При виборі столу для маленької кухні в більшості випадків краще відразу відмовитися від стандартних варіантів. Якщо навіть звичайний обідній стіл вдасться в неї втиснути, простору для маневру залишиться зовсім небагато, і таку кухню ніяк не можна буде назвати зручною. Чим менше приміщення, тим більш оригінальним повинен бути підхід.
Як вибрати стіл для маленької кухні
Насамперед необхідно зрозуміти, який стіл найкращим чином підійде саме вам. Для цього треба врахувати:
- Габарити вашої кухні;
- Кількість членів сім'ї;
- Чи часто в будинку бувають гості.
Вибір форми столу
Кухонний стіл може бути:
- Прямокутним;
- Квадратним;
- Круглим;
- Напівкруглим;
- Кутовим.
Прямокутний стіл — це класичний варіант, який традиційно користується найбільшою популярністю. Однак нерідко для маленьких приміщень він підходить не кращим чином.
Якщо у вашій кухні мало місця, перед тим як зупинитися на конструкції з прямокутною стільницею, обов'язково розгляньте варіант покупки столу іншої форми. Однак прямокутна меблі має важливе достоїнство-вона добре поміщається в кутку або біля стіни.
Квадратний стіл також можна розмістити біля стіни або в кутку, при цьому він виглядає більш компактно. При пошуку альтернативи конструкції з прямокутною стільницею цей варіант варто розглянути перш за все.
Круглий стіл — хороший варіант, якщо його передбачається ставити в центрі кухні. Він не виглядає масивним і дозволяє візуально розширити простір.
Оскільки гострих кутів немає, такий столик створює мінімум незручностей в тісному приміщенні, ймовірність травм також мінімальна. Круглий стіл відмінно впишеться в інтер'єр будь-якого стилю-від класики до хай-тека .
Напівкруглий стіл володіє всіма достоїнствами конструкції з круглою стільницею, при цьому має і ще одна важлива перевага — він ставиться впритул до стіни і займає мінімум місця.
Кутовий обідній стіл — хороший варіант для невеликої родини. Він займає найменше місця і тому відмінно підійде для найтісніших приміщень.
Колір
Обідній стіл темного кольору виглядає грунтовно і добротно. Але це не кращий варіант для маленької кухні — така конструкція буде виглядати занадто громіздко.
Варто звернути увагу в першу чергу на світлі меблі — білі і бежеві столи, столи зі світлого дерева і так далі.
Використання цих квітів в інтер'єрі дозволяє візуально розширити тісний простір. Легкий і повітряний стіл пастельного відтінку не буде надмірно заповнювати собою кухню і захаращувати її.
Конструкція
Існує безліч конструкцій столів, які підійдуть для маленької кухні. До основних можна віднести:
- Стандартну-складається з стільниці і однієї або декількох ніжок;
- Настінний столик-така конструкція кріпиться до стіни і не має ніжок, при цьому вона жорстко зафіксована;
- Відкидний стіл - він також кріпиться до стіни, при цьому його можна скласти, коли він не потрібен;
- Стіл-трансформер - його розміри можна збільшувати або зменшувати при необхідності;
- Барну стійку - довгий вузький стіл, який можна розташувати уздовж однієї зі стін.
Порада! якщо ви купуєте стіл, який не розташовується уздовж стіни, пам'ятайте — за спинами сидячих людей повинно залишатися як мінімум півметра вільного простору. В цьому випадку сідати і вставати буде зручно.
Масивні конструкції купувати не варто — вони погано підходять для маленьких просторів. Набагато краще буде вибрати легкий і елегантний стіл з тонкою стільницею товщиною до двох сантиметрів і витонченими ніжками.
Однак при цьому треба врахувати, наскільки добре така конструкція буде поєднуватися з рештою кухонними меблями і чи зможе вона гармонійно вписатися в інтер'єр.
При цьому столи з однією ніжкою для маленької кухні краще, ніж з трьома або чотирма — вони залишають більше простору для пересування і роблять ризик забити ногу мінімальним.
Буде краще, якщо габарити і загальна конструкція столу дають можливість прибирати всі стільці під стільницю — в такому випадку вам буде де розвернутися, коли стіл не використовується за прямим призначенням.
Скляний стіл
На скляний стіл обов'язково потрібно звернути увагу. Для маленької кухні він підійде ще краще, ніж столи світлих відтінків — скляний столик практично не помітний і візуально абсолютно не захаращує простір.
Як результат — якщо змінити непрозорий стіл на скляний, починає здаватися, що на кухні з'явилося більше місця.
Спочатку стільниця зі скла може справляти враження неміцною і ненадійною, але насправді якісний скляний стіл витримує будь-які навантаження і не дряпається.
Крім простих прозорих існують також конструкції зі стільницями з матового, кольорового або фактурного скла.
Стіл-трансформер
Такий стіл має розсувну конструкцію. При необхідності дві половини стільниці можна розвести в сторони і встановити між ними спеціальну додаткову панель.
В результаті квадратний стіл перетворюється в прямокутний, а круглий — в Овальний. Це цікаве рішення для малогабаритної кухні, така конструкція дуже зручна і функціональна.
У зібраному вигляді цей стіл підійде для двох-трьох осіб, при цьому займаючи на кухні мінімум місця. До приходу гостей його можна розкласти так, щоб помістилися всі.
Порада! на додаток до такого столу варто придбати стільці зі спинками або табуретки, які компактно складаються, «нанизуючись» один на одного. Коли вони не потрібні, їх можна зберігати в коморі або балконі і діставати до приходу гостей. Ще один варіант-складні стільці.
Існують різні конструкції механізмів столів-трансформерів. При покупці по можливості обов'язково перевірте, як працює той, яким укомплектована вподобана вам модель. Простежте, щоб він був зручний і повністю справний, легко і без збоїв розкладався і складався назад.
Складний стіл
Краю або один з країв стільниці такого столу в разі необхідності складаються у вертикальне положення.
Є й інша конструкція: з-під центральної панелі висуваються боковини.
Ця конструкція проста і в той же час дуже зручна і функціональна. Коли стіл складний, він не буде заважати вам пересуватися по кухні, при цьому за ним можуть розміститися два-три людини.
У будь-який момент його можна розкласти одним рухом руки, і за ним зможуть снідати, обідати або вечеряти чотири-п'ять Чоловік або навіть більше.
Відкидний стіл
Відкидний стіл розташовується біля стіни. Він найчастіше має прямокутну або напівкруглу форму. Коли стіл не потрібен, стільницю можна скласти, прибравши впритул до стіни.
У разі необхідності вона ставиться на ніжку або на розпірку — і повноцінне обіднє місце для одного або декількох чоловік готове.
Такий стіл дозволить вам вільно переміщатися по маленькій кухні під час готування і при цьому не жертвувати комфортним розміщенням під час їжі.
Пересувний стіл
Пересувний стіл — це стіл невеликого розміру, який можна легко переміщати з однієї частини кухні в іншу. Найпростіший варіант конструкції-звичайний стіл з коліщатками.
При необхідності він забирається в кут або до стіни, але його можна пересунути в центр кухні, щоб за ним змогли зручно розташуватися кілька людей.
Ще один варіант пересувного столу передбачає кріплення до кухонної шафи спеціальної направляючої. Одна зі сторін столу фіксується в цій направляючої і рухається в ній, як по рейці, інша спирається на ніжки з коліщатками. Таку конструкцію можна переміщати з одного кута в інший.
Барна стійка
Барна стійка-вузька і довга, в великих кухнях її можна розміщувати прямо по центру, а в маленьких вона частіше розташовується уздовж однієї зі стін.
В такому випадку вона практично не створює перешкод і труднощів, при цьому за стійкою можуть одночасно розміститися 4-5 і більше осіб. Таким чином можна створити повноцінну і дуже компактну обідню зону.
Як правило, набагато краще виглядає барна стійка, розташована по висоті на тому ж рівні, що і решта кухонні меблі.
Навіть для самої невеликої і тісної кухні можна підібрати зручний і красивий стіл. Він не займе багато місця, при цьому за ним зможуть розміститися всі члени сім'ї і навіть гості.