з цього.

Форма підставки

Багато хто не звертають увагу на цей параметр, проте його теж слід враховувати &8212; від нього залежить зручність користування чайником.

Класична підставка являє собою просту панель, на який чайник ставиться в стандартне положення. Це не завжди може бути зручно, особливо якщо у вас невелика кухня або травмована права рука. Тому розглядати такі моделі варто тільки з точки зору доступності &8212; вони дешевше так званого Піруету.

Він отримав свою назву за те, що чайник легко можна обертати в будь-яку сторону на круглій базі. Таким чином, ви можете розгорнути ручку так, як Вам зручно &8212; в будь-яку сторону.

Без сумніву, другий тип набагато більш комфортний в побуті &8212; однак коштують такі електрочайники трохи дорожче.

Техніка хай-тек: Сучасні фішки електричний чайників

Багато виробників електрочайників зараз пропонують справжнє технічне диво замість звичайних нагрівальних приладів.

деякі чайники схожі на загадкові космічні прилади.

Давайте подивимося, якими бувають додаткові опції і заодно вирішимо, чи потрібні вони:

  • Регульований термостат в електричному чайнику дозволяє задати температуру нагрівання води аж до однієї десятої градуса. З одного боку, це зручно &8212; не обов'язково кип'ятити воду, якщо її потрібно просто підігріти. З іншого, ви переплатите за опцію дві-три тисячі рублів як мінімум. Чи дійсно це варто того, щоб не чекати зайві 10 хвилин, поки вода в чашці охолоне?
  • Функція додаткового кип'ятіння вбиває мікробів і бактерії, забезпечуючи чистоту води. Такі чайники має сенс купувати тим, хто живе в будинку зі старим трубопроводом і наливає воду з під крана. Якщо ж комунікації нові або Ви користуєтеся бутильованою водою, без цієї опції цілком можна обійтися.
  • Чайники з підсвічуванням або різними голограмними ефектами виглядають дуже ефектно. Звичайно, практичної користі від них немає &8212; зате вони можуть стати справжньою окрасою кухні в стилі хай-тек .
  • Розумний чайник, здатний заварювати каву і чай. начебто, річ корисна &8212; один прилад за ціною двох, з додатковою опцією заварювання чаю. З іншого боку... зараз найдешевша модель коштує 27 тисяч рублів. Може, простіше купити заварник, кавоварку і звичайний чайник?
  • Чайник з віддаленим управлінням за допомогою смартфона можна включити на відстані. якщо ви живете один і повертаєтеся додому в холодну погоду, приємно, що вас чекає гаряча вода. Однак відгуки говорять, що зазвичай, награвшись з розумною моделлю в перший тиждень, все благополучно забувають про цю можливість.

Загальні рекомендації щодо вибору електричного чайника

Отже, ви приблизно визначилися, яка модель і з якими характеристиками вам потрібна. Залишилося вибрати правильний чайник.

ідеальний чайник для кожного свій.

З нашими рекомендаціями ви без зусиль зможете це зробити:

  • Звертайте увагу на виробника. який виробник електрочайників краще однозначно відповісти неможливо: у кожного може бути своя думка. Однак не варто купувати продукцію невідомої нікому фірми, намагаючись заощадити &8212; швидше за все ви отримаєте не дуже якісний чайник. Навіть в рядах гігантів на кшталт Samsung, Bosch, Electrolux можна знайти цілком доступні моделі.
  • Завжди перевіряйте якість збірки вибраного чайника. важливо оцінити якість спайки стиків, герметичність ємність, ізоляцію проводу. Якщо ви упустите хоч один фактор з уваги, чайник не можна буде вважати безпечним. При цьому перевіряти варто навіть моделі відомих брендів &8212; завжди є ризик випадкової помилки при виготовленні. До того ж, таким чином ви точно виключіть підробку.
  • Не купуйте техніку без гарантійного талона. це буде або дешева репліка оригіналу, або шахрайство з боку магазину. І в тому, і в іншому випадку від покупки краще відмовитися.
  • Обов'язково читайте відгуки на електричні чайники . Крім того, вивчіть наш рейтинг &8212; там зібрані кращі моделі 2018 року.

Впевнені, з цими порадами ви придбаєте ідеальний чайник для своєї родини!

Зараз читають
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Варіанти планування кухонного гарнітура на квадратній кухні. Оформлення ...
Новое youtube видео