Коли кухонні меблі розставлені, все приладдя, посуд гармонійно вписані в інтер'єр, то можна вже подумати і про шторах. Саме цей елемент дозволяє надати лаконічність і закінченість кухонного простору, зробити його затишним, теплим і легким. Для вибору штор слід враховувати деякі критерії. Сюди входить колір полотна, стиль кухонної зони і індивідуальний смак господаря квартири.
Основні принципи вибору штор для кухні
У кухонному інтер'єрі роль штор неоціненна. Головне правило - вони повинні створювати додатковий затишок і бути практичними. Правильно підібрані моделі допомагають візуально змінити простір, зробити його комфортним і гармонійним. Можна регулювати висоту стін, створити більш світле і просторе приміщення. До того ж, багато недоліків кухонної зони можна скорегувати завдяки вмілому підбору штор.
Штори в колір меблів
Якщо штори підбираються відповідно до кольору меблів, то до уваги слід також взяти і колірне рішення шпалер, розташування вікон щодо сторін світу, яскравість освітлення. Це додаткові моменти, на які не можна закривати очі.
Слід враховувати наступні моменти:
Якщо меблі темна, то штори в ідентичному кольорі будуть гармонійно виглядати в тому випадку, якщо розставити меблі невеликими острівцями біля стіни або в центрі кімнати. При цьому важливо враховувати той момент, що шпалери в такому контрастному поєднанні повинні бути обов'язково світлими.
Відтінки всіх складових кухонну зону елементів повинні бути не обов'язково схожі. Допускається варіювання відтінків по тону: світліше або темніше.
Світлі меблі збільшують простір. Для такої стилістики можна підбирати штори навіть тон в тон. Можна зробити їх трохи приглушеними або навпаки яскравіше.
Штори в колір меблів виглядають гармонійно і багато, якщо в інтер'єр простір додати деякі акценти. Наприклад, відмінно будуть поєднуватися диванні подушки з більш приглушеним тоном або контрастним кольором.
Штори в колір стін
Якщо на стінах є малюнок в смужку, то дизайнери рекомендують підбирати однотонні тканини. Рівень стелі візуально і так вже піднято, зайві акценти ні до чого. Приглушені тони шпалер допускають більш вільний малюнок на шторах. Наприклад, можна використовувати дрібну квіточку або геометричний малюнок.
Якщо на шпалерах малюнок Досить великий, а візерунки помітні, то підбирають на вікна однотонні тканини. У разі світлих меблів на шторах можуть використовуватися Геометричні фігури і малюнки.
Контрастний колір штор
Контрастний підбір можливий при монохромному дизайні з розстановкою колірних акцентів. Створення подібного дизайну повинно відштовхуватися від кольору стін і текстилю. Останній повинен на кілька тонів бути темніше або світліше стін.
Контрастне оформлення має на увазі відтворення інтер'єру, в якому використовуються прямо протилежні відтінки. При цьому важливо грамотно їх підібрати. Найпопулярніший і екстравагантний варіант сьогоднішнього часу-це гамма з чорно-білих поєднань.
Яскраві кольори та візерунки тільки вітаються. Але в маленькому приміщенні важливо не переборщити з цим елементом, так як можна візуально звузити простір. На кухні в контрастному виконанні має бути достатньо предметів світлих кольорів. Добре поєднуються базові відтінки в нейтральному виконанні (білий, сірий і бежевий). Розбавляти таку палітру можна яскравими поєднаннями (жовтий, помаранчевий, рожевий, гірчичний).
Які бувають штори
В залежності від інтер'єрного рішення можна підібрати різні варіанти фіранок. Слід звертати увагу на такі фактори, як висота штор і спосіб їх відкривання. Чим вище фіранка, тим менше з нею клопоту. Але, знову ж таки, довгі штори мають багато плюсів. Розглянемо всі можливі варіанти.
Короткі штори
Короткі штори представляють ідеальний варіант декору кухонного простору. Такі полотна максимально гармонійно вписується в будь-яку обстановку. Вони наділені практичністю і функціональністю. Завдяки своїй невеликій довжині, часто стають родзинкою всього інтер'єру.
Римські та рулонні
Короткі римські та рулонні штори надають простору кухні затишок і забезпечують додаткове світло.
Плюсами використання коротких штор можна назвати:
- Розширення маленького простору;
- Розширення висоти у візуальному плані;
- Можна розставити впритул з вікном малогабаритну меблі;
- Низька вартість;
- Вільна циркуляція повітря по приміщенню;
- Такі фіранки легше прати або протирати, якщо мова йде про жалюзі.
Римські штори різноманітні у виконанні. Можна знайти не схожий на інші орнамент або візерунок. Добре поєднуються з мінімалістичним стилем. Рулонні-більш простий варіант за зовнішнім виглядом, але більш практичний і зручний в застосуванні. Такі штори можна без праці згортати в компактний рулон або створювати маленькі складки. Шиються завжди з щільної тканини і відмінно захищають кухню від сонячних променів і холоду.
Жалюзі
Самий практичний варіант для кухні – це Жалюзі на вікнах. Такий варіант вибирають в тому випадку, коли з'являється необхідність закрити простір від сторонніх очей. У такому виконанні легко регулювати рівень світлоспускання. Жалюзі не мазкі, антистатичні, грязе - і вологовідштовхувальні. За ними догляд мінімальний: варто лише зрідка протирати ламелі вологою ганчірочкою або серветкою.
Жалюзі відмінно поєднуються в наступному виконанні:
- Сільський стиль. нейтральний елемент в якості світлих ламелей виглядає просто заворожуюче.
- Класика. комбінація жалюзі зі шторами відмінно доповнюють даний інтер'єр і надають йому вишуканість.
- Хай-тек, модерн і мінімалізм. ідеальне рішення даних стилів – це короткі жалюзі, злегка приспущені вниз.
штори з двох половинок
Короткі штори з двох половинок на кухню можуть включати в себе наступні варіанти:
- Драпірування прихватами за допомогою гачка, який вкручують в стіну. Половинки необхідно присборить і акуратно розвести в протилежні сторони. Після цього міцно закріпити прихватками на гачок. Штори придбають явну хвилеподібну форму.
- Драпірування магнітами, які фіксуються на тканині. Виходить форма пісочного годинника.
- Дворядний карниз обрамляється перехресної драпіруванням. Кожна ширина половинок завжди відповідає довжині карниза. Їх вішають на різні ряди і розводять на всі боки.
австрійські штори
Тканинні полотна мають багато горизонтальних складок. Матеріал виробництва-шерсть або бавовна. Дуже привабливі фіранки для будь-яких видів кухонь. Надають простору шарм і спокій. Можна вибирати різні колірні рішення, враховую одну маленьку особливість. Чим світліше дизайн, тим світліше повинні бути самі фіранки.
Довгі штори
Довгі штори мають багато позитивних якостей. Вони не тільки стильно виглядають, але і приховують такі недоліки, як нерівність стіни, підвіконня, облупився підлогу. Довжина візуально збільшує простір, що не скажеш про коротких фіранках.
прямі штори з тюлем
Подібне дизайнерське рішення може виходити з наступних складових:
Яскрава меблі поєднується з різнокольоровими шторами і світлої однотонної тюль. Полотна розташовують поруч так, щоб вони щільно притискалися один до одного на одному карнизі. Декоративні деталі відмінно виглядають на рожевому полотні. А світлі штори будуть відмінно відтіняти яскраві акценти.
сучасні класичні штори
Такий дизайн ретельно продумується на гармонійність поєднання кольорів інтер'єру і точну пропорційну витримку. При правильному підборі тканина надає простору благородність і витонченість. Чудово на сучасних класичних фіранках виглядає декоративний орнамент.
Щільні портьєри і легкі гардини – головний атрибут класичного стилю фіранок. Прямі варіанти закріплюються вертикально на карнизі. При цьому можна застосовувати портьєри і зі складками, що теж дуже оригінально виглядає на кухні.
серпанок
Драпірування та аксесуари надають полотну виграшний вигляд. Можна використовувати самі екстравагантні моделі, а можна віддати переваги дешевим і простим. У будь-якому випадку, красиві нитяні штори чудово виглядають в поєднанні з люрексом, стеклярусами, джгутами, на які нанизаний перли і бамбукові елементи.
Якщо кухня розташована на сонячній стороні, то слід вибирати моделі з щільно прилеглими волокнами. Вони створять приємний напівтемрява, але не порушать відчуття затишку. Лаконічним варіантом буде використання джгутів або пір'я. Простір пожвавиться.
Вибір кольору і принта
Відтінок віконного оздоблення в кухонній зоні повинен поєднуватися із загальною палітрою приміщення. При вже розставленої меблів орієнтуються на колір фасаду, щоб вибрати підходящий варіант тканини. Колір штор і накладений на них малюнок відіграють велику роль в загальному сприйнятті всього приміщення.
Деякі варіанти, ідеально підходять для їдальні зони квартири або будинку:
- Зелений або салатовий колір. інтенсивність відтінків вибирається виходячи з гармонії з шпалерами і меблями. Можна надати малахітовий, смарагдовий, трав'яний, лаймовий або оливковий відтінок.
- Жовтий. ідеально підходить для маленьких просторів з нестачею освітлення. Чудово гармонують такі штори з будь-яким інтер'єрним рішенням. Особливо барвисто виглядає на тлі рожевого, фіолетового і оранжевого кольорів.
- Червоний. помітно і стильно виглядає в більш просторих приміщеннях. Це самий насичений відтінок, тому до його вибору потрібно підходити делікатно.
- Коричневий. нейтральний і заспокійливий колір відмінно заломлює яскраві сонячні промені. Прекрасно поєднується з помітними фарбами і відмінно їх доповнює.
- Синій. використовується не тільки в класичному стилі, хоча і ідеально йому підходить. При вмілій розстановці акцентів можна створити незабутній вибух фарб, який не буде втомлювати очі.
Принт штор повинен наноситися акуратно. Головне, не перестаратися і не зробити зайвих штрихів. Як правило, принти підкреслюють якусь певну деталь в приміщенні і відповідають її малюнку. Це може бути Доповнення до фасаду шафи або кухонних меблів. Поєднання з шпалерами таке виконання виглядає погано. Краще використовувати інтер'єр дрібних розмірів.
Яку тканину вибрати
Вибір тканини залежить від багатьох факторів: необхідна пропускна здатність, доступність колірних рішень і гармонійне поєднання з простором.
Полістирол
Штори з цієї тканини мають гарну міцність, стійкість до ультрафіолету, світлонепроникність. Вони не мнуться і легко відмиваються. Колірних рішень різноманіття. Вони практично невагомі, тому дуже практичні.
З мінусів можна відзначити низьку пропускну здатність і відчутну жорсткість. До того ж, полістирол має здатність накопичувати статичну електрику і токсичні виділення. Такі фіранки потрібно прати не рідше ніж раз-два на півроку.
Тюль
На кухню підійдуть наступні варіанти тюлі:
Органза. прозора тканина пропускає світло і розсіює його.
Вуаль. М'якше органзи і має матову поверхню. Легка і рухома матерія наповнює простір світлом і повітрям.
Шифон. плавна напівпрозора тканина з матовою та піщаною структурою. Підходить для маленьких вікон.
Фатин. комірчаста тканина застосовується для створення об'ємних композицій.
Батист. має м'які складки і волани. Прекрасно пропускає повітря і світло.
Ситець
Міцний і щільний, але в той же час доступний і дешевий матеріал. Проста ситцева шторка на вікні в зимовий період часу затримує близько 30% холоду. Влітку ж вона ідеально захищає від палючого сонячного світла. Ситець надає кухні яскраву індивідуальність.
Льон
Практична тканина дозволяє придумувати різні варіанти розміщення. Можна використовувати короткі фіранки або подовжені. У будь-якому випадку робочий простір стане яскравішим і затишнішим. При поєднанні місця готування з гостьовою зоною слід звернути увагу на важливий нюанс. Лляні штори слід розмістити з прозорим тюлем або двоколірної фіранкою.
Багато виглядатимуть на лляній шторці різні аксесуари, підібрані в колір і фасон. Використовують найчастіше такі елементи, як ламбрекенами, кріплення перетяжного властивості і різний декор.
Шовк
Шовк поділяють на наступні види:
- Органза;
- Шифон;
- Атлас;
- Парча;
- Тафта.
Штори з шовку виглядають дуже органічно і стильно. Багато виглядають тканини з контрастною вишивкою. Не варто при цьому перевантажувати його декоративними елементами, такими як намистини, бахрома, масивна кисть або стеклярус. Сам по собі матеріал органічний і насичений.
Вибір кріплення штор
В залежності від різних характеристик можна вибрати наступні види кріплення для штор:
Гачки. найекономніший варіант, який швидко і без особливих зусиль виконується. Витримує полотна будь-якого типу і вписується в будь-який дизайн.
Шторна стрічка. простий і оригінальний спосіб кріплення. Для нього підійде будь-яка міцна стрічка. Її простягають через отвори полотна і формують драпірування.
Кільця. ідеально використовувати спільно з гачками і стрічками. Підходять для округлих партьєрів і відповідають будь-яким видам установки. Але слід врахувати, що такі конструкцію важко піддаються розбиранню, так як їх важко зібрати заново.
Люверси. кріплення робляться через отвори в полотні. Дуже стильний і екстравагантний варіант. Кільця виготовляються з пластику або металу і вживаються безпосередньо в тканину.
Які штори вибрати в залежності від стилю кухні
Кухонний стиль безпосередньо задає параметри окремих деталей. Штори, як елемент в першу чергу декору, не виняток. Важливо знайти відповідність стилю і виду тканини, яка буде розміщуватися у віконному отворі.
Хай-тек
Дизайн Текстилю повинен спиратися на строгі геометричні форми і функціональність. Недоречно використовувати будь-які види драпіровок і декоративної тасьми. Стиль допускає рівні і прямі лінії, а також вкраплення квадрата і прямокутника.
Декорування повинно включати в себе карнизи і люверси. Хромований або матовий метал повинен бути сріблястого відтінку і не мати візерунків. Тони можуть поєднуватися в різних пропорціях і якості, але головне дотримати строгість прямих і пропорційних ліній.
Класичний стиль
Підходить переважно для дорогих кухонь в старовинному стилі. Важлива гармонія з іншими елементами інтер'єру. Добре виглядає поєднання фіранки зі схожим малюнком на шпалерах або, наприклад, зі скатертиною.
Для маленької кухні в стилі класики масивні Портьєри не підійдуть, тому матеріал повинен вибиратися легким і прозорим. Довгі шовкові або елегантні ситцеві шторки – найкращий варіант.
Прованс
В даному стилі підходять штори м'яких тканин світлого відтінку. Це можуть бути поєднання молочного або постільної тонів. Вкрапленнями можуть служити жовтий, оливковий або блакитний. Тканини можуть бути вінтажного вигляду, але обов'язково приглушеними і створюють ефект вигорання.
Кантрі
Ідеальним варіантом для кухні в стилі кантрі стануть римські, рулонні штори, а також тканини з подхватами і штори з оборкою. Матеріал виготовлення повинен бути натуральним. Підійде бавовна, льон, органза, а також багато варіантів портьєрних тканин (оксамит, шовк, атлас і жакард).
Для штор в стилі кантрі і прованс характерні кольори сільської природи: зеленого листя, блакитних волошок, коричневих гілочок, жовтих і помаранчевих кольорів. Прекрасно виглядає тканина в клітинку, яка може не обов'язково бути однотонною. При цьому розмір клітинки також не важливий.
Мінімалізм
Для кухні можуть використовуватися різні типи штор в стилі мінімалізм. Найвдалішим варіантом буде застосування жалюзі. Матеріал полотна бажано вибирати такий, щоб він містив в собі просочення з вогнетривкого складу. В результаті виходить не тільки зручне і практичне, але і безпечне рішення.
Також для кухонної зони застосовують щільні натуральні тканини. Це бавовна, льон, бамбук. Шовк не підійде, оскільки він не буде тримати форму, а це необхідно при пошитті штор в мінімалістичному стилі.
Штори в кухонну зону вибираються в першу чергу виходячи зі смаку господаря. в облік береться стиль інтер'єру і колірне поєднання елементів декору. Грамотний підбір штор гарантує хорошу освітленості і комфорт перебування на кухні.