Ніжний, благородний і самобутній стиль прованс підкорює своїм безпосереднім сільським колоритом, французьким шармом і якоюсь наївністю. Він ідеально підходить романтичним натурам, які люблять оточувати себе красивими речами, цінують комфорт і затишок.
Для жителів мегаполісів, які виросли серед асфальту — це справжній ковток чистого середземноморського повітря. Стиль прованс стає все більш популярним завдяки своїй самобутності, зворушливості і первозданній чистоті.
При бажанні, кожна людина може відтворити в своєму будинку непередавану атмосферу Південного французького регіону Прованс, і найкраще для втілення в життя цієї задумки підходить кухня.
Основні риси і особливості стилю прованс
Облаштовуючи кухню в стилі прованс, необхідно дотримуватися основні його принципи, приділяючи увагу кожній дрібниці.
Головні особливості і риси цього середземноморського стилю, втілені в інтер'єрі кухні:
- Натуральні матеріали - слід відмовитися від будь-якої синтетики, віддаючи перевагу натуральному дереву, каменю, кераміці, легкому текстилю (льон, бавовна, шовк). Посуд на такій кухні повинна бути керамічної, порцелянової, мідної.
- Зістарені меблі - не обов'язково Шукати в антикварних крамницях старовинні предмети інтер'єру, які можуть поглинути весь бюджет, виділений на облаштування кухні. Можна штучно зістарити сучасні меблі, головне, щоб вона була виконана з натуральних матеріалів.
- Тепла палітра фарб - на кухні повинна переважати м'яка, ненав'язлива пастельна гамма, також вітаються незначні вкраплення яскравих кольорів (бірюзового, теракотового, зеленого, коричневого). Основні відтінки, характерні для стилю прованс: молочний, білий, фісташковий, бежевий, лавандовий, колір охри, оливковий, кава з молоком, Світло-блакитний, блідо-жовтий.
- Освітлення - воно повинно бути максимально природним. Кухню в стилі прованс необхідно забезпечити хорошим освітленням, вона не повинна бути напівтемною і похмурою. Слід використовувати світильники, відкрити доступ в приміщення сонячного світла, застосувати максимально світлі тони в обробці інтер'єру.
- Прості форми та текстури - важливо пам'ятати, що прованс є втіленням натуральності. У такому інтер'єрі немає місця екстравагантних меблів і оригінальним дизайнерським рішенням. Все повинно виглядати по-селянськи просто і затишно.
Кому підходить інтер'єр кухні в стилі прованс
Подібне рішення оформлення інтер'єру оцінять, в першу чергу, романтичні натури, справжні цінителі прекрасного, творчі особистості і люди, які віддають перевагу домашній затишок екстравагантному дизайну. Для облаштування такого стилю ідеально підходять заміські особняки і дачі, проте цілком можна відтворити його і в звичайній міській квартирі.
Стиль прованс обов'язково сподобається міським жителям, яким хочеться зануритися в атмосферу сільського побуту. Перевага даного інтер'єру полягає в тому, що для його облаштування підходить кухня будь — яких розмірів-і велика і маленька.
Традиційні фасади кухні в інтер'єрі прованс
Кухня в даному стилі повинна виглядати дуже самобутньо, домогтися подібного ефекту допоможуть Фасади. Як вже було сказано, для створення слід використовувати тільки натуральні матеріали — наприклад, масив дерева. Однак, якщо бюджет обмежений, цілком можна замінити дерево на набагато дешевші ДСП і МДФ (головне, щоб їх текстура максимально нагадувала деревину).
Що стосується обробки фасадів кухні в стилі прованс, то дизайнери радять застосовувати фарбу світлих пастельних відтінків, в злегка вицвілій гамі. Дуже гармонійно виглядатимуть Морені фасади, а також фасади кольору натуральної деревини.
Для їх декору варто використовувати важкі ковані елементи, керамічну мозаїку, кольорове скло. Можна також встановити масивні, нарочито грубі фасади з нальотом патини, латунними або мідними ручками характерної форми.
Створення фартуха на кухні в стилі прованс
Фартух на кухні в стилі прованс може стати справжньою родзинкою інтер'єру і одним з основних декоративних елементів. На тлі загальної світлої пастельній гами дуже гармонійно виглядатиме фартух, виконаний в більш яскравою і насиченою колірній палітрі.
Що стосується матеріалу, то ідеально підійдуть керамічна плитка або Керамічна мозаїка. Дизайнери радять вибирати глибокі тони-поєднувати між собою Бірюзовий і теракотовий, коричневий і синій, зелений і оранжевий, фіолетовий і жовтий.
Для облаштування фартуха можна використовувати натуральний або штучний камінь, а також масив дерева (його доведеться щільно покрити захисними шарами). Важливо, щоб ця частина кухонного інтер'єру гармоніювала із загальним дизайном приміщення. Матеріали, які не варто використовувати в обробці фартуха на кухні в стилі прованс: пластик, скло, металеві пластини.
Вибір штор для кухні в стилі прованс
Завдяки використанню в інтер'єрі натурального текстилю, можна створити справжню атмосферу сільської безпосередності і затишку, яка характерна для стилю «прованс». Для декорування вікон слід використовувати штори або фіранки з легких натуральних тканин, пропускають світло &8212; ситцю, льону, бавовни, батисту.
Їх забарвлення може бути виконана в дрібний квітковий орнамент, дуже красиво виглядатимуть штори в блідих пастельних тонах. Також можна прикрасити вікна картатими або смугастими фіранками з м'якими оборками, стрічками і бантами.
Дизайнери радять використовувати для декору набивні штори, витримані в спокійних тонах, або з фруктовим орнаментом. На тлі оштукатурених стін з шорсткою і грубою поверхнею відмінно виглядають римські класичні штори з домотканого полотна натуральної забарвлення.
Вибір люстри і організація освітлення
Освітлення на кухні в стилі прованс відводиться значна роль. Воно повинно бути теплим і м'яким, тільки так можна створити справжню атмосферу затишку. Крім штучного, має також бути присутнім природне освітлення-для цього необхідно забезпечити безперешкодний доступ в приміщення сонячних променів.
Не менш важлива центральна люстра, яка повинна максимально гармоніювати із загальним інтер'єром. Для просторого і високого приміщення рекомендується підібрати масивну бронзову люстру, яку слід підвісити на стилізовану ланцюг в центрі обідньої зони.
Для організації додаткового освітлення можна встановити на стінах кухні кілька легких бра в тому ж стилі, що і центральна люстра. В інтер'єрі прованс не рекомендується використовувати точкове освітлення, розташоване по периметру стелі. Ідеальні світильники в даному випадку: масивні канделябри з бронзи, прикрашені квітковими абажурами лампи, високі декоративні свічники.
Вибір шпалер для кухні в стилі прованс
Кухня, оформлена в стилі Південної французької провінції, вимагає особливого декору стін. Дуже важливо вибір шпалер, які створять загальний настрій приміщення і підкреслять його атмосферу. Ідеальне рішення в даному випадку — використання шпалер світлих відтінків. Перевагу слід віддавати бежевому, блідо-блакитному, ніжно-лавандовому тонам.
Шпалери можуть бути однотонними, проте краще підшукати варіанти з легким квітковим орнаментом. Слід уникати шпалер темних відтінків, занадто яскравих, а також з геометричним візерунком. Щоб стіни довгий час зберігали свій початковий зовнішній вигляд, необхідно вибирати миються шпалери, стійкі до впливу води і пари.
Вибір столу для кухні в стилі прованс
Такий елемент інтер'єру, як обідній стіл, має величезне значення. Саме йому судилося стати центральною фігурою інтер'єру. На кухні в стилі прованс відмінно буде виглядати круглий, овальний або прямокутний стіл. Бажано, щоб він був виготовлений з натурального дерева. Вітаються гнуті ніжки, патина і потертості на поверхні фарби.
При бажанні, такий стіл можна прикрасити легкої скатертиною (з мереживом, вишивкою, квітковими візерунками). Категорично не підходять в даний інтер'єр моделі столів зі скляними стільницями і пластиковими елементами.
Порада: можна взяти старий стіл, приготований на викид, акуратно зашкурить його, потім покрити в кілька шаром світлою фарбою. Після цього кути столу слід обтерти піском — витончений елемент інтер'єру в стилі прованс готовий.
Який основний колір вибрати для інтер'єру кухні в стилі прованс
Основна колірна гамма повинна бути максимально світлою. Всі пастельні відтінки можна між собою комбінувати, трохи розбавляючи їх вкрапленнями більш насичених кольорів.
Білий колір - можна сказати, що це класичний варіант оформлення подібної кухні. Білими на ній можуть бути стіни, стеля, обідній стіл, фасади меблів. Щоб приміщення не виглядало стерильним і млявим, варто додати світло-блакитних, блідо-жовтих, фісташкових, сірих або лавандових відтінків.
Блакитний колір - дуже часто застосовується при створенні подібного стилю. Можна використовувати як максимально бліді його відтінки, так і досить насичені і глибокі. Всі тони блакитного прекрасно поєднуються з білим, сірим і жовтим тонами. Блакитними можуть бути фасади меблів, текстиль, елементи декору.
Зелений колір - в інтер'єрі прованс рекомендується використовувати найбільш світлі і м'які його відтінки, поєднуючи їх з більш насиченими вкрапленнями глибокого зеленого кольору. Прекрасний вибір для облаштування кухні: оливковий, фісташковий, болотний тони. Вони можуть бути присутніми в фасадах, текстилі, кераміці. Зеленими можна зробити двері і вікна.
Синій колір - гарне рішення для облаштування подібної кухні, особливо, в поєднанні з білим і світло-сірим тонами. Глибокий синій колір краще застосовувати дозовано, не пересичуючи їм інтер'єр. Домінуючим і основним повинен стати все ж максимально світлий відтінок.
Оформлення маленької кухні в стилі прованс
Стиль прованс відмінно підходить для оформлення інтер'єру навіть самої маленької кухні — і все це завдяки переважанню в ньому світлих тонів. Будь-яке тісне приміщення здасться більш просторим і світлим, якщо в його інтер'єрі будуть домінувати білі, пастельні та інші напівпрозорі тони.
На невеликій кухні слід трохи обмежити використання текстилю — особливо це стосується штор. Краще підібрати короткі світлі фіранки, що пропускають світло в приміщення. Стіни і стеля можуть бути повністю білими. Фасади меблів також краще зробити світлими-відмінно підійдуть бежеві, лавандові, блідо-блакитні і світло-зелені тони.
Підбір аксесуарів для кухні в стилі прованс
Важливі дрібниці і грамотно підібрані аксесуари — саме вони створюють справжню атмосферу приміщення в стилі прованс.
Обов'язково слід прикрасити свою кухню, використовуючи численні дрібнички і декоративні елементи:
- Це може бути строката статуетка пастуха і пастушки,
- Маленька бочка з медом,
- Плетений кошик з лавандою,
- Колоритна мідна тарілка,
- Гасова лампа,
- Великі старовинні годинники в кутку,
- Дерев'яна етажерка з посудом,
- Картина з пасторальним пейзажем,
- Дерев'яна скриня.
Подібні речі можна шукати на старих бабусиних горищах, звичайних «барахолках», в сувенірних крамницях.
Дизайн кухні в стилі прованс (реальні фото приклади)