Чорний і помаранчевий колір, це дуже сміливе і яскраве поєднання, що дозволяє створювати оригінальні модні інтер'єри. Якщо для оформлення спальні або вітальні чорно-помаранчева гамма буде злегка надлишкової, то для кухні вона ідеальна.
Переваги даного поєднання – нетривіальність і актуальність, сприятливий вплив на настрій людини. Соковиті помаранчеві відтінки виглядають ще яскравіше і привабливіше на чорному тлі.
Варіанти оформлення чорно-помаранчевої кухні
Якщо ви вибрали це колірне рішення для дизайну своєї кухні, продумайте, як саме ви його будете застосовувати. Важливо спочатку вирішити, чи будуть поверхні меблів і обробки переважно глянцевими або матовими, наскільки інтенсивним повинен бути основний помаранчевий відтінок, якого кольору повинно вийти більше – оранжевого або чорного. Для прикладу нижче наведено кілька варіантів оформлення яскравою кухні.
Помаранчевий гарнітур, чорна стільниця
Найпростіший і практичний варіант. Це той випадок, коли чорного в інтер'єрі буде набагато менше, ніж оранжевого. Гарнітур апельсинового кольору зараз можна купити в готовому вигляді. Але якщо ви хочете в якийсь особливий відтінок оранжевого, то кухонні меблі доведеться замовляти.
Стільниця чорного кольору може бути максимально практичною і зручною, а може вийти неймовірно вибагливою і складною у догляді. Тут все залежить від типу поверхні. На ідеально гладкою однотонної поверхні помітні всі розводи і порошинки.
Стільниця такого типу дуже ефектно виглядає, але її потрібно постійно чистити і натирати. Зате столи з непомітним малюнком під натуральний камінь або дерево виглядають чистими і охайними навіть після простого протирання губкою. Зараз можна замовити чорну стільницю з оригінальними вкрапленнями іншого кольору.
Припустимо, ви вже підібрали чорну стільницю і помаранчевий гарнітур. Який в цьому випадку повинна бути обробка стін, підлоги і стелі? Щоб не отримати надлишок кольору, краще зробити світлу неяскраву обробку. Стіни можуть бути матового персикового відтінку. Для стелі підійде білий колір, а для підлоги – мармуровий чорний.
Чорний фартух
Ще один нескладний варіант – оформляємо всю кухню в різних відтінках оранжевого, і підкреслюємо цю композицію за допомогою чорного фартуха. Фартух, якщо його зробити досить виразним, стане відмінним акцентом в дизайні кухні.
Фартух розташовується над робочою поверхнею. Його часто доводиться відмивати від кухонного бруду, до того ж він сусідить з плитою і мийкою. Тому він повинен бути зроблений з міцного вологостійкого і термостійкого матеріалу. І, знову ж таки, він повинен бути «немарким», тобто з малюнком або рельєфною фактурою.
Фартух може бути викладений з наступних матеріалів:
- Керамічна плитка;
- Лицьова цегла;
- Мозаїка;
- Штучний або натуральний камінь;
- Фотошпалери, закриті склом;
- Скляні панелі з печаткою.
Для малюнка підійдуть кольори, які гармоніюють з помаранчевим – сірий білий, всі відтінки оранжевого. Найекономічніший варіант, це Керамічна плитка з вкрапленнями іншого кольору. Найбільш дорогими вийдуть склопанелі з нанесенням фотодруку.
Чорний низ, Помаранчевий верх
Зараз дуже популярні двоколірні гарнітури, які надають кухні сучасний і стильний вигляд. Розподіл приміщення по горизонталі кольором активно застосовується сьогодні провідними дизайнерами.
При бажанні можна зробити навпаки, і пофарбувати чорним верхню частину кухні. Але в цьому випадку інтер'єр може вийти занадто «давить».
В даному варіанті Нижні підлогові шафи гарнітура мають помаранчеві фасади, а верхні пофарбовані в помаранчевий колір. Цілісність комплекту зберігається за рахунок однакової фурнітури. Стільниця, як прикордонний елемент, може бути будь-якого гармонійно вписується кольору. Вона може бути чорною, помаранчевою, сірою або білою.
Обробкою стін, підлоги і стелі можна підтримати поділ кухні на чорний низ і помаранчевий верх. Але в результаті в інтер'єрі напевно вийде занадто багато чорного, тому столові меблі (обідній стіл і стільці) краще вибрати світлих відтінків.
Додаткові кольори
Інтер'єрна композиція з двох кольорів стане ще більш самодостатньою, якщо її злегка розбавити іншими відтінками. Вибір додаткових відтінків залежить від того, якого ефекту ми добиваємося, чи хочемо посилити контраст чорного і оранжевого або згладити його, чи потрібно зробити кухню більш сонячної, або гламурно-епатажної, і т. д.
Білий
При поєднанні чорного і яскравого оранжевого інтер'єр часто виходить кілька важкуватим по сприйняттю. У тому немає нічого страшного, якщо ви проводите на кухні зовсім небагато часу. Але для тривалого проведення часу атмосфера повинна бути досить легкою. Додаємо елементи декору або обробки білого кольору, і інтер'єр кухні стає набагато більш комфортним.
Білим елементом може бути стеля, обідній стіл, штора, одна стіна, стільниця, набір побутової техніки або столового посуду. Якщо базовий Помаранчевий не дуже яскравий, декор вийде цілком затишним і без білих вкраплень.
Сірий
У разі, коли кухня виконана в сучасному ультрамодному стилі, з глянцевими поверхнями, при мінімальній кількості елементів декору, замість білого кольору для розведення чорно-помаранчевої гами краще вибрати сірий. Це повинен бути світлий металевий або мишачий відтінок.
Додати сірий колір можна різними способами. Чорні стільниці з сірими прожилками набувають вигляду дорогих поверхонь з натурального каменю. Такі ж прожилки зроблять менш мазким фартух з керамоплитки.
Найпростіший спосіб вести в інтер'єр кухні сірий – це підібрати набір побутової техніки кольору металік.
Коричневий
Коричневий колір стане перехідним від чорного до помаранчевого. Тому, якщо ви не боїтеся надлишку темних відтінків, можете сміливо використовувати цей колір в інтер'єрі. Застосування коричневих відтінків в якості додаткових, дозволяє спростити процес оформлення кухні, так як в ній автоматично стають доречними всі деталі натурального деревного кольору.
Стиль чорно-помаранчевої кухні
Дане поєднання кольорів практично не обмежує нас у виборі стилю. Однак у традиційній класиці його застосувати непросто. Тільки якщо взяти зовсім бляклий помаранчевий і мінімум чорного, але при цьому втрачаються можливості яскравого колірного контрасту. Тому краще чорно-помаранчеву кухню робити в стилі хай-тек або глянцевого модерну.
Створюючи кухню в стилі модерн або хай-тек основним колірним акцентом повинна стати робоча зона кухні, що включає гарнітур, стільницю, фартух, побутову техніку. Всі інші елементи-стіни, підлога, стеля, їдальня зона, це фон, покликаний підкреслити обраний стилістичний напрямок.
Простору кухню можна виконати в будь-якому з етнічних європейських або африканських стилів.
Для цього вибирається глибокий помаранчевий колір, в який фарбується дерев'яні меблі. Стіни на тон або два світліше. Пол дерев'яний-темно коричневий або чорний. Фартух і стільниця – чорні. Оформлення маленької кухні подібним чином призведе до візуального звуження простору приміщення, і кухня вийде зовсім тісною і не комфортною.
Поширені помилки
Чого слід уникати при розробці дизайну чорно-помаранчевої кухні.
- При додатковому декоруванні кухні не слід підбирати яскраві кольорові акценти теплої гами – червоні, малинові, лимонні. Справа в тому, що помаранчевий колір здатний приглушити будь-який відтінок, розташований на його тлі, і тому замість акценту ми отримаємо елемент, який буде «сперечатися» з фоном, створюючи дисгармонію в інтер'єрі. Краще зіграти на контрасті теплого-холодного відтінку.
- Навіть в самому сміливому інтер'єрі не потрібно застосовувати чорний стелю. Він зробить кухню приміщенням з важкої депресивної атмосферою. Робити багаторівневий Різнокольоровий стелю теж не варто, так як інтер'єр кухні і без того перевантажений великою кількістю деталей через його функціонального призначення.
- Великі кухні не терплять чіткого поділу на темний низ і яскравий верх або навпаки. У подібних випадках інтер'єр виглядає нудно і не оригінально. Виправити ситуацію дуже просто-потрібно Помаранчевий розбавити чорним, а чорний помаранчевим.
- При оформленні кухні-їдальні не бажано обидві зони робити в одному колірному рішенні. Краще відокремити столову зону барною стійкою або перепадом висоти підлоги, і застосувати в ній інше, більш спокійне поєднання кольорів.
- У квартирі-студії такий яскравий, збудливий варіант оформлення кухні використовувати не слід. Але якщо дуже хочеться, то потрібно продумати розсувну ширму, що відокремлює «кричущу» кухню від спокійної вітальні.